Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zagadki

1262729313240

Komentarz

  • Może ktoś ci pomoże :) jesteś na dobrej drodze!
  • @maliwiju - popatrzyłam na tego typka z grzywką, co stoi sobie obok łóżka porodowego i nagle z jego miny wyczytałam, że to nie jest lekarz-stażysta, co sobie przyszedł popatrzeć, jak poród wygląda. I oświeciło mnie niespodzianie, że rozwiązaniem tego rebusu musi być, ani chybi:
    GŁOWA RODZINY
    Łatwe to było. Nie wiem, dlaczego nie wymyśliłam wcześniej. Się zafiksowałam na tym lego bez sensu.
    Podziękowali 1maliwiju
  • Niedorzeczne strefy rolnicze?
  • edytowano luty 2020
    A mi się zdawało, że to będzie bardzo łatwa zagadka, że przyjdzie @Skatarzyna i napisze odpowiedź zanim ja skończę wysyłać pytanie...
    Owszem, chodzi o jedno słowo w mianowniku liczby mnogiej. Które można rozbić na dwa słowa.
    EDIT:
    To jeszcze dla ułatwienia dodam, że rozwiązanie ogólne to słowo polskie, a przy rozbiciu na dwa, też powstają dwa słowa polskie, przy czym pierwsze pochodzi z angielskiego, a drugie z łaciny.
    Pomogłam?
  • Nie wiem, nie wiem.
    Nieużytki są niedorzeczne. 
  • A synonimy jakieś fajne do strefy? Jak traficie na właściwy, to powinnyście być w domu.
  • Ewentualnie, synonimy do niedorzeczności... Ale to chyba za daleko idąca podpowiedź...
  • A co jest niedorzecznego w agrosferach? Czymkolwiek one są.
  • To jeszcze jedna podpowiedź - co można spotkać na obszarach rolniczych? Szczególnie amerykańskich.
  • Obwód ;)
  • Papugi., kolor nijaki i kawał powierzchni razem z wynikiem krwi na zapalenie? 
    Kto zgadnie? 
  • Jasne,  że FarmaZony. Łatwe, nie?
    To teraz papugi @Skatarzyna ;
    Wiem, że w rozwiązaniu będzie "ob", bo przecież nie "crp", bo nie ma żadnego słowa z taką zbitką.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Papugi., kolor nijaki i kawał powierzchni razem z wynikiem krwi na zapalenie? 
    Kto zgadnie? 

    Szarobury?

    Masz tam i papugę (aro, w wołaczu wprawdzie, ale może się liczy), i powierzchnię (ar) i badanie na zapalenie (ob) i w sumie daje to nijaki kolor.
  • edytowano luty 2020
    A jeszcze mogą być obszary. Też pasuje.
    Nawet jakby bardziej pasuje...
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Macie początek i koniec jeszcze powierzchnia  
  • Żeśmy obie zgadły w jednej minucie :)
  • To teraz łatwiznę dla nowych, mebel, pomieszczenie dla Weronik.
  • Wersalka
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • edytowano luty 2020
    To ja, do kompletu dam: Najlepsze miejsce w mieście na spotkanie dla Weronik.
  • Podwójne K Małgorzaty może być jej ulubionym daniem.
    Podziękowali 1Katina
  • Chyba miałam na myśli Weroniki nie aż tak wyrafinowane... ;)
  • Weranda ;)
  • Rowery
    Podziękowali 1Katarzyna
  • @matka6 - to najlepsze miejsce w domu, na spotkanie Weronik ;) A w mieście?
  • Oj tam, w mieście też są werandy ;)
  • Wertepy za miastem
  • edytowano luty 2020
    To wymyśl jeszcze coś, co jest w mieście (a nie za miastem), a nie ma tego w domu ;)
    Rodzaj przestrzeni miejskiej zagospodarowanej (nie wertepy), ale nie jakoś przesadnie zagospodarowanej. Ot, w sam raz na spotkanie...
  • No, to jeszcze macie:
    Podwójne K Małgorzaty, które może być jej ulubionym daniem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.