Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

warzywna wegeta do zupy- zapraszamy za rok ;)

124678

Komentarz

  • Tak tak, ja dlatego pytam właśnie, żeby wspólnego kuriera uzbierać.
  • @Agamaria
    @Bea
    Ja chętna na 2 słoiki wegety
    I czosnek
  • @AgaMaria pisałam nad Twoim postem że ja nie.
    Mam warzywnik.
    ;)
  • @Daga może Twój K. coś podpowie z kurierem?
    Jestem sporo w domu. Mogę odebrać i potem sobie odbierzecie od nas?
  • @Daga
    @AgaMaria

    Ja biore duzo-dla siebie i rodzicow.
    I czosnek i vegete i dzem rabarbarowy.
    Moze niech @Bea powie czy dla mnie lepiej osobno wyslac czy grupowo?

  • Ok
    To.czekamy na @Bea

    Ja bym dżemy tez wzięła jak jest możliwość
  • @Bea do Szwajcarii. Zobacz ile wyniesie. Jak się nie uda albo cena zaporowa jakaś to pokombinuje inaczej. @Hanq jedzie do Polski za chwilę na dwa tygodnie to mi przywieźć może. Tylko adres niech znajdę do niej. Odezwę się.
  • @Bea- nie, my zdecydowałyśmy z dziewczynami, że zamówimy wspólna paczkę kurierem. Napiszemy priva do Ciebie.
  • @Marcelina bardzo chętnie jeden słoik, dopisuje się do listy
  • @Bea priv napisałam.
  • @Odrobinka w PL zatrzymamy się u mojej mamy w Rzeszowie. Podam Ci adres na privie.
  • @Bea
    MASZ DŻEMY???????????
    Ja nic nie mam, ale bardzo chcę!
    A soki?
  • Bea to ta jerzynka to przyprawa czy taki trochę mus??
  • @Daga @chabrowa @Malgorzata @Monica inne łodzianki, co robimy? Do kogo ma przyjść przesyłka?
    Pisałam, że może do mnie. Mogę być punktem odbiorczym i chętnie zaproszę na herbatkę i na pobór czosnku i innej zieleniny od @Bea.

    Nie podejmuję się rozwozić po mieście.
  • @Bea a te dżemy to z czego będziesz miała?
  • @AgaMaria

    moze Wy wezcie z Daga razem - blisko mieszkacie.
    Mi sie nie tak łatwo wyrwac, a jeszcze czeka mnie oddanie auta do serwisu..a bez auta to średnio, bo ja biorę więcej słoików.

  • edytowano wrzesień 2015
    O, powidła śliwkowe takie domowe dobre sprawdzone bez polepszaczy, to ja chętnie.
  • @AgaMaria
    no to niech do Ciebie idzie

    To napisz do @Bea adres i zamówienie
    ja
    2 słoiki wegety
    4 dżem (jaki tam jest)
    pól kg czosnku
  • edytowano wrzesień 2015
    OKI

    Dziewczyny łodzianki oprócz @Daga napiszcie do mnie, ile tego ma przyjść na nasz adres (Karolew, okolice dworca Łódź Kaliska), jeśli zobowiązujecie się rozliczyć i odebrać.
    Złożę zamówienie do @Bea i byłoby u nas do odebrania.

    punkt kontaktowy vegety naturalnej :P

    Bea, a te słoiki, to jakie wielkie są?
    My czyli AgaMaria z Rodziną może wstępnie 1 słoik wegety + 2 dżemy (najlepiej powidła śliwkowe) + pół kg czosnku.

    Także pozostali chętni łodzianie czekam...

    @Bea, jak się Orgowcy łódzcy namyślą, to napiszę Ci zbiorczego maila z zamówieniem i naszym adresem...
  • @MagdaCh @Aneczka08 czy można się jeszcze dołączyc do wysyłki ? jeśli tak, to @Bea prosiłabym jeden słoik łagodnej vegety...
  • @Ania_B
    oczywiście - nasza paczka idzie do @Anulcia

    @Bea
    to dołóż mi jakieś pojedyńcze dźemy proszę.
  • @Bea - czy ja z Poznania się sama ostałam? Wczoraj wysłałam priva. Widziałaś?
  • @Bea ja tez dwa dzemy poprosze jesli moge :)
  • @Bea - z Poznania to się jeszcze ja po czosnek zgłaszam - myślę, że 2 kg wezmę, chyba, że teściowa jeszcze będzie chciała, to wtedy może być więcej. 15.10 pewnie urlopu nie będę miała, ale może w godzinach popołudniowych by się coś udało ;)
  • @Bea wysłałam wiadomość :)
  • O, to może byś sobie trochę tego barwinka przy okazji wzięła, co Ci go kiedyś obiecałam ;)
  • Czy mozna jeszcze cos zamowic?
  • WŁOSZCZYZNA SOLONA DO ZUPY

    2 kg cebuli
    2 kg marchwi
    1,5 kg pietruszki
    1 kg pomidorów (obranych ze skórki)
    0,75 kg selera 1 główka kapusty włoskiej
    kalafior
    4 pory
    pęczek pietruszki
    pęczek koperku

    1,5 kg soli

    ---------------------
    Wszystkie warzywa myjemy, (obieramy), kroimy i przepuszczamy przez elektryczną maszynkę do mięsa. Jeśli chcemy mniejszą ilość słoiczków to zmniejszamy o połowę proporcję
    Mieszamy z solą i wkładamy do słoiczków. Nie trzeba pasteryzować, bo mamy sól, która konserwuje. Odstawiamy do spiżarni lub do szafki.

    Do zupy lub wszelkiego rodzaju sosów dodajemy 2 stołowe łyżki tej wyśmienitej warzywnej przyprawy.!
    Zamiast wszelkiego rodzaju kostek rosołowych drobiowych czy warzywnych.



    Inny przepis na wedetę


    Składniki:
    250g suszonej włoszczyzny (najpierw zastanawiałam się gdzie ja takie coś dostanę, po czym bez problemu kupiłam w "Polskiej Chacie" pod blokiem - wbrew moim obawom, produkt łatwo dostępny
    3 łyżki czosnku granulowanego
    2 łyżki kurkumy
    5 łyżek soli morskiej gruboziarnistej (ostatecznie dałam mniej i drobnoziarnistą, ale różnicy wielkiej nie ma bo na końcu i tak wszystko rozdrabniam robotem)
    Wszystko wsypałam do miksera i zmiksowałam 10 sek. na najwyższych obrotach.

    Ściągnięte z orga

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.