Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bezpieczeństwo w szkole?

124»

Komentarz

  • Nauczyciel ma obowiązek sprawować opiekę nad uczniami - w trakcie zajęć w klasie, w trakcie przerw, w szatni.

    Jednak nie ponosi on winy za to, ze dziecko (jak w jakimś przykładzie) dziecku widelec w oko wsadzi, bo nim wywija. I nie odpowie za to. Za to winę ponosić będą rodzice tego wywijającego widelcem dziecka.
    Podobnie, jeśli w klasie jest nauczyciel a nastolatek kopnie w krzsło kolegi celowo, kolega spadnie , złamie sobie rękę, czy co gorszego zrobi - rodzice tego kopiącego mogą być pociągnieci do odpowiedzialności czy odszkodowania.

    Cóż, mądre głowy uznały, ze spacerowanie w czasie przerwy, parami, po korytarzu to wymysł komuny i ma konotacje więzienne-i ze wystarczy dzieci uczulić na bezpieczeństwo, a bieganie cudownie zniknie
  • Dochodzimy do paradoksów - czy dziecko w kl. powiedzmy 0-3 można wypuscić samo do toalety? Stanie w drzwiach klasy i sprawdzanie, czy idzie tam, gdzie powinien-nie jest ani pilnowaniem tego "od ubikacji" ani klasy. A to powszechna praktyka jest.

  • Wybiły mnie z toku dzieci na sznureczku =)) =)) b-( 8-} idę spać. Jak wstanę i sobie przypomnę też się będę śmiać =))
  • @Marzena33 późno zaglądnęłam do Twojego wątku ale tak jak Ci powiedziałam wczoraj przez telefon - u nas dzieci z klasy pierwszej czyli te sześcioletnie mają obiad na pierwszej przerwie obiadowej i są PROWADZONE na obiad przez wychowawcę. Wychowawca również pozostaje z dziećmi na stołówce. Ponadto w trakcie obiadu na stołówce są również nauczyciele ze świetlicy - są dyżury. Dzieci z zerówki , te pięciolatki to nawet nie wiem kiedy jedzą,w trakcie lekcji na pewno. Klasa mojego syna idzie sama ale oni są w szóstej więc nie ma o czym mówić. Nie do końca pamętam jak było rok temu ale w czwartej klasie na pewno byli jeszcze prowadzeni przez nauczyciela. U nas w szkole było kilka sytuacji ze złamaną nogą czy upadkiem ze schodów,myślę że to dobrze że maluchy są prowadzone przez nauczyciela,nie biegają po schodach,na to będą miały czas ;)
    Nie jestem nadopiekuńcza,serio.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.