Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zamachy we Francji, pomódlmy się za ofiary

1468910

Komentarz

  • A ja sobie obejrzałam film z Placu Republiki - przyszły tłumy, płaczą, kwiaty składają.


    Sami biali. Film pięciominutowy, kamera sunie po twarzach. Francuskie, w sensie - europejskie twarze.

    Nie wiem, jaki z tego morał.
  • @Ida ja tu znam takich co mają 3 obywatelstwa.
  • Prezydent Hollande mówiąc: „Francuzi zabijali Francuzów”, miał na uwadze to, że terroryści są obywatelami Francji.

    Tak, tylko zeby lewaki, lgbty i inna swołocz nie zrobiły z tego pretekstu do zakazania wyznawania religii w tym chrześcijaństwa lub nie próbowali zwalać winy na katolików, którzy np. chcą sobie postawić krzyż lub pomnik, tak jak było z Bretończykami, którzy ufundowali pomnik JPII i postawili go na środku prowincjonalnego swojego miasteczka, wtedy tez media i lewaki usiłowali zrobić z nich niemalże niebezpiecznych fanatyków religijnych.

  • @Ida ja tu znam takich co mają 3 obywatelstwa.


    @Odrobinka - to faktycznie ... nie wiadomo z kim się będą identyfikować w razie wojny.

    My mamy polskie obywatelstwo a tutaj po latach otrzymaliśmy pozwolenie na osiedlenie się (czyli tzw. pobyt stały). I wystarczy.


  • O obywatelstwo norweskie możemy się już starać od jakiegoś czasu, dostalibyśmy raczej bez trudu, tylko po co? Pozwolenie na pobyt stały to dobre rozwiązanie. I nie zamyka drogi powrotnej do kraju. Chcąc uzyskać obywatelstwo w NO musielibyśmy zrzec się polskiego obywatelstwa, a tego nie chcemy.
  • ile jest odmian chrześcijaństwa i tak samo jest wiele odmian islamu
    najbardziej niebezpieczna odmiana to sa wahabici oni sponsorują terroryzm
  • @Ida - a jakby tu wybuchła wojna, to my walczyć nie będziemy za Anglię. Niech wreszcie powalczą własnymi rękami.
  • Za Szwajcarię też się bić nie będziemy.

  • @szczurzysko - to zależy jaka wojna.

    Jeśli taka, którą tubylcy sobie sami zafundowali, sprowadzając bezmyślnie zagrożenie do swojego własnego domu - to być może i my też nie bralibyśmy udziału. To nie my jesteśmy winni, oni sami tak wybrali głosując. Szczerze mówiąc to ja wolałabym wtedy ocalić naszą rodzinę i zasilić szeregi walczących w Polsce i tam się przydać. Mam bardzo silnego męża, jeszcze młody, ja też mam bojowy charakter jak się wkurzę.

    Ale gdyby np. ruscy znienacka wysłali tu wojska - to ruskich byśmy tłukli, na ile by to było możliwe ze strony cywili. Jakaś solidarność powinna być, oni tu też nas dobrze przyjęli. Dziecko bym wywiozła do Polski, do babć.
    Zresztą taka decyzja czy zostać czy wyjeżdżać w razie czego - nie do mnie należy, tylko do męża.


  • Co naprawdę myśli świat o stanowisku PiS ws. uchodźców

    Wszyscy krzyczą, wszyscy drżą, jakoby pomysł polskich władz, by nie dopuścić do napływu imigrantów do Polski przyniósł nam hańbę za granicą i krytykę innych państw. Nic bardziej mylnego.

    W kwestii definicji. "Wszyscy" truchlejący przed ową opinią zagranicy to "Gazeta Wyborcza", Tomasz Lis i inni przedstawiciele mainstreamu, dla których deklaracje nowego ministra ds. europejskich Konrada Szymańskiego to idealna okazja, by postraszyć Polaków "złym PiS-em" i wykreować obraz niekorzystnego postrzegania nas przez "ten fajny i cywilizowany świat". A owa zagranica to w opinii "wszystkich" przede wszystkim lewicowo-liberalna prasa przytakująca imigracyjnej polityce Angeli Merkel. Ale co myślą normalni ludzie?

    Jak się okazuje, jest wprost przeciwnie. Świat jest pełen podziwu i szacunku dla stanowiska naszych władz. Zestawienia opinii dokonał facebookowy profil G.P.2.0.

    Internetowy australijski portal anongalactic.com zamieścił artykuł, w którym przedstawiono niedawny Marsz Niepodległości. Dziennikarze określili marsz jako "Największą demonstrację w dziejach Polski", co prawda dodając, że władzę w naszym kraju przejęła "nacjonalistyczna partia", jednak 40 tys. udostępnień artykułu i ekstatyczne komentarze chwalące Polską postawę względem imigrantów dają prawdziwy obraz tego, jak odbierają nas Australijczycy. Wśród najpopularniejszych komentarzy możemy przeczytać m.in.: "Jasna cholera, Polska stała się teraz niesamowita!", "Dobra robota Polsko, niech Bóg Was błogosławi!", czy "Szczęść Boże bożym sługom!".
    reklama

    Pod artykułem w "The Times of India" czytanym przez miliony Hindusów, w którym opisano stanowisko polskich władz względem imigrantów, możemy zobaczyć szereg pochwał pod adresem PiS. Komentujący sugerują, że wszystkie kraje powinny prezentować taką samą politykę w tym aspekcie, wyrażają przekonanie, że "oznacza to, że Polska jest wciąż zdrowa" oraz piszą, że mają nadzieję iż "Unia Europejska weźmie przykład z Polski".

    Brytyjski portal Britain First opublikowała news nt. planów polskiego rządu, który również zebrał wiele pozytywnych głosów. Tam komentujący zastanawiają się wręcz, czy Polska wraz z Węgrami i innymi krajami Europy środkowo-wschodniej stanie się nową ostoją tradycji Starego Kontynentu. Niektórzy wręcz zastanawiają się, czy uciekając przed islamem i rozpadającą się Europą Zachodnią... nie wyemigrować do Polski.

    Właściwie jeżeli prześledzimy podobne wpisy portali w dowolnym języku, znajdziemy wszędzie podobne reakcje i wiele pochwał stanowiska PiS w sprawie uchodźców. Czy tym samym naprawdę jestesmy pośmiewiskiem Europy i świata?

    http://www.fronda.pl/a/co-naprawde-mysli-swiat-o-stanowisku-pis-ws-uchodzcow,60586.html
  • Przystepne wyjaśnienie jak muzułmanie rozumieja dzihad, bardzo dobra analiza nie pozostawiająca cienia watpliwosci.
    Ta wiedza skutecznie leczy z błędnych przekonan co do islamu.



  • @katarzynamarta :

    Wielokrotnie pojawiają się twierdzenia, że należy brać przykład z Polski a jeśli będzie trzeba to że warto d nas w przyszłości wyemigrować.



    Ot i problem słabej demografii w Polsce sam się rozwiąże ;)
    I to bez konieczności zasilania narodu polskiego imigrantami z krajów Afryki czy Bliskiego Wschodu (jak to robią rządy w zachodnich społeczeństwach).

  • @katarzynamarta
    Tak, może i kiedyś tak będzie.
    Bogu dzięki, że na tak niespokojny czas dał nam taki rząd i takiego prezydenta. To cud.
    Nie spodziewałam się, że za mojego życia taki dzień nastąpi, że tacy ludzie dojdą w Polsce do władzy. Chwała Panu!

    A póki co trzeba się liczyć z zagrożeniem również i dla Polski, mam nadzieję, że rządzący sobie poradzą:


    "Witold Gadowski: ISIS przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży


    - Wiem, że służby specjalne ISIS, Amni, przygotowują się do Światowych Dni Młodych. Są kolejne sygnały w tej sprawie. Musimy podjąć wielką akcję zabezpieczenia tego spotkania. - mówi Witold Gadowski w wywiadzie dla portalu wpolityce.pl

    - To już ostatni dzwonek, by odbudować polskie służby specjalne. Inaczej znajdziemy się w poważnym niebezpieczeństwie. Przed nowym rządem stoi ogromne zadanie przebudowy polskich służb specjalnych, a przede wszystkim kontrwywiadu - uważa dziennikarz.

    - Służby muszą być natomiast bardzo szybko rozbudowane w kierunku działań eksperckich. Wszystko po to, by zabezpieczyć Światowe Dni Młodzieży. One się odbędą w Polsce za kilka miesięcy. To jest największe i najważniejsze zadanie dla polskich służb. Nie ma ważniejszego zadania dla służb niż zabezpieczenie ŚDM w Krakowie. - dodaje.

    Gadowski odnosi się do zmian w rządzie. Pytany o ocenę, czy PiS dobrze identyfikuje problemy i zagrożenia, mówi:

    - Wielokrotnie rozmawiałem z prominentnymi działaczami tego rządu. Sądzę, że oni mają świadomość tego, w jak wielkim zagrożeniu może się znaleźć Polska w czasie ŚDM. To nie są przelewki. Trzeba działać bardzo szybko. I choćby dlatego bardzo się cieszę, że nastąpiła zmiana rządu w Polsce. - podkreśla dziennikarz.

    - Służby muszą mieć wiodącą rolę przy opracowywaniu planu zabezpieczenia ŚDM. To musi być profesjonalny plan zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży pod kątem zagrożenia terrorystycznego. Tym ABW się nie zajmowało. Tu powinno się zrobić miejsce prawdziwym fachowcom, którzy mało mówią, ale potrafią działać i minimalizować zagrożenie atakami.- mówi.

    - Wiem, że służby specjalne ISIS, Amni, przygotowują się do ŚDM. Są kolejne sygnały w tej sprawie. Musimy podjąć wielką akcję zabezpieczenia tego spotkania. - zaznacza Gadowski."

    http://www.fronda.pl/a/witold-gadowski-isis-przygotowuje-sie-do-swiatowych-dni-mlodziezy,60580.html

  • @Ida

    Co do dialogu Twojego męża z Afrykańczykiem.
    Sama nie raz zastanawiałam się, jak ja bym postąpiła w przypadku zagrożenia mojej ojczyzny, bo w końcu mam dwie.
    Doszłam do wniosku, że gdyby Niemcy zostały zaatakowane, to bym walczyła w obronie tego kraju.
    Gdyby Polska była zaatakowana, pojechałabym tam walczyć.
    Ale gdyby z jakiegoś dziwnego powodu doszło do konfliktu zbrojnego pomiędzy Niemcami, a Polską - wyjechałabym z rodziną do kraju trzeciego.

    Obecnie te dywagacje nie są już w 100 proc. aktualne, bo działań fizycznych z powodu zdrowia Klarcia się nie nadaje.
    Jednak w razie konfliktu pomiędzy oba państwami, jednak starałabym się zwiać do kraju trzeciego.

    Swoją drogą - jestem ciekawa, jak wy byście postąpili gdyby konflikt wojenny postawił przeciw sobie oba kraje, Norwegię i Polskę?

    ***

    W Niemczech też nie można było posiadać dwóch obywatelstw, tzn. chcąc nabyć obywatelstwo Niemieckie, trzeba było zrzec się obywatelstwa kraju pochodzenia.
    Jednak w stosunku do azylantów przepisy te zostały zmienione, wiele lat temu. Chodziło o to, że w razie gdyby naturalizowani obywatele popełnili poważne przestępstwo - żeby można było ich odesłać do kraju pochodzenia.
  • To jest moim zdaniem dużo głębsze niż tylko obywatelstwo. To są korzenie. To kim się czujesz. Ja tam się czuję Polką. I chciałabym do Polski wrócić coraz bardziej.
  • > Sami biali. Film pięciominutowy, kamera sunie po twarzach. Francuskie, w sensie - europejskie twarze.<

    Ja widziałam inne relacje - byli tam również muzułmanie, niewielu, ale jednak.

  • @Ida

    Nie chce mi się komentować podanego przez Pioszo filmu - jest strasznie zmanipulowany.
    Mam jednak jedno pytanie - czy prawdą jest, że w Oslo 100 proc gwałtów na przypadkowych ofiarach jest popełnianych przez mężczyzn przybyłych spoza Europy?
    Jakoś trudno jest mi w to uwierzyć.
  • > Polacy-terroryści (którzy konwertowali na islam) to nadal Polacy [ZGADZAM SIĘ] to Arabowie-terroryści (z obywatelstwem francuskim) to nadal Arabowie. <

    Ja to widzę inaczej.
    Polscy katolicy konwertujący na islam pozostają Polakami - czy?
    Czy rodowity Niemiec, Francuz, itd., który konwertował na islam przestaje być Niemcem, Francuzem...?
    Muzułmanie przybyli do Francji w większości są Francuzami, bo takowymi byli, w kraju skąd przyjechali. Oni (w zdecydowanej większości) obywatelstwa francuskiego nie nabywają, przybyli do swojej ojczyzny, bo na terenie Francji się urodzili, albo ich rodzice byli Francuzami.
    Czy Polak, który wróci do ojczyzny powiedzmy z Kazachstanu, a jest muzułmaninem, nie jest Polakiem?
  • no więc właśnie nie ma znaczenia na terenie jakiego państwa się kto urodził. Ważne są korzenie. Dwoje moich dzieci urodziło sie w Szwajcarii. Nie są Szwajcarami tylko Polakami urodzonymi w Szwajcarii.
  • edytowano listopad 2015
    W Niemczech mamy alert antyterrorystyczny. Mecz piłkarski (towarzyski) Niemcy-Holandia został odwołany, w pobliżu stadionu odkryto autobus wypełniony materiałem wybuchowym.
    Nie wiadomo czy przyszłoroczne spotkanie młodzieży i przyjazd papieża dojdzie do skutku.
    Swoją drogą - jestem ciekawa, czy odbędzie się Szczyt NATO w Warszawie.
  • Na meczach piłkarskich bywa szczególna rodzaj publiczności.
  • edytowano listopad 2015
    na polskich stadionach jest zawsze jak u "cioci na imieninach"
    spokojnie...........bezpiecznie.........ba, nic się nie dzieje
    :))


    Wszyscy sie zachowują w jak najlepszym porządku
    Ot, piknik rodzinny ;)
  • Po ostatnich atakach nigdy więcej nie pojadę do krajów arabskich. W sumie trochę szkoda, zawsze chciałam odwiedzić Paryż

    poczekaj 50 lat i Francja będzie krajem arabskim
  • edytowano listopad 2015
    @Ida Dobrze że zdarzają się cuda, a więc istnieją ludzie którzy pozwalają Bogu działać.

    Dla mnie wydarzenia na świecie są odbiciem walki w świecie duchowym. I tak: chrześcijanie reprezentowani przez np usa oraz muzułmanie reprezentowani przez np isis służą szatanowi. Walkę w obronie ludzkości toczą ludzie, którzy poprzez ufność oddali siebie Bogu. I tu jest oko cyklonu, tj miejsce gdzie kształtowana jest sytuacja w świecie.

    Wydaje mi się że ta walka może być wygrana tylko przez modlitwę i tylko w Polsce gdyż jako jedyny kraj nie mamy bardzo dużego długu do spłacenia Sprawiedliwości Bożej. I dobrze by było zacząć odnosić się z empatią i życzliwością do krajów takich jak Francja, gdyż straszna jest Sprawiedliwość Boża, a my jako chrześcijanie powinniśmy starać się ją ułagodzić. Taka jest Wola Boża, aby ludzkość się wzajemnie miłowała. I jeszcze dodam że nam jako narodowi do świętości też dużo brakuję, tak że jest co robić. A najgorsze co można w tej sytuacji to dać się sparaliżować nienawiści bądź bojaźni.
  • Ale na Sadzie Ostatecznym bedziemy chyba rozliczani indywidualnie, a nie z bonusem w zaleznosci od paszportu? :-?
  • Filmików z meczów jest od groma
    Znajdzie sie tez sporo takich, ktore przeczą na temat bezpieczeństwa na trybunach- zreszta wypowiedzi policji co do tego czy akurat na tym czy tamtym bo bezpiecznie tez sie znajdzie.
    Nie wkleję Ci, bo siedzę na tel i przez najbliższy czas do kompa dostępu mieć nie będę.
    Także dla równowagi by sie przydało.
    Pamietam jak po śmierci Jana Pawła II kibice sie jednoczyli i jak długo w tym swoim zjednoczeniu wytrwali :))
    Także w necie kazdy znajdzie cos dla poparcia swoich tez :)
  • IdaIda
    edytowano listopad 2015
    Swoją drogą - jestem ciekawa, jak wy byście postąpili gdyby konflikt wojenny postawił przeciw sobie oba kraje, Norwegię i Polskę?



    @Klarcia - tu nie mielibyśmy specjalnie dylematu, odpowiedź jest oczywista: stanęlibyśmy po stronie Polski.
    Ale to mało prawdopodobne, zarówno Polska jak i Norwegia to nie są narody agresywne, żywiące się cudzą krwią, więc raczej nie będą na siebie napadać.
    Mamy to szczęście, że mieszkamy w kraju przyjaznym Polsce (a przynajmniej neutralnym), nigdy te dwa kraje nie wdepnęły we wzajemny konflikt i nie ma złych wspomnień (mam na myśli czasy chrześcijańskie, historie i legendy o Wikingach pomijam).
    Owszem, były takie incydenty w czasie II wojny światowej, że kilku młodych chłopców z oddziałów
    SS Wiking brało udział w tłumieniu Powstania Warszawskiego, ale zdrajcy są wszędzie, w każdym narodzie, w każdym razie współpraca z nazistami została w Norwegii napiętnowana. Jak rozmawiam tutaj ze starszymi ludźmi, to oni opowiadają, jak ich rodzice też nie zgadzali się na niemiecką okupacje, ukrywali żydów, etc.

  • IdaIda
    edytowano listopad 2015
    @Klarcia :

    @Ida

    Nie chce mi się komentować podanego przez Pioszo filmu - jest strasznie zmanipulowany.
    Mam jednak jedno pytanie - czy prawdą jest, że w Oslo 100 proc gwałtów na przypadkowych ofiarach jest popełnianych przez mężczyzn przybyłych spoza Europy?
    Jakoś trudno jest mi w to uwierzyć.


    Ja zawsze słyszę o 90 procentach. Sto procent to raczej niemożliwe, bo są tu też inne narodowości i nie wszyscy pozostali emigranci są aniołkami, Norwegom też się czasem jakiś gwałt zdarzy, ale naprawdę rzadko (zanim przybyli tutaj muzułmanie, to ten kraj był naprawdę bardzo bezpieczny dla kobiet, one tu zawsze miały wysoką pozycję).

    W Oslo jest faktycznie nieciekawie pod tym względem, młode dziewczyny wracające z imprez padają ofiarą tych zboczeńców (no i nie tylko one).
    Były takie historie, że arabscy taksówkarze zamiast odwieźć klientkę w nocy do domu - to wywodzili w las i gwałcili, bo "ona sama jest sobie winna, bo kobieta jak wsiada w nocy do taksówki, to wiadomo o co się prosi, tak jest w ich kulturze i już".

    Teraz w lipcu trzech muzułmanów zgwałciło czternastolatkę, dostali śmieszne wyroki - po parę miesięcy aresztu (nie muszę mówić jakie wczasowe warunki panują w tutejszych więzieniach, widać to było na przykładzie Breivika), zboczeńcy odpoczną troszkę w więzieniu, pojedzą za nasze pieniądze i - dawaj! na wolność! dalej robić to samo!

    No tak tu jest, tych ciemnoskórych zawsze się tłumaczy, że oni przeżyli traumę wojenną i mają stres, należy zrozumieć ich problem. Ogólnie uprasza się o cierpliwość i wyrozumiałość.
  • @Tecumseh

    Tak właśnie wygląda debilizm w czystej postaci, bardzo powszechny w III RP.



    Te czasy szczęśliwie Polska ma już za sobą, dzięki Bogu.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.