Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowe becikowe

135

Komentarz

  • nadzieja powraca, ale faktycznie w styczniu się okaże co tak naprawdę będzie i komu przysługiwało, nie ukrywam, że to dość istotne jak dla mnie świadczenie, a który urząd będzie się tym zajmował, bo nie doczytałam
  • edytowano listopad 2015
    edit: bez sensu napisałam w moim przypadku
  • To teraz ja zapytam. Jeśli przepchną ustawę, to 500zł na dziecko będzie się otrzymywać od kwietnia 2016 roku? Czy na dwójkę to będzie 1000zł, czy 500zł?
  • @babuska ty piszesz o czymś innym niż jest watek, bo watek jest o świadczeniu rodzicielskim.
  • @PonuraKura, jeśli macie dochód mniejszy na os mies niż 800zł, to na każde dziecko, inaczej na drugie i kolejne podobno.
    Ale lepiej poczekać na jakiś dokument, bo każdy artykuł trochę inaczej podaje info...
  • A czy to prawda, że jednocześnie zlikwidują ulgę podatkową na dzieci, ktoś wie?
  • Obiło mi sie, że ma zostać ulga, ale nie wiem na pewno.
  • Mam nadzieję, że ta ulga jednak zostanie.
  • Przy ryczlcie na pewno nie ma ulgi. To byl powod dla ktorego zmienilismy ryczalt na ksiege.
  • Basja,
    Ok, już nie będę. To z lenistwa, bo nie chciało mi się wątku nowego zakładać, a panią minister od rodziny..... się wzruszyłam.
  • @Dorotak, dziękuję za wyjaśnienie :)
  • @czekolada dowiedziałam się u źródła, że nie trzeba być zarejestrowanym w UP.
  • fajnie, ciekawa jestem teraz jak bardzo to działa wstecz
    gdzieś czytałam, że jesli w styczniu dziecko będzie miało mniej niż 52 tyg to się dostanie część, ale ile w tym prawdy to nie wiem
  • @babuska - spoko. Ją tylko dla jasności.
    I mam nadzieję, że jako minister się sprawdzi i dużo dobrego zrobi :)
  • Te 800 zł dochodu to netto czy brutto liczone?
  • edytowano grudzień 2015
    Projekt ustawy już jest, ale ja nadal nie rozumiem.

    http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12279566/katalog/12326791
  • czy komuś kto urodził pod koniec zeszłego roku udało się złożyć wniosek?

    u mnie nie ma druków, nic nie wiedzą na ten temat , a szkolenie będą mieć 27 stycznia
    co robić?
  • U mnie w mopsie mieli druk, pewnie juz od 4 stycznia, ja bylam piatego, w kolko go kserowali kto przychodzil bo niemieli wiecej. Urodzilam w marcu. Amieszkam w malym miescie.
  • Wlasnie dzis złożyłam
  • Jakie dokumenty są wynagane do podania?/akt urodzenia dziecka i co jeszcze?
  • Tylko akt Ur.
    Nawet dowodu nie sprawdzali
  • Mika dzieki;) Wow, muszę przyznac że to zaskakujące. Pierwszy raz mi macierzyński będzie przysługiwał teraz. Ale jazda ;)
  • Jak dostanę- sam znac.
    Okaże się, czy to prawda)).
    Test nr 1
  • Zapytam wprost bo ja wyjątkowo niekumata... Jak mąż pracuje i mu płacą, a ja siedzę w domu i nic nie robię z czwórką maluchów i nigdy nic nie robiłam od urodzenia pierwszej córki, a zatrudniona na stałe to w ogóle w życiu nie byłam///bezrobotną tez nie byłam nigdy to mam się interesować tym macierzyńskim? Syn z maja ubiegłego roku.
  • już sama nie wiem

    Czy do poprzednio uprawnionych dołączyła nowa grupa osób, czy też Ci na etacie nie otrzymają już becikowego???
  • wlasnie zwrocono mi uwage w urzedzie, ze niewlasciwie okreslam
    to "nowe becikowe" nazywaja "zapomoga rodzinna"

    w poniedzialek ide zlozyc dokumenty
  • U nas to nazywa się ŚWIADCZENIE RODZINNE
  • Nie zapomoga, nie zasiłek. Świadczenie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.