Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowe becikowe

124

Komentarz

  • Tfu, ŚWIADCZENIE RODZICIELSKIE
  • @wielorybek, tak. Przysługuje do ukończenia przez dziecko roku, więc za jakieś 4 miesiące powinnaś dostać. Tylko spiesz się, bo naliczają od daty wpłynięcia wniosku!
  • Dzięki, w takim razie trzeba spróbować. Jakie dokumenty muszę mieć?
  • @Bagata, czyli jeśli chodzi o dzieci urodzone w 2015r. (moje z marca) to niekoniecznie obowiązuje te 3 miesiące na złożenie wniosku? Zapytam u nas we wsi :D może na dwa miesiące się załapię, zawsze coś!
  • @gabriela, 3 miesiące od urodzenia a jak później to od daty złożenia wniosku, więc ja dziecko dawno urodzone, to trzeba wnioskować jak najszybciej. Tak to rozumiem.
  • Wielorybek, z tego wzgledu, ze figuruję w mopsie to tylko mnie spytala o to i skan dowodu osobistego zrobila. A tobie wystarczy pewnie akt urodzenia dziecka.
  • @Mika- masz rację, tak to się nazywa :)
  • Pytałam dziś u nas w MGOPS o to. Przysługuje póki dziecko nie skończy roku, nie mają jeszcze wniosków, mam się zgłosić po 20 stycznia i złożyć, to dostanę na 3 miesiące:)
  • edytowano styczeń 2016
    powtarzam się.
  • Ja u siebie już złożyła do końca lutego mam dostać decyzję.
  • Byłam dziś w MOPS-ie w dziale świadczeń rodzinnych, wniosek plus ksero aktu ur. i dowodu os. -złożyłam, decyzja 25-go i u nas jest to świadczenie rodzicielskie :) Marta z ostatniego lutego, wiec cicho liczę na 2 przelewy ...
    K
  • @MamaMika - dzięki :) (od tego miałam zacząć :) ) za założenie wątku :)
    K
  • Byłam złożyłam wniosek, potrzebny był mój dowód tylko(ksero), bo akt urodzenia już raz był składany z racji zeszłorocznego wniosku o becikowe. Pan cudownie uprzejmy bez niego to bym nie wiedziała co zostawić co poskreślać. Wychodzi na to, że syn majowy, pan mówił, że za cztery miesiące dostanę. Mówicie, że tak długo czeka się na decyzję? Do tej pory nie wierzę że to się uda. Ale dziękuję po stokroć za informacje!!!
  • Tadam!!!
    Dostałam dzis decyzję, ze otrzymam to świadczenie od 1.01do 14.10 :D
  • a na naszym zadupiu dopiero dziś było szkolenie
    i jutro idę złożyć wniosek ( mam nadzieję, ze druki już są)
  • @MamaMika to super! Ja w piątek złożyłam wniosek i czekam.. Jak rozumiem 14.10 Twoje dziecko kończy rok?
  • Ja dostałam dziś decyzję z krusu, przyznali mi 705zł do 25.10.2016, choć urodziłam 28 :(( a kwota z kosmosu, bo nawet po doliczeniu jednorazowego zasiłku za nic nie wyjdzie 1tys
    zadzwoniłam w tej sprawie, pani uzasadnić tego nie potrafila i mam się cieszyć, że dostanę.. :((
  • Fran urodzony 16.10.
  • o co chodzi z tymi dniami? kwotę za niepełny miesiąc ustala się proporcjonalnie do liczby dni w tym miesiącu ? gdzie sens ?

  • to jasne, ale te dwa dni przed końcem roku dziecka ta dla mnie niejasność

    i to 705 zł ?
  • świadczenia nie pobieram w Pl, mąż chwilowo pracuje w Niemczech
  • Wczoraj decyzja i jeszcze wczoraj( nawet nie zauważyłam) kasa.
    Fajnie
  • @wypyszka, Może Krus odliczył 3500 zł macierzyńskiego, które obowiązywały w 2015 r. i które powinnaś dostać od razu po urodzeniu dziecka (tzn. po złożeniu wniosku)?
  • czy to nowe becikowe jest wypłacane przez rok po urodzeniu dziecka , tz jak sie urodzi w grudniu to będzie płacone też w 2017? czy tylko do końca 2016?
  • Kitek, przez rok od urodzenia dziecka
  • Jak piszecie, że skladacie wnioski, dostajecie decyzję i jeszcze na dodatek wypłaty to w ogole jakoś tak optymistyczniej patrzę w przyszłość ;)

    Mika, nam długo czekalas na decyzję?
  • 16.01 składałam wniosek
  • Wow


    To się pospieszyli ładnie
    Super :)
  • Będziemy pilnować żebyś sobie torebkę kupiła! :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.