Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Orgowe pogadanki o wszystkim.

1126127129131132136

Komentarz

  • @Skatarzyna jak się robi kiełbasę białą?
  • zmieliliśmy na szarpaku - takie grube oczko maszynki łopatkę, trochę wolowiny i boczku, łopatki tak 3/4 całości,domieszaliśmy przypraw: czosnek, sól,  zmielone: pieprz, kolendra, listek, papryka, angielkie ziele.

    uformowałam próbmy kotlecik, usmażyłam, dobre!
    mąż wyrabiał, wrabiał,wyrabiał aż nabrało odpowiedniej kleistości, wlewając trochę zimnej wody. potem wcisnęliśmy masę w odmoczone z soli jelita, uformowałam kiełbaski długości jakiej nam pasuje i mąż wyniósł do garażu by się odleżaly. Gdyby mialy być wędzone to powiesiłby do obcieknięcia, ale tym razem mają być białe, więc już jutro można je poddać temperaturze -piec,grillować, smażyć gotować. Większość zamrożę.
  • tym bardziej, że jak się zainwestuje w dobrą nadziewarkę, to roboty tyle, co przy byle mielonych!
  • też tak robiłam, ale już nie muszę i nie będę!
  • pewnie, ze poradzisz! długo tak radiłam, alem furiat i się wkurzałam!

    te no wiisz, kiszkizimiaczane tez sprytniej z nadziewarki - na raz trzy litry i czyściutko, cichutko...
  • ręczną, pionową.
  • ja przykrecam do schodka/drabinki z Ikea, bo tak mi najwygodniej  :)
  • @Skatarzyna - przyjmij mnie na praktyki
    może być bez zaświadczenia o ukończonym kursie :)
  • matka6 powiedział(a):
    @Skatarzyna - przyjmij mnie na praktyki
    może być bez zaświadczenia o ukończonym kursie :)
    kiedy tyllko pragniesz! przyjedź z Córką.
    Podziękowali 1matka6
  • Ja tam na wyzerke przyjadę ;)
  • Na szare kluski <3 :D 
    Podziękowali 1madzikg
  • Czy wasze dzieci korzystają z podrecznikow lokomotywa? Jak je oceniacie? Czy moge kupic tylko czesc? Czy to sa jakies pakiety? A moze mozna uzywane nabyc?
    Potrzebuje do kl 2 lub 3 (jeszcze nie rostrzygnięte).
  • Słyszeliście o przedstawieniu "Klątwa" w Teatrze Powszechnym? Ja nie rozumiem co może ludzi tu fascynować, nie rozumiem jak w ogóle można coś takiego wymyślić - obrzydliwe to ... I ludzie się tym zachwycają? Świat kultury upada :/ :(
  • Upada? Juz dawno upadł, teraz tylko śmierdzi rozkładem.
    Modlę sie za syna, bo postanowił zostać aktorem... (Tu powinna byc emotka waląca głową w ścianę)
    Podziękowali 2Nika76 Rejczel
  • Pierwsza kawa dziś. Kto sie przyłączy?
  • Oj tam! dobra kawa jest dobra, za tydzień się jej na trochę wyrzeknę i już tęsknię ;)
  • Nie chwaląc sie...ale moja kawa podobno bardzo dobra ;)
    Podziękowali 2mamababcia AgaMaria
  • I tez mam zamiar na chwilę zrezygnować.
  • monia3 powiedział(a):
    Słyszeliście o przedstawieniu "Klątwa" w Teatrze Powszechnym? Ja nie rozumiem co może ludzi tu fascynować, nie rozumiem jak w ogóle można coś takiego wymyślić - obrzydliwe to ... I ludzie się tym zachwycają? Świat kultury upada :/ :(
    Założyłam wątek.
    Zapraszam!
    http://wielodzietni.org/index.php?p=/discussion/30735/skandaliczny-spektakl-jestes-przeciw-podpisz-petycje#latest
  • Siedzę i czekam jak ja tego nie lubię

  • Na co czekasz?
  • Piję herbatkę. Jedno dziecko śpi, a drugie odrabia lekcje.
  • O. To ja też piję teraz akurat.
    To sobie razem wypijemy  <3
  • i ja tez z herbatką :)
    Podziękowali 2Nika76 AgaMaria
  • Jadwiga powiedział(a):
    A ja nie piję kawy od prawie 2 tygodni i tęsknię za nią :/
    Juz 6 mies
  • Jadwiga powiedział(a):
    tryk powiedział(a):
    Jadwiga powiedział(a):
    A ja nie piję kawy od prawie 2 tygodni i tęsknię za nią :/
    Juz 6 mies
    A co powiesz w zamian? Bo mi już herbatki ziołowe trochę bokiem wychodzą, a czarnej nie.lubię
    a widzisz jak to jest że kawa pita codziennie od dwudziestu lat bokiem nie wychodzi, ziemniaki jedzone codziennie też się nie nudza, podobnie jak chleb
    a jak sie to wszystko zamieni na herbaty ziołowe, kasze, ryże, czy inne zamienniki to szybko się nudzą i człowiek wróciłby do poprzedniego jedzenia
    Podziękowali 3aqq Rogalikowa Cart
  • Zbozowa pijem
  • Chleb i ziemniakow tez  nie jem
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.