Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Orgowe pogadanki o wszystkim.

1127128130132133136

Komentarz

  • etam, mi się ziemniaki nudzą i chleb też...


  • ja glodna. makaron ugtwac ide. bo ziemniakw brak i kaszy.
  • @Jadwiga zapytam jeszcze odnośnie domowych wędlin - upewnię sie czy dobrze zrozumiałam - używasz soli kamiennej?
  • u nas jaglanka uwielbiana pod każdą postacią a ja to chyba się od niej uzależniłam..;)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • No ryze.ciecie.kaszy.warzywa.z mieso tylko indyk.
    Podziękowali 1madzikg
  • tryk powiedział(a):
    Chleb i ziemniakow tez  nie jem
    A czemu nie jesz chleba i ziemiorow?
    dieta?
    wegle ograniczasz?

  • hipolit powiedział(a):
    tryk powiedział(a):
    Chleb i ziemniakow tez  nie jem
    A czemu nie jesz chleba i ziemiorow?
    dieta?
    wegle ograniczasz?
    Kasza nie ma.?
  • tryk powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    tryk powiedział(a):
    Chleb i ziemniakow tez  nie jem
    A czemu nie jesz chleba i ziemiorow?
    dieta?
    wegle ograniczasz?
    Kasza nie ma.?
    Kasza ma jak najbardziej, ale ziemniaki tez zdrowe 
  • No jak kto nie lubi to nie je, proste ;)

    Podziękowali 1nowa
  • mam nową, świeżutką klawiaturę, do mojego laptoka po przejściach, ale musimy się trochę zgrać!
    Podziękowali 1madzikg
  • Jak mieszkalam z rodzicami, to ziemniakow nie lubilam za bardzo, teraz dosc rzadko sa u nas w domu, to je nawet polubilam.
  • ja tam najbardziej lubię we frytkach...
  • Bo frytki to najsmaczniejsze warzywo ;) 
  • Ja lubie. Bardziej niz kasze chyba ze gryczana ze sosem;)
  • A ja przez przypadek odkryłam bulgura i wreszcie jest w rodzinie taka kasza, którą wszyscy, no, prawie wszyscy lubią ;)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • @manna podobno frytki po poddaniu obróbce w tak wysokiej temperaturze tracą cześć uczulających składników, tak stwierdził alergolog. Synek mojej siostry uczulony prawie na wszystko w tym ziemniaki frytki mógł jeść bez problemów.
  • jak bym miała mieć jeden dodatek to byłby to ziemniaki. Dla mnie gotowane ziemniaki wystarczają e cały obiad. Do tego buraki i jest wszystko co mi trzeba.
    Podziękowali 1madzikg
  • Dla miłośniczek pyrek taka ciekawostka : ziemniaki wystudzone (zimne) mają mniejszy indeks glikemiczny niż gorące.Nawet po ponownym podgrzaniu. :smiley:
    Skrobia im się zmienia z łatwo przyswajalnej w trudno przyswajalną.A dodatek tłuszczu do ziemniaków powoduje ,że są dłużej trawione i dlatego również frytki mają mniejszy IG niż ziemniaki gotowane.
  • edytowano luty 2017
    Pierwsza kawa dziś...
    Pewnie troche ich bedzie.
    Spałam w sumie ok 3,5 godziny.
    Za mną zakupy, magiel, logopeda, kurs do Wesołej... Padam. 

  • Ja bez herbaty. Wypiję, jak wrócę od sąsiadki.
  • Cart&Pud powiedział(a):
    A ja przez przypadek odkryłam bulgura i wreszcie jest w rodzinie taka kasza, którą wszyscy, no, prawie wszyscy lubią ;)
    uwielbiam !
  • Nigdy nie jadłam tego bulgara.
  • wielorybek powiedział(a):
    Ja lubie. Bardziej niz kasze chyba ze gryczana ze sosem;)
    Bez sosu
  • O nie! Dobry sosik nie jest zły!
  • W moim rodzinnym domu gryczaną jadło sie polaną skwarkami i popijało zsiadłym mlekiem. Żadne sosiki. Jeszcze była gryczana w gołąbkach  na Wigilie.
  • edytowano luty 2017
    Co to takiego? Nazwa mi się nie podoba.
    Już wiem.
  • edytowano luty 2017
    Ale zara zara! Jaki ten bulgur macie? Bo są dwa rodzaje - jeden grubszy - no ten mnie nie urzekl- i taki drobniutki! I ten drobniutki proszę ja Was to normalnie niebo w gębie! Tylko drogi jak ch.lera!
  • Jaki piekne sa dzisiejsze czytania!!!

    Jakie mam szczescie, ze czytajac o "wiernym przyjacielu,(ktory) jest lekarstwem zycia" od razu pomyslalam o swoim mezu.

    "Wierny przyjaciel potezna obrona, kto go znalazl, skarb znalazl."


  • ile czasu można grać na flecie  ''Barkę''? Kiedy jej się to znudzi? mi słuchanie już ... kochana forumko dziękuję za ten instrument i to szczerze dziękuję ,teraz będę szukać książki z zapisem nut na flet prosty ,w księgarni by było coś takiego? jak by ktoś mógł poratować tytułem będę wdzięczna 
    p.s. wiem że jestem nudna szukam ciągle rosyjskiego ,no to żeby nie było tak nudno to teraz będę szukać nut dla 12-latki

    Podziękowali 1Felicyta
  • @nowa , wiele śpiewników ma zapis nutowy. Kościelne, turystyczne, patriotyczne. Tam zawsze nuty do śpiewania = do grania na flecie.
    k.
    Podziękowali 2Skatarzyna nowa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.