Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ważne wydarzenia z Polski i świata

1161718192022»

Komentarz

 • Kolejność @Klarcia kolejność. 
 • Projekt upadł i dobrze. 
 • edytowano sierpień 2020
  Oraz prawa ekonomii wypadałoby znać: nie wydaje się pieniędzy których się nie ma, nie płaci się więcej temu który wyrywał się do pracy jeżdżąc po całej Polsce i namawiając ludzi do głosowania na siebie za kasę którą zarabia obecnie. 
 • No i co z tego że inni mają gorzej? 
 • Nie wiem, czy gorzej.
  Mamy najwyższa inflacje (w strefie euro i w Unii, w Europie) , tylko Węgrzy mają wyzsza
  Faktycznie, nigdy nie było lepiej
 • edytowano sierpień 2020
  Słuchaliście ostatni komentarz Gadowskiego ? Oddajemy grunty Ukraińcom za które już dostali odszkodowania 

 • Klarcia powiedział(a):
  paulaarose powiedział(a):
  @klarcia oczywiście że politycy powinni dobrze zarabiać, ale również powinni dobrze zarabiać lekarze, strażacy jak ktoś wspomniał, nauczyciele czyli zawody naprawdę ważne, ale na to pieniędzy już nie ma. 

  Różnica jest taka, że rządzący są reprezentantem narodu. Przy tym - jest ich stosunkowo niewielu w porównaniu do innych grup społecznych.
  Lekarze specjaliści zarabiają więcej, aniżeli prezydent czy premier.

  Już to kiedyś mówiłam, ale powtórzę.
  Jeżeli policzymy ile kosztują nas rządzący krajem i podzielimy to na wspomniane przez Ciebie zawody, to wyszły by przysłowiowe grosze.
  Ja zdecydowanie opowiadam się za tym, aby rządziły osoby kompetentne, fachowcy, przy tym uczciwi, a nie jakieś patałachy, które zadowolą się marną wypłatą, bo resztę to dostaną od "lobbystów".
  Niestety są dziadami nie ze względu na zarobki a mentalność 
 • edytowano sierpień 2020
  Recesję to  mamy akurat pierwsza od prawie trzech dekad
  Faktycznie, pocieszające 
 • Po upływie 20 lat sąd uznał winnym byłego nauczyciela szkoły muzycznej - za molestowanie nakazano mu zapłacić w sumie 10.800 Euro, wszystkim 17 ofiarom.


  Porównując - polski sąd nakazał wypłacić zgromadzeniu chrystusowców milion Zł za molestowanie dziewczyny przez jednego z księży tegoż zgromadzenia.
  Natomiast ostatnio wydano kolejny bulwersujący wyrok. Sąd Apelacyjny orzekł, że Hans G. ma przeprosić Nitek-Płażyńską i wpłacić 10 tysięcy złotych na rzecz Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie. Ona z kolei musi przeprosić Hansa G. za naruszenie jego prawa do prywatności poprzez nagrywanie go w ukryciu oraz wpłacić 10 tysięcy złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Ale Holendrzy twierdzą, iż to polskie sądy nie są już niezależne.


 • edytowano wrzesień 2020
  A są niezależne? Dla mnie pytanie brzmi: od kogo są zależne?
  Ale... to zależy ;)
 • Zabrze: Pierwszy w Polsce przeszczep płuc u chorego na COVID-19

  W Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu dokonano przeszczepu płuc 45-latkowi choremu na COVID-19. Koronawirus nieodwracalnie zniszczył mu płuca, przez co lekarze zdecydowali się na pierwszą tego typu operację w naszym kraju. Pacjent opuści szpital we wtorek 8 września.

  - Czuję się bardzo dobrze - zapewnił dziennikarzy Grzegorz Lipiński. - Dziękuję wszystkim zespołom za uratowanie mi życia - dodał. 

  Do szpitala, którego jest pracownikiem, trafił jako pacjent z objawami COVID-19 - 20 czerwca. Miał wysoką gorączkę i duszności. Jak zwracają uwagę lekarze, poza niewielką nadwagą nie stwierdzili żadnych dodatkowych obciążeń. Zmiany chorobowe w płucach w chwili przyjęcia obejmowały 40-50 proc. ich tkanki.

  Mimo wdrożonego intensywnego leczenia lekiem przeciwwirusowym oraz osoczem ozdrowieńców, wspomagania oddechu za pomocą respiratora, stan chorego stale się pogarszał - rozwinęło się ciężkie, obustronne zapalenie płuc w przebiegu COVID-19. 

  W dziewiątej dobie pobytu w tyskim szpitalu zmiany obejmowały już 90 proc. miąższu płucnego i pojawiło się zagrożenie zatoru płuc. Zapadła decyzja o przewiezieniu pacjenta do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, dysponującego urządzeniem do natleniania krwi - ECMO, zwanym czasem sztucznym płucem.

  Organizm pana Grzegorza w końcu poradził sobie z koronawirusem, ale zmiany, jakie zaszły w jego płucach, były nieodwracalne - wirus całkowicie je zniszczył, doprowadzając do zwłóknienia, stwardnienia i znacznego zmniejszenia tego narządu. Pacjent został zakwalifikowany do przeszczepu. Miał szczęście, bo dawca z odpowiednią grupą krwi znalazł się dość szybko. Jego płuca okazały się za duże, zatem przed wszczepieniem lekarze chirurgicznie nieco je zmniejszyli.

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-zabrze-pierwszy-w-polsce-przeszczep-pluc-u-chorego-na-covid-,nId,4716913#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


 • Ktoś tutaj, na forum, ze mną się wykłócał, twierdząc, że polski rząd może swobodnie działać, nie oglądając się na Brukselę.
  Oto jak wygląda praktyka:

  W przyszłym tygodniu w Parlamencie Europejskim odbędzie się końcowe głosowanie nad raportem hiszpańskiego eurodeputowanego Lopeza Aguilara na temat stanu praworządności w Polsce. Jak ustaliła korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon, głosowanie ma poprzedzić debata. Sam raport ma z kolei zostać zaktualizowany i zaostrzony.

  Hiszpański eurodeputowany powiedział, że aresztowanie 48 działaczy LGBTI nie może być tolerowane. Odniósł się także do wysyłanych przez Warszawę sprzecznych sygnałów w sprawie konwencji antyprzemocowej. 

  Powiedział, że wycofanie się przez Polskę z konwencji stambulskiej "byłoby poważnym krokiem wstecz w walce z przemocą na tle płciowym".

  Eurodeputowani innych grup politycznych także chcą podczas debaty poruszyć kwestię traktowania w Polsce osób LGBTI. "Najważniejsze grupy polityczne zaniepokojone są łamaniem przez polskie władze zasad praworządności. Od wakacji jest coraz gorzej"

  Szefowie czterech grupy politycznych - liberalnej, socjaldemokratycznej, chadeckiej i Zielonych - wysłali wspólny list do przewodniczącej KE i kanclerz Niemiec, wzywając, aby ustalono mocny mechanizm uzależniający wypłaty z unijnego budżetu od przestrzegania zasad państwa prawa.


  Mój komentarz - brukselscy eurokraci domagają się bezkarności dla aktywistów LGBT, bowiem powodem zatrzymania tych osób było wyraźne złamanie prawa. Nie wykluczone, że to czego chcą otrzymają, bo polski rząd nie może sobie pozwolić na wstrzymanie unijnych dotacji.
  Ja jednak obstawiam, że gdyby ustąpiono w opisanym temacie, to nastężnym żądaniem będzie wycofanie się z reformy sądownictwa, a po tym przyjdą kolejne: legalizacja "małżeństw" jednopłciowych i swobodny dostęp do aborcji, co najmniej do 12 tyg. ciąży.
 • edytowano wrzesień 2020
  Próba postawienia tamy "wędrownym gwałcicielom" staje się przyczyną szykan. Doświadczył tego prof. Aleksander Nalaskowski, który za napisany felieton na łamach "Sieci" został odsądzony od czci i wiary w liberalnych mediach i na forach społecznościowych; a następnie, przez rektora UMK, pozbawiony prawa wykonywania zawodu.

  "Przez trzy miesiące prof. Nalaskowski nie może kształcić i wychowywać studentów. Nałożono na niego również zakaz nadzorowania opracowywanych przez studentów prac pod kątem merytorycznym i metodycznym. Nie może też prowadzić badań naukowych i prac rozwojowych."

  "Władze uczelni zabroniły profesorowi uczestniczenia w pracach organizacyjnych uczelni oraz kształcenia kadry naukowej. Przez trzy miesiące nie może też pełnić funkcji Kierownika Katedry Edukacji Dziecka na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu."

 • Poniżej treść "bulwersującego"felietonu:

  (fragmenty, zachęcam do przeczytania całości)

  Wypełzają na główne ulice polskich miast. Odurzeni złą ideologią, zwykli nieszczęśnicy, których dopadła tęczowa zaraza. Podrygują tanecznie, niosąc tęczowe orły, tęczową Matkę Boską i tęczą upstrzone cytaty z Ewangelii. My w tym czasie jesteśmy zepchnięci na chodniki i trawniki. Ich policja pilnuje, a nas filmuje. Mają wszystkie prawa przysługujące obywatelom Rzeczypospolitej, prawa, które przysługują kobietom (np. zamążpójście) i mężczyznom (ożenek). Mają prawa wyborcze, nikt im nie zagląda do alkowy, nie zmusza do spowiedzi, nie zakazuje sekswyjazdów do Tajlandii. Tak jak nam nie zakazuje. Ale mają coś więcej – mają przywileje, których nikt z nas nie ma. Mogą lżyć nasz Kościół, drwić z nas bezkarnie zza muru policyjnych tarcz, oczekiwać darmowej ochrony policyjnych legionów, która wszak nie jest za darmo. 

  (...) Już dawno zgwałcili Warszawę, Poznań, Wrocław i Gdańsk. Niedawno brutalnie zdeflorowali Białystok. Obca kulturowo i historycznie tęczowa zaraza, objazdowa tyrania chronionych przez policję gwałcicieli okupujących nasze ulice teraz sięga po  kolejne, już mniejsze miejscowości. Wzmacniani przez zaciężną armię policyjną pojawią się zapewne znów pod Jasną Górą.

  (...) Ich znak pokoju to nasz niepokój. To obleśna wagina niesiona na patyku, a udająca monstrancję, to dręczenie hasłami tolerancji w tym najbardziej tolerancyjnym (bo katolickim!) kraju, to hasła „miłości” i „wolności”. Jakby trzeba było nas o nich pouczać. My jesteśmy wyłącznie łysymi karkami, rozwydrzonymi kibolami, chuliganami, bandytami, antysemitami, chamami, moherami. Jesteśmy obiektami szyderstw w TVN i w „GW”. Oni to elita.

  Nikogo nie dzielę – tylko nazywam istniejący i faktyczny podział. Bo jesteśmy zdumieni, bezradni „my” i gwałcący Polskę „oni” laufry tęczowej zarazy. Nie możemy się dłużej godzić na własną bezradność. Wrzeszczmy tam, gdzie jesteśmy, że się na to nie godzimy. Krytykujmy, dajmy słowami i argumentami upust swojej wściekłości. Nie nadstawiajmy kolejnego policzka. Mamy tylko dwa i oba już dobrze obite. Jeden przez komunistów i współczesnych lewaków, a drugi przez sodomitów. Nie bójmy się już dłużej, bo za chwilę będzie jak z Holokaustem, za który to nam, a nie Niemcom, każą się wstydzić. Nie powtarzajmy tego błędu. Nie podawajmy ręki propagatorom tęczowej zarazy, nawracajmy niezdecydowanych i „obiektywnych”. Obudź się, profesuro, dopóki togi są jeszcze czarne, a nie tęczowe! Niech nasz opór będzie betonowy, głośny i jawny. Niech każdy duszpasterz mówi wprost o tym, że także tęczowemu złu mamy się sprzeciwiać. Ale już bez eufemizmów. To już wręcz misja. Przerwijmy ten zbiorowy gwałt. Dosyć negocjacji. Niech znajdzie się włodarz miasta, który powie „nie” tęczowej ideologii. Potem drugi, trzeci, kilkunastu. Abp Jędraszewski też był pierwszy, a dziś wielu biskupów mówi już tym samym głosem. 


 • A tutaj mamy odzew na stanowisko Konferencji Episkopatu w kwestii LGBT+

  OKO.press
  KALINA BŁAŻEJOWSKA 28 SIERPNIA 2020

  Episkopat o LGBT+. 30 najbardziej antynaukowych, bezdusznych i przygnębiających cytatów


  Tekst jest bardzo długi, ale warto z nim się zapoznać.
  Jestem przekonana, że to przełoży się na stanowisko Brukseli względem Polski - czy ktoś ma wątpliwości, że tak będzie?
 • Najlepiej by było jakby nas sami usunęli albo jakby UE padła.
  Podziękowali 1Klarcia
 • pisz łaskawie "moim rozumieniem interesu Polski"
 • Unia to powinna być gospodarczą a nie taka jak teraz.
  Podziękowali 2Rogalikowa Klarcia
 • Najgorszym wrogiem Polski były zawsze Niemcy. 
 • edytowano wrzesień 2020
  Niesamowity horror, trudno uwierzyć, że coś takiego mogło mieć miejsce w - jak by nie patrzeć - cywilizowanym kraju. Oprawcy powinni dostać kilka lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

  Rosjanin przez 23 lata był zmuszany do niewolniczej pracy na fermie pod Lubinem


  Mikołaj Jerofiejew przez ostatnie 23 lata pracował jak niewolnik u państwa Ś. na fermie drobiu pod Lubinem. Rosjanin bał się komukolwiek powiedzieć o swoim losie, bo w Polsce przebywa nielegalnie. Gdy zabrano go z fermy, był wychudzony, przestraszony, miał wzrok wbity w ziemię, nie znał wartości pieniądza. Teraz uczy się życia na nowo. Jego losy przedstawiła "Interwencja" Polsatu.

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-interwencja-rosjanin-przez-23-lata-byl-zmuszany-do-niewolnic,nId,4746842#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  Podziękowali 1Izka
 • o to się zaraz zacznie dobieranie się do ferm drobiu. Już ktoś coś o tym wspominał, chyba nawet Krzysztof Bosak na mównicy sejmowej. Ciekawie się robi. 
 • Odrobinka powiedział(a):
  o to się zaraz zacznie dobieranie się do ferm drobiu. Już ktoś coś o tym wspominał, chyba nawet Krzysztof Bosak na mównicy sejmowej. Ciekawie się robi. 
  Już mają spisy...u nas obszar zapowietrzony bo asf. Była inspekcja wetenaryja spisywać ile kto ma zwierząt podatnych na asf wg tabelki świnie, kozy, drób i krowy. Obstawiam że tam gdzie hodowla drobiu odżyła zaatakuje ptasia grypa, a jak krów będzie wystarczająco dużo to i choroba krów się znów odezwie
  Podziękowali 1Rogalikowa
 • Zerowy PIT obowiązuje w przypadku umów zlecenie, a także umów o pracę, ale rząd planuje to rozszerzyć. - Dołożymy również zerowy PIT dla stażystów, osób, które chcą rozpocząć pracę w formie stażu i zwiększyć ich motywację finansową do pracy w administracji publicznej, zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Jest to sposób rządu na przyciągnięcie młodych ludzi do pracy w administracji publicznej. Czy ci się skuszą?
  https://www.biznesinfo.pl/zerowy-pit-220920-pt-mateusz-morawiecki
 • Zwalniać mają w administracji publicznej a tu chcą przyciągać? Jakoś to niespójne 
 • Brytyjskie banki będą zamykać konta rezydentom UE


  "Konta zostaną zamknięte, a karty debetowe i kredytowe unieważnione" - ostrzega Nigel Green, założyciel deVere Group, międzynarodowej firmy konsultingowej zajmującej się specjalistycznym doradztwem finansowym. Green podkreśla, że bez zawarcia umowy handlowej z UE banki brytyjskie nie mogą obsługiwać klientów mieszkających w krajach Unii.

  Według badającego sprawę portalu Moneysavingexpert.com, zamknięcia kont osobom bez adresu w UK potwierdziły obecnie: 

  • Bank of Scotland
  • Barclaycard
  • Coutts
  • Halifax
  • Lloyds

  Pozostałe instytucje finansowe poinformowały jedynie, że "monitorują sytuację".

  Dla wielu Polaków posiadających konta w brytyjskich bankach zapowiadane zmiany mogą oznaczać, że - jeśli porozumienie na linii UK-UE nie nastąpi - w przyszłym roku banki będą zmuszone do weryfikowania naszego miejsca zamieszkania poprzez wymóg posiadania statusu zasiedlenia (settled status).


  https://londynek.net/wiadomosci/Brytyjskie+banki+beda+zamykac+konta+rezydentom+UE+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=71075


 • w USA o Polsce

  Nasila się amerykańsko-niemiecka wojna hybrydowa z Polską


  Polska znalazła się pod zintensyfikowanym atakiem Wojny Hybrydowej ze strony USA i Niemiec po tym, jak budowa Baltic Pipe została opóźniona przez ich duńskiego sojusznika, wpływowy Washington Post opublikował zjadliwy artykuł wstępny, wzywając amerykańskich decydentów do odparcia polskich planów odzyskania kontroli. należącego do USA nadawcy antyrządowego i stało się oficjalne, że USA i Niemcy zawarły z Rosją umowę w sprawie Nord Stream II.

  całość https://www.zerohedge.com/geopolitical/us-german-hybrid-war-against-poland-intensifying

  tłumaczenie gugla
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.