Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Uwaga na serial dla dzieci! Ania z Zielonego wzgórza.

1456810

Komentarz

  • Poliamoryczni jak w wielokącie, poligamiczni to jakby tam było kilka żon jednego męża.
  • Aniu w jednym poście dwie sprzeczności .
    Najpierw piszesz że to nie jest wyłącznie kwestia wiary-bo natura zdrowie itp, następnie używasz pojęcia zboczenie . A to jest wyłącznie ujęcie religijne bowiem współczesna medycyna nie uważa homoseksualizmu za zboczenie.
    A tak z ciekawości- jakież to problemy zdrowotne niesie dla organizmu fizyczna miłość homoseksualna?


  • Anawim powiedział(a):
    kociara powiedział(a):

    Miałam ucznia wychowywanego w trojkącie homoseksualnym. Tj rodzice malzenstwo a z nimi partner jednego z rodzicow. 
    Nie wiem , co z uwagi na emocje i psychikę tego dzieciaka było gorsze. Homoseksualny (albo biseksualny) rodzic czy ten trojkat z powodu zachowania pozorów 
    A może faktycznie byli wszyscy biseksualni i poligamiczni. Deprecjonujesz tę miłość? Na jakiej podstawie? Niewiary?
    I jakim cudem miłość opiekunów ma być problemem dla emocji i psychiki dzieciaka? 
    Ano wyłącznie z powodu ukrywania prawdziwego uczucia w sztywnym gorsecie konwenansów z obawy przed ostracyzmem spolecznym i wyklucxeniem społecznym.

    I tak. Zrozumiałam ironię,  zgryzliwosc i przewrotnosc bijącą z Twego postu ;)
  • Mam znajomych , którzy długo i jawnie żyli w takim związku trzyosobowym, co prawda nie mieli wtedy dzieci, do śmierci jednej ze stron i nie miało to nic wspólnego z utrzymywaniem pozorów.
  • kociara powiedział(a):
    Anawim powiedział(a):
    kociara powiedział(a):

    Miałam ucznia wychowywanego w trojkącie homoseksualnym. Tj rodzice malzenstwo a z nimi partner jednego z rodzicow. 
    Nie wiem , co z uwagi na emocje i psychikę tego dzieciaka było gorsze. Homoseksualny (albo biseksualny) rodzic czy ten trojkat z powodu zachowania pozorów 
    A może faktycznie byli wszyscy biseksualni i poligamiczni. Deprecjonujesz tę miłość? Na jakiej podstawie? Niewiary?
    I jakim cudem miłość opiekunów ma być problemem dla emocji i psychiki dzieciaka? 
    Ano wyłącznie z powodu ukrywania prawdziwego uczucia w sztywnym gorsecie konwenansów z obawy przed ostracyzmem spolecznym i wyklucxeniem społecznym.

    I tak. Zrozumiałam ironię,  zgryzliwosc i przewrotnosc bijącą z Twego postu ;)
    No dokładnie. Da się stworzyć społeczeństwo, w którym powstaną społeczne ramy dla hebe- czy efebofilii; gdyby oczywiście nie ostracyzm ludzi pokroju Paprotka . I w tym nie ma zgryźliwości i ironii. Po prostu szukam czegoś, co jest dla Was (zwolenników społeczeństwa otwartego na homoseksualizm) nieakceptowalne. Więc jak - czy warto budować społeczeństwo, gdzie 13 latek może decydować o współżyciu z dorosłym? Deprecjonujesz jego miłość, wiesz lepiej od niego, co jest dla niego dobre itd.?

    Moralność bywa uzasadniana naukowo, ale i tak wymaga przyjęcia uprzednich założeń co do tego jak być powinno. Realizacja skłonności homoseksualnych koreluje z większą częstością występowania określonych chorób, zachowań niebezpiecznych, problemów psychicznych itd. Ale to jest argument, jeśli ktoś uznaje, że należy tego uniknąć za określoną cenę (wstrzemięźliwości być może).
    Wczesna inicjacja seksualna też analogicznie koreluje. Ale znowu - dlaczego jako rodzic przyjmuję (czy Paprotka przyjmuje), że należy tego uniknąć za cenę wstrzemięźliwości seksualnej w wieku nastoletnim? Bo tak i już. I tak - chcę budować społeczeństwo, gdzie zachowania uznane przeze mnie za złe są przedmiotem ostracyzmu, a niektórych przypadkach co najwyżej są tolerowane dla uniknięcia większego zła. 

    A faktycznie działa zwykły dobór - społeczności o "gorszej" moralności po prostu wymierają. 
  • Ziew, znowu ta sama śpiewka...tak, dla ludzi którym nie przeszkadzają związki homoseksualne nie ma żadnych barier. związki z dziećmi? Zoofilia? A czemu nie!

    Serio, jak można tak rozumować?

    I nazywać to moralnością?


    Podziękowali 1Coralgol
  • Wręcz przeciwnie. Przecież właśnie dosadnie widać, że macie te bariery. 
    Dziwi tylko, że nie dostrzegacie ich arbitralności i doczepiacie się do naszego przekonania "z wiary" . Które po prawdzie tylko jako uzasadnienie rozumowe są "z wiary", a faktycznie są ze społeczności, w której zostaliśmy wychowani i żyjemy; tak samo jak Wasze przekonania. Na stare lata okażecie się być może takimi samymi dinozaurami, którzy nie rozumieją uczuć właściciela do własnego psiaka, matki do dziecka czy głębokiej relacji mistrz-uczeń.

    Zoofile naprawdę walczą o swoje prawa, o możliwość nieskrępowanej ekspresji swoich uczuć i pragnień. Tak, jak homoseksualiści przed laty. Być może też im się uda i społeczność jakoś to zaakceptuje, bo dlaczego by nie? Bo Paprotka czy Anawim mają zaściankowe przekonania?

    Ja wcale nie ironizuję. Mam dość empatii by wiedzieć, że posiadanie takiej a nie innej uczuciowości bez możliwości ekspresji jest cierpieniem, o ile ma formę przywiązania/uzależnienia. 
  • @Kociara, homoseksualizm został wykreślony z listy chorób w 1973 z powodu nacisków homo, a nie dlaczego, że stwierdzono, iż wszystko jest ok. Twierdzili oni, że np. łatwiej będzie ich leczyć, gdy nie będzie presji "choroby". Tu nie było badań, tylko głosowanie. Nie mieszam pojęć. Jeśli zasady wiary nie mają dla Ciebie znaczenia, to poddaję, że biologicznie współżycie homo nie ma uzasadnienia i prowadzi np. do wypadania odbytu.
    @Paprotka, to nie rozumowanie, to kolejne następstwa tego, co się dzieje w innych krajach. Najpierw homo, potem dla homo rodzin dzieci, potem kolejne urabianie społeczeństwa.
    Podziękowali 2Barbasia Rogalikowa
  • Malgorzata powiedział(a):
    maliwiju powiedział(a):
     Skoro mam stanowisko uwarunkowane wiarą i informuje moje dzieci o tym że coś jest złego, a jednocześnie taki film pokazuje że to coś pięknego,  a potem jeszcze w 10 innych filmach te same treści zostaną przekazane to robi  sie niespójnie bo ktoś tu kłamie, a może rodzic nie wie, może źle wie, może jest staroświecki, przecież wiadomo jak dziecko myśli.  Dlatego też napisałam pierwszego posta, bo może lepiej nie pozwolić oglądać, albo wiedzieć jakie informacje dziecko na takim filmie dostanie.


    Ja w ogóle nie wiedziałam że istnieje taki serial 
    Ale sporo osób jednak wiedziało i zamierzało oglądać z dziećmi albo pozwolić oglądnąć dzieciom.

  • @Elunia niestety realne, drazylam temat, bo nie mogłam uwierzyć. Dziewczyny są razem, szukają chłopaków, a równocześnie wypatruja ładnych dziewczyn do łóżka. Nie wiem, czy tak wszędzie za granicą, czy to takie zdegenerowane północno-wschodnie landy niemieckie. Ta szkoła, to połączone gimnazjum z liceum. 
  • Paprotka powiedział(a):
    Ziew, znowu ta sama śpiewka...tak, dla ludzi którym nie przeszkadzają związki homoseksualne nie ma żadnych barier. związki z dziećmi? Zoofilia? A czemu nie!

    Serio, jak można tak rozumować?

    I nazywać to moralnością?


    Jeszcze do niedawna (do lipca 2013) w Watykanie wiek przyzwolenia wynosił 12 lat. Po skandalach pedofilskich zmieniono ten przepis, po zmianie wiek przyzwolenia podniesiono do 18 rż. 
    To tak apropos ze tym co nie przeszkadzają związki homo to nie maja barier... 

  • Ania D. powiedział(a):
    @Kociara, homoseksualizm został wykreślony z listy chorób w 1973 z powodu nacisków homo, a nie dlaczego, że stwierdzono, iż wszystko jest ok. Twierdzili oni, że np. łatwiej będzie ich leczyć, gdy nie będzie presji "choroby". Tu nie było badań, tylko głosowanie. Nie mieszam pojęć. Jeśli zasady wiary nie mają dla Ciebie znaczenia, to poddaję, że biologicznie współżycie homo nie ma uzasadnienia i prowadzi np. do wypadania odbytu.
    @Paprotka, to nie rozumowanie, to kolejne następstwa tego, co się dzieje w innych krajach. Najpierw homo, potem dla homo rodzin dzieci, potem kolejne urabianie społeczeństwa.
    Od tamtego czasu wiele się jednak zmieniło.
    Dla mnie ważne jest co aktualnie mowi .

    Wypadanie odbytu. To jak rozumiem u mężczyzn. Jednak chyba jakos szczegolnie powszechne nie jest.
    A co u kobiet?
    Aniu...A od wielu porodów wypada macica. A pary hetero uprawiają często bardzo ostry seks , który też może być szkodliwy.

    I co w ogóle znaczy biologiczne uzasadnienie współżycia? Czysty współżycie musi być uzasadnione biologicznie? 
  • Małgorzata - mówisz że miłość homo to nie homo.
    A skąd jeśli nie z głębokiej wiary wynika takie podejście? 
    Uznanie że miłość może być wyłącznie pomiędzy kobietą i mężczyzną wynika z regulacji religijnej. To co w tradycji jest pokłosiem religijnego ujęcia problemu.
  • edytowano lipiec 2018
    I zaznaczam, że stawianie w jednym szeregu homoseksualizmu z pedofilią, kazirodztwem czy zoofilia jest tyle śmieszne co  żałosne.
    Brakuje jeszcze kanibalizmu.
    Związki homoseksualne nie są budowane wyłącznie na rządzy seksualnej-ja wiem, że tak jest wygodniej twierdzić  bo łatwiej uwierzyć, Że to tylko popęd. No ale muszę rozczarować . Nie. Nie chodzi tylko o seks. 
    Zwiazki homoseksualne sa dobrowolne.
    Natomiast np zoofilia czy pedofilia  zawierają element przemocy. I tak. W nich chodzi wyłącznie o seks i zaspokojenie rządzy seksualnej lub przemocowej. Ale wyłącznie jednej strony
    Podziękowali 1beatak
  • edytowano lipiec 2018
    Anawim, nie ma wspólnej płaszczyzny do porównywania homoseksualistów do np pedofili. Nie wiem w jaki sposób pedofile czy zoofile walczą o swoje prawa, ale zauważ ze sam napisałeś ze homoseksualiści żądali praw DLA SIEBIE w rozumieniu dla siebie nawzajem jako grupy. Czy to samo możesz powiedzieć o pedofilach? Dzieci protestują z nimi ramie w ramie o uznanie dla ich związków?

    kociara dobrze pisze.
    Podziękowali 1beatak
  • Związki zoo-, pedo- i kaziro- też mogą być dobrowolne i oparte na głębokiej więzi uczuciowej. Jeżeli akceptujesz praktyki homoseksualne, to nie masz żadnego argumentu, aby zakazać innych. Dlatego coraz częściej pojawiają się głosy, także w kręgach naukowych, aby uznać je za równorzędne orientacje seksualne.
  • Nawiasem mówiąc, czy wiecie, że w Kodeksie Karnym rozdział dotyczący przemocy seksualnej nosi nazwę "Przestępstwa przeciwko wolności seksualnej"? To ciekawe ujęcie tematu, które szykuje kierunek przyszłych zmian. Bo jeżeli ktoś w ramach swojej wolności chce spółkować z psem, to jakim prawem mu zabraniać?
    Podziękowali 1Klarcia
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Związki zoo-, pedo- i kaziro- też mogą być dobrowolne i oparte na głębokiej więzi uczuciowej. Jeżeli akceptujesz praktyki homoseksualne, to nie masz żadnego argumentu, aby zakazać innych. Dlatego coraz częściej pojawiają się głosy, także w kręgach naukowych, aby uznać je za równorzędne orientacje seksualne.
    To ze Ty takich argumentów nie widzisz, nie znaczy ze ich nie ma. Nie wiem jak można zrównywać związek dwójki dorosłych ludzi z wykorzystywaniem dziecka czy zwierzęcia.
  • Ostatnio w radiu jak jechałam była audycja o tabu, jakim są potrzeby seksualne dzieci. Dzieci powinny mieć prawo do życia seksualnego, to jest już krok od tego, że mogą wybrać dorosłego do takiej miłości. 
  • > Nie wiem jak można zrównywać związek dwójki dorosłych ludzi z wykorzystywaniem dziecka czy zwierzęcia.

    Jeżeli odbywa się bez użycia przemocy, to jaka jest różnica?
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano lipiec 2018
    Paprotka powiedział(a):
    Maciek_bs powiedział(a):
    Związki zoo-, pedo- i kaziro- też mogą być dobrowolne i oparte na głębokiej więzi uczuciowej. Jeżeli akceptujesz praktyki homoseksualne, to nie masz żadnego argumentu, aby zakazać innych. Dlatego coraz częściej pojawiają się głosy, także w kręgach naukowych, aby uznać je za równorzędne orientacje seksualne.
    To ze Ty takich argumentów nie widzisz, nie znaczy ze ich nie ma. Nie wiem jak można zrównywać związek dwójki dorosłych ludzi z wykorzystywaniem dziecka czy zwierzęcia.
    http://www.historiasztuki.com.pl/ANTYKULTURA/Idea_2009_21_Sieradzan.pdf

    Tutaj masz bardzo dobrze opisane, jak to wykoncypowali Grecy. Stosunki mężczyzn z młodymi chłopcami jako element inicjacji społecznej. Można? Można. 

    Paprotka, jesteś ciemnogrodem, któremu się wydaje, że jest postępowy. Wiesz ile jest korzyści z takiej inicjacji chłopców? Poczytaj Ucztę Platona - przemowę Fajdrosa i odpowiedź Pauzaniasza.  
  • Nawet nie chodzi o zrównywanie pederastii antycznych Greków do homoseksualizmu dwóch żyjących w stałym związku 50 latkow. Tylko skoro wtedy moda mogła spowodować masowe uprawianie homo-pede- seksu z nastolatkami , to znaczy, że czynnik kulturowy wpływa na preferencje seksualne. 
  • dyskusja zrobiła się trochę niesmaczna, ale ciekawie poczytać o tych Grekach @Anawim
  • Maciek_bs powiedział(a):
    > Nie wiem jak można zrównywać związek dwójki dorosłych ludzi z wykorzystywaniem dziecka czy zwierzęcia.

    Jeżeli odbywa się bez użycia przemocy, to jaka jest różnica?
    Główna to taka, ze jedna ze stron nie wyraża zgody.

    Heteroseksualny stosunek w małżeństwie tez może być złem i wykorzystaniem, nawet bez użycia przemocy. Np gdy kobieta jest nieprzytomna, pijana albo nie jest w stanie wyrazić świadomej zgody z powodu otępienia lekami, problemów umysłowych, choroby itp. To ze nie dochodzi w takich sytuacjach do przemocy nie znaczy, ze to nie jest zle.

    Anawim - jak na razie próbujesz etykietować, ci ciemnogród, tamci postępowi...ja tam nie aspiruje do tytułu postępowej. Polityczna poprawność często mnie bawi i irytuje. Zwyczajnie nie widze nic złego w związku dwojga dorosłych ludzi. I nie dotyczy to 13-latków. A skoro powołujesz się na antyczna Grecję, to nie trzeba sięgać tak daleko by poczytać o 12-latkach wydawanych za mąż, 18-latkach z kilkorgiem dzieci. Teraz się to zmieniło bo nagle Kosciol zakazał? Chyba dlatego ze wiemy więcej o rozwoju psychofizycznymi dziecka.
    Podziękowali 1Coralgol
  • Mój bardzo fajny kolega gey jak go poznałam był przed 30 i razem z jego stałym partnerem zachwycali się mężczyznami w ich wieku.
    Aktualnie jest po 40tce i zachwycają go glownie nastolatkowie.
    Hmm taka ciekawostka 
    Podziękowali 1Klarcia
  • asiao powiedział(a):
    Mój bardzo fajny kolega gey jak go poznałam był przed 30 i razem z jego stałym partnerem zachwycali się mężczyznami w ich wieku.
    Aktualnie jest po 40tce i zachwycają go glownie nastolatkowie.
    Hmm taka ciekawostka 
    Moich heteroseksualnych znajomych (ojców dzieciom) też zachwycają bardziej świeże i śliczne nastolatki niż kobiety w ich wieku, a nawet dekadę młodsze.
    Podziękowali 1Subiektywna
  • > Główna to taka, ze jedna ze stron nie wyraża zgody.

    Napisałem, że chodzi o sytuację bez przemocy, czyli za obopólną zgodą.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Maciek_bs powiedział(a):
    > Główna to taka, ze jedna ze stron nie wyraża zgody.

    Napisałem, że chodzi o sytuację bez przemocy, czyli za obopólną zgodą.
    Trudno mówić o świadomej zgodzie ze strony osoby niedojrzałej, czyli dziecka albo nawet nastolatka. Nie bez powodu karalne jest współżycie z osobą poniżej 15 roku życia (nawet za zgodą tej osoby).
  • Jeżeli pytasz dziesięciolatka, czy chce chodzić na treningi piłkarskie, to jego zgoda jest świadoma czy nieświadoma?
    Podziękowali 2E.milia Odrobinka
  • beatak powiedział(a):
    asiao powiedział(a):
    Mój bardzo fajny kolega gey jak go poznałam był przed 30 i razem z jego stałym partnerem zachwycali się mężczyznami w ich wieku.
    Aktualnie jest po 40tce i zachwycają go glownie nastolatkowie.
    Hmm taka ciekawostka 
    Moich heteroseksualnych znajomych (ojców dzieciom) też zachwycają bardziej świeże i śliczne nastolatki niż kobiety w ich wieku, a nawet dekadę młodsze.
    Czyli zdrowi geye :D 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.