Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Uwaga na serial dla dzieci! Ania z Zielonego wzgórza.

145679

Komentarz

  • Maciek_bs powiedział(a):
    Jeżeli pytasz dziesięciolatka, czy chce chodzić na treningi piłkarskie, to jego zgoda jest świadoma czy nieświadoma?


    Dotyczy rzeczy na tyle oczywistej, niekontrowersyjnej i niewinnej, że się nad tym nie zastanawiam i jeśli ja jako rodzic uważam, że trening może być przydatny, a dziecko się zgadza, to się na to wspólnie decydujemy. Z seksem, alkoholem, narkotykami - zgoda dziecka nie zmienia faktu, że ukształtowany dorosły ma być bardziej odpowiedzialny, moralny i świadomy i mimo zgody dziecka nie powinien tych rzeczy proponować, a potem uskuteczniać.
    Podziękowali 1kiwi
  • asiao powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    asiao powiedział(a):
    Mój bardzo fajny kolega gey jak go poznałam był przed 30 i razem z jego stałym partnerem zachwycali się mężczyznami w ich wieku.
    Aktualnie jest po 40tce i zachwycają go glownie nastolatkowie.
    Hmm taka ciekawostka 
    Moich heteroseksualnych znajomych (ojców dzieciom) też zachwycają bardziej świeże i śliczne nastolatki niż kobiety w ich wieku, a nawet dekadę młodsze.
    Czyli zdrowi geye :D 
    Miałam na myśli nastolatki płci żeńskiej.
  • edytowano lipiec 2018
    Paprotka powiedział(a):
    Maciek_bs powiedział(a):
    Związki zoo-, pedo- i kaziro- też mogą być dobrowolne i oparte na głębokiej więzi uczuciowej. Jeżeli akceptujesz praktyki homoseksualne, to nie masz żadnego argumentu, aby zakazać innych. Dlatego coraz częściej pojawiają się głosy, także w kręgach naukowych, aby uznać je za równorzędne orientacje seksualne.
    To ze Ty takich argumentów nie widzisz, nie znaczy ze ich nie ma. Nie wiem jak można zrównywać związek dwójki dorosłych ludzi z wykorzystywaniem dziecka czy zwierzęcia.


    hmmm w Kanadzie czesciowo zalegalizowano zoofilie - byly o tym artykuly ...



  • edytowano lipiec 2018
    Maciek_bs powiedział(a):
    > Nie wiem jak można zrównywać związek dwójki dorosłych ludzi z wykorzystywaniem dziecka czy zwierzęcia.

    Jeżeli odbywa się bez użycia przemocy, to jaka jest różnica?
    Różnica jest taka, że w przypadku dziecka (tak, granica "dorosłości" zawsze jest tutaj nieco arbitralna) - czy tym bardziej zwierzęcia - nie można mówić o wystarczającej świadomości, by wyrazić w sposób jednoznaczny zgodę na stosunek. Nawet jeżeli dziecko nie protestuje, czy nawet samo inicjuje dane zachowanie, ze względu na wiek to nie ma ono jeszcze wystarczającej wiedzy, by wiedzieć, co to oznacza i z czym się wiąże. 
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Jeżeli pytasz dziesięciolatka, czy chce chodzić na treningi piłkarskie, to jego zgoda jest świadoma czy nieświadoma?
    Pudło. Gra w piłkę to coś co dziecko może bez problemu ćwiczyć i oglądać. 
    Niepotrzebna jest tez do tego szczególna dojrzałość psychiczna i emocjonalna.
  • Co to znaczy szczególną dojrzałość emocjonalna i psychiczna? Przecież są odpowiednie kryteria które ją definicją, wystarczy je zmienić i będzie git. 
  • no to poczytaj te kryteria i zastanów się czy dałoby radę je zmienić.

    niesamowite, jak niektórzy widza w akceptacji czy tolerancji związków homo jakieś przerwanie tamy i przyzwolenie na pedofilię, zoofilię, nekrofilię i inne zaburzenia, uprawiane zapewne na oczach wszystkich, każdy z każdym dla dopełnienia obrazka apokalipsy. to w ogole się nie wiąże, a piszecie jakby miały runąć wszelkie moralne i prawne normy. Paranoja :) 
    Podziękowali 2Coralgol beatak
  • Dla mnie paranoją jest racjonalizowanie czegoś co jest złem.
    Podziękowali 2Ania D. Klarcia
  • Ja mam wrażenie, że niektórzy po prostu udają głupszych niż są ;)
    Podziękowali 1beatak
  • Paprotka powiedział(a):
    no to poczytaj te kryteria i zastanów się czy dałoby radę je zmienić.

    niesamowite, jak niektórzy widza w akceptacji czy tolerancji związków homo jakieś przerwanie tamy i przyzwolenie na pedofilię, zoofilię, nekrofilię i inne zaburzenia, uprawiane zapewne na oczach wszystkich, każdy z każdym dla dopełnienia obrazka apokalipsy. to w ogole się nie wiąże, a piszecie jakby miały runąć wszelkie moralne i prawne normy. Paranoja :) 

    przeciez napisalam - w Kanadzie dopuszczono zoofilie - takze to juz sie dzieje ...
  • > Niepotrzebna jest tez do tego szczególna dojrzałość psychiczna i emocjonalna.

    ... którą charakteryzują się piętnastolatki. Naprawdę chcesz mnie rozśmieszyć. Chyba dawno żadnego piętnastolatka nie widziałaś.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    > Niepotrzebna jest tez do tego szczególna dojrzałość psychiczna i emocjonalna.

    ... którą charakteryzują się piętnastolatki. Naprawdę chcesz mnie rozśmieszyć. Chyba dawno żadnego piętnastolatka nie widziałaś.
    A te piętnastolatki do w nawiązaniu do czego? Bo Ty podałeś przykład 10-latka :D  Nie twierdziłam nigdy ze polskie prawo jest pod tym względem dobre. Absurdem jest np to ze oglądanie stron erotycznych jest dozwolone od 18 roku życia, a seks duzo wcześniej.
  • Norma dotycząca wieku zgody opiera się na założeniu, że współżycie może prowadzić do poczęcia dziecka. Jeżeli jednak ma to dotyczyć niepłodnych z definicji stosunków osób tej samej płci, to jaki jest jej sens? Środowiska LGBT torują drogę dla pedofilów.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Norma dotycząca wieku zgody opiera się na założeniu, że współżycie może prowadzić do poczęcia dziecka. Jeżeli jednak ma to dotyczyć niepłodnych z definicji stosunków osób tej samej płci, to jaki jest jej sens? Środowiska LGBT torują drogę dla pedofilów.
    A skąd taka kuriozalna definicja? ciekawa jestem źródła. Jak nazwa wskazuje, wiek ZGODY opiera się na możliwości wyrażenia świadomej zgody dotyczącej uprawiania seksu.
  • Wikipedia za Filar M. (2002), Seksualne wykorzystywanie dzieci w świetle polskiego kodeksu karnego (na tle prawnoporównawczym), "Dziecko krzywdzone. Teoria, badania, praktyka" nr 1.

    Przyjęto tu domniemanie, iż osoba małoletnia w wieku ochronnym nie jest w stanie podjąć ważnej prawnie decyzji w przedmiocie zgody na podjęcie z nią określonych czynności seksualnych, nie rozpoznaje bowiem należycie wszelkich jej realiów i implikacji.
  • monia3 powiedział(a):
    Paprotka powiedział(a):
    no to poczytaj te kryteria i zastanów się czy dałoby radę je zmienić.

    niesamowite, jak niektórzy widza w akceptacji czy tolerancji związków homo jakieś przerwanie tamy i przyzwolenie na pedofilię, zoofilię, nekrofilię i inne zaburzenia, uprawiane zapewne na oczach wszystkich, każdy z każdym dla dopełnienia obrazka apokalipsy. to w ogole się nie wiąże, a piszecie jakby miały runąć wszelkie moralne i prawne normy. Paranoja :) 

    przeciez napisalam - w Kanadzie dopuszczono zoofilie - takze to juz sie dzieje ...
    monia3, mam zwyczaj sprawdzania różnych sensacyjnych newsów w różnych źródłach, zwłaszcza jeśli czytam je na stronie, która daje podstawy by nie uważać jej za wiarygodną. sprawa którą zalinkowałaś jest totalną bzdurą. polecam poniższą lekturę w języku angielskim. nie znalazłam na szybko wyjaśnienia po polsku - po  wpisaniu w googla hasła "zoofilia kanada" wyskakują same, hmm, specyficzne strony (co za niespodzianka), które powieliły ten nius po paru zagranicznych tabloidach. 

    https://scc-csc.lexum.com/scc-csc/scc-csc/en/item/15991/index.do - tu jest całe streszczenie tej rozprawy

    https://www.snopes.com/fact-check/canada-legalizes-beastiality/ - podsumowanie


    w skrócie -  nic nie zostało zalegalizowane. mężczyzna oskarżony o molestowanie pasierbic przy udziale zwierząt (szczegóły pominę) próbował się bronić w ten sposób, że wg definicji prawa czyny zoofilne wymagają penetracji, do czego w tym przypadku nie doszło.


    http://laws-lois.justice.gc.ca/eng/acts/C-46/section-160-20120809.html - na koniec prawo karne Kanady w tym zakresie.

    wskaż proszę gdzie widzisz tam legalizację czegokolwiek.


    zastanów się. gdyby takie prawo gdziekolwiek przeszło, pisałyby o tym największe portale i gazety, a nie same frondy, kontrrewolucje i blogi z teoriami spiskowymi. rozumiem - spisek cywilizacji śmierci i polskojęzycznych mediów, ale bez przesady.

    właściwie to przerażające, że potraficie uwierzyć w każdy bzdet byle był "po linii". jeśli reszta informacji które przytaczacie w tym wątku jest równie wiarygodna, to lepiej zostańcie przy cytowaniu Biblii. to źródło przynajmniej da się zweryfikować.
    Podziękowali 2beatak Klarcia
  • Ja wogole dziwie się temu co tu czytam tzn. Po pierwsze temu ze niektórzy nie obawiają się opowiadać dzieciom o tych innych milosciach jako normie.jeszcze argumentując to ze wg WHO to juz nie zboczenie..to juz jest problem WHO dla mnie ze się jej zmienilo. Z prostego powodu. Człowiek młody ma kryzysy różne. Ja np. Miałamm silne kompleksy, nie miałam chłopaka za to w pewnym momencie uważałam ze chlopiece ciuchy są fajne...bluzy luzne, bojowki..sukienek nie mialam.mialam przyjaciółkę, chodziłam do niej na noc. To wtedy jeszcze było normalne bez podtekstow. Nie miałam jakichś skłonności w druga stronę ale nie wiem jakby się potoczyło jakby mi rodzice wpoili ze mam rozeznać swoja orientacje i ze nic złego w probach roznych. moze tak jak w tym niemieckim gimnazjum. Dla mnie to wstrząsający przykład ale pokazuje jak bardzo dzieci mogą się pogubić w tym krytycznym momencie,jak wodę z mózgu się im podtekstów,rozmyje normy.
    Podziękowali 3In Spe Barbasia Odrobinka
  • Dwa. to z racji podobnych argumentów nie podoba mi się to negowanie wychodzenia z homouwiklan. Ja znam akurat szczęśliwe małżeństwa po takich nie będę analizować szczegółów bo to są sprawy o których się raczej nie rozprawia a nie chciałabym by ktoś się rozpoznał w moim opowiadaniu.ale te historie z plcia mózgu i uwarunkowaniami biologicznymi to dla mnie serio bzdura.. Są zwiazki może gdzie facet ma wiecej cechy kobiece, a kobieta męskie ale często są to normalne zwiazki.. Natomiast w młodości może się człowiek pogubic, pobladzic z  różnych powodów. Takie "gej zawsze będzie gejem "a jak zalozy rodzine to udaje,"to moim zdaniem taki trochę beton bez rozeznania tematu
  • "właściwie to przerażające, że potraficie uwierzyć w każdy bzdet byle był "po linii". jeśli reszta informacji które przytaczacie w tym wątku jest równie wiarygodna, to lepiej zostańcie przy cytowaniu Biblii. to źródło przynajmniej da się zweryfikować."

    Ładna manipulacja, rozłóżmy ją na części składowe.

    1. Polemizujesz z jedną osobą co do prawdziwości informacji. Uważasz, że udało Ci się ją podważyć, więc rozciągasz ten efekt na większą liczbę rozmówców: potraficie uwierzyć w każdy bzdet.

    2. Skoro tak, to czemu nie podważyć wiarygodności innych wpisów rozmówców, w końcu nie mają podstaw: w każdy bzdet byle był "po linii"

    3. Jeśli - to słówko zwalnia Cię od dowodzenia, że Twoje stwierdzenie ma jakieś podstawy (zabawne, bo właśnie domagałaś się podstaw).

    4. Nadal słaby efekt? Rozciągnijmy to wnioskowanie na cały wątek: reszta informacji które przytaczacie w tym wątku jest równie wiarygodna

    5. Skoro to idioci, to po co się cackać. Niech siedzą w kruchcie z nosem w zmurszałych księgach: lepiej zostańcie przy cytowaniu Biblii
  • monia3 zebrała pod linkowaniem tej informacji kilka podziękowań i mój wpis był skierowany właśnie do tych osób, a także do osób które linkują podobne portale na poparcie swoich tez. stąd liczba mnoga. zamiast rozbierać zdania na czynniki pierwsze (czyżby próba odwrócenia uwagi?) lepiej zastanowić się, ile niusów opisujących rzekomą cywilizację śmierci ma cokolwiek wspólnego z prawdą. cytowanie Biblii trudno podważyć samo w sobie, co innego powoływanie się na jakieś netowe linki. aha, i proszę bez wplatania w czyjeś wypowiedzi słów typu idioci, bo to dopiero manipulacja.
    Podziękowali 1beatak
  • Wiesz co jest najśmieszniejsze w tej protekcjonalnej uwadze o tym, abyśmy zostali przy cytowaniu Biblii? Że biblijna antropologia jest jedyną, której można zaufać. Pismo Święte nie jest zbiorem umoralniających opowiastek, ale księgą wiedzy o człowieku. O Bogu przede wszystkim, ale też o człowieku. W kwestii ludzkiej seksualności też tam napisane wszystko, co istotne.

    Aktywiści LGBT chcą narzucać swoje poglądy pałką, bo wiedzą, że inaczej się nie uda. Dlatego pozywają tę starą lekarkę z Włoch, dlatego nie mogą ścierpieć dwóch amerykańskich dwudziestolatek, które odmówiły zaprojektowania zaproszeń na homoślub. Dlatego próbują indoktrynować dzieci przez bajki, aby wyrobić w nich akceptację dla tego, co same z siebie odrzucają. Mogą nawet odnosić doraźne sukcesy, jeżeli trafią na ludzi, którzy potrzebują się buntować przeciwko naturze. Ale moda minie i ludzi, którzy są skłonni ryzykować zdrowiem dla bycie w seksualnej kontrkulturze będzie coraz mniej.

    Jeżeli ktoś chce poznać przyszłość - niech czyta Biblię :)
  • edytowano lipiec 2018
    Paprotka powiedział(a):
    monia3 powiedział(a):
    Paprotka powiedział(a):
    no to poczytaj te kryteria i zastanów się czy dałoby radę je zmienić.

    niesamowite, jak niektórzy widza w akceptacji czy tolerancji związków homo jakieś przerwanie tamy i przyzwolenie na pedofilię, zoofilię, nekrofilię i inne zaburzenia, uprawiane zapewne na oczach wszystkich, każdy z każdym dla dopełnienia obrazka apokalipsy. to w ogole się nie wiąże, a piszecie jakby miały runąć wszelkie moralne i prawne normy. Paranoja :) 

    przeciez napisalam - w Kanadzie dopuszczono zoofilie - takze to juz sie dzieje ...
    monia3, mam zwyczaj sprawdzania różnych sensacyjnych newsów w różnych źródłach, zwłaszcza jeśli czytam je na stronie, która daje podstawy by nie uważać jej za wiarygodną. sprawa którą zalinkowałaś jest totalną bzdurą. polecam poniższą lekturę w języku angielskim. nie znalazłam na szybko wyjaśnienia po polsku - po  wpisaniu w googla hasła "zoofilia kanada" wyskakują same, hmm, specyficzne strony (co za niespodzianka), które powieliły ten nius po paru zagranicznych tabloidach. 

    https://scc-csc.lexum.com/scc-csc/scc-csc/en/item/15991/index.do - tu jest całe streszczenie tej rozprawy

    https://www.snopes.com/fact-check/canada-legalizes-beastiality/ - podsumowanie


    w skrócie -  nic nie zostało zalegalizowane. mężczyzna oskarżony o molestowanie pasierbic przy udziale zwierząt (szczegóły pominę) próbował się bronić w ten sposób, że wg definicji prawa czyny zoofilne wymagają penetracji, do czego w tym przypadku nie doszło.


    http://laws-lois.justice.gc.ca/eng/acts/C-46/section-160-20120809.html - na koniec prawo karne Kanady w tym zakresie.

    wskaż proszę gdzie widzisz tam legalizację czegokolwiek.


    zastanów się. gdyby takie prawo gdziekolwiek przeszło, pisałyby o tym największe portale i gazety, a nie same frondy, kontrrewolucje i blogi z teoriami spiskowymi. rozumiem - spisek cywilizacji śmierci i polskojęzycznych mediów, ale bez przesady.

    właściwie to przerażające, że potraficie uwierzyć w każdy bzdet byle był "po linii". jeśli reszta informacji które przytaczacie w tym wątku jest równie wiarygodna, to lepiej zostańcie przy cytowaniu Biblii. to źródło przynajmniej da się zweryfikować.



    jezeli zakladasz ze zoofilia karana tylko za penetracje jest ok a za inne czynnosci juz nie i wtedy nie ma sprawy .... no to nie mamy o czym gadac
  • Maciek - na pewno powoływanie się na Biblię jest uczciwsze niż na jakieś kłamliwe portale.

    monia3, albo nie zrozumiałaś albo brniesz w zaparte bo Ci głupio. sprawa dotyczyła aktualnej w tamtym czasie definicji w prawie Kanady.
    "The country, however, did not issue any new laws regarding bestiality, nor did they change any existing laws. The Supreme Court based their ruling on the legal definition of bestiality already in its criminal code. However, this bill may not stand for much longer.  Legislation that would redefine bestiality to include all inter-species sexual activity was introduced to Parliament, but as of June 2016, remains in its early stages."

    nie miała nic wspólnego z legalizowaniem żadnego przestępstwa, ani drogą głosowania przez sędziów ani żadną inną. strona którą zalinkowałaś i uznałaś za prawdę, zwyczajnie kłamie. mam nadzieję że pomogłam.
    Podziękowali 1beatak
  • edytowano lipiec 2018
    Ale to nie Monia3 wymyśliła, tylko pani Kamila Łabczuk, dyrektor kanadyjskiej organizacji Animal Justice napisała w oświadczeniu dla dziennika "The Independent":

    Od dzisiaj prawo kanadyjskie daje ludziom molestującym zwierzęta przyzwolenie na to, aby wykorzystywać je dla swojej korzyści seksualnej.

    Pani Łabczuk, jak piszą na stronie tej organizacji, jest jedną z wiodących kanadyjskich prawniczek specjalizujących się w prawach zwierząt i od dekady działa w ich obronie.
    Podziękowali 1monia3
  • edytowano lipiec 2018
    nie zrozumiemy sie bo inaczej pojmujemy pewne pojecia :)


    ale niech bedzie - nie bede dalej w to brnac ;)

  • edytowano lipiec 2018
    a w temacie filmow i bajek - widzielismy dzis Autka 3 - calkiem ok - troche o przemijaniu, o szukaniu nowych drog itd.
  • monia3 powiedział(a):
    nie zrozumiemy sie bo inaczej pojmujemy pewne pojecia :)


    ale niech bedzie - nie bede dalej w to brnac ;)


    Na pewno, ale w tym kontekście nie ma to znaczenia. To co zalinkowałaś to nie jest kwestia innego rozumienia pojęć tylko zmyślona historia ze zmyślona teza. A później ktoś przeczyta, uwierzy i będzie przekonywał ze w Kanadzie zoofilia jest legalna ;) 
  • Prostowanie bujd powtarzanych jako prawdę nie jest przekonywaniem. Silny dysonans poznawczy chyba masz.
  • Dla mnie ta dyskusja jest jak tłumaczenie że koło nie jest kwadratowe.
     
    Podziękowali 2Odrobinka Aszna
  • "To co zalinkowałaś to nie jest kwestia innego rozumienia pojęć tylko zmyślona historia ze zmyślona teza. A później ktoś przeczyta, uwierzy i będzie przekonywał ze w Kanadzie zoofilia jest legalna"

    A co z moimi linkami, też pokazują zmyśloną historię ze zmyśloną tezą? Ta działaczka od obrony praw zwierząt z Kanady, która mówi, że wyroku sądu jest zaproszeniem dla zoofilów też jest zmyślona?

    Albo taki Reuters, który pisze: "Canada’s bestiality law only bans sexual acts that involve penetration, the country’s Supreme Court ruled on Thursday,"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.