Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

You Tube - fajne filmy i kanały warte polecenia.

135

Komentarz

  • Z ciekawości obejrzałam – ona mówi po polsku świetnie! Bardzo dobrze, i z całkiem niezła wymową. Jestem pod wrażeniem bo to naprawdę obiektywnie rzecz biorąc jest tak okropnie trudny język że zęby bolą ;)

    Wyraża się swobodnie, nie czyta z kartki, mówi płynnie i da się ją w 100% zrozumieć. Jej potknięcia są czysto kosmetyczne, głównie zła odmiana przed przypadki, ot drobiazg taki.

    Chciałabym żeby wszyscy Polacy tak mówili w językach obcych jak ona mówi po polsku  :)

    I osobiście mam ogromny szacunek do obcokrajowców w ogóle podejmujących wyzwanie nauki naszeg języka.

    No i ogólnie bardzo sympatyczna dziewczyna, fajnie mówi.

    Ale u @InSpe to taka jej osobista mania no, co zrobić ;) To nie jest problem mówiącego tylko słuchającego ;) Piszę to ogólnie – uprzedzeń i rozdrażenień może być mnóstwo, jakby się człowiek miał przejmować, kogo rozdrażni tym jak mówi, to by się nie mógł odezwać, bo zawsze się ktoś taki znajdzie ;)

  • o jaki elaborat od rana :)

    pustynny_wiatr powiedział(a):

    Chciałabym żeby wszyscy Polacy tak mówili w językach obcych jak ona mówi po polsku  :)

    ależ ja doceniam jak ona mówi po polsku
    IMHO taki poziom bierze się z przebywania w codzienności z native speakerem
    nie nazwałabym manią tego, że męczy mnie cudzoziemski akcent w języku polskim

    Podziękowali 2Joannna pustynny_wiatr
  • @Elunia ale odpowiadasz trochę obok tego, co powiedziałam. Masz prawo nie lubić fałszu ale to nadal jest Twój „problem”, że go nie lubisz – piszę to bez żadnej zaczepności w Twoją stronę czy wcześniej w stronę InSpe.

    Dana osoba nadal ma prawo śpiewać, nawet jeśli są potencjalni ludzie, których jej śpiew rozdrażni.

    P. Półtawska ma prawo mówić, a Ty masz prawo woleć ją odbierać w pismie :) Ale to, JAK Ty odbierasz jej mowę, to jest Twoja wewnętrzna sprawa, percepcja, za którą ona już nie odpowiada.

    Nie wiem czy dobrze to tłumaczę.

    Tu nie chodzi o atak na nikogo OK?
  • dobra, może wrócimy do tematu?

    @pustynny_wiatr może coś po hiszpańsku fajnego znalazłaś na YT?

    Podziękowali 1pustynny_wiatr
  • @InSpe może źle to nazwałam, nie odbieraj tego jako krytyki Twojej krytyki  :D ;) Przepraszam jeśli słowo „mania” Cię uraziło, cbodziło mi o to, że nie tylko u niej Cię to drażni, tylko systemowo nie lubisz słuchać obcokrajowców mówiących po polsku bo kaleczą.

    Ot mamy różne percepcje rzeczywistości :)
    Podziękowali 1In Spe
  • edytowano luty 2019
    ależ ja się w pełni zgadzam
    to mój problem
    będę okrutna... nie znoszę kiedy cudzoziemcy zatrzymują się nad końcówką wyrazu i filuternie zastanawiają się nad tą końcówką ( jaka koniugacja, deklinacja, liczba itd)
    chciałoby mi się powiedzieć " dobra, kończ i tak wiem o co ci chodzi"
    Podziękowali 1pustynny_wiatr
  • a ja wczoraj wysłuchałam wykładu dr Półtawskiej który zamieściła @mader ; :) i oczywiście bardzo polecam

  • Dobra dobra pax między krześcijany :)

    My się nie kłócimy tylko wymieniamy poglądy ;)

    @Elunia nie no ja to zrozumiałam od początku, że ją cenisz itp. 

    Dobra ad. rem @Joannna niestety nic nie polecę bo nic nie oglądam raczej. Jak mi się coś napatoczy fajnego to dam Ci znać :)
    Podziękowali 1Joannna
  • @Elunia oj no już, już, może niepotrzebnie zaczęłam cały offtop, aczkolwiek cenię sobie celne złośliwości, masz punkt ;)
  • @Joanna
    czy ja dobrze słyszę?
    pagina feisbuciana.... :D


  • Ja np. nie lubie dzwiekow jedzenia innych ludzi, albo zucia gumy, ale raczej nie da sie od tego uciec  ;)
    Za to mowienia lubie sluchac wszelkiego, zwlaszcza obcokrajowcow uczacych sie innego jezyka - ot takie skrzywienie naukowe :) Na moim kierunku wiekszosc ludzi pisze z tego magisterki, ale nie wiem, czy w Polsce tez jest taka moda.

    Pustynny, ja tez bym chetnie posluchala jakichs hiszpanskich vlogow, jak masz cos do polecenia. Sto lat minelo od kiedy przerwalam ogladanie Cuéntame cómo pasó i troche mi brakuje tego jezyka, a wlasciwie to nawet bardzo.
  • @Milagro może u mnie to podobne skrzywienie zawodowe, i nagle się tu odezwałam jako obrońca uciśnionych ;) A to też mój problem wewnętrzny, że tak ich odbieram  :D

    Dobra, to mogę w wolnej chwili poszukać czegoś specjalnie dla Was, może akurat coś się trafi.

    A jakaś konkretna tematyka Was interesuje? @Joannna i @Milagro ?

  • Mi się też podoba jak mówi ta mama z Therapeutic, bo to jest mega trudne nauczyć się polskiego.
    Dodatkowo myślę, że będąc nativem języka angielskiego trzeba się mocno zmuszać, we współczesnym świecie, by uczyć się języka obcego, no może hiszpański. Ale w sumie po co? 


  • Pustynny, nie szukaj specjalnie, tez moge sobie poszukac. Myslalam, ze moze masz jakies swoje ulubione.
    Ja ogolnie lubie tematyke kryminalna, naukowa, ale nie tylko - niekiedy ogladam rozne dziwne rzeczy, typu jak powstaje papier scierny czy zgniatanie przedmiotow codziennego uzytku prasa hydrauliczna, itp  ;)
    Podziękowali 2Joannna pustynny_wiatr
  • edytowano luty 2019
    A tak w ogole, to z kanalow na YT  polecam The Slow Mo Guys.
  • edytowano luty 2019
    Rosa ma kanał na YouTubeie, czy ciekawy to nie wiem bo jeszcze się nie zagłębiałam. Widzę tylko, że za dużo się tam nie dzieje ostatnio.


    Po hiszpańsku też bym coś ciekawego posłuchała :)

  • o! nie wiedziałam, dzięki @Hope :)

  • Haha a ten filmik jest najlepszy
    Gdzieś około minuty 9.55 odpadłam haha

    Podziękowali 4mamaw Hope In Spe Daga
  • Dobrze mówi o macierzyństwie. Świetna jest. Zgadzam się z nią. Bardzo ją lubię i doceniam jej szczerość i taką naturalność. Mówi szczerze i podoba mi się, że nie narzeka .Nie szuka pieniędzy ani kariery tylko żyje macierzyństwem.
    Podziękowali 2Hope asiao
  • "zaczynajcie się czaić dlaczego w macierzyństwie jest niesprawiedliwe"  :D :D
  • a mnie nudzi :-/
  • jakiś dobry kanał do nauki matematyki?
  • jak myślicie - czy można jeszcze raz, samemu lub z pomoca książek, internetu, od podstaw się nauczyć matematyki w starszym wieku czy to jest niemożliwe? W założeniu że było się tzw. głąbem matematycznym
  • matemaks @Prayboy Duża korzysta. LO.
    Podziękowali 2Prayboy Odrobinka
  • W sumie ze dwa filmiki mozna zobaczy , zeby wiedziec o czym bedzie. Ile mozna... 
    Moje babcie zyly pierwszymi telenowelami, opowiadaly sobie co tam u kogo. Potem pokolenie mojej mamy zylo tymi nowszymi, juz bardziej polskie realia, mozna bylo podyskutowac. Teraz zyje sie zyciem blogerow. 

    Podziękowali 2Kasik AleksandraB
  • Skatarzyna powiedział(a):
    matemaks @Prayboy Duża korzysta. LO.
    to znam
  • edytowano luty 2019
    a ja polecam ulubione filmiki z YT mojego męża, które ogląda dla relaksu po pracy
     
    Bob Ross

    https://youtu.be/qx2IsmrCs3c
    Podziękowali 2Joannna Milagro
  • edytowano luty 2019
    @Joannna mnie na dłuższą metę też – no po prostu nie mam czasu na oglądanie takich rzeczy. 

    Ja w ogóle nie lubię za bardzo formatu video w necie, tzn. jeśli to samo można wyrazić tekstem to wolę tekst, bo artykuł przeczytam w 5 minut, a filmik to będzie 15-20 minut. Nie mam tego czasu! Plus filmik od razu przyciaga dzieci jak muchy, obłażą mnie bo słyszą, że coś oglądam, i od razu cała sprawa traci na uroku ;) Przez jakiś czas z tego powodu oglądałam trochę ze słuchawkami, ale zaczęły mi się problemy z uszami od tego – szumy itp.  Przestałam używac słuchawek i jest lepiej, więc to na pewno od tego.

    Ale czasem szukam konkretnych rzeczy na youtube, jeśli potrzebuję wizualnej wiedzy, wtedy faktycznie filmiki są niezastąpione.

    Na vlogi lajfstajlowe zajrzałam kilka razy – bo mnie zaciekawiły komentarze tutaj czy gdzie indziej. Fajnie dla rozrywki zajrzeć na chwilę, ale śledzić nie śledzę, więc chyba rozumiem, o co Ci chodzi.

    Bo nawet jak vlog ogólnie fajny, to nie mam na niego czasu jeśli nie wnosi nic super odkrywczego i potrzebnego do mojego życia.

    O, i w sumie właśnie pisząc to przypomniało mi się że jest jeden kanał z którego dowiedziałam się mnóstwo ciekawych rzeczy o naszym klimacie i wpływie Słońca na to, co się dzieje i będzie działo na Ziemi. Jeśli kogoś interesuje, co się dzieje w tym temacie poza mainstreamową nauką, to polecam:

    https://suspicious0bservers.org/

    I ich kanał na YT:

    http://www.youtube.com/channel/UCTiL1q9YbrVam5nP2xzFTWQ

    edit: poprawiłam linka




  • W skrócie: Ci goście ustanowili wzór przewidywania trzęsień Ziemi na podstawie aktywności na Słońcu, teraz ten wzór zaczęło też wdrażać NASA.

    Dla mnie to było mega interesujące odkrycie, jak bardzo Słońce wpływa na to, jak się czujemy! Łącznie z tym, że śledząc tę stronę przewidywaliśmy z mężem – trafnie – gdzie będą popalone transformatory (np. w zeszłym roku w Polsce, we Francji itp.)

    albo można przewidzieć, kiedy znowu łupnie migrena, jak już się zakuma, o co w tym chodzi.

    Dla mnie bardzo ciekawe!

    Plus zdroworozsądkowe i otwarte podejście do takich tematów jak zmiana klimatu itp., bez demagogii i politycznych wtrętów.


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.