Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Słabość polskiego ruchu narodowego

1131416181930

Komentarz

  • Co do grafiki, przecież to są poglądy korwinowców, to co się mają wstydzić i ukrywać? ;) Seba nie chce pracować, nie dokłada się nawet do rachunków, więc to skandal że dostaje jakieś 1500 zł od państwa które utrzymuje mu rodzinę. Dla kontrastu Michał utrzymuje się sam i nie dostaje od państwa kasy, tylko spłaca kredyt, a jeszcze sporo państwu oddaje w podatkach. Zestawienie postaci trochę przerysowane ale obrazowe.
  • Paprotka powiedział(a):
    Co do grafiki, przecież to są poglądy korwinowców, to co się mają wstydzić i ukrywać? ;) Seba nie chce pracować, nie dokłada się nawet do rachunków, więc to skandal że dostaje jakieś 1500 zł od państwa które utrzymuje mu rodzinę. Dla kontrastu Michał utrzymuje się sam i nie dostaje od państwa kasy, tylko spłaca kredyt, a jeszcze sporo państwu oddaje w podatkach. Zestawienie postaci trochę przerysowane ale obrazowe.
    Wszystko prawda, tylko czy to trafi do właściwej liczby ewentualnych głosujących? 
  • @Odrobinka - widziałam tę grafikę. Cóż, sama jestem bardziej jak ten drugi - 30 lat, bez dzieci, firma jednoosobowa, tyle że kredytu nie mam, zamiast tego wynajem. Ale i tak nie trafia do mnie ten przekaz, tzn nie podoba mi się uderzanie w mało- czy wielodzietność, które tutaj jednak się znajduje, nawet jeśli pod płaszczykiem czegoś innego. Gdyby została tylko druga część tej grafiki, byłoby zdecydowanie lepiej.
  • Ja nawet nie pomyslalam że jest w tym jakis negatywny przekaz odnośnienie wielodzietnosci.  Negatywne jest tylko że tatuś chęci do pracy nie ma i jest utrzymywany z rodziną przez innych.
  • apolonia powiedział(a):
    Ja nawet nie pomyslalam że jest w tym jakis negatywny przekaz odnośnienie wielodzietnosci.  Negatywne jest tylko że tatuś chęci do pracy nie ma i jest utrzymywany z rodziną przez innych.
    Ale rodziny wielodzietne,  gdzie np. Mama nie pracuje,  mogą to odebrać negatywnie. 
  • Oczywiście, że jest. Gdyby miało go nie być, to mamy chociażby takie sytuacje, jak samotny niepracujący, korzystający z różnych innych zasiłków i przepijający je, żyjący dzięki temu, że mieszka z mamą. Nie ma takich sytuacji? Nie można takiego przykładu podać w zestawieniu, jeśli już w ogóle nie wystarczy sam fakt, że ZUSy i reszta zabierają bardzo dużą część zarobków? Ale nie, pokazuje się to, bo chodzi o to, żeby uderzyć w 500+ i PiS, ale także dzietność w ogóle. Kolejny raz, kiedy ludzi, którzy mają dzieci, zwłaszcza trochę więcej dzieci, pokazuje się jako nierobów i patologię, takie utrwalanie w świadomości społeczeństwa pewnego obrazu, kroczek po kroczku.
    Podziękowali 2OlaN. kiwi
  • edytowano sierpień 2019
    To jest oczywiste ze mama wielodzietna nie pacuje zawodowo( bo pracuje w domu na 3 etatach) nie wiem czemu mialaby sie czuc urazona. Natomiast jesli ojciec nie pracuje w dzisiejszych czasach to naprawde musi byc nierobotny.
    Dziwi mnie ze tak roznie ludzie odbieraja te same rzeczy. To moze faktycznie lepiej nie antagonizowac ludzi( nawet jesli to szczera i bolesna prawda ten mem) tylko pokazywac ile panstwo nam zabiera kasy. Wiadomo ze trafi tez tylko do pracujacych bo nierobotnym nic nie zabiera.
  • Nie Aszna, nikt nie pokazuje wielodzietnych jako patologii. Wielodzietne rodziny w ktorym dzieci sa zadbane a rodzice ciezko pracuja aby zapewnic im.niezle warunki materialne budza raczej podziw. Sama znam rodzine w ktorej ojciec rzucil prace odkad wprowadzili 500 + bo inaczej stracilby swiadczenia rodzinne. Zaczal pracowac na czarno.  Rozdawnictwo zawsze jest demoralizujace. Faktem.jest tez ze odkad wprowadzili te zasilki to biologiczni rodzice ktorych dzieci byly w placowkach czy rodzinach zastepczych usilnie zaczęli sie interesowac by dzieci do nich wrocily. Patologia jest w kazdym.spoleczenstwie. O dobrych rzeczach nie uslyszysz w wiadomosciach. W przykladach tez pokazuje sie patologie, skoro system.ją wspiera to trzeba zmienic ten system.
  • Jeśli w aspekcie 500+ sieje się mit patologii, bo wszędzie jest, to jest to okropne. Jest to margines, a nie pokazuje się wspaniałych rodzin, które wreszcie nie muszą zebrać , żeby godniej żyć. Właśnie jestem nad morzem i nie widzę Grazyn i Januszow z dziećmi, jak to nam elita przedstawia,  tylko pełno wspaniałych wielodzietnych rodzin. Nie byłam kilka lat na wakacjach w sezonie nad polskim morzem. Jestem w szoku ile rodzin z 3, 4 dzieci. Bardzo na plus różnica. Spotkałam ze 2 rodziny, że zmieniliśmy miejsce na plaży, bo hałas, psy i papierosy, ale to wyjątki. Naprawdę cudowni ludzie i wspaniałe dzieci. Pierwszy raz moje mają się z kim bawić tu gdzie mieszkamy i nie ma konfliktów. Same wielodzietne rodziny i dzieci współpracują.
    Podziękowali 3Polly Aszna Katia
  • Mnie się taka grafika nie podoba. To są stereotypy. Takich sytuacji kiedy ktoś rzuca pracę żeby żyć z 500+ jest niewiele. Albo nie ma chęci pracy. W ogóle przerażają mnie co poniektórzy sympatycy Korwinowców,  bo dla nich liczy się tylko kasa. Nie ma mowy o moralności. Najlepiej wszystko uciąć jednym ruchem a ludzie niech sobie poradzą albo zginą z głodu.   Nie patrzą na to kto najlepiej żyje dzięki budzetowi i co jest sponsorowane za nasze pieniądze. A są to rady nadzorcze, cala rzesza urzędników i kontrolerów,  publiczna telewizja, antypolskie produkcje filmowe, progejowskie seriale, nierentowne uczelnie wyższe,  teatry, muzea sztuki wspolczesnej które ze sztuką nie mają nic wspolnego....
    Dlugo można wymieniać a do tych miejsc, organizacji i innych plynie dużo wiecej kasy niż do rodzin z dziećmi.  W co poniektorych takich instytucjach pensje są nieorzyzwoite. Ale najlepiej uderzyć w beneficjentów 500+, bo ktoś im śmie oddać część podatków w tej niedoskonalej formie.
  • To nie jest uderzenie w beneficjentow 500+ tylko w patologie ktore tworzy lub podtrzymuje ten system.
  • @Apolonia "Sama znam rodzine w ktorej ojciec rzucil prace odkad wprowadzili 500 + bo inaczej stracilby swiadczenia rodzinne. Zaczal pracowac na czarno." 

    No to rzucił prace czy nie rzucił?
    Podziękowali 2Rogalikowa joanna_1991
  • Napisałam im że jedyne co można to uszczelnić system. Np uzależnić 500+ od pracy przynajmniej jednego członka rodziny. I przekazać do wypłacania pracodawcy jak ongiś było z zasilkiem rodzinnym.
    Podziękowali 2apolonia Katia
  • edytowano sierpień 2019
    No jakoś dziwne to jest że wrzucają takie grafiki. Ruch Narodowy nie chce likwidacji 500+ i ma to w programie. Braun też nie. A Korwinowcy wrzucają to co dzieli w grafiki. I ja rozumiem o co biega w grafice tylko forma pokazująca to że jak napisała Apolonia 500+ rodzi patologię jest niedorzeczna. Patologia istniała już wcześniej i tylko wykorzystuje dostępne narzędzia do swojego próżniactwa
  • @Odrobinka masz wiadomość
  • Grafika jest mocno uproszczona i operuje stereotypami, ale czy naprawdę uderza w rodziny wielodzietne? Matki? Jednak przy większej liczbie dzieci zwykle to kobieta zostaje z nimi w domu, a mężczyzna zarabia i utrzymuje rodziny. Tu jest młody facet który jak napisano pracować nie chce, w domyśle - bo jest cwaniakiem który woli doić państwo a wiec nas wszystkich. Gdyby na obrazku były dwie kobiety - obrotna singielka z kredytem kontra niepracująca zawodowo beneficjentka 1500+ wyglądałoby to gorzej. 
    Podziękowali 1apolonia
  • jukaa powiedział(a):
    @mader , zależy czego człowiek wymaga ;) Znam takich całkiem sporo, suma wszelkich zasiłków jest większa od moich zarobków, a napewno od potencjalnych ich, więc się nawet nie dziwię
    Ja też takich znam. A jeszcze więcej zna moja siostra, która pracuje w PCPR. 
  • @Kaika. Praca na czarno to oszustwo wzgledem panstwa i nas wszystkich. Przestepstwo. Okradanie innych.
  • @Tola jest wlasnie odwrotnie. Wyrasta sie z socjalizmu. " Kto za mlodu nie byl socjalista na starosc bedzie sku....m". Ja juz bylam socjalistką.
  • A ja poznalam kilku dzialaczy i sa wsrod nich ojcowie wielodzietni i mlodzi niezalezni faceci z pasja majace swoje mieszkania przed 30. Nie znam zadnych mlodziencow niesamodzielnych no ale to nie moj przedzial wiekowy wiec nic dziwnego.
  • edytowano sierpień 2019
    Których nie stać na dzieci. Mogę wam wkleić to co mi napisała pani sympatyczka korwinistka, kiedy wyszło żem wielodzietna matka. Poziom chamstwa hard level.

    Podziękowali 1Aneczka08
  • Masakra... Innego komentarza nie znajduję.
  • No tak, mnie się tamta grafika skojarzyła z nagonką na "madki" w internecie, ale pomyślałam sobie, że może jednak jest to trochę naciągane porównanie... Najwyraźniej nie.
    Aż mi się nie chce wierzyć, że można naprawdę w taki sposób myśleć...
  • @apolonia ale ten człowiek był nierobem czy nie?
  • apolonia powiedział(a):
    @Kaika. Praca na czarno to oszustwo wzgledem panstwa i nas wszystkich. Przestepstwo. Okradanie innych.
    Praca na czarno to ochrona przed wyzyskiem fiskalnym. Oszustwem, grabieżą zuchwałą są obciążenia umowy o pracę.

    Zamykanie drzwi na klucz to jest oszustwo złodzieja?

    Nawet jak czarny pracownik (co za rasizm!) nie płaci podatku dochodowego i ZUS to i tak 1/5 swojego dochodu zostawia w sklepie/stacji benzynowej/elektrowni (VAT).
  • Oszustwo jest oszustwem, konbinowaniem, łamaniem przykazan, kradzieżą. I żadne usprawiedliwienia( wysokie koszty pracy, podatki itp) nie sprawią ze bedzie inaczej. 
  • Pracujący na czarno i pobierający wszelkie zasiłki jest podwójnym oszustem. 
    Vat za towary płacimy wszyscy. Natomiast podatek dochodowy płaca pracujący! 

  • Wszelkie, nawet jak podatek wyniesie 100%?
  • Kaika powiedział(a):
    Wszelkie, nawet jak podatek wyniesie 100%?
    A gdzie ty masz stawkę 100%

    nie widzisz oszustwa w pracy na czarno? 

  • hipolit powiedział(a):
    Kaika powiedział(a):
    Wszelkie, nawet jak podatek wyniesie 100%?
    A gdzie ty masz stawkę 100%

    nie widzisz oszustwa w pracy na czarno? 

    Zwłaszcza, gdy pracuje tak tata nie chcący płacić alimentów i zanizajacy dochody.
    Podziękowali 1joanna_1991
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.