Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Słabość polskiego ruchu narodowego

1141517192030

Komentarz

  • No ale tak czy siak - to oszustwo a nie nieróbstwo. Nie jest leniem, tylko kombinatorem. 
    Podziękowali 3Odrobinka joanna_1991 Katia
  • @hipolit:  czy jest jakaś granica,od której wolno kombinować?
  • Kaika powiedział(a):
    @hipolit:  czy jest jakaś granica,od której wolno kombinować?
    Granica? 
    Nie. Kombinatorstwo jest zawsze kombinatorstwem, oszustwem. I chyba nie powinno być usprawiedliwiane
    w żaden sposób 
  • Nawet w sytuacji kiedy matka niepelnosprawnego pracuje na czarno bo stracilaby zasiłek na dziecko aani z pracy ani z zasiłku nie da się wyżyć?
    A co z tymi co się dorobili na saksach? Oszuści czy zaradni kombinatorzy?
    Podziękowali 2Kaika Rogalikowa
  • Głupie jest szufladkowanie wszystkich na podstawie debilnych wpisow jakiejs idiotki. Jak widac z profilu kobieta z ktora rozmawialas Odrobinka nie znosi dzieci. Moze to trauma poaborcyjna? 
  • edytowano sierpień 2019
    Mozliwe ze wiekszosc kocha dzieci. Czy navten temat masz dostepne badania i statystyki ? ;) Kazde uogólnienie jest klamstwem i manipulacja. Korwinisci ktorych znam to wielodzietni panowie po 40. Nie przywiazuje do do jakies partii, po prostu mam poglady prawicowe a takie osoby sa z reguly katolikami i cenią wartosci rodzinne. Sama uwazam ze socjalizm.jaki prezentuje Pis jest rownie szkodliwy jak czysty kapitalizm.w pogladach Korwina.
  • Odrobinka powiedział(a):
    Nawet w sytuacji kiedy matka niepelnosprawnego pracuje na czarno bo stracilaby zasiłek na dziecko aani z pracy ani z zasiłku nie da się wyżyć?
    A co z tymi co się dorobili na saksach? Oszuści czy zaradni kombinatorzy?
    Trzeba kogoś kto zechce to zmienić. 
    Kto pochyli się nad obywatelem a nie rzuci pare setek za oddanie głosu, a potem, po wyborach faka pokaże. 

    Jesli usprawiedliwia się jedno oszustwo, daje zgodę na kombinatorstwo to potem prosta droga do usprawiedliwienia wszystkiego co nie jest dobre/prawe. W każdej dziedzinie. Bo będzie na to przyzwolenie. 
  • Ale sondazy na temat sympatii do dzieci wsrod Korwinowców chyba nie ma?   
    Faktem jest ze Pis niszczy przedsiebiorcow i klase srednia , w sferze swiatopogladowej tez tylko deklaruja prawicowe poglady bo w ustawach i dzialaniach nie ma na to dowodów. 
  • @apolonia takich kwiatków naczytalam się tam mnóstwo. Że socjal rodzi patologię, że przez 500+ jest inflacja. Zero merytoryki tylko okopanie się na jedynie słusznych stanowiskach i zero argumentów. Ja im napisałam że socjal przeznaczony na dzieci można potraktować jak niedoskonały zwrot Vatu, że jest to jeden z sensowniejszych kierunkow socjalu bo trafia generalnie do normalnych rodzin i jest dosyć sporym dodatkiem do budżetu, ze pieniądze marnowane są gdzie indziej i należy zacząć od innych rzeczy sponsorowanych przez budżet niż rodziny jeśli chodzi o liberalizację rynku. Choćby od tv, produkcji filmowych i rzeszy bezproduktywnych urzędników. Że Polska jest krajem gdzie nie są szanowane rodziny z dziećmi i nie należy się wpisywać w nagonkę na takie rodziny. No i oczywiście naczytalam się w odpowiedzi o nieodpowiedzialności, że dla jakości wychowania lepiej rodzić dzieci w starszym wieku, że owszem może i demografia jest katastrofalna ale ludzie będą mieć dzieci jak będzie kasa. Część owszem rozumie ale większość korwinistów w ogóle nie rozumie o co kamanm
    Podziękowali 1Aszna
  • @hipolit np na Ukrainie władze wprowadziły 100% podatek zwany kontyngentem, niektórzy jednak byli kombinatorami i coś sobie zostawiali. https://m.niedziela.pl/artykul/39300/Czym-byl-Wielki-Glod-na-Ukrainie
  • Kaika, zdaje się ze piszemy o Polsce, wszak tu żyjemy na codzień 
  • Gdzie indziej są inne normy moralne?
  • A człowiek ma obowiązek stosować się do nieuczciwych przepisów? I czy to jest moralnie poprawne? 
  • Kaika powiedział(a):
    @hipolit:  czy jest jakaś granica,od której wolno kombinować?
    Ponoć dziesięcina jest taką rozsądną granicą...
    Podziękowali 1Kaika
  • edytowano sierpień 2019
    Dziesiecina to dobrowolne oddanie 1/10 dochodow na rzecz wspolnoty Kosciola czy bliznich. Podatki dobrowolne nie sa. Jezus powiedzial " Oddajcie Bogu co boskie  a cesarzowi co cesarskie". Prosto i bez miejsca na kombinowanie. 
  • @apolonia podatek 100% też?
  • A masz taki podatek? podatki w wys 100% to niewolnictwo i patologia rezimu totalitarnego. Do tego jeszcze na szczesxie sporo nam brakuje, chociaz jak Pis po wyborach zwiekszy Zus i podatki to wszyscy sie przekonamy dokad prowadzi socjalizm.
  • To od jakiego poziomu jest kombinatorstwo?
  • Od każdego.
  • Czyli jak będzie 100% to też nie wolno kombinować.
  • apolonia powiedział(a):
    A masz taki podatek? podatki w wys 100% to niewolnictwo i patologia rezimu totalitarnego. Do tego jeszcze na szczesxie sporo nam brakuje, chociaz jak Pis po wyborach zwiekszy Zus i podatki to wszyscy sie przekonamy dokad prowadzi socjalizm.
    Kaika powiedział(a):
    To od jakiego poziomu jest kombinatorstwo?
    apolonia powiedział(a):
    Od każdego.
    Kaika powiedział(a):
    Czyli jak będzie 100% to też nie wolno kombinować.
    Czuję się jak na meczu tenisowym...
  • Ja też, i już mi się znudziło.
  • Nic nie poradze ze niektorym Ewangelia nie pasuje. W sprawach dzietnosci niektórzy swietsi od papieza a w sprawach elementatnej uczciwosci uwazaja ze " nie kradnij" obowiazuje tylko wtedy jesli nam nie zabieraja zbyt duzo. ..
    Podziękowali 1beatak
  • edytowano sierpień 2019
    .
  • @Odrobinka gdzie była ta dyskusja? Wrzucisz link?
  • apolonia powiedział(a):
    Nic nie poradze ze niektorym Ewangelia nie pasuje. W sprawach dzietnosci niektórzy swietsi od papieza a w sprawach elementatnej uczciwosci uwazaja ze " nie kradnij" obowiazuje tylko wtedy jesli nam nie zabieraja zbyt duzo. ..
    Obrona przed kradzieżą a kradzież to chyba nie jest to samo.

    Proszę niech Pani przeczyta co napisała i się nad tym zastanowi. Podpowiem, jeżeli nam zabierają, to nie ważne, czy zbyt dużo, czy mało mamy prawo (ojciec myślę, że ma obowiązek) bronić się przed tym zaborem. Kradną nie ci, którzy instalują zamki w domach, a ci którzy coś zabierają.
  • Czlowiek zawsze chce usprawiedliwiac i racjonalizowac swój grzech, taka natura. 
    Ludzie sie ciesza ze im "Pis da" 500 + tylko pozniej sie buntuja jak maja placic wieksze podatki i zusy, nie dociera do nich zeby cos komus dac trzeba zabrac innym. Nie robotnym nie zabiorą i tym co oszukuja pracujac na czarno...
    Mialam na kursie Crown goscia ktory sobie racjonalizowal  ze nie robi nic zlego placac podatki w innym kraju ale jednak widac bylo ze go to dręczy. Wiem ze po jakims czasie przerejstrowal firme tracac na tym oczywiscie kase ale zyskal spokojne sumienie. To jest tez kwestia szerokiego czy wąskiego sumienia.
    Mozna i trzeba walczyc o to by podatki byly sprawiedliwe i mądrze wybierac rządzących ale oszukiwanie to grzech.
  • edytowano sierpień 2019
    Ja wole sie nie zadawac z ludzmi ktorzy oszukuja panstwo bo wiem ze mnie tez moga oszukac i sobie to zracjonalizują. Kto w malej sprawie okaze sie wierny nad wieloma zostanie postawiony, inny zostaje nazwany sługą złym i gnuśnym. Łk 16, 10-12. Wiem tez ze jak sie jest uczciwym i nie kombinuje to Bóg troszczy sie o nasze potrzeby, daje mozliwosci zarobienia dodatkowych pieniedzy, "okazje" itp
  • @apolonia ale rzecz w tym że jest tyle chybionych dyspozycji w budżecie że stać nas na 500 bez podnoszenia podatków i inflacji. Rzecz w tym że nikt się za to nie bierze w ten sposób, woli podnieść ceny i podatki dla zwyklych obywateli niż ograniczyć dotacje na bezsensowne kierunki studiów albo zlikwidować publiczną tv.
    Podziękowali 1Rogalikowa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.