Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Słabość polskiego ruchu narodowego

12426282930

Komentarz

  • Majmurek oczywiscie nie ;)
  • Wilk też wypada super, taki opanowany i merytoryczny.
  • Wilk zawsze mi się podobał, nawet jak jeszcze startował na prezydenta dawno temu, ale podobno sa jakies tarcia między nim a innymi kandydatami?
  • W pisowskim możliwe;)
  • edytowano październik 2019
    A kara śmierci? Mi bardzo dużo pasuje, ale to jest nie do przejścia.
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Trzeba być idiota.zeby nie widzieć pisowskiej propagandy i zakłamania.  Pislamska  TVP będzie przepraszać za kuriozalne przeprosiny Konfederacji nakazane przez sąd.
    Pisowska ciemnota i ograniczenie jest nie do przejścia. 
  • edytowano październik 2019
    Nie no Korwin już zaczął opalać protokół 4. 
    Mnie też denerwuje że tam większość gra uczciwie na siebie, choć wiele ich różni. Przyjdzie Korwin i pozamiata. Jak wczoraj w debacie liderów w rmf. Zresztą w sumie żaden lider nie wypadł rewelacyjnie z tych co się pojawili. Bo dwóch to nie liderzy.
    Sympatycy Konfederacji piszą żeby do piątku zamknąć Korwina w piwnicy.
    Szczęściem Konfederacja to nie partia wodzowska tylko rowni sobie.
    Podziękowali 2Wela Katanna
  • @Odrobinka a Tobie kara śmierci nie przeszkadza u Konfederacji? 
  • edytowano październik 2019
    Mi bardziej przeszkadza że tysiące dzieci nienarodzonych są karane śmiercią w wyniku pisowskiego kompromisu aborcyjnego niż fakt że rocznie  kilku największych zwyrodnialców, pedofili i morderców poniosło by śmierć jako karę za największe zbrodnie.
    Podziękowali 1Kaika
  • @Hope po pierwsze to nie jest priorytet, po drugie w uzasadnionych przypadkach uważam że kara śmierci powinna być zasądzana. 
    Podziękowali 2Hope Rogalikowa
  • Kara śmierci to zadna kara dla bandziora.
    To kara dla jego bliskich, dla kata.
    Zakładając 100proc pewnosc winy.

    Odizolowanie w spartanskich warunkach. Do śmierci. To jest wlasciwa kara
  • Bywają  tacy,  których dla bezpieczeństwa innych powinno się  skazać na śmierć,  bo ryzyko że popelnią zbrodnię kolejny raz jest bardzo prawdopodobna. 
    Podziękowali 2apolonia Rogalikowa
  • W spartańskich nie wolno no lewackie pomysły nie pozwolą, patrz przykład Bravika. Czy etyczne jest aby ktoś kto dopuścił się mordów i gwałtów( a dowody nie budzą wątpliwości), kto zagraża innym był utrzymywany przez całe życie przez społeczeństwo? Ludzie ciężko pracują fizycznie i nieraz mają gorsze warunki materialne niż niejeden więzień. Poza tym kary mają byc dotkliwe by odstraszać.
    Podziękowali 1joanna_1991
  • edytowano październik 2019
    Nie ma związku kara-przestepstwa.
    Bo gdyby byl,to tych najwiekszego kalibru by nie było w ogole.
    W warunkach ścisłej izolacji raczej minimalne jest ryzyko popełnienia kolejnej zbrodni.
    Mozna znalezc w sieci opracowania np na temat dotkliwosci izolacji. Ale izolacji faktycznej ( pojedyncza cela,ograniczony do minimum kontakt z innym czlowiekiem). To jest tak okrutne,ze kara śmierci to niemal ulga od cierpienia

    I sorry,ale te super luksusowe warunki w więzieniach ( polskich) to taki powtarzany od lat mit
  • Znam ludzi którzy specjalnie tam idą żeby wyleczyć się i odkarmić. Ocena warunków jest bardzo subiektywna.
    Podziękowali 1apolonia
  • Turturek powiedział(a):
    Znam ludzi którzy specjalnie tam idą żeby wyleczyć się i odkarmić. Ocena warunków jest bardzo subiektywna.
    Ja nie znam osobiscie,ale wiem ,ze sa tacy, którzy wracają tam,bo nie potrafią żyć na wolności 
  • @kociara wiesz ile idzie z pieniędzy podatnikana jednego więźnia w Polsce? o takiej kwocie niejedna rodzina marzy

  • @Malgorzata nie z Ruchem Narodowym tylko z Konfederacją.
  • Gregorius powiedział(a):
    @kociara wiesz ile idzie z pieniędzy podatnikana jednego więźnia w Polsce? o takiej kwocie niejedna rodzina marzy

    Tak,to spora suma. Ale sklada sie na nią chyba tez wiele innych -np pensje pracowników.  Znaczy tak myślę. 
    To podobnie jak z utrzymaniem malych rodzinnych domow dziecka i duzych placowek opiekuńczych 
  • Tola powiedział(a):
    Sorry @Gregorius, ale takie stawianie sprawy jest złe. Nie można przeliczać ludzi na pieniądze, bo to prosta droga do traktowania ich utylitarnie. Każdy zgodzi się, że warunki w więzieniu powinny być mało luksusowe, jednak myśląc w ten sposób, samymi kosztami, wyjdzie nam zaraz, że pozbyć się trzeba wszystkich zbędnych i zbyt kosztownych. Dodatkowo w tej zbiorczej statystyce, co zabawne, masz te same osoby - raz korzystają z zasiłków jako nierobotna patologia, a jak wpadną, to jako więźniowie ;)
    Nie po prostu jestem za tym aby skazancy ciężko pracowali, coś w stylu: łańcuch do nogi kilof i do roboty w kamieniołomie albo kopalni. Albo chociaż odśnieżanie ulic, grabienie liści. Niestety nie robią nic użytecznego a społeczenstwo ponosi jeszcze koszt


    Podziękowali 2obwarzanek Polly
  • Też jestem za tym, aby więźniowie pracowali, jak w niektorych stanach: różowe jaskrawe wdzianka, straznicy z bronią co parę metrów i niech budują autostrady, niech są pozyteczni w jakikolwiek sposób
    Podziękowali 4Wela obwarzanek Hope Polly
  • Problem z dyskusją o karze śmierci jest taki, że kwestia sprowadzi się właśnie do dyskusji i na tym zakończy, bo realistycznie jakie są szanse że Polska wyjdzie w tym celu z UE? W tym wypadku nawet nie mieliby poparcia KK, to nie in vitro czy aborcja że obowiązuje konkretny dogmat. Jako częsty argument przeciw karze śmierci przywołuje się np. JPII. Szkoda tracić czas na spór o karę śmierci. To jeszcze mniej prawdopodobne niż całkowity zakaz aborcji czy in vitro.
  • Resocjalizacja nie jest skuteczna w przypadku wielokrotnych morderców i psychopatów. Nawet taka przez pracę. Powinni nie mieć możliwości popełnienia ponownie zbrodni. A wykorzystać ich jak najbardziej można do ciężkiej pracy.
    Podziękowali 2Rogalikowa Katia
  • Zastanawiam się nad logistyką takiej pracy przy odśnieżaniu, odchwaszczaniu miejskich chodników, sprzątaniu liści, koszeniu trawników. Więźniów trzeba dowieźć i pilnować cały czas, bo są w miejscu publicznym, gdzie jest pełno ludzi i duży ruch. Czy wartość tej ich pracy nie byłaby niższa niż jest zorganizowanie? Że opłaca się jednak bardziej zapłacić najniższą krajową zwykłym ludziom? Nie wiem, pytam.

    Zastanawiam się też, czy np. byłoby dla Was zupełnie w porządku, że Wasze dzieci chodzą do szkoły ulicą, wąwozem, parkiem, gdzie wiecie, że regularnie pracują skazańcy. Chodzi tędy też nastoletnia córka, czy starszy, schorowany tata.

    (Ja wiem, że niektórzy skazani są zupełnie niegroźni i wiem, że ci groźni każdego dnia wychodzą z więzień i stoję z nimi np. z kolejce, jednak co innego nie wiedzieć, co innego wiedzieć, a jeszcze co innego, kiedy więźniowie są w grupie i akurat wyrwali się z ZK po dłuższym czasie.)
  • @Malgorzata w Lublinie są wąwozy, a w nich ścieżki.
    Podziękowali 3Ewasz joanna_1991 Hope
  • OlaN. powiedział(a):
    @Malgorzata w Lublinie są wąwozy, a w nich ścieżki.
    Piękne wąwozy  <3
    Podziękowali 2joanna_1991 Ewasz
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.