Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Słabość polskiego ruchu narodowego

12425262830

Komentarz

  • TecumSeh powiedział(a):

    Sorry, ale gówno o mnie wiesz.

    Dokładnie tyle samo co Ty o JKM, a wymądrzasz się jakbyś był co najmniej jego bratem bliźniakiem. Skoro Tobie wolno wysnuwać niestworzone teorie o marzeniach innych, to mnie chyba wolno to samo. Nieprawdaż? Czy może niektórzy są równiejsi?

    Zastanów się nad swoimi wpisami, bo często rzucasz pomówienia na różne osoby których nie lubisz lub z którymi się nie zgadzasz. A to niezbyt dobrze świadczy o Tobie.


    TecumSeh powiedział(a):

    Sądy - mówi Ci to coś?

    Buble legislacyjne też coś Ci mówi? Przykładem jest np. ustawa o JPK dzięki której osoba rozliczająca się kwartalnie musi co miesiąc wysyłać plik kontrolny.

    Dlaczego komplikuje się prawo, dając przestrzeń różnym kombinatorom, zamiast je upraszczać? Różne stawki VAT na podobne produkty to po prostu zgroza. Sam fakt, że dwa różne urzędy skarbowe mogą wydać dwie różne sprzeczne ze sobą opinie, to też woła o pomstę do nieba. A tu te złe sądy przecież nie brużdżą.


    TecumSeh powiedział(a):
    Aha, czyli lepiej tulić uszy po sobie. Broń Boże niczego nie próbować zmienić. Dokładnie tak, jak się rozmaitym ruskim trollom i pożytecznym idiotom marzy,

    Nie, lepiej działać tam gdzie rzeczywiście będzie efekt, a pozorować działania które są chyba ku radości wszystkim trolom wszelakiej maści (ruskim, niemieckim, amerykańskim, peruwiańskim idt.) i ich pożytecznym idiotom.

    Podziękowali 2apolonia Odrobinka
  • TecumSeh powiedział(a):
    JKM jest osobą publiczną, której słowa i postawy są widoczne od co najmniej 30 lat. Zdążył dać się poznać jak mało kto, albo zgoła nikt w polityce.
    Zwłaszcza media propagandowe go dokładnie poznały i to tak, że potrafisz czytać jego myśli i pragnienia :)

    TecumSeh powiedział(a):

    Ty o mnie nie wiesz nic, albo bardzo mało - więc zestawienie tych dwóch kwestii jest najdelikatniej mówiąc pomyłką na poziomie podstawowym.

    Wiem tyle, ile pokazałeś na tym forum. Może czas na jakąś refleksję dlaczego tak można Cię postrzegać?

    TecumSeh powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    Buble legislacyjne też coś Ci mówi?
    Ja o chlebie, Ty o niebie. Wątek zaczął się od uchwały potępiającej kłamstwa Rosjan, pisaliśmy generalnie o polityce historycznej
    Hmm sędziowie to nie do końca polityka historyczna. Nie można wszystkich zaległości w polityce historycznej tłumaczyć złymi sędziami.

    TecumSeh powiedział(a):
    i tego się tyczą moje powyższe wpisy.
    Jak widać powyżej nie do końca.

    TecumSeh powiedział(a):
    No właśnie jak widać, te ruskie nie są zachwycone ;-)
    Nie martw się, może wydarzy się coś co poprawi Ci humor :)

  • edytowano lipiec 2020
    Roman obecnie jeździ białym Audi Q 8 5.0 tdi (podstawowa wersja 370 tys)
    Także ruch narodowy nie taki słaby jak się wydaje :-)
    funkcja nadwornego mecenasa III RP jest bardzo opłacalna 
  • Ma cel: zniszczyć PiS.
    Podziękowali 2Klarcia Prayboy
  • PIS sam się na szczęscie świetnie niszczy.
    Podziękowali 2Odrobinka obwarzanek
  • edytowano lipiec 2020
    beatak powiedział(a):
    PIS sam się na szczęscie świetnie niszczy.
    Nie zauważyłam, żeby PiS się niszczył, w przeciwieństwie do ruchu narodowego.
    Twoje niedoczekanie @beatak z tym PiSem. :D
    Podziękowali 1Klarcia
  • Także nie mam przekonania, że PiS rządzić będzie wiecznie. Opinia publiczna stale jest urabiana w niezrozumiałej nienawiści przez media typu tvn czy wyborcza. Dlatego uważam, że to nie PiS się niszczy. Ludzie jak ludzie, z pewnością bardziej uczciwi niż ci z PO/SLD/PSL, czego dali dowód przez 5 lat rządzenia.
    Czemu Kurskim niszczy? Dlatego, że miał stwierdzenie nieważności małżeństwa i że media filmowały jego drugi ślub? - to równiez wchodzi w zakres urabiania ludzi przez media.

    To co niszczy PiS to brak rozliczenia za krzywdy jakie politycy PO/SLD/PSL zrobili Polsce i również na bieżąco: niekaralność dziennikarzy kłamców, którzy karmią lud kłamstwami. 
  • @Aniela gdyby chcieli ukarać, to by ukarali, politycy mają ogromną moc
  • edytowano lipiec 2020
    paulaarose powiedział(a):
    @Aniela gdyby chcieli ukarać, to by ukarali, politycy mają ogromną moc
    dlatego należy ją używać rozważnie Ukaranie złodziei jest w kolejności tego, co niezbędne, za repolonizacją mediów i repolonizacją gospodarki.
    Można natomiast, i należy, używać tego rodzaju spraw, do odciągnięcia sił i uwagi opozycji.
  • Nie zauważyłam żeby Ruch Narodowy się niszczył. Poparcie dla Konfederacji wzrosło do 9%. I jest obecnie trzecią siłą po wyprzedzaniu lewicy i PSL. 
    Podziękowali 1ewaklara
  • Jeśli Hołownia wejdzie do sondaż, to już inaczej wygląda.  Konfederacja miałaby dużo,  dużo więcej, bo PiS po tylu latach rządów traci w naturalny sposób,  a trzeba na kogoś głos przerzucić.  Niestety przez swoje decyzje traci ewentualne poparcie tych, co teraz głosują na PiS. 
  • Kurski jest jak by nie było postacią kontrowersyjną i tak jak pis dla wyższego dobra potrafi schować inne osoby średnio trawione przez letnich wyborców, tak Kurskiego jakoś nie bardzo. Łagiewniki to parafia jego czy panny młodej? 
  • @Aniela, żadne medium nie musi mnie urabiac, widzę gołym okiem że p. Kurski cwaniaczy. Tyle. I jeszcze raz powtarzam, hipokryzja jest denerwująca, co innego głosić a żyć cwaniaczac. Natomiast ja nie liczę na sprawiedliwość po tej stronie, wiem, że cwaniaki zawsze wyjdą na swoje. Pan Bóg cwaniactwa rozliczy. 
  • @Zuzapola poczekamy zobaczymy. Konfederacja jako jedyna partia nie poparla Trzaskowskiego w wyborach. Ale obrywa sie jej bo nie poparła też Dudy. Działania PiS żeby zniszczyć Konfederację sa bardzo widoczne. Choćby narracje o ruskich onucach, wyciaganie Giertycha ktory z obecnym  Ruchem Narodowym nie ma  nic wspólnego, pompowanie pseudoprawicowych polityków jak Jakubiak,  a poprzednio Kowalski, jakieś wyssane z palca informacje o konfliktach wewnątrz Konfy. A wyborcy Holowni odbierają elektorat PO. Akurat Hołownia i PO to jedna partia. Nie ma znaczenia którzy z nich zasiada6w ławach poselskich. Akurat zdołała poznac6pana Jakubiaka. Ma tak przerosniete tego że trudno to nazwać ina że jak burakiem.
  • Odrobinka powiedział(a):
    Nie zauważyłam żeby Ruch Narodowy się niszczył. Poparcie dla Konfederacji wzrosło do 9%. I jest obecnie trzecią siłą po wyprzedzaniu lewicy i PSL. 
    Słuchałaś wypowiedzi Bosaka w Sejmie, dlaczego młodzież głosowała na Trzaskowskiego? Dla mnie żenada.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano lipiec 2020

    Izka powiedział(a):
    @Aniela, żadne medium nie musi mnie urabiac, widzę gołym okiem że p. Kurski cwaniaczy. Tyle. I jeszcze raz powtarzam, hipokryzja jest denerwująca, co innego głosić a żyć cwaniaczac. Natomiast ja nie liczę na sprawiedliwość po tej stronie, wiem, że cwaniaki zawsze wyjdą na swoje. Pan Bóg cwaniactwa rozliczy. 
    Gołym okiem czyli bez tv? :D Ja pracuję w Łagiewnikach, ale Kurskiego gołym okiem nie widziałam :D
    Podziękowali 1Klarcia
  • TecumSeh powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Także nie mam przekonania, że PiS rządzić będzie wiecznie. Opinia publiczna stale jest urabiana w niezrozumiałej nienawiści przez media typu tvn czy wyborcza.
    Ale jak to niezrozumiałej? Jak najbardziej zrozumiałej.
    To jest wojna o Polskę - która albo będzie podmiotem albo przedmiotem. Albo będzie się zachowywała jak wieczny parias, przyjmując bezkrytycznie zgniliznę moralną Zachodu, ale broń Boże procedury czy technologie - albo będzie podmiotem i będzie mieć kompletnie w dupie "jak nas postrzegają na świecie" tylko będzie kierowała się własnym interesem. Który jest w oczywisty sposób w poprzek interesów państw dookoła.

    No ale pomost bałtycko czarnomorski to łakomy kąsek od tysiąca lat. Co rozumiał już Łokietek, i wszyscy po nim, aż do XVIII wieku, kiedy królowie elekcyjni mieli Polskę kompletnie w dupie.

    Zatem owa nienawiść jest jak najbardziej zrozumiała. Nie bez przyczyny Orban ma to samo u siebie i za granicą - po prostu jest skuteczny i po prostu nie godzi się na rolę pariasa. Tyle by być obiektem nienawiści wystarczy.
    Nienawiść Niemców i innych obcokrajowców to OK, ale nienawiści tubylców nadal nie rozumiem.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano lipiec 2020
    Aniela powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Nie zauważyłam żeby Ruch Narodowy się niszczył. Poparcie dla Konfederacji wzrosło do 9%. I jest obecnie trzecią siłą po wyprzedzaniu lewicy i PSL. 
    Słuchałaś wypowiedzi Bosaka w Sejmie, dlaczego młodzież głosowała na Trzaskowskiego? Dla mnie żenada.
    Dla mnie wcale nie żenada. Faktycznie jest tak że pewne zachowania PiS  powodują że Trzaskowski jawi się co poniektórym jako mniejsze zło. Zwłaszcza że młode pokolenie nie pamięta jak PO rządziło. I faktycznie głosowało przeciw PiS a nie na Trzaskowskiego.  Gdzie tu żenada? 

    Dodam że w poprzednich wyborach też głosowałam przeciwko PO a nie na PiS ani na Dudę. Tak że mechanizm działa w obie strony. 
  • edytowano lipiec 2020
    "Faktycznie jest tak że pewne zachowania PiS  powodują że Trzaskowski jawi się co poniektórym jako mniejsze zło."
    -------------
    Jakie zachowania PiS  powodują że Trzaskowski jawi się co poniektórym jako mniejsze zło, obiektywnie rzecz biorąc?
    Podziękowali 1Klarcia
  • Nie każdemu działania PiS się podobają. I tyle. Nie każdy popiera taką formę działań gospodarczych, polityki międzynarodowej i socjalnej, edukacyjnej, zdrowotnej i wiele innych. Nikt nie twierdzi że to dobrze że głosowali na Trzaskowskiego a już na pewno nie Bosak. Po prostu takie są fakty. 

  • edytowano lipiec 2020
    @TecumSeh ; jednak jakby nie patrzeć to gospodarka czy energetyka to inne sprawy niż lgbt, którego popieranie bądź nie, jest bardziej kwestią indywidualną, pomijam te gorszące marsze, ale- Dla funkcjonowania państwa najważniejsze jest bezpieczeństwo ekonomiczne, gospodarcze, edukacja musi być na wysokim poziomie, służba zdrowia.
    I na tym powinno się skupiać najbardziej, z pełną powaga. 

    *nie popieram lgbt ale irytuje mnie już ten temat 

  • TecumSeh powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Nie każdemu działania PiS się podobają. I tyle. Nie każdy popiera taką formę działań gospodarczych, polityki międzynarodowej i socjalnej, edukacyjnej, zdrowotnej i wiele innych.
    Stosunek do LGBT też się wielu ludziom nie podoba.
    Praktyczne uzyskanie niezależności energetycznej to już w ogóle.
    Rozwiązanie WSI, powołanie CBA - oj, to były rzeczy po których wielu powiedziało "nigdy".
    Długo by wymieniać.
    Jeśli ktoś nie ma wrogów - to znaczy że nie istnieje. Ewentualnie tak, jakby nie istniał.

    Co to  ma do żenady w wypowiedzi Bosaka? Ci którzy uważają że LGBT jest większym zagrożeniem niż polityka gospodarcza PiS głosowali na Dudę. A w zasadzie przeciw Trzaskowskiemu.
    Przecież nie ma przymusu głosowania na kogokolwiek i myślenia że PiS jest ok. Młodzi często nie mają dzieci i promocja LGBT nie jawi im się jako zagrożenie. 
  • edytowano lipiec 2020
    W ogóle wydaje mi się że większość wyborców ma marne pojęcie o czymkolwiek jeśli chodzi o politykę i chodzi im tylko o zabezpieczenie jakichś własnych interesów. Typu pełna micha i święty spokój. I głosują na zasadzie plebiscytu, kiełbasy wyborczej i przekonań wziętych z mediów, ewentualnie bo ktoś dla nich ważny głosuje akurat na tych. Kampanie wszelkie od dawna nie są oparte na merytoryce tylko na emocjach. Na wskazywaniu jacy to tamci są źli. Jacy Polacy są głupi ci głosujący na partie inną niż ja, albo antypolscy, a ja myślę że w kwestii znajomości  polityki, historii i mechanizmów gospodarczych jesteśmy o niebo lepsi niż nasi sąsiedzi, czy inni mieszkańcy świata. 
    Dlatego opinia o wypowiedzi  Bosaka jest też histerycznie rozemocjonowana mimo że Bosak nie jest emocjonalny, tylko konkretny i wypowiada się na temat faktów a nie wyraża opinię o wyborcach czy kandydatach.
    Dodam że rzecz się tyczy elektoratu każdej właściwie partii w Polsce.
    Podziękowali 2Klarcia Rogalikowa
  • Emocje to są głównie wśród ludu pracujacego. Zasadne emocje zresztą. Polityka to są układy i rozgrywki żeby politykom było dobrze i dostatnio.
    Tłumaczenie że oddaje się głos na tego że y tamten nie wygrał to jakaś kpina i żenada 
  • Odrobinka powiedział(a):
    Nie każdemu działania PiS się podobają. I tyle. Nie każdy popiera taką formę działań gospodarczych, polityki międzynarodowej i socjalnej, edukacyjnej, zdrowotnej i wiele innych. Nikt nie twierdzi że to dobrze że głosowali na Trzaskowskiego a już na pewno nie Bosak. Po prostu takie są fakty. 

    No właśnie: "i tyle".
    Jednak Bosak uważa, że to wina PiSu, że nie każdemu działania PiS się podobają. Dlatego dla mnie to żenada. Nie tak powinien zachowywać się narodowiec, od takigo wymaga się rzeczowych wypowiedzi, a nie propagandy partyjnej.
  • Oczywiście. Forma w jakiej PiS sprawuje rządy pozostawia wielw do życzenia.  Choćby przepychanie ustaw nocą,  nakładanie nowych podatków,  brak reakcji na ustawę 447, brak zniesienia ustawy 966, centralizacja wszystkiego, arogancja i brak szacunku do innych, choćby przy obchodach 100 lecie niepodległości, wydajna pomoc w utrzymaniu duopolu partyjnego przez umożliwienie PO zmiany kandydata na prezydenta  i beznadziejna propaganda w mediach rządowych. To nie są punkty programowe PiS tylko zachowania konkretnych polityków tej formacji.
    Z drugiej strony reakcje na powstanie Konfederacji były dużo mocniejsze. Nie wiem cz3mu niby Bosak miałby chwalić PiS.  Wymagasz od niego a z drugiej strony ataku nie zauważasz, ruskich onuc, wygranych spraw z TVP w trybie wyborczym. 
    I tak, to w dużej mierze wina PiS że elektorat konfederacji się podzielił a duża liczba oddała nieważny głos albo olala wybory..
  • Odrobinka powiedział(a):
    Oczywiście. Forma w jakiej PiS sprawuje rządy pozostawia wielw do życzenia.  Choćby przepychanie ustaw nocą,  nakładanie nowych podatków,  brak reakcji na ustawę 447, brak zniesienia ustawy 966, centralizacja wszystkiego, arogancja i brak szacunku do innych, choćby przy obchodach 100 lecie niepodległości, wydajna pomoc w utrzymaniu duopolu partyjnego przez umożliwienie PO zmiany kandydata na prezydenta  i beznadziejna propaganda w mediach rządowych. To nie są punkty programowe PiS tylko zachowania konkretnych polityków tej formacji.
    Z drugiej strony reakcje na powstanie Konfederacji były dużo mocniejsze. Nie wiem cz3mu niby Bosak miałby chwalić PiS.  Wymagasz od niego a z drugiej strony ataku nie zauważasz, ruskich onuc, wygranych spraw z TVP w trybie wyborczym. 
    I tak, to w dużej mierze wina PiS że elektorat konfederacji się podzielił a duża liczba oddała nieważny głos albo olala wybory..
    Nie oczekuję chwalenie PiSu przez Bosaka, ale dla mnie idiotyczna jest ta jego krytyka.
    Polityk musi być uczciwy i musi znać realia. To nie dla własnego widzimisię PiS poprzepychał ustawy nocą, nakładal podatki wynikające z wcześniejszych zapisów dokonanych przez postkomunę, jaka znowu centralizacja wszystkiego?, tak, PiS tylko przebierał nogami, aby Trzaskowski był kandydatem(!) :D

    Sama widzę, że Konfederacja to zwykli, niekonstruktywni awanturnicy. O ruskich onucach nic nie słyszałam, bo słucham mediów, które plotkami się nie zajmują.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Rosjanie zawiedli się na Konfederacji

    „Pożegnanie z iluzjami” – tak swój artykuł na temat Konfederacji zatytułował Piotr Makiedoncew. Publicysta portalu EaDaily pisze wprost: partia Bosaka do niedawna jeszcze była prorosyjska, ale to się „niestety” zmieniło.

    Makiedoncew opisuje Konfederację jako „zjednoczenie radykalnych eurosceptyków, złożone z konserwatywnych liberałów narodowych konserwatystów”.

     „Tym, co w największym stopniu wyróżniało Konfederację na tle innych sił politycznych w Polsce, była krytyka polityki konfrontacji z Rosją oraz negatywny stosunek do pomajdanowej Ukrainy, szczególnie jeśli chodzi o kult OUN-UPA” 


     „Jednak momentem prawdy okazało się stanowisko Konfederacji 9 stycznia, podczas głosowania nad antyrosyjską rezolucją, która była kolejnym wydarzeniem w wypowiedzianej przez rząd PiS polityczno-historycznej wojnie z Rosją” – pisze Makiedoncew. Gwoli wyjaśnienia – chodzi o uchwałę, potępiającą antypolskie kłamstwa polityków Kremla na temat roli Polski w II wojnie światowej. Makiedoncew informuje swoich czytelników, że jedynym posłem, który wówczas nie poparł „antyrosyjskiej rezolucji” był Janusz Korwin-Mikke. Przypomina miłe uchu Putina słowa kontrowersyjnego polityka o tym, że „Polska powinna uznać aneksję Krymu”. Z już mniejszą sympatią przytacza kategoryczny komentarz Krzysztofa Bosaka w tej sprawie: „Nie. Rosyjska okupacja Krymu była naruszeniem prawa międzynarodowego”. „Więcej: Bosak zaznaczył, że jako lider Ruchu Narodowego, podczas zjednoczenia Krymu z Rosją (tak nazywają Rosjanie aneksję półwyspu) on i jego współpracownicy oświadczyli, że należy wspierać integralność terytorialną wszystkich państw” – ubolewa Makiedoncew.

    To nie koniec grzechów Bosaka. Rosyjski publicysta przypomina, że lider Konfederacji był jednym z dwóch – obok Andrzeja Dudy – kandydatów na prezydenta Polski, który wziął udział w biegu ku czci Żołnierzy Wyklętych, czyli „działaczy zbrojnego podziemia antysowieckiego, które nawet wśród antykomunistów cieszy się złą sławą z powodu prześladowań mniejszości narodowych oraz za zbrodnie przeciwko zwykłym polskim obywatelom”.

    Makiedoncew uważa, że Konfederacja wybrała „zgubną drogę”. 

     Jego zdaniem „w warunkach narastającego konfliktu amerykańsko-chińskiego i amerykańsko-niemieckiego, Konfederacja mogła zaproponować rozsądną trzecią drogę, którą proponował Robert Winnicki w wywiadzie z lutego 2017 r. Do tego jednak nie doszło. Zamiast wielowektorowej polityki zagranicznej i polepszenia relacji z Rosją, Konfederacja zaproponowała Polakom śmiertelny konflikt jednocześnie z USA, Izraelem, UE, Niemcami i Ukrainą”

    Jak pisze, Rosja może się czuć rozczarowana tą „polityczną siłą antysystemową”, w której pokładała nadzieje.

    https://dorzeczy.pl/kraj/148446/rosjanie-zawiedli-sie-na-konfederacji.html


  • TecumSeh powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    W ogóle wydaje mi się że większość wyborców ma marne pojęcie o czymkolwiek jeśli chodzi o politykę i chodzi im tylko o zabezpieczenie jakichś własnych interesów. Typu pełna micha i święty spokój.
    Oczywiście.
    A na pewno większość wyborców Konfederacji.
    No, ewentualnie większość wyborców Biedronia można podejrzewać o kierowanie się ideami - acz nie wiem czy to dobrze. A raczej wiem, że nie.

    Bo już niestety tak jest z jakiegoś powodu, że jeśli większość wyborców danej partii kieruje się ideologią, to najczęściej jest to chora ideologia.

    Większość ludzi chce godnie i spokojnie żyć.
    Ani elektoratu konfederacji ani elektoratu Biedronia nie posądzam o ideowosc. O ideowosc to posadzam sympatyków i członków tych ugrupowań. 
    Tu nie chodzi o spokojne i godne życie li i jedynie. Tylko o troskę o to co będzie dalej. Co zostawimy przyszłym pokoleniom.
    W żadnym programie nie znalazłam słowa  o tym poza RN. Nie wiem czy to ideowosc czy zwykle troska
    I @TecumSeh Masz rację że 
    Stwierdzenie że niektóre zachowania PiSu sprawiają że młodzież traktuje Trzaskowskiego jako mniejsze zło jest prawdziwa w stosunku do każdego kandydata w każdej sytuacji politycznej i jeszcze do tego grupy wyborców w każdym wieku.

    W ogóle mniejsze zło, to jeden z głównych motywów jakimi się kierują w zasadzie wszyscy wyborcy, szczególnie w plebiscycie jakim jest II tura wyborów. I dosłownie KAŻDE zachowanie jakiegokolwiek kandydata (a także jego brak), albo formacji go wspierającej, będzie sprawiało że jego kontrkandydat będzie przez kogośtam postrzegany jako mniejsze zło.


    Dokładnie o tym piszę. Zachowania PiS sprawiają że młodzi ludzie na nich nie głosują. I jak najbardziej jest to wina PiS. Niestety największy elektorat PiS ma w najstarszych grupach wyborców. 
    A ustaw nie musieli pzepychac nocą. Czymkolwiek by się nie tłumaczyli mieli większość w sejmie, senacie i prezydenta z własnej opcji. Nie wszystkie podatki nowe i planowane wynikaja z winy poprzedników. W tej chwili to chyba mniejszość ponieważ PiS już trochę  rządzi. 


  • Dokładnie, to samo myślę, to jest oczywiste, że nie musi im się Duda i pis podobać, ale tłumaczenia , dlaczego nie poparli, to jak obrażanie się dzieci w piaskownicy.
    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.