Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Słabość polskiego ruchu narodowego

1212224262730

Komentarz

  • No tak, ale teraz też subwencja jako kwota przeznaczona na jednego ucznia idzie za dzieckiem do wybranej szkoły, czy to państwowej czy prywatnej.
  • Ale inaczej się ją dzieli. Ideą jest żeby całość wydatków na szkołę z budżetu była w rękach rodziców. 
  • Zbliżają się wybory, a PiS będzie mogło cokolwiek zmienić na lepsze, tylko jeśli uzyska większość konstytucyjną. Bez tego utonie w przepychankach z sądami i wrogimi mediami. Czyli, jako Polska, znowu zmarnujemy szansę.
    Popatrzcie, ile czasu zajęło Orbanowi wprowadzenie zmian, mimo nieustającej większości konstytucyjnej - opozycja, działając jako agent zagranicy, zrobi wespół z mocodawcami wszystko, by zmiany uniemożliwić. A jeśli się jej uda, szybko wkroczymy na ścieżkę Irlandii.

    Apeluję więc, by słuszne pomysły i usprawiedliwione pretensje, schować w kieszeń i głosować na PiS, bo, w mojej ocenie, to nasza jedyna szansa, która może się nieprędko powtórzyć.
  • Odrobinka powiedział(a):
    I co z tego że widzisz jednego czlonka partii zachowujacego się niewłaściwie. Zglosilas to do zarządu partii?
    Za to posłowie PiS zawsze zachowują się w porządku. Vide casus Kuchcinskiego.
    Nie musiałam tego zgłaszać, nawet nie wiem, gdzie jest zarząd tej partii czy koalicji.

    Ten były poseł wypisywał o tym wszystkim na FB, jak jest źle traktowany i prześladowany przez władze porządkowe (w trakcie wyborów został zabrany na komisariat policji, akurat moja córka pracowała w tej komisji). Uczciwy zarząd jego partii na pewno zna sytuację.
  • edytowano wrzesień 2019

    @kociara bardzo chętnie. Ale najpierw mi odpowiedz czym Twoim zdaniem zajmują się służby specjalne w każdym państwie?
    No zdaje sie,że sluzby srednio (znowu) sie spisaly. Misie nie skumaly,z kim kuma.sie jeden z najwyzszych urzędników państwowych. 

  • kociara powiedział(a):

    @kociara bardzo chętnie. Ale najpierw mi odpowiedz czym Twoim zdaniem zajmują się służby specjalne w każdym państwie?
    No zdaje sie,że sluzby srednio (znowu) sie spisaly. Misie nie skumaly,z kim kuma.sie jeden z najwyzszych urzędników państwowych. 

    obejrzyj jeszcze raz sfingowane urodziny Hitlera - tvn to rynsztok
  • edytowano wrzesień 2019
    Oczywiscie. Rynsztok. W przeciwieństwie do krynicy tvpis.
    Czyli spoko luz. Skoro tvn zrobilo material,to lud moze spac spokojnie. 

  • Po takich rewelacjach to ja mam spore obawy,ze same sluzby nie bardzo mają pojecie,czym sie zajmują.  Albo czym powinny.
    Albo wiedzą,tylko z jakichś powodów nie przekładają tego na praktyczne wykorzystanie. Albo z czyjegoś polecenia.  
    To tym gorzej dla nas. Bo to by troche potwierdzalo,ze panstwo jest troszku paździerzowe. 
    Zagrożenie to nie tylko wróg zagraniczny czy wewnętrzny mscicel,szaleniec. Przeciwnik polityczny,przeciwnik ładu.  W naszej rzeczywistości to szemrane interesy i uklady ze strukturami będacymi wprost czy ocierajacymi się o lamanie prawa.
    No ale kogo to
  • Bardzo stonniczo potraktowano Konfederację w TVP po konwencji wyborczej. W sumie to pierwszy raz pokazano że lista nr 4 istnieje, jednak kontekst niesmaczny. A wrzutki z tekstów Korwina z kilku lat wstecz to żenada. Porownanie wypowiedzi Bosaka, wyrwanej z kontekstu i odwroconej do góry ogonem do PO żenada. Mogliby choć pozorowac normalną debatę polityczną. 
  • Jak np w RMF. Bo tu ko,ejna debata tym razem o wymiarze sprawiedliwości. 
  • Przejrzałam setkę Mentzena. Niektóre pomysły świetne, właściwie całkiem sporo. Kwota wolna od podatku, edukacja, ułatwienia dla przedsiębiorców. Niestety światopoglądowo w dużej mierze szuria. Gdyby byli bardziej neutralni (niekoniecznie lewicowi) i nie mieli w swoich szeregach tylu oszołomów, miałabym na kogo głosować a tak to co zwykle czyli wielki dylemat :) a i z ciekawości dlaczego właściwie zalezy im na zniesieniu egzaminów na tłumacza przysięgłego? 
  • A po co taki egzamin? Chyba wystarczy że ktoś zna język. Dla mnie to marnowanie czasu i zbędny koszt egzaminu. W takiej Szwajcarii sama tłumaczyłam dokumenty na francuski i bez problemu działało.
  • No nie, dokumenty urzędowe maja swoją specyfikę i nie wystarczy "po prostu znać język". Wymagany jest wysoki poziom znajomosci języka prawnego i w języku polskim i języku obcym. Poza tym co innego wyjaśnić ogólny sens tekstu znajomemu a co innego tłumaczyć oficjalny dokument, poświadczać swoim nazwiskiem i brać za to odpowiedzialność. Siedzę już trochę w branży i widze ze mimo zdanych egzaminów przysięgli dość często robią różne błędy. Jesli już, byłabym za dodatkowymi egzaminami, ale za zniesieniem nigdy w życiu. A jesli sama coś tłumaczyłas na język obcy, to na pewno nie były to dokumenty wymagające uwierzytelnienia przez przysięgłego.
  • W Szwajcarii nikt nie wymagał przysięgłego tłumacza. Tłumaczyłam papiery do prawa jazdy szwajcarskiego, do szkoły z polski dla dzieci. Tu wszędzie mi kazano po powrocie tłumaczyć szwajcarskie przez przysięgłego właśnie.
  • Nie wiem na ile się orientujesz w uprawnieniach tłumacza przysięgłego, ale nie wyobrażam sobie by dla prokuratury, policji czy lekarzy mógł tłumaczyć ktokolwiek, także ustnie, bez wcześniejszego oficjalnego zweryfikowania jego umiejętności językowych i tłumaczeniowych. Zreszta przy zniesieniu weryfikacji zniknęłaby funkcja tłumacza przysięgłego, bo kim miałby być skoro tłumaczyć wszystko mógłby każdy. Obecnie nie trzeba mieć ukończonych studiów językowych by być przysięgłym, natomiast trzeba właśnie zdać egzamin ustny i pisemny. Ogólnie to projekty ustaw deregulacyjnych z tej setki a jest ich kilka wyglądają na napisane naprędce i bez przemyślenia
  • edytowano wrzesień 2019
    jeśli byłby robot dentystyczny o sprawności deepL, to bym zaczął  rozważać...
    :)
    a zaś hydraulika i elektryka mojej instalacji działa u mnie już ze 20 lat,
    i dzieci dobrze wychowałem bez pomocy fachowców (chociaż przemyślenia i doświadczenie pewnego amatora, w dodatku bezdzietnego, bardzo mi się przydały)
  • W trzyletnim lo moje w mat fizie mają rok chemii, biologii, geografii. Inne profile mają rok fizyki. Nie wiem jak w czteroletnim.
  • W czteroletnim jest tak jak kiedyś było, prawie do końca wszystkie przedmioty.
  • Przecież jest kupa innych podatków oprócz dochodowych. Zresztą dochodowy też nie jest jakby jakimś wielkim zasileniem dla budżetu państwa. 
    A poza tym naprawde chcą,  chyba że twierdzisz że przed członkami partii też ukrywają to co chcą zrobić. 
  • Jestem członkiem Ruchu Narodowego. Korwin ma wielu dobrych polityków w swojej formacji. Nikt w Ruchu Narodowym i Konfederacji nie chce poddać Polski w rosyjską strefę wpływu. Cokolwiek Korwin na ten temat mowi jest w mniejszości,  ba nawet nie ma decydujacego głosu w tej sprawie, ponieważ to nie jest partia wodzowska i liczą się ze zdaniem każdego członka. Przynajmniej póki co.
  • A to że nigdzie nie ma takiego państwa nie jest żadnym argumentem że coś jest niemożliwe. 
    I kolejna sprawa to że póki co to nikt z Konfederacji nie ludzi się że wygramy wybory. Natomiast nie wykluczamy wspolpracy z PiS. Bo dla nas to i tak lepsza opcja niż lewica. Aczkolwiek wiele pomysłów ma tragicznych.
  • Myślę sobie, że taka współpraca mogłaby być ciekawa.
  • edytowano październik 2019
    No, mogłoby być ciekawie, @Odrobinka królewno:

     Świetne to jest :D :D :D






  • U Kowrna jest wielu bardzo dobrych ludzi. Sam Korwin ma już dość poważny wiek. Nie wystąpiłam do Korwinowców bo mi z nimi ogolnie nie po drodze. Braun to nigdy nie byla moja bajka. W niektórych punktach jest za bardzo odjechany. Natomiast Ruch Narodowy jest tym z czym zgadzam się w 90% 
  • Uważam też że koalicja dobrze zrobiła wszystkim głównym partiom Konfederacji. I narodowcy i wolnosciowcy musieli ustąpić z kilku postulatów aczkolwiek każda ze stron ma nadal swój charakterystyczny rys. W sumie w tej chwili to trochę żałuję że nie dałam się namówić na kandydowanie, bo bardziej bym się z pewnością  zaangażowała. 
  • edytowano październik 2019
    https://wiadomosci.wp.pl/prawybory-w-wieruszowie-piec-ugrupowan-w-sejmie-pis-wygrywa-6432323607787649a

    Konfederacja Wolność i Niepodległość - 7,02 proc!!!

    tym samym głos na KWiN na pewno nie będzie głosem zmarnowanym - to ważna informacja!
    PiS - owi potrzebna jest konstruktywna opozycja, zwłaszcza w drugiej kadencji
    Podziękowali 2Odrobinka Hope
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.