Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tylko nie mów nikomu

13468938

Komentarz

  • Aniela powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Maciek_bs powiedział(a):
    @beatak ;

    Naprawdę wierzysz, że można na parafii ukryć się przed policją?
    Oczywiście, zwłaszcza jeśli zastraszona i zmuszona do milczenia ofiara jej nie powiadomi.

    Ale czym ofiara jest zastraszana? Jak zmuszona zostaje do milczenia? No ja tego nie mogę pojąć!
    @Aniela - obejrzyj film. Tam na ofierze wymusza się złożenie przysięgi na Biblię, że będzie zeznawała prawdę i nikomu nie powie, czego doświadczyła :( I jest też scena, gdy proboszcz grozi, że to ofiara będzie pozwana za szkalowanie księdza.
    Podziękowali 1Monika73
  • Aniela powiedział(a):
    @beatak, dziękuję za miły komentarz.
    Obawiam się, że po obejrzeniu filmu mogę całkowicie zgłupieć.
    Powiedz mi,czy ten film to takie ABC zachowań pedofilskich księży?
    Przepraszam, mój komentarz był niepotrzebny i niegrzeczny. Ale to dlatego, że mnie ta sprawa bardzo wzburzyla.

    A film to raczej demaskacja tych postaw, które sprzyjały ukrywaniu strasznego i wolajacego o pomstę do nieba krzywdzenia niewinnych dzieci.
  • edytowano maj 2019
    Hope powiedział(a):

    Mnie najbardziej bulwersuje w tym filmie to co się dowiedziałam o abp Głódziu, Nyczu, innych biskupach. Reakcja ks kapelana więziennictwa, proboszcza z jednej wioski itp...

    @Aneczka08 napiszesz konkretnie? Bo ja na pewno nie zobaczę.
    Mnie nie. Ale to dlatego, ze sporo bylo o roznych wyczynach w roznych mediach. 
    O alkoholizmie Glodzia chyba dziesiątki wzmianek. Znaczy ten jego alkoholizm i jego wybryki w tym kontekscie nie maja wiekszego znaczenia,moze jedynie to,ze chocby z tego powodu jest malo szlachetną jednostką 
    Tylko cala propaganda zawsze opiera sie na tym,ze dyskredytuje sie nieprawomyslne media i rozne informacje z zalozenia traktuje sie jako niewiarygodne.
    Tak po prawdzie,to dziala to w kazdym środowisku.  I z każdej strony.  
    Zeby nawet najszczersza prawde np GW publikowala,gdyby nawet przedrukowala oswiadczenie np tych ksiezy-to i tak wielu z gory uzna to za klamstwo.

    Podziękowali 2beatak Coralgol
  • kociara powiedział(a):
    Hope powiedział(a):

    Mnie najbardziej bulwersuje w tym filmie to co się dowiedziałam o abp Głódziu, Nyczu, innych biskupach. Reakcja ks kapelana więziennictwa, proboszcza z jednej wioski itp...

    @Aneczka08 napiszesz konkretnie? Bo ja na pewno nie zobaczę.
    Mnie nie. Ale to dlatego, ze sporo bylo o roznych wyczynach w roznych mediach. 
    O alkoholizmie Glodzia chyba dziesiątki wzmianek. Znaczy ten jego alkoholizm i jego wybryki w tym kontekscie nie maja wiekszego znaczenia,moze jedynie to,ze chocby z tego powodu jest malo szlachetną jednostką 
    Tylko cala propaganda zawsze opiera sie na tym,ze dyskredytuje sie nieprawomyslne media i rozne informacje z zalozenia traktuje sie jako niewiarygodne.
    Tak po prawdzie,to dziala to w kazdym środowisku.  I z każdej strony.  
    Zeby nawet najszczersza prawde np GW publikowala,gdyby nawet przedrukowala oswiadczenie np tych ksiezy-to i tak wielu z gory uzna to za klamstwo.

    Głódź to zgorszenie sieje i tyle.
    Podziękowali 1Coralgol
  • edytowano maj 2019
    "obejrzyj film. Tam na ofierze wymusza się złożenie przysięgi na Biblię, że będzie zeznawała prawdę i nikomu nie powie, czego doświadczyła  I jest też scena, gdy proboszcz grozi, że to ofiara będzie pozwana za szkalowanie księdza."
    -----------------------
    Zmuszanie do milczenia przez zmuszenie do złożenia przysięgi na Biblię?? Co to za przymus?? to jakieś takie absurdalne. Jakby lud wierny był ciemny i zacofany...

    Były jakieś przypadki ukarania kogoś za szkalowanie księdza?  
    Kto miałby karać takiego chuligana, który szkaluje księdza? Komunistyczna czy postkomunistyczna władza?

    A te sceny to są dokumentalne czy fabularne?
  • @kociara ja tam nie siebie cytowałam, tylko Aneczkę, to o alkohol chodzi? 
    Podziękowali 1kociara
  • I o co chodzi z Licheniem? Takie filmy nie są na moją psychikę, chciałabym wiedzieć czy są na jego temat jakieś faktyq tym filmie? A o co chodzi z Nyczem?
    Podziękowali 1Gosia5
  • edytowano maj 2019
    Zamiast z góry dyskredytować, po prostu obejrzyj.

    A z innych przykładów
    https://gazetakrakowska.pl/ksiadz-pedofil-zastraszal-swiadka-sad-wiedzial-i-nic-nie-zrobil/ar/8010069 - info od prokuratury, więc daruj sobie pisanie, że to plotki i ataki GW

    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22237711,ksiadz-gwalcil-dzieci-i-mowil-ze-to-boze-dzielo-po-zeznaniach.html

    A w ogóle mam nadzieję że się mylę, ale Twoje pytania @Aniela wyglądają jak kpiny. Pedofil potrafi wmówić dziecku, że to co mu robi to jego wina, a Ty pytasz jak możliwe jest zastraszanie? Serio?! 
    Podziękowali 2kociara kluska
  • @Aniela to nie jest bezpośredni przymus. Ale wywieranie presji, które bywało skuteczne w odniesieniu do dzieci z rodzin często problemowych, bez wiedzy, świadomości prawnej, takich, które nie miały do kogo się zwrócić o pomoc. Dla osoby religijnej taka przysięga na Biblię w dodatku może mieć ogromne znaczenie i niekoniecznie wie ona, że pada ofiarą manipulacji.

    Są to sceny dokumentalne. Oczywiście, nikt nie karał za "szkalowanie księdza pedofila" bo takiej mocy Kościół nie ma, to działało raczej na poziomie zastraszania.


    Podziękowali 1joanna_1991
  • Hope powiedział(a):
    I o co chodzi z Licheniem? Takie filmy nie są na moją psychikę, chciałabym wiedzieć czy są na jego temat jakieś faktyq tym filmie? A o co chodzi z Nyczem?
    Ksiądz Eugeniusz Makulski, jeden z odpowiedzialnych za budowę sanktuarium molestował dzieci. Znana i wpływowa postać :(((
  • Aniela,to jest dokument.  Prawdziwe ofiary,prawdziwi księża pedofile. Ich przyznanie sie do winy i ich obrony przez atak na ofiary.
    Jest tez nagranie,jak ksiądz przyjmuje przysięgę milczenia od osoby ktora zglasza molestowanie przez ksiedza.
    Oraz nagrania,jak ksiadz skazany za pedofilie ,z dozywotnim zakazem pracy z dziecmi ma z nimi rekolekcje.  Oraz zachowanoe i postawa ksiezy,ktorym dziennikarz mowi o powyższych zakazach. Smieszki i ubaw ksiedza,ktory przekonuje, ze pedofil ksiadz to u niego w prywatnej kaplicy mszę odprawia.
    Jest tez matetial,jak ksiądz pedofil wydalony jest jednym z celebransow uroczystosci koscielnych.
    Generalnie duzo tego i ciezko to wiernie opisac,może po prostu obejrzyj i sama sobie zdanie wyrobisz
  • Ile bylo takich przypadków, ze spolecznosc nie dala wiary ofierze molestowania? Szczególnie mniejsze społeczności, na obszarach wiejskich? Jak niszczono zycie ofierze i jej rodzinie za ujawnienie procederu? Nikt nie słyszał o samobojcach,ofiarach molestowania przez ksiezy??? 
    Jak grzmiano,ze oszuści,ze chca zycie niewinnemu,dobremu ksiedzu zniszczyc? Jak wmawiano,ze atakują Kościół, ze to prowokacje,dzialanie szatana itp.

    Głódź został poinformowany o tym,ze ks Cybula molestowal,przyjął zeznanie-a na uroczystosciach pogrzebowych piał z zachwytu nad ksiedzem...

  • Film braci Sekielskich ma już 6 mln wyświetleń. W ciągu 1,5 doby.

  • kociara powiedział(a):
    Aniela,to jest dokument.  Prawdziwe ofiary,prawdziwi księża pedofile. Ich przyznanie sie do winy i ich obrony przez atak na ofiary.
    Jest tez nagranie,jak ksiądz przyjmuje przysięgę milczenia od osoby ktora zglasza molestowanie przez ksiedza.
    Oraz nagrania,jak ksiadz skazany za pedofilie ,z dozywotnim zakazem pracy z dziecmi ma z nimi rekolekcje.  Oraz zachowanoe i postawa ksiezy,ktorym dziennikarz mowi o powyższych zakazach. Smieszki i ubaw ksiedza,ktory przekonuje, ze pedofil ksiadz to u niego w prywatnej kaplicy mszę odprawia.
    Jest tez matetial,jak ksiądz pedofil wydalony jest jednym z celebransow uroczystosci koscielnych.
    Generalnie duzo tego i ciezko to wiernie opisac,może po prostu obejrzyj i sama sobie zdanie wyrobisz

    Dodam jeszcze, że w filmie jest mowa o tym jak jeden z ministrantów po powrocie z kościoła popełnił samobójstwo. Proboszczem w tym kościele był pedofil, który molestował jednego z bohaterów dokumentu i zniszczył mu życie.

    Co do zmuszania ofiar do milczenia - pisałam tutaj już, że skandaliczna jest (ujawniona na początku filmu) treść przysięgi o milczeniu, jaką ofiary musiały składać (z ręką na Biblii) podczas przesłuchania prowadzonego przez duchownych.
    Dlaczego zmuszano ofiary do przysięgi o milczeniu??


  • edytowano maj 2019
    Chciałabym wkleić komentarz Ks. Olewińskiego z bloga "Teolog katolicki odpowiada" ale coś mi nie wychodzi...
  • edytowano maj 2019

    Iaxa z Kopanicy
    Verekund III kategorii

    14 minutes ago#6

    elrond wrote:7my wrote:chodzi o proceder systemowego, instytucjonalnego krycia i zapewniania bezkarności pedofili przez hierarchów Kościoła.
    A ja chciałbym wiedzieć na czym owo krycie polega. Przecież nie chowali księży przed prokuraturą...


    Swoją szosą - idą u nas irlandzkim torem walki z Kościołem i inżynierii społecznej.No pewnie. Skoro model się sprawdza, trzeba pchać dalej. 

    Obrońcy dzieci i różni rozsądni idioci zawsze się znajdą do pomocy. 

    https://www.tapatalk.com/groups/pismejker/tylko-nie-mow-wszystkiego-nikomu-t8473.html#p144659
    Podziękowali 1Aszna
  • kociara powiedział(a):
    Ile bylo takich przypadków, ze spolecznosc nie dala wiary ofierze molestowania? Szczególnie mniejsze społeczności, na obszarach wiejskich? Jak niszczono zycie ofierze i jej rodzinie za ujawnienie procederu? Nikt nie słyszał o samobojcach,ofiarach molestowania przez ksiezy??? 
    Jak grzmiano,ze oszuści,ze chca zycie niewinnemu,dobremu ksiedzu zniszczyc? Jak wmawiano,ze atakują Kościół, ze to prowokacje,dzialanie szatana itp.

    Głódź został poinformowany o tym,ze ks Cybula molestowal,przyjął zeznanie-a na uroczystosciach pogrzebowych piał z zachwytu nad ksiedzem...
    Nie znam takich przypadków, jak opisujesz @kociara.

    Znam natomiast przypadek opisywania w mediach ks. Jankowskiego, jakiś czas po jego śmierci. To było w środowisku wielkomiejskim, a nie wiejskim itd.

    I nie traktuj wiernych na wsi jak ludzi skrajnie zacofanych i zastraszanych. To nie jest tak, jak sobie wyobrażasz.

  • Ida powiedział(a):

    Film braci Sekielskich ma już 6 mln wyświetleń. W ciągu 1,5 doby.

    Mnie tutaj bardzo namawiają do obejrzenia, więc oglądalność ma się zwiększać i zwiększać.

    Ciekawi mnie, jak nakręcano te dokumentalne sceny w czasie molestowania. Kręcący zdjęcia wszystko wiedział i nic?
  • O czym miałoby świadczyć takie tempo oglądalności?
  • Może kolejny raz zapytam: czy byście chcieli, aby sąd mógł Was skazać na podstawie plotek? Nie? To czemu opowiadacie bajki o systemach ukrywania przestępców przez Kościół? Czemu ignorujecie stan prawny, który obowiązuje w naszym kraju? Czemu obarczacie winą biskupów? Nawet w Konstytucji RP jest napisane, że karę za przestępstwo ponosi wyłącznie sprawca, a  nie osoby z jego otoczenia. Biskupów to nie dotyczy? Przykro czytać na tym forum argumenty wzięte od Palikota i Biedronia.
    Podziękowali 4Pioszo54 Aszna Aniela Nika76
  •  Płacze nad ofiarami i widzę mojego synka ministranta  Najgorsz jest nienawiść do całego Kościoła, kiedy w Stanach nauczyciel zabił uczennice, ktora wcześniej molestował, okazało się, że dyrektorzy szkół, w których wcześniej pracował, zawsze rozwiązywali umowę za porozumieniem stron, dawali dobre referencje, byle się szybciej pozbyć śmierdzącego jaja. A dobrze wiedzieli co robił z uczennicami. Skończyło się morderstwem, i nagłośniono, ale to była częsta procedura , jednak nikt nie robił nagonki na szkolnictwo. Szkoda mi uczciwych księży, którzy teraz z byle powodu będą oskarżani.
    Podziękowali 3Rogalikowa Aneczka08 Nika76
  • A ciekawi was jak sfinansowano film?


    https://pl.wikipedia.org/wiki/Michał_Tober
    Michał Tober (ur. 10 kwietnia 1975 w Warszawie) – polski polityk, radca prawny, poseł na Sejm IV i V kadencji, w latach 2001–2003 rzecznik prasowy rządu Leszka Millera, w latach 2003–2004 wiceminister kultury

    jego dyrektor biura poselskiego to:
    https://www.goldenline.pl/michal-kanownik/

    obecnie Michał Kanownik to - Dyrektor

    • Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT


    https://www.forbes.pl/pierwszy-milion/patronite-platforma-do-wspierania-tworcow-kultury-i-sztuki/tr8wqlw

    Patronite.pl - prezes i założyciel - Michał Kanownik

    patronite.pl zebrał pieniądze na film Sekielskiego - 450 tys.

    pytanie retoryczne ile wyciągną od jutuba za odsłony. Mojej odsłony nie będą mieli.
    Nie będę wąchał szamba ubeckiego skoro i tak wiem jak pachnie i jeszcze nabijał im kabzę.


    Podziękowali 2Aniela Nika76
  • Nic nie wyciągną, bo film ma wyłączone reklamy
    Podziękowali 4Ida Kasik Milagro stephanos
  • Film powstał ze zbiórek.
    Podziękowali 1Ida
  • "może po prostu obejrzyj i sama sobie zdanie wyrobisz"
    -------------------
    mam obejrzeć i sobie zdanie o Kościele wyrobię... 

    Nie liczy się moje 40-letnie zaangażowanie, doświadczenie moich dzieci, męża, bliskich, rodziny, znajomych, setki spotkanych księży.
    Mam obejrzeć "dokumentalny" film i wyrobić sobie zdanie o pedofilii w Kościele. Mam uwierzyć, że Kościół jest pełen ludzi obłudnych i podstępnych, chociaż ja w swoim 40-letnim zaangażowaniu w ogóle takich nie spotkałam.

    @kociara, ale Ty jesteś naiwna.
  • Paprotka powiedział(a):
    Film powstał ze zbiórek.
    zbiórki to są u harcerzy
  • edytowano maj 2019
    "To czemu opowiadacie bajki o systemach ukrywania przestępców przez Kościół?"
    -------------------
    System miał byc oparty na ciemnocie i zacofaniu ludzi w małych wiejskich parafiach, a sprawy dotyczą księży będących na świeczniku w dużych ośrodkach  :# Absurd jakiś! 
  • edytowano maj 2019
    Maciek_bs powiedział(a):
    Może kolejny raz zapytam: czy byście chcieli, aby sąd mógł Was skazać na podstawie plotek? Nie? To czemu opowiadacie bajki o systemach ukrywania przestępców przez Kościół? Czemu ignorujecie stan prawny, który obowiązuje w naszym kraju? Czemu obarczacie winą biskupów? Nawet w Konstytucji RP jest napisane, że karę za przestępstwo ponosi wyłącznie sprawca, a  nie osoby z jego otoczenia. Biskupów to nie dotyczy? Przykro czytać na tym forum argumenty wzięte od Palikota i Biedronia.
    A temu, że księża funkcjonują w ramach osoby prawnej (osób prawnych) i cieszą się określonym zaufaniem publicznym przez to właśnie. Ta osoba prawna, ze względu na rozbudowany system hierarchiczny ma wszelkie narzędzia po temu, by zapobiegać, reagować i karać sprawców / potencjalnych sprawców w ramach własnej struktury. Jeśli tego nie robi skutecznie, to prawnie odpowiada za zaniedbania w nadzorze, współpracę czy co zostanie udowodnione. 
  • Niszczono ks. Drozdka, apba Wielgusa, o. Hejmo - za niby-współpracę z SB. 

    Teraz kolej na pedofilię.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.