Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tylko nie mów nikomu

1679111236

Komentarz

  • Pytanie - który jest ten dobry? 

    Jestem zdruzgotana tym filmem. Jeden z księży to nasz znajomy. Kapłan który był ciepłym człowiekiem, lubiłam się u niego spowiadać, mówił piękne homilie. 

    Po prostu szok. Ciężko się pozbierać po tym czego się człowiek dowiedział..  :(
  • Niektórzy wręcz z satysfakcją podkreślają, że przecież ci księża współpracowali z SB. Tylko co to zmienia tak naprawdę? Faktem jest, że te osoby latami krzywdziły dzieci, a hierarchia kościelna tego nie ukróciła. Niech sobie będą esbekami, szpiegami, agentami, kosmitami, to co najbardziej oburza w tym wszystkim to brak reakcji ze strony innych księży...
  • Paprotka powiedział(a):
    Niektórzy wręcz z satysfakcją podkreślają, że przecież ci księża współpracowali z SB. Tylko co to zmienia tak naprawdę? Faktem jest, że te osoby latami krzywdziły dzieci, a hierarchia kościelna tego nie ukróciła. Niech sobie będą esbekami, szpiegami, agentami, kosmitami, to co najbardziej oburza w tym wszystkim to brak reakcji ze strony innych księży...


    Oczywiście, że tak. Przeraża mnie ta kościelna omertà. Jak w mafii dosłownie.
    Dlaczego tak robili???

    Podziękowali 2Monika73 kociara
  • Niestety, widać trzeba było skandalu związanego z filmem, żeby podjęto jakieś konkretne działania. Szkoda, że dopiero teraz.
  • Niekoniecznie dopiero teraz , nowe wytyczne kontaktowania się  z dziećmi przedstawiał nam ksiądz na w zeszłym roku, na spotkaniu dla rodziców. 
  • Ida powiedział(a):
    Paprotka powiedział(a):
    Niektórzy wręcz z satysfakcją podkreślają, że przecież ci księża współpracowali z SB. Tylko co to zmienia tak naprawdę? Faktem jest, że te osoby latami krzywdziły dzieci, a hierarchia kościelna tego nie ukróciła. Niech sobie będą esbekami, szpiegami, agentami, kosmitami, to co najbardziej oburza w tym wszystkim to brak reakcji ze strony innych księży...


    Oczywiście, że tak. Przeraża mnie ta kościelna omertà. Jak w mafii dosłownie.
    Dlaczego tak robili?

    Bo prawdopodobnie większość z nich jest w coś umoczona. Jak nie w pedofilię, to w homoseksualizm, bezpiekę lub inne sprawy. Biskup ma coś na księdza - pedofila, ale też pedofil ma coś na swojego biskupa. A ci porządni najwyraźniej są w mniejszości i nie mają prawa głosu.
    Podziękowali 1Ida
  • Większość hierarchów,miałam na myśli, absolutnie nie księży.
    Podziękowali 1Ida
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Paprotka powiedział(a):
    Maciek_bs powiedział(a):
    "A to moje środowisko to kto Twoim zdaniem?"

    Sama opowiedziałaś, czyje dobro Ci najbardziej leży na sercu: "Tu już nie będzie miejsca na obwinianie rozseksualizowanego społeczeństwa, przedwcześnie rozbudzonych dzieci, feministek, rozwodów, lewaków".
    To nie zrozumiałeś. To są wymówki, którymi księża próbują się usprawiedliwiać i odwracać uwagę od siebie. Można do tego dodać prześladowanie Kościoła:

    "Krytyka Kościoła ma miejsce nie tylko w Europie, spójrzmy na Australię i sytuację kard. George’a Pella. W imię reguł prawnych łamie się tam prawa człowieka. To minie. Chrześcijaństwo (…) zawsze było prześladowane - powiedział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas Europejskiego Kongresu Samorządów. Pell został skazany na 6 lat więzienia za czyny pedofilskie."

    https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-04-08/abp-jedraszewski-o-przesladowaniu-chrzescijan-podal-przyklad-kard-pella-skazanego-za-pedofilie/

    Skazany za pedofilię przykładem na prześladowanie Kościoła, chrześcijaństwa. Nie do wiary  :(
    A to nie chodzi o to że kard Pell nie ma dostępu do kapelana i nie może sprawować sakramentów? Bo tak czytałam o łamaniu jego praw jako człowieka.
    Czy pedofil w więzieniu powinien móc sprawować sakramenty? Nie wiem, ale z kontekstu nie wynika, że chodzi właśnie o to. Mówiąc o skazanym za pedofilię Jędraszewski mógłby z większym wyczuciem dobrać słowa. No ale on w pierwszej kolejności broni sprawców, którym należy okazywać miłosierdzie, a zasadę zero tolerancji dla pedofilów zestawia z nazizmem i prześladowaniem Żydów. Paetza też gorliwie bronił. 
  • edytowano maj 2019
    "Warto rozmawiać" na ten temat:
     https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,13052019,42314709

    druga połowa chyba ciekawsza

    Marek Jurek mądry człowiek
  • Powtarzam:nasi K(i)EPscy to albo intelektualnie niedorozwinięci albo świadomi dywersanci czerpiący korzyści. Bez wyjątku,

    Podziękowali 2asiao Kobieta
  • Niekoniecznie wszyscy do wymiany, wśród biskupów jest przecież choćby tak lubiany biskup Ryś... 
    Podziękowali 2Agax4 joanna_1991
  • Ale Kościół nie jest instytucją demokratyczna, więc można sobie dywagowac. Natomiast wszyscy obywatele, także księża, powinni podlegać obowiązującenu prawu. 
  • Monika73 powiedział(a):
    Niekoniecznie wszyscy do wymiany, wśród biskupów jest przecież choćby tak lubiany biskup Ryś... 
    Ryś to to krzewiciel herezji zielonoświatkowców. Nie pamietam aby popierał lustrację duchownych, wiec jest co najmniej współwinny. 

    Podziękowali 2asiao In Spe
  • @Gregorius ;

    Wróciłeś na forum, by dokopać klerowi? Cóż za szlachetny cel!
  • Sami się kopia 
    A niektórzy mówią jak jest 
    A cała reszta jakby z księżyca spadła i nosorożec im odjechał 
    Podziękowali 2Kobieta In Spe
  • https://www.google.com/amp/s/wiadomosci.wp.pl/biskupi-wydali-wojne-pedofilom-w-sutannach-przez-duchownych-jestesmy-krytykowani-z-powodu-surowego-podejscia-6377755010644097a?amp=1


    Fragment z wywiadu:

    Biskupi wydali wojnę pedofilom w sutannach. "Przez duchownych jesteśmy krytykowani z powodu surowego podejścia"

    - Są przypadki, że występowałem o usunięcie księdza ze stanu duchownego, bo skrzywdził dziecko, a watykańska Kongregacja Nauki Wiary zdecydowała się pozostawić go w stanie duchownym - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską biskup płocki Piotr Libera.

    Ilu księży wykorzystywało dzieci na terenie diecezji płockiej?

    Bp Piotr Libera: Od końca maja 2007 r., kiedy zostałem ordynariuszem diecezji, było dziewięć takich przypadków.

    A ile ofiar?

    Bp Piotr Libera: 16.

    Ilu z tych księży zostało usuniętych ze stanu kapłańskiego?

    Bp Piotr Libera: Dwóch.

    Dlaczego tylko dwóch?

    Bp Piotr Libera: Wydałem wojnę księżom-przestępcom, ale to nie ja podejmuję ostateczną decyzję w sprawie tego, czy ksiądz, który wyrządził dziecku wielką krzywdę, pozostanie w stanie kapłańskim. Są przypadki, że występowałem o usunięcie księdza ze stanu duchownego, bo skrzywdził dziecko, a watykańska Kongregacja Nauki Wiary zdecydowała się pozostawić go w stanie duchownym.

    Podziękowali 3Aneczka08 beatak palusia
  • https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/bedzie-kontynuacja-filmu-sekielskich-o-pedofilii-w-kosciele-mozemy-udzielic-telewizjom-bezplatnej-licencji

    film ma być dystrybuowany poprzez Netflix na całym świecie, w wielu wersjach językowych
    także poprzez Hollywood
    przez ogólnopolskie telewizje

    także znowu chodzi o zrobienie Polski kraju gdzie kwitnie pedofilia w Kościele

    a jeszcze następny film ma być o SKOK-ach

  • Sorry, ale gdyby tymi księżmi Kościół zajął się wcześniej nie byłoby potrzeby robić takiego filmu.
    Podziękowali 2beatak mayamima
  • Paprotka powiedział(a):
    Niestety, widać trzeba było skandalu związanego z filmem, żeby podjęto jakieś konkretne działania. Szkoda, że dopiero teraz.
    Kłamstwo. Kościół reaguje od lat 90., kiedy ten problem ujrzał światło dzienne. A oskarżanie biskupów o brak reakcji, kiedy milczały ofiary i ich najbliżsi, to przykład czystej obłudy.
    Podziękowali 2Aszna Nika76
  • "wszyscy obywatele, także księża, powinni podlegać obowiązującenu prawu."

    Po co piszesz takie rzeczy, skoro wiesz, że podlegają?
    Podziękowali 2Odrobinka Aszna
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Paprotka powiedział(a):
    Niestety, widać trzeba było skandalu związanego z filmem, żeby podjęto jakieś konkretne działania. Szkoda, że dopiero teraz.
    Kłamstwo. Kościół reaguje od lat 90., kiedy ten problem ujrzał światło dzienne. A oskarżanie biskupów o brak reakcji, kiedy milczały ofiary i ich najbliżsi, to przykład czystej obłudy.
    Oczywiscie, ze reaguje. Zatajając niewygodne fakty, przenosząc na kolejne placówki, dając kolejne szanse.
    Zresztą to chyba nie tylko w kwestii pedofilii - w przypadku niektórych księży mających kochanki i dzieci, czy alkoholików sprawa wygląda dość podobnie
    Podziękowali 1beatak
  • edytowano maj 2019
    Taka ciekawostka a propos sądów:

    Linia orzecznicza sądów ws. pedofilii wg. badania IWS: 
    j) w większości spraw sądy stosowały warunkowe zawieszenie wykonania orzeczonej wobec sprawcy kary - (54,9%) 
  • Właśnie miałam wkleić to samo
  • "Czy biskup Piotr Libera zgłaszał dewiantów na policje, sprawa sprawa się prokuratura ?"

    A Ty zgłosiłaś tego księdza, o którym wcześniej pisałaś?
  • Maciek_bs powiedział(a):
    "Czy biskup Piotr Libera zgłaszał dewiantów na policje, sprawa sprawa się prokuratura ?"

    A Ty zgłosiłaś tego księdza, o którym wcześniej pisałaś?
    Chyba sam masz świadomość absurdu tego pytania?
    Podziękowali 1Dorota
  • Och nie tylko w przypadku pedofilii są tak smieszne kary. Tak samow przypadku handlu ludźmi czy gwałtów. Kary są smiesznie niskie zupełnie nieadekwarne do czynu. 
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Ja tam myślę że Mackowi chodziło o to że te ofiary zgłaszają się dopiero teraz. Tak jak ta pani na początku. Zgłosiła z okazji filmu.
  • Są zobowiązani, jeżeli mają przekonanie, że doszło do przestępstwa. Zapewniam Cię, że każda parafia ma osobny segregator na fałszywe donosy na temat pedofilii wszystkich księży, którzy się tam pojawiają.
  • "Chyba sam masz świadomość absurdu tego pytania?"

    Co w nim jest absurdalnego?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.