Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1151618202191

Komentarz

  • Mnie to zastanawia, jak niektórzy za wszelką cenę starają się "nie zauważać" rzeczywistości. Klarcię jeszcze rozumiem, mieszka za granicą i dawno straciła kontakt z polskimi realiami...

    W lutym inflacja wynosi już 4,4%, a RPP po raz kolejny nie podjęła decyzji o podwyżce stóp procentowych. To najgorszy wynik od 8 lat, a inflacja bazowa najwyższa jest od 18 lat. To jedna z najwyższych inflacji w UE. Tym bardziej odczuwalna przez ludzi, że wzrosły szczególnie ceny żywności (6-8%), czy mieszkań (ponad 10% w przeciągu roku).
    Coraz więcej ekonomistów ostrzega, że w przeciągu kilku miesięcy czeka nas stagflacja, co już jest  sytuacją w pewnym sensie beznadziejną.

    Ale dyletanci uważają, że wystarczy zabierać jednym i dawać drugim żeby gospodarka działała. :/
    Podziękowali 1kociara
  • Takie wrażenie ze wyborców antypis gdzieś by zamknęli, a to na razie PiS wsławił się ustawą ograniczającą sędziom prawa obywatelskie... Czyny się liczą... 
  • No to proszę o odpowiedź który resort zaczął lepiej funkcjonować pod rządami obecnymi, przy tak ogromnej większości parlamentarnej? Co zmieniono na lepsze? Tak transfery socjalne działają.
    Ja nie mam wrogiego stosunku do PIS. Sama na nich glosowalam w poprzedniej kadencji, bo myślałam że może rzeczywiście coś zmienią. Dzięki temu że uruchomili 500+ byłam w stanie wrócić do Polski i na spokojnie znaleźć pracę i dom do wynajęcia.
    Ale poza tym nie zmienia się nic na lepsze w kluczowych resortach. Tak jak byliśmy jesteśmy rozbrojeni, ze zdychajacym systemem zdrowia, edukacji, emerytalnym, rolnictwa, beznadziejnym systemem pomocy spolecznej, gdzie wygrywają kombinatorzy, o sądownictwie nie ma co wspominać, z zerowym przemysłem. Za to coraz mocniej obciążeni podatkami, ZUSami, kosztami, inflacją, rachunkami i wymogami różnorakimi. Nam się lepiej żyje nie dzięki 500+ tylko przede wszystkim dlatego, że obydwoje możemy pracować. Owszem 500+ ulatwia ale bez przesady z tym ułatwieniem. 
    Podziękowali 1kociara
  • Tak i kto teraz przyjdzie i w 4 lata sprawi, że wszystko się zmieni na lepsze? Jeśli ktoś wierzy politykom, to jest bardzo naiwny.... Wiem tylko tyle, że jak wejdą nosi, to całkiem rozwala co poprzedni zaczęli.
    Podziękowali 2Polly Klarcia
  • Zuzapola powiedział(a):
    Tak i kto teraz przyjdzie i w 4 lata sprawi, że wszystko się zmieni na lepsze? Jeśli ktoś wierzy politykom, to jest bardzo naiwny.... Wiem tylko tyle, że jak wejdą nosi, to całkiem rozwala co poprzedni zaczęli.
    tak, niech nadal trwa ten rozpirz,co go pis uczyniło i dalej tworzy

    bogoojczyzniane frazesy na kazdym kroku, a pod spodem syf, hipokryzja, transferowanie kasy swoim
  • edytowano luty 2020
    @Zuzapola zgadzam się że się nie da od razu. To pytanie precyzujace: w jakiej dziedzinie poczyniono kroki żeby cokolwiek się zmieniło? Choćby wymyslono jakiś ramowy program zmian? Cokolwiek. 
  • @Odrobinka
    Zgadzam się, rządy PiS to +2, ewentualnie minus trzy

    Chętnie bym zmienił na takich, dla których nie tylko Polska jest najważniejsza, ale też mają dalekosiężną wizję. Są osoby z konfederacji, ale to mało.  

    I człowiek głosuje na PiS, bo co zostaje, trzecie pokolenie ubeckiej rodziny, dla której polska to nienormalność, a 500+ powinno trafiać znów do mafii.

    ps
    Widzieliście ciąg dalssz uchwały SN w sprawie tych izb? Zamordyzm w czystej postaci, sędziowie będą obserwowani, a każdy kto ośmieli się mieć zdanie odrębne, będzie na cenzurowanym - czytaj wywalony, jak PO wróci.
  • Ja poproszę o informację która partia składa się z osób w 100 procentach kulturalnych (bez chamstwa) z szacunkiem do ludzi i mających program, który da się realnie wykonać i faktycznie ma na celu poprawę sytuacji przeciętnego Polaka - bo widzę że o tym ta dyskusja - udowadnianie., że PiS/PO jest be No to ja odwróce pytanie - która partia jest wiarygodna, szanująca człowieka i ma merytoryczny program? ☺️ Wskazcie taka - chętnie taką popre

    Podziękowali 3Klarcia Zuzapola Gosia5
  • "Wiem tylko tyle, że jak wejdą nosi, to całkiem rozwala co poprzedni zaczęli."

    Ja tam uważam że z co poniektorymi sektorami tak właśnie trzeba zrobić. Trzeba rozwalić do cna i zacząć od nowa, bo rozwijanie obecnych systemów to w wielu przypadkach reanimowanie trupa.
    I nie zgadzam sie z @kociara że to PiS stworzyło taki bezadziejny system tylko pompuje to co stworzono za poprzednich kadencji zupełnie bez sensu.
    Nie obwiniam PiS za obecny syf. Ja miałam jedynie nadzieję że cokolwiek zmienią.
  • monia3 powiedział(a):
    Ja poproszę o informację która partia składa się z osób w 100 procentach kulturalnych (bez chamstwa) z szacunkiem do ludzi i mających program, który da się realnie wykonać i faktycznie ma na celu poprawę sytuacji przeciętnego Polaka - bo widzę że o tym ta dyskusja - udowadnianie., że PiS/PO jest be No to ja odwróce pytanie - która partia jest wiarygodna, szanująca człowieka i ma merytoryczny program? ☺️ Wskazcie taka - chętnie taką popre

    No moim zdaniem Ruch Narodowy, który jest składową częścią Konfederacji.
    Podziękowali 1zbyszek
  • edytowano luty 2020
    Też mi się wydaje, że Ruch Narodowy.
    PiS jest wiernym poddanym USA. Trump prowadzi wojnę z Chinami, popiera Żydów i roszczenia. Polska jest w kleszczach z jednej strony.
    atakuje nas USA, chcą  naszych kopalń, Niemcy zresztą też. USA i Rosja są w przyjaźni w walce z Chinami. Do tego należy dodać słabość episkopatu, ataki LGBT. Straszny hejt na Kaczyńskiego lejący się od wielu lat. Celowo skłócane społeczeństwo.
    Z drugiej strony Unia i jej przepisy zabierające nam powietrze.

    Konfederacja jest zdroworozsądkowa, chociaż korwiniści niekoniecznie. Chcą wolnego rynku i sprywatyzowania kopalń i zasobów naturalnych. USA to jest na rękę bo chcą nam za darmo zabrać nasze bogactwa. PiS nie ma odwagi się temu przeciwstawić. Boją się że zmiecie ich byle afera łóżkowa.

    Większość Ukraińców jest obojętna politycznie. Przyjeżdżają żeby popracować, ale część jest bardzo patriotyczna i AK uznaje za zbrodniarzy. Chcą stawiać pomniki UPA.
    Duda ugina się pod żądaniami Ukraińców, i nie stosuje żadnych nacisków. Problem UPA eskaluje w Polsce. Coraz więcej ludzi dowiaduje się o historii.
    Także jest ciężko.

    Jedynie odważna decyzja Szydło w temacie 500+ coś ruszyła do przodu na początku kadencji. Widziałem na twarzy Morawieckiego że nie był tym zachwycony jako minister finansów. Udało się pozyskać pieniądze z uszczelnienia VATu.
    Teraz działań PiSu nie rozumiem, wkurzają mnie w temacie 500+ na każde dziecko, bo to tak jakby nic nie dać i obniżyć podatki wyszłoby na to samo. wciskanie nam 5G na siłe to też front walki między USA a Chinami. Chodzi o podsłuchiwanie rozmów. Telefonia komórkowa ma taką zasadę działania że zapamiętuje rozmowy na jakiś czas. Warto mieć takiego asa w rękawie. Szczepienia są w interesie wielkich koncernów znowu uginanie się przed dyktatem z USA. I tak dalej i tak dalej.
    TVP zwalczająca Konfederację, i jak tu głosować na PiS ?
    Jak tu głosować na Dudę, który sobie wymyślił, że Polska będzie wielonarodowa, a przynajmniej dwunarodowa polskożydowska.

    Polacy muszą przestać myśleć że ktoś za nich coś załatwi. Wybrać tych co będą się kierować tylko naszym interesem bez względu na wszystko.
  • A Ukraińcy udają że nie znają historii Wołynia. Rozumiem że ci wschodni nie bardzo musza się orientować, ale nie ci zachodni z okolic Przemyśla, Lwowa itp. I nie młodzi tylko tacy w moim wieku i starsi. Czasem pytam ich o to przy piwie w mojej wsi. Przecież ta historia dotyczy ich dziadków i rodziców.
  • Odrobinka powiedział(a):
    @Klarcia oglądasz co innego niż TV?  Jakieś media internetowe? Samo przerzucenie TVN i TVP nie wystarczy. I tak nigdy nie było mediów publicznych w Polsce. To zawsze były media rządowe. 

     Czytam informacje w sieci, nie tylko w j. polskim (mam translator :) ) Mam kontakt z wieloma ludźmi żyjącymi w Europie, nie tylko w Polsce. Do Carlsberga przyjeżdżają licznie, w tym także politycy, był nawet Jan Pospieszalski.
    W całej Europie media publiczne są pro rządowe, w Niemczech pod tym względem, to tragedię mamy, bo nawet media prywatne nie odważą się rządowi podskoczyć.
    Osobiście uważam, że na płaszczyźnie medialnej, jest w Polsce O.K. 
  • Elunia powiedział(a):
    Wracają nieliczni emeryci, którzy mają wypracowaną emeryturę za granicą. Klarcia może co najwyżej sprawdzić jak działa w PL socjal dla emerytów bez wypracowanej emerytury.
    Pacjentami onko niech sobie Klarcia buzi nie wyciera. Nigdy nie było tylu zbiórek społecznych na onkologię co teraz.

    Tak, wracają emeryci pobierający świadczenia zagraniczne; myślałam, że mówiłam o tym. Nie mam w Polsce znajomych korzystających z socjalu, ale z tego co wiem, ludzie otrzymują zasiłki z MOPS.
    Nawet w Niemczech nie wszyscy mają dostęp do drogich procedur medycznych, tyle, że.. tutaj nie wolno prowadzić zbiórki na zapewnienie lepszego leczenia. Co najwyżej, można sobie zrobić ubezpieczenie prywatne, ale na to naprawdę dobre, "szaraczka" nie stać.
  • Zuzapola powiedział(a):
    Ja nie jestem zwolenniczką PiS, w ostatnich wyborach z braku laku pierwszy raz na nich głosowałam.  Jednak zawsze jak PiS rządzi jest akurat dobra koniunktura , a kryzys światowy dla innych. Jakieś zacietrzewienie nie dopuszcza, aby zobaczyć, że nie samo zło ten rząd czyni. Ja przepraszam za takie tony do TVN, ale jestem otoczona ludźmi, z którymi dzieje się coś złego pod tym wpływem. Moje przyjaciółkę ma napady agresji jak tylko usłyszy o Kaczyńskim, z moja mama nie mogę rozmawiać o niczym związanym z polityką, a ostatnio na ryneczku zebrała się grupa panów i pokrzykiwala że tylko wszystkich z PiS powywieszac,  że nic już nie pomoże. Czuje się powoli jakby mnie jakaś sekta otaczała. 

    Mam podobne doświadczenia. Z wieloma osobami dyskusja o polityce zawsze kończy się awanturą. Nawet niektóre osoby z rodziny wykluczyły mnie z grona znajomych na FB.
    Ponieważ oglądam TVN24, to słyszę, iż ludzie mają mózgi wyprane przez anty pisowskie media. 

    Czasami ironizuję, że powinno się dać rządzić PiS i będziemy mieli na świecie dobrą koniunkturę, bo co tylko władzę opozycja przyjmie, to zaraz zaczyna się światowy kryzys.
    Podziękowali 1Zuzapola
  • Co to są media antypisowskie? Ja mam wrażenie że w Polsce wszystko się kręci wokół PiS. I w jedną i w drugą stronę. Jedna strona usprawiedliwia wszelkie działania rządzących i każda krytyka obecnej władzy wydaje im się atakiem, brak jakiejkolwiek refleksji. Druga strona nie przyjmuje że PiS jakiekolwiek działania robi dobrze i kazde zwrocenie uwagi i obronę PiS traktuje jako ślepe poplecznictwo dla rządzących. Również brak jakiejkolwiek refleksji.
    Ja długo byłam życzliwa PiS. No ale się zawiodłam.
    Podziękowali 1zbyszek
  • @Odrobinka i co zrobisz, jeżeli w drugiej turze będzie pani nie mam nic do powiedzenia kontra niezdecydowany Andrzej? W pierwszej turze można zgodnie z sumieniem, w drugiej pozostaje mniejsze zło. Tradycyjnie.
    Podziękowali 2Pioszo54 zbyszek
  • Izka powiedział(a):
    Wcześniejsze rządy były krotkie i nie zapisały się w pamięci czymś szczególnym poza szytymi przez CBA aferami.
     Nie zapisały się w pamięci, bo ludzka pamięć jest krótka, a "łaska pańska na pstrym koniu jedzie".

    Tak na szybko, pokażę tylko niektóre zmiany, wprowadzane w latach 2005-2007. Nie wszystko co planowano zostało zrealizowane, bo dojście do władzy PO odmieniło sytuację na niekorzyść państwa.

    1. Utworzono CBA, zdołano ukrócić nieco machlojki.

    2. Rozwiązano WSI i powołano nowe (wolne od sowieckich wpływów) Wywiad i Kontrwywiad. Niestety nie ze wszystkim jednak dano radę się uporać, co wyszło na jaw, gdy Po objąła władzę.

    3. Podjęto próbę poprawienia stanu polskiej armii.

    4. W 2006 roku PKN Orlen wygrał międzynarodowy przetarg na zakup akcji litewskiej Mazeikiu Nafta, a w grudniu nastąpiło oficjalne przejęcie rafinerii w Możejkach. Transakcja ta spowoduje powstanie największego koncernu rafineryjno-petrochemicznego w Europie środkowo-wschodniej.

    5. W grudniu 2006 roku premierzy Polski i Litwy podpisali umowę o budowie połączenia energetycznego pomiędzy systemami polskim i litewskim. 

    6. Od 2007 roku była nowa ustawa o zarządzaniu kryzysowym, która silniej integrowała ze sobą instytucje podległe MSWiA oraz określa współpracę z wojskiem.
     
    7. W lutym 2007 roku Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zakupiło udziały w norweskich złożach gazu ziemnego.

    8. We wrześniu 2007 roku Sejm przyjął ustawę o ujawnianiu stanu posiadania państwa w nieruchomościach, która miała na celu likwidację wieloletnich zaniedbań w księgach wieczystych, dotyczących mienia państwowego. 

    9. W ciągu tych dwóch lat Polska osiągnęła najlepsze w historii wyniki gospodarcze. Wg danych GUS w pierwszym kwartale 2007 roku wzrost PKB osiągnął 7,4%, podczas gdy w roku 2005 wzrost PKB wynosił zaledwie 3,6%.

    10 Systematycznie wzrastał polski eksport (wartość z pierwszego półrocza 2007 roku wynosi 182,58 mld zł, tj. o 11,3% więcej niż przed rokiem. Nakłady inwestycyjne w ciągu roku wzrosły o 31,4% i wyniosły po pierwszym półroczu 2007 roku 38,8 mld zł.

    11. Stopa bezrobocia wg danych GUS w sierpniu 2007 roku spadła do 12%, podczas gdy w analogicznym okresie 2005 roku wynosiła ona 17,7%, co stanowi spadek o 32,2%.

    12. Wg rankingu Federacji Europejskich Pracodawców na 2007 rok Polska była najatrakcyjniejszym miejscem do inwestycji wśród 31 europejskich państw.

    13. Opracowano 16 Regionalnych Programów Operacyjnych, w celu wsparcia wykorzystania 16 mld euro bezpośrednio przez samorządy wojewódzkie. Pieniądze te zostaną przeznaczone na badania technologiczne, inwestycje środowiskowe, transportowe i energetyczne oraz rozwój przedsiębiorczości.

    14. Utworzono Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, co usprawniło wykorzystanie unijnych funduszy strukturalnych poprzez przyspieszenie realizacji regionalnych programów operacyjnych. Do końca 2006 roku wydano 10,5 mld zł co stanowiło 32% środków przyznanych Polsce na lata 2004-2006.

    15. W ramach wsparcia dla firm realizowano program `Kapitał dla przedsiębiorczych' umożliwiający małym i średnim przedsiębiorcom dostęp do finansowania zewnętrznego oraz tworzone są na terenie całego kraju punkty konsultacyjne udzielające bezpłatnych informacji na temat prowadzenia działalności gospodarczej.

    16. W czerwcu 2007 roku Sejm przyjął ustawy o powołaniu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, którego zadaniem miało być umożliwienie efektywniejszego wykorzystania zdobyczy nauki przez gospodarkę oraz promowaniem i rozwojem nowatorskich dziedzin nauki 

    cdn.


    Podziękowali 1Zuzapola
  • Komentarz był za długi, musiałam podzielić na 2, c.d.
    17. Do projektu ustawy budżetowej na rok 2006, Rada Ministrów dodała autopoprawkę umożliwiającą przeznaczenie specjalnych funduszy m.in. na dożywianie dzieci i młodzieży, dłuższe urlopy macierzyńskie oraz podwyższenie dodatków pieniężnych z tytułu urodzenia dziecka (tzw. becikowe); deficyt budżetowy został obniżony do 30,5 mld zł. 
    W budżecie na rok 2007 zwiększono wydatki na cele społeczne, wieś, służbę zdrowia, rozwój infrastruktury, finansowanie nauki, obronę narodową oraz bezpieczeństwo publiczne, jednocześnie zachowując kotwicę budżetową na poziomie 30 mld zł. Na podwyżki dla pedagogów przeznaczono w 2007 roku dodatkowe 1,5 mld zł, na dodatki dla najuboższych emerytów i rencistów 1,7 mld zł. Wydatki na ochronę zdrowia wzrosły w porównaniu z 2006 rokiem o ponad 1,2 mld zł, a o 200 mln zł zwiększono wydatki na szkolnictwo wyższe.

    18. W 2007 roku po raz pierwszy od 5 lat odmrożono progi podatkowe oraz podwyższono kwotę wolną od podatku. 
    Na rok 2009 planowana zmianę progów podatkowych na dwustopniową (18 i 32%. Z opodatkowania zwolniono m.in.: alimenty na dzieci, spadki i darowizny od najbliższych, darowizny od osób nie będących rodziną pożyczkobiorcy do 5 tys. złotych od jednego pożyczkobiorcy oraz od 25 tys. złotych od wielu pożyczkobiorców, koszty reklam. 
    Parlament zdecydował że od podatku za rok 2007 można będzie odliczyć 1145 zł za każde dziecko. 
    Od stycznia 2007 roku mali przedsiębiorcy uzyskali możliwość jednorazowej amortyzacji środków trwałych do 50 tys. euro (tzw. odpis amortyzacyjny. 

    19. Od lipca 2007 roku o blisko połowę zredukowano składkę rentową, natomiast od stycznia 2008 roku składka rentowa zostanie zredukowana do 2% płacy brutto, co spowoduje, że pensje wzrosną o około 9%.

    20. We wrześniu 2007 roku Sejm przyjął projekt rządowy projekt ustawy o corocznej waloryzacji rent i emerytur.

    21. We wrześniu 2007 roku Sejm znowelizował ustawę o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz bytu państwa polskiego. Oznacza to, że osoby represjonowane w latach 1945-1989 mogły ubiegać się o odszkodowanie do 25 tys. złotych. Dotychczas uprawnienie takie miały osoby represjonowane tylko w latach 1945-1956. 

    22. Od 2005 roku wydatki publiczne na ochronę zdrowia wzrosły o 10 mln złotych czyli o 26%. 
    W budżecie na 2007 rok zaplanowano ok. 4,5 mld zł; na rok 2008 roku zaplanowano dodatkowo 3,5 mld zł. 
    Planowano, że do 2011 r. wydatki na służbę zdrowia osiągną 6% PKB. Przyjęto wieloletni projekt `Wzmocnienia bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli'. 

    23 W 2006 roku przyznano 30-procentowe podwyżki dla pracowników służby zdrowia.

    24. Znowelizowana została ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych, zgodnie z którą wprowadzone zostały mechanizmy antykorupcyjne, przede wszystkim chodzi tu o wyeliminowanie nadużyć związanych z refundacją leków.

    25. W 2006 roku na program `Narodowy program zwalczania chorób nowotworowych' przeznaczono 250 mln zł, natomiast w 2007 roku na ten cel przeznaczono już 272 mln zł. Program ten, przewidziany na dziesięć lat był ukierunkowany na zakup nowoczesnego sprzętu do placówek onkologicznych oraz na działania profilaktyczne.

    26. W 2006 roku na inwestycje drogowe przeznaczono kwotę w wysokości 7,2 mld zł. W ciągu dwóch lat oddano do użytku 214 kilometrów autostrad (do października 2005 roku Polska miała 470 kilometrów autostrad, co oznacza, że przez ostatnie dwa lata długość autostrad w Polsce zwiększyła się o niemal 50%), 72 kilometry dróg ekspresowych, 19 obwodnic. W tym czasie na modernizację 3,7 tys. kilometrów dróg krajowych przeznaczono 3,8 mld zł. W roku 2007 w budowie było kolejnych 186 kilometrów autostrad.

    ***

    Jeżeli do władzy powróci "to co było" - na 99 proc. obstawiam, że nie tylko 500+ zostanie zlikwidowane, ale inne programy również. Zamiast "Programu za życiem" będziemy mieli łatwo dostępną aborcję.

  • Kociara powiedziała:

    > Masz Klarcia kolejny przykład manipulowania, chamskiego i bez oporów:

    Ty widzisz manipulację, a ja jestem pewna, że po prostu doszło do pomyłki. Praca w telewizji (nie tylko TVP, każdej) przebiega na wariackich papierach; zdarzają się niedopatrzenia. To jest naturalne, ale dla TVP, nie ma "zmiłuj się".

    ***

    Pozwolę sobie zauważyć, że za wzrost cen komunalnych czy czynszu są odpowiedzialne samorządy. Warszawski np. łupie swoich mieszkańców bez litości, bo potrzebuje kasy, na różnego typu dziwne inicjatywy, a dodatkowo dla środowiska LGBT.
    Paliwo jest tańsze, aniżeli za PO - przyznaję, że tanie nie jest, ale taka jest cena paliwa na rynku europejskim.
    Ceny prądu i gazu również w Niemczech drastycznie wzrosły - myślisz, że gdy odsuną Pis od władzy, to ww obniżą poniżej kosztów?


  • @ Coralgol

    Ceny towarów wzrosły w całej Europie - niby dlaczego w Polsce miało by być inaczej?
    W Niemczech już nam zapowiadają kolejny wzrost cen tegorocznych płodów rolnych.

    Inflacja nie jest wcale największa w UE - znowu mamy tutaj antyrządową manipulację.
    Jest olbrzymia presja na wzrost płac, to też przekłada się na wzrost cen i zwiększa inflację.

    > Coraz więcej ekonomistów ostrzega, że w przeciągu kilku miesięcy czeka nas stagflacja, co już jest  sytuacją w pewnym sensie beznadziejną. <

    Jak na razie to mamy stagnację w Niemczech, ba - nawet lekko w dół gospodarka leci.
    Być może dotknie to też Polskę - zważywszy na problem w Chinach - ale wierzę, że Morawiecki coś wymyśli, aby było to jak najmniej bolesne dla "szaraczków".
  • PiS wsławił się ustawą ograniczającą sędziom prawa obywatelskie... <

    Kolejne pierdolety serwowane przez totalniactwo, a powtarzane przez osobę, która nie zadała sobie trudu, aby przyjrzeć się środowisku mafijnych sędziów. Sędziów czujących się bezkarnie, którzy bezczelnie łamią przepisy prawa. To oni głośno protestują przeciw Izbie dyscyplinarnej, bo się o własną d...  boją.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Hope powiedział(a):

    A konkretnie - o co chodzi?
    To, że w TVP poruszono ten temat? Jeżeli tak, to powiem, iż było by nienormalne, gdyby przemilczano - w sytuacji, gdy wszystkie media i cały internet huczą.
  • Co konkretnie? Takie dno.
  • Szereg fajnych rzeczy @Klarcia wypunktowane, mam nadzieję że wszystkie to zasługi PiS a nie kontynuacja działań poprzedników, wpis odnośnie sędziow to insynuacje i uogolnienia. Sędziowie powinni być niezależni od polityków przede wszystkim co jest oczywiste w demokracji. 
  • edytowano luty 2020
    Izka powiedział(a):
    Szereg fajnych rzeczy @Klarcia wypunktowane, mam nadzieję że wszystkie to zasługi PiS a nie kontynuacja działań poprzedników, wpis odnośnie sędziow to insynuacje i uogolnienia. Sędziowie powinni być niezależni od polityków przede wszystkim co jest oczywiste w demokracji. 
    przede wszystkim, w demokracji, sędziowie powinni być zależni od wyborców, a droga tej zależności, to sprawa ustaleń polityków właśnie :)

    a w ogóle widze tu sprzeczność między aksjomatami, tzn. świetym 3-podziałem i świętą demokracją.

    To się nie może udać. :)
    Podziękowali 2Klarcia Rogalikowa
  • @PawelK nie pójdę do głosowania wowczas. Akurat prezydent nie ma aż takiej roli w Polsce żeby to mialo znaczenie czy bedzie nim Duda cz Kidawa. Jeden c... które z nich wygra wybory. I tak niczego dobrego nie zrobią. 
    Bedzie prezydent bez poparcia społecznego. 
  • edytowano luty 2020
    @Pioszo54 jakoś lepiej lub gorzej się udaje w krajach tzw cywilizowanych, z korzyścią dla obywateli, gorzej gdy wpada np jakiś Chavez lub inny dyktatorek i robi się w Wenezueli nieludzka inflacja (w skrócie)...
    Edit oczywiście z postulatem zaprowadzenia wreszcie prawa i sprawiedliwości... 
  • Izka powiedział(a):
    Szereg fajnych rzeczy @Klarcia wypunktowane, mam nadzieję że wszystkie to zasługi PiS a nie kontynuacja działań poprzedników, wpis odnośnie sędziow to insynuacje i uogolnienia. Sędziowie powinni być niezależni od polityków przede wszystkim co jest oczywiste w demokracji. 

    W Polsce - inaczej niż w Niemczech - sędziowie są niezależni od polityków, ale muszą mieć nad sobą jakąś kontrolę. Od wielu lat w Polsat pokazują program "Państwo w Państwie", obecnie na TVP Info jest "Kasta" - włos się jeży na głowie, taka patologia jest w polskim wymiarze sprawiedliwości.
    Niemcom w głowie się nie mieści, że sędzia złodziej może dalej orzekać, w Niemczech nie do wyobrażenia jest, aby sędzia miał przysłowiowe lepkie ręce. Ze bezkarni było sędziowie prowadzący samochód na podwójnym gazie.
    To co wypunktowałam, możesz sobie sprawdzić - gdy PO doszła do władzy rozpierdzieliła prawie wszystko. Wyprzedała resztę rodowych sreber, zostały tylko:Orlen, Lotos, LOT, Polskie lasy i nieco szpitali. Gdyby PiS nie objęło władzy wyprzedano by i ww. Komorowski obiecał przecież zaspokojenie żydowskich roszczeń.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.