Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1141517192091

Komentarz

  • edytowano luty 2020
    Dla mnie jednak Beata Szydło jest b. wiarygodna. 
    Zresztą można zajrzeć do prasy za czasu rządów PO (nie tylko prawicowej, bo i "Polityka" o tym pisała) i zobaczyć, czy Szydło prawdę mówi.

    https://prnt.sc/r34lr6

    Trzeba kliknąć w link.

    Bitwa będzie b. ostra a stawką jest "być, albo nie być" Polski.


    Nie pamiętam już czy poniższe wrzucałam - tutaj jest pokazane, co nas czeka.

    Marek Migalski: Co zaszkodzi prezydentowi?


    https://www.rp.pl/Rzecz-o-polityce/302049910-Marek-Migalski-Co-zaszkodzi-prezydentowi.html?fbclid=IwAR1_MYlgMiqxvT7_R-nkoIPCIMvr6lwoLvWRUVDSKY26rWuGNmcA45Dha0k
  • edytowano luty 2020
    Czyli TVP swoją rolę propagandową spełniła.
    Podziękowali 2obwarzanek joanna_1991
  • Izka powiedział(a):
    Czyli TVP swoją rolę propagandową spełniła.
    Oj,  i to jak.

  • skończyło mi się słownictwo: ******************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************

    nie jestem patriotką bo nie cieszę się że mogę zdechnąć czekając na badania :( 


    i dla mnie tłumaczenie jak ważne są media-narodowe to po prostu *****************************************************************************************.

    przepraszam ale już nie mam nerwów. 


  • @Klarcia dziękuję,  super napisałaś  ją nie oglądam tv, nie mam w domu wcale, a myślę tak samo. Dobrze, że przypomniałaś jak skandaliczne zachowanie sprowokowalo to uderzenie w twarz. Teraz pamiętacie tylko o tym uderzeniu....
    Podziękowali 1Klarcia
  • Klarcia, wróć do Polski. Zażyj tego raju, sama mówiłaś, że już nic Cię tam nie trzyma
    Podziękowali 3hipolit beatak Ona64
  • kociara powiedział(a):
    Klarcia, wróć do Polski. Zażyj tego raju, sama mówiłaś, że już nic Cię tam nie trzyma

    Teoretycznie mogłabym wrócić, tyle, że.. nie mam mieszkania - środki jakimi dysponuję nie starczą nawet na wynajęcie pokoju. A może znasz kogoś, kto by wynajął pokój z używalnością kuchni i łazienki, za 500 zł?
  • Izka powiedział(a):
    Czyli TVP swoją rolę propagandową spełniła.
    Do mnie pijesz?
    Jeżeli tak, to pudło. Ja oglądam raczej TVN24 i Polsat News; TVP Info b. rzadko, tylko wtedy, gdy chcę nieco odetchnąć od sączącej się w TVN24 nienawiści do rządu.
  • edytowano luty 2020
    Yes, bardzo spójna opowieść o Polsce i świecie z naciskiem na opowieść 
  • Klarcia powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    Czyli TVP swoją rolę propagandową spełniła.
    Do mnie pijesz?
    Jeżeli tak, to pudło. Ja oglądam raczej TVN24 i Polsat News; TVP Info b. rzadko, tylko wtedy, gdy chcę nieco odetchnąć od sączącej się w TVN24 nienawiści do rządu.
    Oglądaj częściej, może wrócisz.
  • beatak powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    Czyli TVP swoją rolę propagandową spełniła.
    Do mnie pijesz?
    Jeżeli tak, to pudło. Ja oglądam raczej TVN24 i Polsat News; TVP Info b. rzadko, tylko wtedy, gdy chcę nieco odetchnąć od sączącej się w TVN24 nienawiści do rządu.
    Oglądaj częściej, może wrócisz.

    A znajdziesz mi w jakimś mieście pokój do wynajęcia za 500 zł?
    I jeszcze jedno - i tak bym nie wróciła do następnych wyborów, bo jeżeli do władzy wróci to, co było, to chyba już była by lepsza dominacja islamu.
  • A miało być Mieszkanie +... 
  • Klarcia powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    Czyli TVP swoją rolę propagandową spełniła.
    Do mnie pijesz?
    Jeżeli tak, to pudło. Ja oglądam raczej TVN24 i Polsat News; TVP Info b. rzadko, tylko wtedy, gdy chcę nieco odetchnąć od sączącej się w TVN24 nienawiści do rządu.
    Oglądaj częściej, może wrócisz.

    A znajdziesz mi w jakimś mieście pokój do wynajęcia za 500 zł?
    I jeszcze jedno - i tak bym nie wróciła do następnych wyborów, bo jeżeli do władzy wróci to, co było, to chyba już była by lepsza dominacja islamu.
    A dlaczego ja Ci mam znaleźć? Ja na swoje pokoje ciężko haruję i nikt mi nie dał nic za darmo.
    Niech Ci Duda, Morawiecki lub Kaczyński znajdą. Za taką wierność powinnaś zostać nagrodzona. 
  • Klarcia powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Klarcia, wróć do Polski. Zażyj tego raju, sama mówiłaś, że już nic Cię tam nie trzyma

    Teoretycznie mogłabym wrócić, tyle, że.. nie mam mieszkania - środki jakimi dysponuję nie starczą nawet na wynajęcie pokoju. A może znasz kogoś, kto by wynajął pokój z używalnością kuchni i łazienki, za 500 zł?
    No jak to... Przecież u nas raj, super jest, ekipa rządząca nie dosypia, nie dojadą, byleby tylko obywatelom było dobrze. Ponoć jest rąk dobrze, że tłumnie wracają rodacy z dalekich krajów, gdzie musieli uciekać przed peowską bieda. 
    To się Klarcia zdecyduj, dobrze u nas czy jednak nie 
    Podziękowali 2beatak hipolit
  • No widzicie, narzekanie jaki Social, a w Niemczech większy. Mój kuzyn też siedzi tylko dlatego w Niemczech, że ma mieszkanie socjalne. Z kieszeni podatników oczywiście. U nas by było, że na patologie za ich mieszkania trzeba płacić...
    Podziękowali 1Polly
  • Zuzapola powiedział(a):
    No widzicie, narzekanie jaki Social, a w Niemczech większy. Mój kuzyn też siedzi tylko dlatego w Niemczech, że ma mieszkanie socjalne. Z kieszeni podatników oczywiście. U nas by było, że na patologie za ich mieszkania trzeba płacić...
    A któż to narzeka na ten socjal? Ja narzekam na władzę, która lekką ręką daje kasę na swoją tubę propagandową, której w chwili obecnej nie da się po prostu oglądać, a nie ma na onkologię i ogranicza finansowanie leków onkologicznych. Na to konkretnie narzekam.
    Narzekam też i wkurzają mnie ludzie, którzy w Polsce nie mieszkają, a mądrują się na temat doskonałości obecnej władzy. Czemu nie wracają? Przecież jest wspaniale, prawo i sprawiedliwie. 
  • TecumSeh powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Hej dziennikarze i dziennikarzyny, gdzie wtedy byliście?
    W Polsce nie ma dziennikarzy, są tylko funkcjonariusze frontu ideologicznego.
    Gdzie byli? Tam gdzie zawsze. Czyli w kieszeni tych co trzeba.

    beatak powiedział(a):
    Ale w jakim sensie one są publiczne, skoro nawet nie udają, że pokazują przekaz w najmniejszym nawet stopniu neutralny? Kłamią, manipulują i robią to w stopniu i z bezwstydem, o jakim nie śniło się największym propagandystom z czasów głębokiej komuny. Porównaj przekazy z czasów Gierka i teraz - to jest coś niebywałego. Urban mógłby się sporo, sporo nauczyć.
    Czyli robią to samo co robi TVN, i to samo co robiło TVPO, i TVP(SLD). Oczywiście za tak samo publiczne pieniądze.
    Tylko wtedy "arbitrom elegancji" to nie przeszkadzało.

    Teraz podobno miało byc inaczej...
  • beatak powiedział(a):
    Oglądaj częściej, może wrócisz.

    A znajdziesz mi w jakimś mieście pokój do wynajęcia za 500 zł?
    I jeszcze jedno - i tak bym nie wróciła do następnych wyborów, bo jeżeli do władzy wróci to, co było, to chyba już była by lepsza dominacja islamu.
    A dlaczego ja Ci mam znaleźć? Ja na swoje pokoje ciężko haruję i nikt mi nie dał nic za darmo.
    Niech Ci Duda, Morawiecki lub Kaczyński znajdą. Za taką wierność powinnaś zostać nagrodzona. 
     Ale to Ty zachęcasz mnie do powrotu. :)
  • Izka powiedział(a):
    A miało być Mieszkanie +... 

    Na mieszkanie+ też mnie nie stać. Zbliżam się do 70, nic już nie zwojuję.
  • beatak powiedział(a):
    nie ma na onkologię i ogranicza finansowanie leków onkologicznych. Na to konkretnie narzekam.
    Czemu nie wracają? Przecież jest wspaniale, prawo i sprawiedliwie. 

    1. Na rok 2020 rząd przeznaczył 5 proc. PKB na opiekę lekarską. Znacznie wzrosły nakłady na onkologię, zniesiono limity na dostęp do wielu specjalistów.
    2.  Na listę leków refundowanych onkologicznych, wprowadzono specyfiki najnowszej generacji.
    3. Ci, którzy nie wracają, najczęściej są już w podeszłych latach, a w Polsce mieszkania nie mają. Emeryci posiadający lokum, w większości wracają.
    4. To, że obecnie jest w Polsce O.K. i są dobre prognozy na przyszłość, nie znaczy jeszcze, że będzie tak za cztery lata, bo "Polactwo" tak ma od wielu wieków. Najpierw obierali króla, następnie robili rokosz, obalali go i wybierali nowego, i znowu robili rokosz i...
    5. Emeryci, którzy powrócili, bo mieli do czego, poradzą sobie. Polityka ich nie interesuje, co najwyżej wygodna ławeczka w kościele.
    Podziękowali 1Zuzapola
  • edytowano luty 2020
    @Klarcia oglądasz co innego niż TV?  Jakieś media internetowe? Samo przerzucenie TVN i TVP nie wystarczy. I tak nigdy nie było mediów publicznych w Polsce. To zawsze były media rządowe. 

  • Są w Warszawie pokoje za 500


  • trochę z opóźnieniem - pod Warszawą, 300 PLN miesięcznie za miejsce w pokoju wieloosobowym z dostępem do kuchni i łazienki. 
    @Klarcia, ja pracuję (dopóki mogę) i za pensję nauczyciela dyplomowanego mogę wynająć 36 m2 dla mojej małej rodziny (2 osoby dorosłe +1 dziecko). w 2018 roku były miesiące, że po opłaceniu czynszu i mediów zostawało nam 300 PLN na życie. ALE moje zarobki są zbyt wysokie by starać się o mieszkanie komunalne a zbyt niskie by wziąć kredyt. pracy też raczej nie zmienię. pacjent onkologiczny to kiepski materiał na nowego pracownika.
    więc zapraszam: Klarcia, wracaj i zacznij żyć tutaj. tak jak wiele osób, które nie mają bogatego zaplecza :(  jak zaczniesz dokonywać wyborów leczenie ale głód czy jedzenie ale bez leków to inaczej spojrzysz na wywody polityków o znaczeniu mediów narodowych, patriotyzmie i konieczności urodzenia jeszcze ze dwóch obywateli. 

    przepraszam, że tak agresywnie.
    naprawdę mam dość. lęku.
  • Co za tragedia, wyobraź sobie powrót do bezrobocia, ucięcie 500+, no telewizja wreszcie będzie wolna, będziesz mogła mieć satysfakcję, że tylko jedna propaganda kwitnie i nikt nie mówi nic co psuje antypisowski obraz świata. Winni wreszcie zawisną, nienawiść się rozleje... Ludzie ratujcie się mniej polityki więcej życia, tvn naprawdę jest grożniejszy od tvp, widzę po skali nienawiści.
  • Ja nie jestem zwolenniczką PiS, w ostatnich wyborach z braku laku pierwszy raz na nich głosowałam.  Jednak zawsze jak PiS rządzi jest akurat dobra koniunktura , a kryzys światowy dla innych. Jakieś zacietrzewienie nie dopuszcza, aby zobaczyć, że nie samo zło ten rząd czyni. Ja przepraszam za takie tony do TVN, ale jestem otoczona ludźmi, z którymi dzieje się coś złego pod tym wpływem. Moje przyjaciółkę ma napady agresji jak tylko usłyszy o Kaczyńskim, z moja mama nie mogę rozmawiać o niczym związanym z polityką, a ostatnio na ryneczku zebrała się grupa panów i pokrzykiwala że tylko wszystkich z PiS powywieszac,  że nic już nie pomoże. Czuje się powoli jakby mnie jakaś sekta otaczała. 
  • edytowano luty 2020
    PiS na razie rządzi teraz i była dobra koniunktura która się kończy. Wcześniejsze rządy były krotkie i nie zapisały się w pamięci czymś szczególnym poza szytymi przez CBA aferami. Rząd nie czyni samego zła wg mnie. 500+ nikt nie zlikwiduje wbrew straszeniu przez PiS. Powrót do sytuacji z PRL kiedy jedna partia opanowała wszystkie elementy z trójpodziału władzy jest niebezpieczny. Wariaci grożący wywieszaniem wszystkich z drugiej strony są zawsze. Ale to od Szefa PiS pierwszy raz usłyszałam retorykę w stylu że ta druga strona to "zapluty karzeł reakcji" niestety..., teraz jest "totalna opozycja", komunisci i złodzieje po tej drugiej stronie... Może przyjaciółka ma napady agresji widząc np hipokryzję i wieczne odwracanie kota ogonem... 
  • Zuzapola powiedział(a):
    Ja nie jestem zwolenniczką PiS, w ostatnich wyborach z braku laku pierwszy raz na nich głosowałam.  Jednak zawsze jak PiS rządzi jest akurat dobra koniunktura , a kryzys światowy dla innych. Jakieś zacietrzewienie nie dopuszcza, aby zobaczyć, że nie samo zło ten rząd czyni. Ja przepraszam za takie tony do TVN, ale jestem otoczona ludźmi, z którymi dzieje się coś złego pod tym wpływem. Moje przyjaciółkę ma napady agresji jak tylko usłyszy o Kaczyńskim, z moja mama nie mogę rozmawiać o niczym związanym z polityką, a ostatnio na ryneczku zebrała się grupa panów i pokrzykiwala że tylko wszystkich z PiS powywieszac,  że nic już nie pomoże. Czuje się powoli jakby mnie jakaś sekta otaczała. 
    Masz rację, często zwolennicy anty PIS przenoszą nienawiść na wyborców. Myślę, że wynika to z faktu, że anty PIS zawsze tłumaczył wyborcom, że są elitą. Zwolennicy PiS to ciemnota, margines etc. Stąd taka pogarda wobec wyborców PiS, widzę to często w memach rzucanych na fb, a nawet w rozmowach ze znajomymi.

    Ja nie nie cierpię ubeckiego antypisu, ale polityków, szanuję prawo do popierania antypis mimo, że uważam, że wynikają z  niewiedzy i pewnej naiwności. Mam wrażenie,  że antypis najchętniej zamknąłby przeciwników w obozach koncetracyjnych, albo przynajmniej odebrał prawa wyborcze.

  • Masz Klarcia kolejny przykład manipulowania, chamskiego i bez oporów:
    https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25703375,blad-w-materiale-tvp-jako-dyrektora-centrum-onkologii-przedstawiono.html

    Już wcześniej było z nauczycielami, teraz z lekarzami


    @Zuzapola - a jakie masz teraz bezpieczeństwo poza tym 500plus?
    Kiedy robiłaś ostatnio zakupy, kiedy płaciłaś wywóz śmieci? Kiedy prąd, gaz?
    Paliwo kupowałas? Mieszkasz w bloku? Orientowałaś się, o ile wzrośnie Ci czynsz?
    Na serio nie widzisz tej galopującej drożyzny?
  • PawelK powiedział(a):
    Zuzapola powiedział(a):
    Ja nie jestem zwolenniczką PiS, w ostatnich wyborach z braku laku pierwszy raz na nich głosowałam.  Jednak zawsze jak PiS rządzi jest akurat dobra koniunktura , a kryzys światowy dla innych. Jakieś zacietrzewienie nie dopuszcza, aby zobaczyć, że nie samo zło ten rząd czyni. Ja przepraszam za takie tony do TVN, ale jestem otoczona ludźmi, z którymi dzieje się coś złego pod tym wpływem. Moje przyjaciółkę ma napady agresji jak tylko usłyszy o Kaczyńskim, z moja mama nie mogę rozmawiać o niczym związanym z polityką, a ostatnio na ryneczku zebrała się grupa panów i pokrzykiwala że tylko wszystkich z PiS powywieszac,  że nic już nie pomoże. Czuje się powoli jakby mnie jakaś sekta otaczała. 
    Masz rację, często zwolennicy anty PIS przenoszą nienawiść na wyborców. Myślę, że wynika to z faktu, że anty PIS zawsze tłumaczył wyborcom, że są elitą. Zwolennicy PiS to ciemnota, margines etc. Stąd taka pogarda wobec wyborców PiS, widzę to często w memach rzucanych na fb, a nawet w rozmowach ze znajomymi.

    Ja nie nie cierpię ubeckiego antypisu, ale polityków, szanuję prawo do popierania antypis mimo, że uważam, że wynikają z  niewiedzy i pewnej naiwności. Mam wrażenie,  że antypis najchętniej zamknąłby przeciwników w obozach koncetracyjnych, albo przynajmniej odebrał prawa wyborcze.

    Dramatyzowanie. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.