Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

«1345

Komentarz

• nieprawdopodobne
  • Bardzo prawdopodobne. KAI nie pierwszy raz kłamie.
  • Ale w czym kłamie?

Podziękowali 1Prayboy
  • Jak daleka jestem od wiruso paniki, to takich szalonych interpretacji dawno nie słyszałam :D
  • Aniela powiedział(a):
    Bardzo prawdopodobne. KAI nie pierwszy raz kłamie.
    przecież to transmisja w Trwam,,,
  • jukaa powiedział(a):
    Ale w czym kłamie?

Kłamie, że ks,Guz głosi herezje.
  • Herezją bym tego nie nazwała, raczej magiczną wiarą . Ksiądz nie zaraża :o Ciekawe, jak to się ma do duchownych z Bergamo, albo do  dużej liczby zarażeń w Poznaniu, kiedy szafarz nie wiedząc o swoim stanie udzielał komunii
  • Jednak bardzo przepraszam KAI za pochopne osądzenie w tej oto sprawie!

Dawid Gospodarek wypowiada się w swoim imieniu -  "moich słabości proszę nie łączyć z Kościołem, narodem czy instytucjami, z którymi jestem związany."

Przepraszam. To Dawid Gospodarek wprowadza swoich czytelników w błąd.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano 30 marzec
    jukaa powiedział(a):
    Herezją bym tego nie nazwała, raczej magiczną wiarą . Ksiądz nie zaraża :o Ciekawe, jak to się ma do duchownych z Bergamo, albo do  dużej liczby zarażeń w Poznaniu, kiedy szafarz nie wiedząc o swoim stanie udzielał komunii
    Gdzie usłyszałaś, że ksiądz nie zaraża?
    Gospodarek mówi o "herezji".
  • W tym filmiku, komentarzy nawet nie czytałam
  • edytowano 30 marzec
    I znowu papież się pomylił... W dodatku brak mu wiary w magiczną moc Jezusa.
    Podziękowali 1Izka
  • jukaa powiedział(a):
    albo do  dużej liczby zarażeń w Poznaniu, kiedy szafarz nie wiedząc o swoim stanie udzielał komunii
    @jukaa Właśnie ostatnio się zastanawiałam ile osób zaraziło się od szafarza. Nie udało mi się trafić na żadną informację o tym. Możesz napisać ile osób w jego parafii zachorowało?
    Podziękowali 1mysikrolica
  • edytowano 30 marzec
    Czytałam wtedy (nie pamiętam dokładnie ile po tej sytuacji), teraz nie wiem czy znajdę, ale jak natrafię będę pamiętać
  • jukaa powiedział(a):
    W tym filmiku, komentarzy nawet nie czytałam

Słuchałam całej audycji i nic takiego nie usłyszałam. Filmik nie otwiera mi się. Spróbuje później na innym komputerze.
  • Trwa 2 minuty. Generalnie teza jest taka, że podczas Komunii czy mszy w ogóle nie można się zarazić.
  • jukaa powiedział(a):
    Trwa 2 minuty. Generalnie teza jest taka, że podczas Komunii czy mszy w ogóle nie można się zarazić.
    teza jest taka że ksiądz ma uświęcone ręce i nie przenosi chorób
    bardzo niebezpieczna teza

• matuleczka powiedział(a):
    jukaa powiedział(a):
    albo do  dużej liczby zarażeń w Poznaniu, kiedy szafarz nie wiedząc o swoim stanie udzielał komunii
    @jukaa Właśnie ostatnio się zastanawiałam ile osób zaraziło się od szafarza. Nie udało mi się trafić na żadną informację o tym. Możesz napisać ile osób w jego parafii zachorowało?
    Ks. Guz mówi o kapłanach, którzy celebrują liturgię w kościele, a nie o szafarzach chodzących po domach. Mówi o kapłanach, którzy umywają ręce przy ofiarowaniu, zanim udzielają Komunii. U nas to teraz w parafii myją ręce jakimś płynem dezynfekującym.

Ile osób zachorowało po wizycie szafarza z Panem Jezusem? Też jestem ciekawa.
  • jukaa powiedział(a):
    Trwa 2 minuty. Generalnie teza jest taka, że podczas Komunii czy mszy w ogóle nie można się zarazić.
    Słuchałaś uzasadnienia?

• Prayboy powiedział(a):
    jukaa powiedział(a):
    A to ,że myje ręce w czasie ofiarowania, jako jedyna osoba w tym czasie w kościele, też jest na tym filmiku?
  • Aniela powiedział(a):

Prayboy powiedział(a):
    jukaa powiedział(a):
    A to ,że myje ręce w czasie ofiarowania, jako jedyna osoba w tym czasie w kościele, też jest na tym filmiku?
    Myje? 
    Lekko oplukuje. To nie jest mycie rak przecież.
  •  Zawsze to jakas dezynfekcja. Komunię bierze tylko w 2 palce, a nie w całą rękę.

Teraz mają zarządzenie, aby przed Komunią w ręce wcierać płyn dezynfekujący. Byłam na Mszy i widziałam.
  • Wiecie co, mam wrażenie, że dzisiaj Jezus miałby problem uzdrowić kogokolwiek, tak mała jest nasza wiara.

Podziękowali 2matuleczka Rogalikowa
  • To że księża chorują nie oznacza, że Jezus zaraża. Jakby chciał dziś Was dotknąć (nieukryty pod postacią hostii) Jezus  to też byście Mu powiedzieli: nie dotykaj mnie, bo możesz mnie zarazić, jest pandemia, poczekajmy aż minie? 
  • >  Zawsze to jakas dezynfekcja

Nie żartuj. Wirusa zmywa mydło, a nie woda.
  • A tutaj można obejrzeć zdjęcie biskupa, którego otruto Krwią Pańską z dodatkiem strychniny. Ostrzegam, że nie wygląda ładnie.

https://ikomutoprzeszkadzalo.pl/abp-checa-y-barba/
    Podziękowali 2OlaOdPawla E.milia
  • Dodam jeszcze, że w pontyfikalnej Mszy w starym rycie istniał obrzęd "praegustatio", czyli przyjmowania przed biskupem Komunii św. przez innego duchownego, aby sprawdzić, czy nie jest zatruta.
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Ale to jest prawdziwe ciało Chrystusa, czy tylko symbol? 
  • Słowem, więc Wcielone Słowo
    chleb zamienia w Ciało Swe,
    wino Krwią jest Chrystusową,
    darmo wzrok to widzieć chce.
    Tylko wiara Bożą mową
    pewność o tym w serca śle.
    Podziękowali 1Katia
  • Trochę magiczne podejście do wiary, bo byli księża którzy zmarli od koronawirusa, w Polsce też. Lecz ten czas ma być dla nas próbą w wymiarze duchowym
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.