Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bilety do kościoła

12357

Komentarz

  • edytowano marzec 2021
    myślę, że dobrze by było, gdybyś to proboszczowi napisał
    w sensie, żeby on też wiedział jakie zdanie mają na ten temat wierni
    może proboszcz myśli, że te wejściówki to taki świetny pomysł czy coś...

    wg mnie już zgrabniejszym rozwiązaniem byłoby rozdzielenie tych 37 miejsc wśród osób zaangażowanych w kółka różańcowe, parafialne Caritas itp.

    u nas było tak rok temu (pamiętacie, wtedy w ogóle było wszystko na duś zamknięte), że była całodzienna adoracja i wstęp rozpisany dla osób, które przez cały Wielki Post modliły się za parafię (bo była taka akcja modlitewna) i myślę, że nikt nie miał za złe, że te osoby mogły przyjść a inne nie
  • tyle że to podpada pod zgromadzenie pybliczne (powyżej 5 osób) i też jest zabronione. Jak się nie ruszysz  - dupa z tyłu
  • jeśli chodzi o to, czy 15 czy 20 m2 to taka różnica, to myślę, że chodziło jedynie o to by móc napisać/powiedzieć: "zwiększamy restrykcje w kościołach"
    wg mnie na przestrzeni tego roku (dzięki Bogu) wiele się zmieniło w postawie hierarchów i zamknięcia kościołów nie będzie tak łatwo przeforsować

  • A moja mama powiedziała, że nie pójdzie na Wielkanoc do kościoła, zostawi miejsce dla kogoś, kto raz do roku idzie
    Podziękowali 2beatak siostraKasik
  • ganna4 powiedział(a):
    A moja mama powiedziała, że nie pójdzie na Wielkanoc do kościoła, zostawi miejsce dla kogoś, kto raz do roku idzie
    Myślę, że Twoja mama bardzo dobrze robi. Bo chyba w tak trudnym czasie własnie ci, którzy w kosciele rzadko bywają, mogliby pójść i może się nawrócić? Albo zastanowić?

    Podziękowali 1Polly
  • ganna4 powiedział(a):
    A moja mama powiedziała, że nie pójdzie na Wielkanoc do kościoła, zostawi miejsce dla kogoś, kto raz do roku idzie
    oni akurat na pewno nie pójdą
  • I teraz zacznie się osądzanie, tych co poszli do kościoła, chodzą co niedziela i jeszcze muszą w święta?
    Przecież te działania, ograniczanie mają na celu jeszcze bardziej skłócić ludzi, a komu na tym zależy niech sam sobie odpowie.
    Podziękowali 3Rejczel Prayboy Milamama
  • Joannna powiedział(a):
    myślę, że dobrze by było, gdybyś to proboszczowi napisał
    w sensie, żeby on też wiedział jakie zdanie mają na ten temat wierni
    może proboszcz myśli, że te wejściówki to taki świetny pomysł czy coś...

    wg mnie już zgrabniejszym rozwiązaniem byłoby rozdzielenie tych 37 miejsc wśród osób zaangażowanych w kółka różańcowe, parafialne Caritas itp.

    u nas było tak rok temu (pamiętacie, wtedy w ogóle było wszystko na duś zamknięte), że była całodzienna adoracja i wstęp rozpisany dla osób, które przez cały Wielki Post modliły się za parafię (bo była taka akcja modlitewna) i myślę, że nikt nie miał za złe, że te osoby mogły przyjść a inne nie
    Tak, faktycznie zgrabniejsze. Proboszcz sobie wybierze pobożnych, tych lepszych, a nie tam jakichś co by raz do roku poszli. 
    Podziękowali 1malagala
  • Prayboy powiedział(a):
    ganna4 powiedział(a):
    A moja mama powiedziała, że nie pójdzie na Wielkanoc do kościoła, zostawi miejsce dla kogoś, kto raz do roku idzie
    oni akurat na pewno nie pójdą

    Przeczytaj to co napisałeś. Jacy oni? O ilu osobach mówisz? Jestes pewien, że nikt, żaden, na sto procent nie pójdzie? 
  • Hołownia, mówicie?


  • E.milia powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    ganna4 powiedział(a):
    A moja mama powiedziała, że nie pójdzie na Wielkanoc do kościoła, zostawi miejsce dla kogoś, kto raz do roku idzie
    oni akurat na pewno nie pójdą

    Przeczytaj to co napisałeś. Jacy oni? O ilu osobach mówisz? Jestes pewien, że nikt, żaden, na sto procent nie pójdzie? 
    nie muszę czytać tego co napisałem - ci którzy chodzą do kościoła raz w roku - tym bardziej teraz nie pojdą.
    Podziękowali 2Berenika Joannna
  • Hołownia jest zadaniowany przez WSI
  • Prayboy powiedział(a):
    E.milia powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    ganna4 powiedział(a):
    A moja mama powiedziała, że nie pójdzie na Wielkanoc do kościoła, zostawi miejsce dla kogoś, kto raz do roku idzie
    oni akurat na pewno nie pójdą

    Przeczytaj to co napisałeś. Jacy oni? O ilu osobach mówisz? Jestes pewien, że nikt, żaden, na sto procent nie pójdzie? 
    nie muszę czytać tego co napisałem - ci którzy chodzą do kościoła raz w roku - tym bardziej teraz nie pojdą.
    Oni chodzą. Raz do roku
    Podziękowali 1E.milia
  • pytanie co nimi kieruje - głównie tzw. święcenie jajek
  • edytowano marzec 2021
    Akurat święcenie trwa kilka minut, to można spokojnie na polu nawet przy złej poogdzie.
  • edytowano marzec 2021
    @Prayboy

    Nie wiem, czemu chodzenie po bilety ma być upakarzające - to normalna procedura, że wejście za zaproszeniami w miejsca, gdzie jest ograniczona liczba miejsc. Nie jest normalna w kościołach, ale takie czasy, panie.


    Rozumiem, że uważasz, że nie będziesz się pchał przed innymi, bo inni może tego bardziej potrzebują.


    @Joannna

    Wybieranie spośród zaangażowanych to dopiero segragacja. Czułabym się fatalnie i wybrana, i pominięta.



  • upokarzające - bo wprowadza się zasadę "kto pierwszy ten lepszy" a - a nawet gorszące. Kościół to nie supermarket. 
    Podziękowali 1OlaN.
  • Prayboy powiedział(a):
    pytanie co nimi kieruje - głównie tzw. święcenie jajek
    No to ten co chodzi raz do roku na święcenie jajek Ci nijak, pobożny człowieku, nie ukradnie miejsca na Mszy w Niedzielę Zmartwychwstania. Spokojnie możesz iść bez wejściówki. Chyba ze coś się zmienilo i święconka będzie w niedzielę, to sorki. 
  • Prayboy powiedział(a):
    upokarzające - bo wprowadza się zasadę "kto pierwszy ten lepszy" a - a nawet gorszące. Kościół to nie supermarket. 
    To, że wejdzie, nie czyni go lepszym. Po prostu będzie w środku, gdy inni będą poza.

    Trzeba szukać rozwiązań, które pozwolą utrzymać kościoły otwartymi. Lewica już kontroluje, w Wielkanoc będzie to robić tym bardziej, bo przecież to dni wolne (pani Jachira).

    U nas rozłożno czwartek i piątek na dwie tury, jest kaplica, którą nagłośniono i otworzą. Ja np. mogę iść na chór, organista moją rodzinę wpuści. Są tacy, którzy chętnie z dyspensy skorzystają.
  • Logika z tymi biletami też jednak szwankuje. Najpierw się ludzie wystoją w kolejce (zgromadzenie ;) ) po bilet, żeby potem mieć przestrzeń.

    Podziękowali 1Prayboy
  • E.milia powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    pytanie co nimi kieruje - głównie tzw. święcenie jajek
    No to ten co chodzi raz do roku na święcenie jajek Ci nijak, pobożny człowieku, nie ukradnie miejsca na Mszy w Niedzielę Zmartwychwstania. Spokojnie możesz iść bez wejściówki. Chyba ze coś się zmienilo i święconka będzie w niedzielę, to sorki. 
    bilety są od czwartku do Niedzieli 
    a raz do roku do kościoła chodzą tzw. letni katolicy, myć raz w roku też się można, jest to możliwe
  • @Polly

    W kościele, o którym wspominał @Prayboy jest tylko 37 miejsc. To nie będzie wielkiego zgromadzenia po bilety.
  • Berenika powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    upokarzające - bo wprowadza się zasadę "kto pierwszy ten lepszy" a - a nawet gorszące. Kościół to nie supermarket. 
    To, że wejdzie, nie czyni go lepszym. Po prostu będzie w środku, gdy inni będą poza.

    Trzeba szukać rozwiązań, które pozwolą utrzymać kościoły otwartymi. Lewica już kontroluje, w Wielkanoc będzie to robić tym bardziej, bo przecież to dni wolne (pani Jachira).

    U nas rozłożno czwartek i piątek na dwie tury, jest kaplica, którą nagłośniono i otworzą. Ja np. mogę iść na chór, organista moją rodzinę wpuści. Są tacy, którzy chętnie z dyspensy skorzystają.
    chodzi o tego który stanie po bilety i skończą się zanim dojdzie jego kolejka. To obrzydliwe i przypomina dawne czasy korzystanie z pomocy społecznej, upokarzanie ludzi. To NIE jest normalne ani właściwe. Nie w kościele. 
    Podziękowali 1OlaN.
  • natomiast tworzenie grup diakonów, chórków, itp to  jest dopiero obchodzenie przepisów. Rozumiem że diakoni ani chóry nie zakażają, tylko wierni. 
    Podziękowali 1Elf77
  • Berenika powiedział(a):
    @Polly

    W kościele, o którym wspominał @Prayboy jest tylko 37 miejsc. To nie będzie wielkiego zgromadzenia po bilety.
    dlaczego? parafia liczy wiele tysięcy osób.
  • edytowano marzec 2021
    kościoły - w imię sprawiedliwości - powinny pozostać zamknięte, jak rok temu. W ramach protestu. Bo wiecie jak będzie - lepsi, typu Kaczyński i inni politycy z prawicy na pewno będą, będą też zdjęcia i komentarze - Kościół dla swoich, dla wybranbych itp. Zobaczycie.
  • Kolejka szybko się skończy.
  • nie chodzi o kolejkę, to nie ma żadnego znaczenia

  • By the way.

    Wczoraj osoba zamieszkała w UK napisała mi, że poszła do kościoła po raz pierwszy od roku i dowiedziała się o zapisach na triduum oraz ze miejsc nie ma, ale organistka postanowiła przekonac księdza, że warto dla niej miejsce znaleźć, bo jej syn umie grać na altówce.

    Taka sytuacja - nie tylko w Polsce.
  • beznadzieja. I mówili niektórzy że nie armageddon. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.