Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kronika walki z niezaszczepionymi

1252628303133

Komentarz

  • Aniela powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Joannna powiedział(a):
    historia ich osądzi
    Polacy nie będą musieli długo czekać.
    Będą mieli "powtórkę z rozrywki"; rząd tym razem zechce uniknąć lockdown, to zaraza będzie szalała.
    I wcale mi nie żal niezaszczepionych, którzy umierają z powodu zakażenia SARS-CoV-2; mają to, o co się prosili.
    Ja natomiast uważam, że zaraza nie będzie szalała. 
    Już szaleje. Prawie połowa respiratorów jest już zajęta. To oznacza też znaczny ubytek na oddziałach chirurgicznych lekarzy anestezjologów, a to z kolei przekłada się na odwołane planowe operacje.
  • Joannna powiedział(a):
    a ja nie do końca mam na myśli to, czy zaraza się rozszaleje, czy nie

    ale to, że mam nadzieję, kiedyś wyjdzie na jaw, jak wielka jest to ściema i po co, i kto na tym zarobił

    Kobieto, nie ma żadnej ściemy - jest walka z podstępną zarazą, która spowodowała już regres gospodarczy na świecie.
  • Klarcia powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Joannna powiedział(a):
    historia ich osądzi
    Polacy nie będą musieli długo czekać.
    Będą mieli "powtórkę z rozrywki"; rząd tym razem zechce uniknąć lockdown, to zaraza będzie szalała.
    I wcale mi nie żal niezaszczepionych, którzy umierają z powodu zakażenia SARS-CoV-2; mają to, o co się prosili.
    Ja natomiast uważam, że zaraza nie będzie szalała. 
    Już szaleje. Prawie połowa respiratorów jest już zajęta. To oznacza też znaczny ubytek na oddziałach chirurgicznych lekarzy anestezjologów, a to z kolei przekłada się na odwołane planowe operacje.
    Jak zabraknie?
    przeciez rząd kupił tyleeeeeee respiratorów!

  • hipolit powiedział(a):
    Już szaleje. Prawie połowa respiratorów jest już zajęta. To oznacza też znaczny ubytek na oddziałach chirurgicznych lekarzy anestezjologów, a to z kolei przekłada się na odwołane planowe operacje.
    Jak zabraknie?
    przeciez rząd kupił tyleeeeeee respiratorów!

    Łączna liczba dostępnych respiratorów wynosi 867. Urządzeń znajdujących się w magazynach Rezerw Materiałowych jest więcej, niestety nie ma dodatkowego personelu do ich obsługi. Taki aparat może obsługiwać i nadzorować jedynie lekarz anestezjolog.
  • Joannna powiedział(a):
    historia ich osądzi
    Bóg ich osądzi
    Podziękowali 3Aniela Joannna Kana
  • edytowano październik 2021
    Klarcia powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Joannna powiedział(a):
    historia ich osądzi
    Polacy nie będą musieli długo czekać.
    Będą mieli "powtórkę z rozrywki"; rząd tym razem zechce uniknąć lockdown, to zaraza będzie szalała.
    I wcale mi nie żal niezaszczepionych, którzy umierają z powodu zakażenia SARS-CoV-2; mają to, o co się prosili.
    Ja natomiast uważam, że zaraza nie będzie szalała. 
    Już szaleje. Prawie połowa respiratorów jest już zajęta. To oznacza też znaczny ubytek na oddziałach chirurgicznych lekarzy anestezjologów, a to z kolei przekłada się na odwołane planowe operacje.
    Z tego co wiem, to w Niemczech jest mało zakażeń. Ale ich minister zdrowia zapowiedział, że maseczki będą noszone, bo covid to grypa, a grypa to covid. Niemieccy lekarze się z tego śmieją, po cichu się śmieją.

    Natomiast polski minister robi wszystko, aby zadowolić UE i kombinuje, jak tu wprowadzić obostrzenia.
  • edytowano październik 2021
    Klarcia powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    Już szaleje. Prawie połowa respiratorów jest już zajęta. To oznacza też znaczny ubytek na oddziałach chirurgicznych lekarzy anestezjologów, a to z kolei przekłada się na odwołane planowe operacje.
    Jak zabraknie?
    przeciez rząd kupił tyleeeeeee respiratorów!

    Łączna liczba dostępnych respiratorów wynosi 867. Urządzeń znajdujących się w magazynach Rezerw Materiałowych jest więcej, niestety nie ma dodatkowego personelu do ich obsługi. Taki aparat może obsługiwać i nadzorować jedynie lekarz anestezjolog.
    To po co rząd wydawał pieniądze na zakup sprzętu, którego i tak nie miałby kto obsłużyć?
  • Obiło mi się dziś o uszy, ze polski rząd nie wprowadzi żadnych obostrzeń wzorem Czech, Austrii chociażby, bo to byłby strzał w kolano, bo elektorat tego rzadu to osoby sceptycznie podchodzące do szczepień ;) 
  • Aniela powiedział(a):

    Z tego co wiem, to w Niemczech jest mało zakażeń. Ale ich minister zdrowia zapowiedział, że maseczki będą noszone, bo covid to grypa, a grypa to covid. Niemieccy lekarze się z tego śmieją, po cichu się śmieją.

    Natomiast polski minister robi wszystko, aby zadowolić UE i kombinuje, jak tu wprowadzić obostrzenia.
    Jest stosunkowo niedużo zakażeń - chociaż krzywa systematycznie rośnie - bo już dużo ludzi się zaszczepiło i egzekwowana jest zasada DDM.
    W całym regionie nie spotkałam jeszcze osoby, która podobnie jak ja została by zwolniona z obowiązku noszenia maseczki.

    >Niemieccy lekarze się z tego śmieją, po cichu się śmieją.<

    Może i się śmieją, ale karnie chodzą w maseczkach.
    Oprócz tego, że taki jest w maseczce, to ręki nie podaje i trzyma 2 m. dystans.
  • hipolit powiedział(a):
    Obiło mi się dziś o uszy, ze polski rząd nie wprowadzi żadnych obostrzeń wzorem Czech, Austrii chociażby, bo to byłby strzał w kolano, bo elektorat tego rzadu to osoby sceptycznie podchodzące do szczepień ;) 
    Tak ostrych może nie, ale problem jest niemały.

    (...) w czwartek w szpitalach woj. lubelskiego znajdowało się 936 łóżek dla pacjentów z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa, którzy wymagają leczenia. Spośród nich zajętych było 809 łóżek . „Na 88 łóżek respiratorowych zajętych jest 50”.


    https://www.tvp.info/56504302/lubelskie-duza-liczba-zachorowan-wojewoda-chce-utworzyc-izolatorium-dla-zakazonych

    Dodam, że na 88 łóżek respiratorowych, pacjentów covidowych, potrzebnych jest co najmniej 65 lekarzy anestezjologów. Trzeba ich zabrać z oddziałów gdzie wykonuje się operacje i zabiegi.

  • Mnie ciekawie jak fanom radia Maryja skleja się niechęć do szczepień wszak radio podjęło się misji zachęcania do szczepień seniorów ???
  • Hm ale to tv trwam wyemitował program o ryzykownych szczepieniach 
  • asiao powiedział(a):
    Mnie ciekawie jak fanom radia Maryja skleja się niechęć do szczepień wszak radio podjęło się misji zachęcania do szczepień seniorów ???
    Nie słyszałam by zachęcano tam do szczepień.
    Podziękowali 1Aniela
  • Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Świeże dane: za ostatni tydzień pokazują 1184 zachorowania z czego 230 zaszczepionych 2 dawkami i 14 dni po 2-giej dawce czyli 19,4 procent.(poprzednie 3 tygodnie to 38 procent, 21 procent i 20 procent) Nadal rząd nie podaje ile z pozostałych ok. 80% tygodniowo jest niezaszczepionych wogóle oraz nie podaje statystyki z podziałem na producentów szczepionek. I żaden mizerny dziennikarzyna nie zapyta.
    Niestety wygląda na to że rząd zaprzestał piątkowego podawania tych danych - tj. ile w pełni zaszczepionych osób po 14 dniach od 2-giej dawki zachorowało. W każdym razie w ostatni piątek ich nie podał i do tej pory brak. Czyżby okazały się niewygodne ?
    Rząd po 2 tygodniach wznowił podawanie powyższych danych więc podaję najnowsze informacje z frontu: w ciągu ostatnich 2 tygodni w Polsce zachorowało 2815 osób z których 646 było w pełni zaszczepionych i po 2 tygodniach od 2-giej dawki czyli 23% wszystkich zachorowań. 
    W pozostałych 77% mieszczą się w pelni zaszczepieni z czasem poniżej 2 tygodni, zaszczepieni 1 dawką oraz niezaszczepieni.


    Ostatnio nie podawałem więc nadrabiam, warto przeczytać bo nie jest dobrze (dla szczepionek):
    kolejny tydzień (ten 2 tygodnie temu):
    zachorowało 2035 osób z których 523 było w pełni zaszczepionych (2 tyg po 2-giej dawce) - 25,7 %

    Ostatni najnowszy tydzień:
    zachorowało 2873 osób z których 788 było w pełni zaszczepionych (2 tyg po 2-giej dawce) - 27,4 %

    Więc jak widać i biorąc pod uwagę wszystkie dane od kiedy rząd podaje - mamy wyraźny wzrost zachorowań wśród w pełni zaszczepionych w stosunku do pozostałych ! Najprawdopodobniej coraz bardziej rozprzestrzenia się wariant niespecjalnie czuły na szczepionkę czyli delta.

    W ciągu ostatniego tygodnia na covid w Polsce zachorowały 3953 osoby z których 1107 było w pełni zaszczepionych i 14 dni od 2-giej dawki co daje 28 %, a więc nadal zachowana jest tendencja wzrostowa stosunku w pełni zaszczepionych do pozostałych. (przypominam że pozostali to nie tylko niezaszczepieni ale także zaszczepieni 1 dawką oraz zaszczepieni 2 dawkami z czasem poniżej 14 dni)
    Kolejny tydzień i nowe dane:
    w ciągu ostatniego tygodnia zachorowało w Polsce 5074 osoby z których 1453 było w pełni zaszczepionych i 14 dni od 2-giej dawki. co daje 28,6 % czyli stosunek ten nadal się zwiększa i to w tym samym tempie...

    Najnowsze dane za ostatni tydzień w Polsce zachorowało 6760 osób z których 2146 było w pełni zaszczepionych co daje 31,7 %.  Znacznie zwiększył się odsetek chorych zaszczepionych niż w ciągu całego poprzedniego miesiąca
    Ostatni najświeższy tydzień w Polsce:
    zachorowało 10432 osoby z których 3584 były w pełni zaszczepione co daje 34,3 %
    Zmarło 168 osób z których 40 były w pełni zaszczepione co daje 23,8 %
    Stosunek w pełni zaszczepionych do pozostałych nadal idzie w górę !
    Ostatni tydzień
    mamy 14971 zakażeń z których 5017 było w pełni zaszczepionych co daje 33.5 proc
    a więc po raz pierwszy od kiedy podawane są dane czyli od lipca mamy lekki spadek stosunku na korzyść zaszczepionych. 
    Zgonów 233 z których 57 było w pełni zaszczepionych co daje 24.5 proc. a więc niewielki wzrost tego stosunku na niekorzyść zaszczepionych.
    Najnowszy tydzień:
    mamy nowych zakażeń 28089 z których 10079 było w pełni zaszczepionych min 14 dni po ostatniej dawce co daje 35,9 % a więc znowu mamy skok w górę !
    Zgonów 292 z których 68 w pełni zaszczepionych co daje 23,3 % .
    Podziękowali 2Gosia5 Aniela
  • A gdyby nie szczepionka, to tych zgonów mielibyśmy co najmniej 400.
  • edytowano październik 2021
    Klarcia powiedział(a):
    A gdyby nie szczepionka, to tych zgonów mielibyśmy co najmniej 400.
    nie masz żadnych podstaw aby tak twierdzić. 
    Poza tym zgony nie ida w parze z zakażeniami, bo w szpitalu jeszcze przez pewien czas, nie wiem, tydzień, może 2 tygodnie trwa walka więc liczba zgonów bedzie opóźniona w stosunku do liczby zakażeń, co pozwala przypuszczać że stosunek zgonów zaszczepionych do pozostałych prawdopodobnie wzrośnie.
    Podziękowali 2Aniela PonuraKura
  • Aha i można też dodać że rząd robi duży błąd manipulując statystykami przy pomocy twierdzeń że poniżej 1% zmarłych to zaszczepieni ponieważ zaszczepieni przestają zwracać uwagę na obostrzenia, na maseczki itp, - bo w koncu po coś się zaszczepili, a potem chorują tak jak inni i zarażają.
    Podziękowali 1Aniela
  • Jest prawdą, że zaszczepieni lekceważą sobie zalecenia sanitarne, bo czują się nadmiernie bezpiecznie. Ja też mam podobnie; dlatego też robię sobie często testy wychodząc w środowisko dobrych znajomych i przyjaciół.

    Udało mi się uzyskać certyfikat zwalniający z obowiązku noszenia maseczki, ale tam, gdzie jest tłok (komunikacja miejska), to zakładam, ze względu na ludzi, a nie z obawy o siebie.

    Nadal jest tak, że na 10 hospitalizowanych, tylko 1, 2 pacjentów (statystycznie to 1,5) jest zaszczepione.
    Tragiczna sytuacja jest obecnie w województwie lubelskim; tak się składa, że tam jest właśnie najmniej osób zaszczepionych.
  • @Klarcia ja nie wiem, ja jestem z Lubelskiego w poprzednich falach ciągle słyszałam, ze ktos chorował (lekko),  teraz mamy armagedon a znam tylko dwie chore osoby w dodatku zaszczepione i nic więcej nie słychać. Dla mnie to dziwne tym bardziej że my słabo wyszczeoiony powiat i gmina 
    Podziękowali 1Kana
  • @Bea no właśnie widać ślepa jestem bo przecież taki pogrom armagedon, kurde a niedawno byłam u okulisty...:joy: 
  • Ja dzięki Carlsbergowi mam szerokie kontakty, nie muszę czytać informacji medialnych, żeby wiedzieć, co się na Watykanie dzieje.

    Ten gwardzista nieco cuchnie osobami, które wystąpiły z klasztorów lub zrzuciły sutannę. Nadaje w klimatach G. Brauna. Wcale się nie zdziwię, gdy powiększy grono lefebrystów.
    Przy tym, swój egoizm przedłożył ponad bezpieczeństwo papieża. Ten smarkacz nie nadawał się do tej służby i bardzo dobrze, że sobie poszedł zanim szkody porobił.
  • Agmar powiedział(a):
    @Klarcia ja nie wiem, ja jestem z Lubelskiego w poprzednich falach ciągle słyszałam, ze ktos chorował (lekko),  teraz mamy armagedon a znam tylko dwie chore osoby w dodatku zaszczepione i nic więcej nie słychać. Dla mnie to dziwne tym bardziej że my słabo wyszczeoiony powiat i gmina 
    Ja, gdybym mieszkała w pobliżu, to bym poniższą informację bez trudu sprawdziła.

    Brakuje łóżek w szpitalach dla osób zakażonych koronawirusem, są problemy z kadrą lekarską


    Niektóre szpitale są na granicy wydolności, występują problemy z dostępnością łóżek, są także braki kadry medycznej. Wojewoda lubelski zapewnia, że pojawią się kolejne łóżka dla osób zakażonych i nowe izolatorium, a także będzie zachęcał lekarzy-rezydentów do opieki nad chorymi na COVID-19.

    https://www.lublin112.pl/brakuje-lozek-w-szpitalach-dla-osob-zakazonych-koronawirusem-sa-problemy-z-kadra-lekarska/

    Mam teraz problem, żeby zrobić to telefonicznie (nie mieszkam u siebie), ale postaram się we wtorek zadzwonić do wojewody lubelskiego.
  • Jak to mój mąż mówi: Ale po co?????
  • tylko intonacji nie da się napisać...
  • @Klarcia Ty wierzysz w to co Ci mówią? Ja u nas w szpitalu wiele razy leżałam i to co mówili publicznie do mediów a jak w rzeczywistości było to dwa różne światy ...
  • edytowano październik 2021
    a te liczby, które np. na https://www.worldometers.info/coronavirus/#main_table
    podają, to też ściema?
    wszystkie?
  • Cieszę się że nie widzę potrzeby sprawdzania ile jest zajętych łóżek w szpitalach i ile respiratorów. Jak fajnie móc mieć to w dupie.
  • Pioszo54 powiedział(a):
    a te liczby, które np. na https://www.worldometers.info/coronavirus/#main_table
    podają, to też ściema?
    wszystkie?
    Wszystkie to może nie, ale jedna na pewno... I to duuuuuuuuuuuża ściema, o czym i tutaj pisaliśmy....
    210,351 - Currently Infected Patients (Poland)

    Od 1.08 do wczoraj zachorowało 85 170 osób. Zakładając, że Ci wszyscy nadal chorują (co jest przecież nieprawdą) to skąd pozostałe 125 tys??? Od stycznia chorują i ani umrzeć ani wyzdrowieć nie mogą??????
    Podziękowali 1Joannna
  • Klarcia powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):

    Z tego co wiem, to w Niemczech jest mało zakażeń. Ale ich minister zdrowia zapowiedział, że maseczki będą noszone, bo covid to grypa, a grypa to covid. Niemieccy lekarze się z tego śmieją, po cichu się śmieją.

    Natomiast polski minister robi wszystko, aby zadowolić UE i kombinuje, jak tu wprowadzić obostrzenia.
    Jest stosunkowo niedużo zakażeń - chociaż krzywa systematycznie rośnie - bo już dużo ludzi się zaszczepiło i egzekwowana jest zasada DDM.
    W całym regionie nie spotkałam jeszcze osoby, która podobnie jak ja została by zwolniona z obowiązku noszenia maseczki.

    >Niemieccy lekarze się z tego śmieją, po cichu się śmieją.<

    Może i się śmieją, ale karnie chodzą w maseczkach.
    Oprócz tego, że taki jest w maseczce, to ręki nie podaje i trzyma 2 m. dystans.
    Karnie chodzą w maseczkach, bo inaczej zostaliby zadziobani przez karne społeczeństwo.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.