Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kronika walki z niezaszczepionymi

12728293133

Komentarz

  • i jeszcze interesującą sprawą jest to że aktualna liczba osób na kwarantannie to aż 400 000 . biorąc pod uwagę że połowa ludzi jest zaszczepiona a ich kwarantanna nie obowiązuje to ta liczba statystycznie  odpowiada poziomowi 800 000 a takie nie osiągnelismy podczas zadnej z poprzednich duzych fal. Są to ludzie którzy mieli styczośc bezpośrednią z chorą osobą. To znaczy ze teraz mamy eksplozję epidemii
  • Już powoli daje się zauważyć problem z niską wydajnością szczepionek skoro na onecie nawet już piszą:

  • Najwiecej osób na kwarantannie to osoby młode- uczniowie, niezaszczepieni, bądź zaszczepieni jedna dawka, albo dwoma ale nie  minęło 14 dni od drugiej. 

    Do tego wracający spoza EU, wbrew pozorom sporo niezaszczepionych, bo widzę po wpisach na grupach wyjazdowych jakie kombinacje próbują tworzyć żeby nie mieć kwarantanny
  • edytowano listopad 2021
    @Hamal, może przegapiłam że publikowałeś dane z wczoraj...?

    Zainspirowana, zrobiłam xlsa z zestawieniem tych danych publikowanych przez NFZ.
    Trochę zgony szczepionych spadły.


    Świetny jest ten wykres, który znalazłam szukając danych. Zgadza się z danymi o zgonach które wyszukujemy na Twiterze/FB NFZ. Tylko nam zabrakło info o zgonach nie w pełni zaszczepionych, a tam są ujęte.




    Podziękowali 1Aneta
  • @wiesia
    nie publikowałem, już nadrabiam
  • Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Świeże dane: za ostatni tydzień pokazują 1184 zachorowania z czego 230 zaszczepionych 2 dawkami i 14 dni po 2-giej dawce czyli 19,4 procent.(poprzednie 3 tygodnie to 38 procent, 21 procent i 20 procent) Nadal rząd nie podaje ile z pozostałych ok. 80% tygodniowo jest niezaszczepionych wogóle oraz nie podaje statystyki z podziałem na producentów szczepionek. I żaden mizerny dziennikarzyna nie zapyta.
    Niestety wygląda na to że rząd zaprzestał piątkowego podawania tych danych - tj. ile w pełni zaszczepionych osób po 14 dniach od 2-giej dawki zachorowało. W każdym razie w ostatni piątek ich nie podał i do tej pory brak. Czyżby okazały się niewygodne ?
    Rząd po 2 tygodniach wznowił podawanie powyższych danych więc podaję najnowsze informacje z frontu: w ciągu ostatnich 2 tygodni w Polsce zachorowało 2815 osób z których 646 było w pełni zaszczepionych i po 2 tygodniach od 2-giej dawki czyli 23% wszystkich zachorowań. 
    W pozostałych 77% mieszczą się w pelni zaszczepieni z czasem poniżej 2 tygodni, zaszczepieni 1 dawką oraz niezaszczepieni.


    Ostatnio nie podawałem więc nadrabiam, warto przeczytać bo nie jest dobrze (dla szczepionek):
    kolejny tydzień (ten 2 tygodnie temu):
    zachorowało 2035 osób z których 523 było w pełni zaszczepionych (2 tyg po 2-giej dawce) - 25,7 %

    Ostatni najnowszy tydzień:
    zachorowało 2873 osób z których 788 było w pełni zaszczepionych (2 tyg po 2-giej dawce) - 27,4 %

    Więc jak widać i biorąc pod uwagę wszystkie dane od kiedy rząd podaje - mamy wyraźny wzrost zachorowań wśród w pełni zaszczepionych w stosunku do pozostałych ! Najprawdopodobniej coraz bardziej rozprzestrzenia się wariant niespecjalnie czuły na szczepionkę czyli delta.

    W ciągu ostatniego tygodnia na covid w Polsce zachorowały 3953 osoby z których 1107 było w pełni zaszczepionych i 14 dni od 2-giej dawki co daje 28 %, a więc nadal zachowana jest tendencja wzrostowa stosunku w pełni zaszczepionych do pozostałych. (przypominam że pozostali to nie tylko niezaszczepieni ale także zaszczepieni 1 dawką oraz zaszczepieni 2 dawkami z czasem poniżej 14 dni)
    Kolejny tydzień i nowe dane:
    w ciągu ostatniego tygodnia zachorowało w Polsce 5074 osoby z których 1453 było w pełni zaszczepionych i 14 dni od 2-giej dawki. co daje 28,6 % czyli stosunek ten nadal się zwiększa i to w tym samym tempie...

    Najnowsze dane za ostatni tydzień w Polsce zachorowało 6760 osób z których 2146 było w pełni zaszczepionych co daje 31,7 %.  Znacznie zwiększył się odsetek chorych zaszczepionych niż w ciągu całego poprzedniego miesiąca
    Ostatni najświeższy tydzień w Polsce:
    zachorowało 10432 osoby z których 3584 były w pełni zaszczepione co daje 34,3 %
    Zmarło 168 osób z których 40 były w pełni zaszczepione co daje 23,8 %
    Stosunek w pełni zaszczepionych do pozostałych nadal idzie w górę !
    Ostatni tydzień
    mamy 14971 zakażeń z których 5017 było w pełni zaszczepionych co daje 33.5 proc
    a więc po raz pierwszy od kiedy podawane są dane czyli od lipca mamy lekki spadek stosunku na korzyść zaszczepionych. 
    Zgonów 233 z których 57 było w pełni zaszczepionych co daje 24.5 proc. a więc niewielki wzrost tego stosunku na niekorzyść zaszczepionych.
    Najnowszy tydzień:
    mamy nowych zakażeń 28089 z których 10079 było w pełni zaszczepionych min 14 dni po ostatniej dawce co daje 35,9 % a więc znowu mamy skok w górę !
    Zgonów 292 z których 68 w pełni zaszczepionych co daje 23,3 % .
    Świeże dane za ostatni tydzień:
    Mamy 46371 nowych zakażeń z których 17097 było w pełni zaszczepionych 14 dni po ostatniej dawce co daje 36,9 %
    Zgonów było 516 c czego 156 w pełni zaszczepionych 14 dni po ostatniej dawce co daje 30,2 %
    Oba stosunki nadal ida w górę, a szczególnie liczba zgonów w pełni zaszczepionych ! Bądźcie ostrożni w bezpośrednich kontaktach z innymi ludźmi!
    Najnowszy ostatni tydzień:
    Mamy 68224 zakażeń z których 26084 było w pełni zaszczepionych i 14 dni po ostatniej dawce co daje 38,2 %
    Zgonów było 672  z czego 210 w pełni zaszczepionych i 14 po ostatniej dawce co daje 31,2 %
    I jeden i drugi stosunek nadal idzie w górę na niekorzyść zaszczepionych.

    Najnowszy tydzień:
    Mamy 99171 zakażeń z których 37750 było w pełni zaszczepionych 14 dni po ostatniej dawce co daje 38 %  (poziom niemal taki sam co tydzień temu)
    Zgonów było 1008 z czego 244 w pełni zaszczepionych i 14 dni po ostatniej dawce co daje 24,2 %. (mamy spadek na korzyść zaszczepionych, zobaczymy czy się utrzyma)


  • edytowano listopad 2021
    @wiesia ; dzięki za ten wykres, przydałby się taki nie tylko dla zgonów ale i zakażeń (nie mówiąc że przydałby się z podziałem na wiek i rodzaj szczepionki). Ale ostatni tydzien na wykresie dla zaszczepionych 1-dawkowo i 2-dawkowo poniżej 14 dni podbija liczbe zgonów o 1,6 punkta procentowego, jeśli byśmy to przełożyli na zakażenia na obecne 38% to dawałoby 39,6 % co jest bliskie zakładanemu przeze mnie 40%. (Założenie to przyjąłem obserwując parę miesięcy temu dane z Wielkiej Brytanii). Co by oznaczało że pewien bonus dla zaszczepionych jednak jest.
    Jednak statystycznie na liczbie zgonów nie można do końca polegac bo ona nigdy nie idzie w parze z zakażeniami tylko jest dosyć opóźniona ponieważ w szpitalu przez pewien czas jeszcze trwa walka o życie.
    Podziękowali 1wiesia
  • Bawaria. Stan klęski żywiołowej

    W Bawarii obowiązuje stan klęski żywiołowej. Konsulat Polski w Monachium ostrzega przed podróżami.

    Z powodu dramatycznego wzrostu liczby infekcji koronawirusem Bawaria po raz kolejny ogłosiła na swoim terenie stan klęski żywiołowej. Obowiązuje on od czwartku, 11 listopada.

    Ogłoszenie stanu klęski żywiołowej umożliwia skoordynowane i zorganizowane działania wszystkich organów, departamentów i organizacji zaangażowanych w ochronę przed katastrofami.

    Poprzednio stan klęski żywiołowej z powodu pandemii koronawirusa ogłoszono w Bawarii 9 grudnia 2020 roku i zniesiono dopiero 4 czerwca br.

     Siedmiodniowy wskaźnik zachorowalności na 100 tys. mieszkańców osiągnął rekordowe 427,4. Przybywa też pacjentów na oddziałach covidowych, w tym na oddziałach intensywnej terapii. Jak poinformował bawarski rząd, w wielu szpitalach jest już teraz niewiele wolnych łóżek.

    https://www.dw.com/pl/bawaria-stan-klęski-żywiołowej/a-59794358


  • Restrykcje tylko dla niezaszczepionych. Niemcy ujawniają plan na wypadek pogorszenia sytuacji epidemicznej

    Jeżeli sytuacja epidemiczna w Niemczech się pogorszy, nowe ograniczenia zostaną wprowadzone tylko dla osób, które nie zaszczepiły się przeciw COVID-19 – poinformował w środę rzecznik rządu Steffen Seibert.

    https://polskatimes.pl/restrykcje-tylko-dla-niezaszczepionych-niemcy-ujawniaja-plan-na-wypadek-pogorszenia-sytuacji-epidemicznej/ar/c1-15885563
  • Piotr Gąsowski trafił do szpitala, a przecież zaszczepiony:
    https://www.pudelek.pl/piotr-gasowski-trafil-do-szpitala-z-koronawirusem-no-i-przyszla-kolej-na-mnie-6705693700099040a
    Mówiłem już tutaj o mechaniźmie, gdy czujemy bezsilność powtarzamy bezmyslnie to co nam z boku podpowiadają. Dlatego on powtarza że przechodzi łagodnie, chociaż dziecko wie że gdyby to było łagodnie toby nie leżał pod tlenem.
  • edytowano listopad 2021
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Świeże dane: za ostatni tydzień pokazują 1184 zachorowania z czego 230 zaszczepionych 2 dawkami i 14 dni po 2-giej dawce czyli 19,4 procent.(poprzednie 3 tygodnie to 38 procent, 21 procent i 20 procent) Nadal rząd nie podaje ile z pozostałych ok. 80% tygodniowo jest niezaszczepionych wogóle oraz nie podaje statystyki z podziałem na producentów szczepionek. I żaden mizerny dziennikarzyna nie zapyta.
    Niestety wygląda na to że rząd zaprzestał piątkowego podawania tych danych - tj. ile w pełni zaszczepionych osób po 14 dniach od 2-giej dawki zachorowało. W każdym razie w ostatni piątek ich nie podał i do tej pory brak. Czyżby okazały się niewygodne ?
    Rząd po 2 tygodniach wznowił podawanie powyższych danych więc podaję najnowsze informacje z frontu: w ciągu ostatnich 2 tygodni w Polsce zachorowało 2815 osób z których 646 było w pełni zaszczepionych i po 2 tygodniach od 2-giej dawki czyli 23% wszystkich zachorowań. 
    W pozostałych 77% mieszczą się w pelni zaszczepieni z czasem poniżej 2 tygodni, zaszczepieni 1 dawką oraz niezaszczepieni.


    Ostatnio nie podawałem więc nadrabiam, warto przeczytać bo nie jest dobrze (dla szczepionek):
    kolejny tydzień (ten 2 tygodnie temu):
    zachorowało 2035 osób z których 523 było w pełni zaszczepionych (2 tyg po 2-giej dawce) - 25,7 %

    Ostatni najnowszy tydzień:
    zachorowało 2873 osób z których 788 było w pełni zaszczepionych (2 tyg po 2-giej dawce) - 27,4 %

    Więc jak widać i biorąc pod uwagę wszystkie dane od kiedy rząd podaje - mamy wyraźny wzrost zachorowań wśród w pełni zaszczepionych w stosunku do pozostałych ! Najprawdopodobniej coraz bardziej rozprzestrzenia się wariant niespecjalnie czuły na szczepionkę czyli delta.

    W ciągu ostatniego tygodnia na covid w Polsce zachorowały 3953 osoby z których 1107 było w pełni zaszczepionych i 14 dni od 2-giej dawki co daje 28 %, a więc nadal zachowana jest tendencja wzrostowa stosunku w pełni zaszczepionych do pozostałych. (przypominam że pozostali to nie tylko niezaszczepieni ale także zaszczepieni 1 dawką oraz zaszczepieni 2 dawkami z czasem poniżej 14 dni)
    Kolejny tydzień i nowe dane:
    w ciągu ostatniego tygodnia zachorowało w Polsce 5074 osoby z których 1453 było w pełni zaszczepionych i 14 dni od 2-giej dawki. co daje 28,6 % czyli stosunek ten nadal się zwiększa i to w tym samym tempie...

    Najnowsze dane za ostatni tydzień w Polsce zachorowało 6760 osób z których 2146 było w pełni zaszczepionych co daje 31,7 %.  Znacznie zwiększył się odsetek chorych zaszczepionych niż w ciągu całego poprzedniego miesiąca
    Ostatni najświeższy tydzień w Polsce:
    zachorowało 10432 osoby z których 3584 były w pełni zaszczepione co daje 34,3 %
    Zmarło 168 osób z których 40 były w pełni zaszczepione co daje 23,8 %
    Stosunek w pełni zaszczepionych do pozostałych nadal idzie w górę !
    Ostatni tydzień
    mamy 14971 zakażeń z których 5017 było w pełni zaszczepionych co daje 33.5 proc
    a więc po raz pierwszy od kiedy podawane są dane czyli od lipca mamy lekki spadek stosunku na korzyść zaszczepionych. 
    Zgonów 233 z których 57 było w pełni zaszczepionych co daje 24.5 proc. a więc niewielki wzrost tego stosunku na niekorzyść zaszczepionych.
    Najnowszy tydzień:
    mamy nowych zakażeń 28089 z których 10079 było w pełni zaszczepionych min 14 dni po ostatniej dawce co daje 35,9 % a więc znowu mamy skok w górę !
    Zgonów 292 z których 68 w pełni zaszczepionych co daje 23,3 % .
    Świeże dane za ostatni tydzień:
    Mamy 46371 nowych zakażeń z których 17097 było w pełni zaszczepionych 14 dni po ostatniej dawce co daje 36,9 %
    Zgonów było 516 c czego 156 w pełni zaszczepionych 14 dni po ostatniej dawce co daje 30,2 %
    Oba stosunki nadal ida w górę, a szczególnie liczba zgonów w pełni zaszczepionych ! Bądźcie ostrożni w bezpośrednich kontaktach z innymi ludźmi!
    Najnowszy ostatni tydzień:
    Mamy 68224 zakażeń z których 26084 było w pełni zaszczepionych i 14 dni po ostatniej dawce co daje 38,2 %
    Zgonów było 672  z czego 210 w pełni zaszczepionych i 14 po ostatniej dawce co daje 31,2 %
    I jeden i drugi stosunek nadal idzie w górę na niekorzyść zaszczepionych.

    Najnowszy tydzień:
    Mamy 99171 zakażeń z których 37750 było w pełni zaszczepionych 14 dni po ostatniej dawce co daje 38 %  (poziom niemal taki sam co tydzień temu)
    Zgonów było 1008 z czego 244 w pełni zaszczepionych i 14 dni po ostatniej dawce co daje 24,2 %. (mamy spadek na korzyść zaszczepionych, zobaczymy czy się utrzyma)


    Najnowszy tydzień:
    Mamy 127357 zakażeń z czego 40523 było w pełni zaszczepionych co daje 31,8 % (ogromny spadek na korzyść zaszczepionych ! Nagły spadek do poziomu sprzed 8 tygodni, statystycznie jest to bardzo dziwne ... wydaje się że 3-cia dawką nie można tego wytłumaczyć bo zbyt mało osób ja wzięło)
    Zgonów mamy 1844 z czego 502 w pełni zaszczepionych co daje 27,2 % (tutaj mamy lekkie podbicie, ale nic niezwykłego)
  • Może już gdzieś był tu taki wątek, czym leczyliście siebie i dzieci w czasie covid? 
  • My teraz przechodzimy, znaczy żona (w pełni szczepiona 2 dawkami) źle się poczuła, jednak w Warszawie na teleporade czeka sie kilka dni, więc zawiozłem ją na test prywatnie i wyszedł pozytywny. generalnie przechodzi bez gorączki, ból oczu, kaszel, utrata węchu i smaku. Po 4 dniach starsza córka nieszczepiona - gorączka do 39,2 i kaszel. Tylko paracetamol + aspiryna + witamina C (acerola) + witamina D3 + dużo pić. Ja nieszczepiony na razie praktycznie bez objawów, więc jak nagle przestanę pisać to będziecie wiedzieć że po mnie.
    Podziękowali 2domi siostraKasik
  • @Hamal
    Trzymkaj się.
  • edytowano listopad 2021
    Na razie od 5-ciu dni szumi mi w głowie (jak po koncercie), ale dopiero dzis dostałem gorączki, na razie nie kaszlę.
  • trzymaj się @Hamal ;
  • Najprawdopodobniej umożliwione zostanie podawanie trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 wcześniej niż po pół roku od szczepienia podstawowego — powiedziała PAP prof. Magdalena Marczyńska po niedzielnym spotkaniu Rady Medycznej z premierem Mateuszem Morawieckim.
    ____________
    wkrótce szczepionki będą podawane codziennie rano :-/
  • Moja córka zapisała się na 3 dawkę,  ja też wezmę,  jak tylko trochę pozbieram się po wypadku.
  • edytowano listopad 2021
    Szwagierka była w Hiszpanii na jakiejś konferencji, pojechała cała grupa,
    większość zaszczepiona, wszyscy złapali covida i z tym covidem wrócili do domu (mieli przecież "certyfikat", więc na lotnisku bez problemu weszli do samolotu). Został tylko jeden kolega - niezaszczepiony - jego nie wpuścili, dostał listę hoteli, gdzie może się zatrzymać... w żadnym z tych hoteli go nie przyjęli na wieść, że ma wirusa... w końcu przestał się przyznawać i udało mu się znaleźć nocleg

    druga historia:
    moja (niestety niezbyt mądra) ciocia miała zaplanowany wycieczkę do Paryża, z koleżankami
    źle się już czuła, ale poleciały, w końcu jest zaszczepiona, co się może stać?
    oczywiście wszystkie pozarażała
    Podziękowali 2In Spe mmaj333
  • Nieodpowiedzialnosć lever max wrrr
  • i ufność w skuteczność szczepionek
    Podziękowali 1Gosia5
  • Dziwi mnie,że ludzi nie zastanawia taka bezmyślna niekonsekwencja,że pozwalają zaszczepionym roznosić wirusa.
    Mądremu samo to powinno wystarczyć, że wszelakim władzom nie chodzi o zatrzymanie epidemi tylko wciśnięcie w ludzi szczepionek.

    Podziękowali 3mmaj333 Ewasz Joannna
  • Absurdów ciąg dalszy...
    Dzisiaj w przedszkolu mojego dziecka jak i w innych przedszkolach obchodzony jest tz. Dzień Misia,na który zawsze dzieci przynosiły z domu ukochane pluszaki-misie. Z racji pandemii w tym roku dzieciom misiów przynosić nie wolno było...
    Ktoś mi wytłumaczy logikę czy ten miś zaraża bardziej niż samo dziecko, które by przyszło z zakażonego wirusem domu?
    Podziękowali 1Elżunia
  • @olgal, nie wiedziałaś? Misie są najgorsze, bo niezaszczepione  :#
  • U nas przynoszą misie. I dobrze, bo cały zeszły rok nic nie mogli wnosić.
  • W przedszkolu jedyne co pozostało po pandemii, to to, że rodzice nie wchodzą do przedszkola. To też dobre, dziecko się usamodzielnia, rodzic się nie przepaca czekając  szatni na dziecko.
  • U nas misie były
  • Dziś piątek, dzień publikacji danych przez MZ.

    Tydz. do tygodnia:
    44% osób zakażonych covid to osoby w pełni zaszczepione.
    30% zgonów na covid to osoby w pełni zaszczepione.

    Podziękowali 2Aneta Joannna
  • Oki, a teraz chciała bym wiedzieć - jaki procent w tym miało lewe świadectwa szczepienia?
    Poza tym,  nawet jeżeli umiera 30 proc. to jednak 70 przeżywa. Bez szczepień było by 100 proc. trupów. 
  • Fakt, że 30% zmarłych stanowią zaszczepieni, nie znaczy że 70% przeżyło. 70% zmarłych stanowią niezaszczepieni oraz zaszczepieni jedną dawką albo bez upływu 14dni od drugiej dawki.
    W zasadzie chyba(?) nie można powiedzieć ile zaszczepionych przeżywa... ale ja już o tej porze nie myślę.

    Natomiast jest jeszcze druga str. przypadki zakażeń są raczej niedoszacowane: testuje się głównie osoby niezaszczpione (wiele afer było cytowanych), można delikatnie przypuszczać, że być może w przypadku zgonów też ma miejsce jakieś niedoszacowanie... ale to jest moje gdybanie.
    W każdym razie dane z innych krajów, chyba UK, na to wskazują.

    Co do lewych paszczportów, to chyba margines. Promil, max procent. Zwłaszcza w zderzeniu z tymi niedoszacowaniami. Ale to są przypuszczenia na bazie obserwacji.
    Podziękowali 1KasiaGorska
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.