Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Będzie wojna?

11718202223136

Komentarz

  • Ja np też bym chciała żeby konflikt Rosji z Ukrainą wpływał na moje gospodarstwo domowe.
    Nawet nie wiedziałam, że między Rosją a Ukraina są tak napięte nastroje że bandyta Putin  poczuł zew krwi 
  • asiao powiedział(a):
    Ja np też bym chciała żeby konflikt Rosji z Ukrainą wpływał na moje gospodarstwo domowe.
    Nawet nie wiedziałam, że między Rosją a Ukraina są tak napięte nastroje że bandyta Putin  poczuł zew krwi 
    już pisałem w tym wątku - nie o nastroje chodzi, a o bezpieczeństwo
  • No ale wcześniej musiały być nastroje które osiągnęły punkt krytyczny i Putin zaatakował 
  • nastroje w Rosji, że to ostatni moment, by zachować potencjał nuklearny, czyli zachować Rosję,
    z ich punktu widzenia
  • A ktoś ma pomysł czemu działania rosyjskie tak dziwnie wyglądają? Jakby nie mieli ludzi, sprzętu, broni, byli słabi. Co sie za takim prowadzeniem wojny może kryć? Nie chce mi się wierzyć, że to realny obraz rosyjskiej armii.
    Podziękowali 1PonuraKura
  • oszukał ich własny wywiad, podobno już "poleciały głowy"

    myśleli chyba że będą im przychylne nastroje ludności
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano marzec 2022
    Beta powiedział(a):
    A ktoś ma pomysł czemu działania rosyjskie tak dziwnie wyglądają? Jakby nie mieli ludzi, sprzętu, broni, byli słabi. Co sie za takim prowadzeniem wojny może kryć? Nie chce mi się wierzyć, że to realny obraz rosyjskiej armii.
    Powtarzam to od początku tego wątku. Jeśli Rosja nie zajęła Ukrainy to tylko dlatego że tak chciała. Widocznie taki ma plan. Być może udaje niemrawość i tylko sprawdza czy NATO wejdzie do wojny. A w tym czasie pacyfikuje armię ukraińską, niszczy przemysł co powoduje osłabienie pozycji negocjacyjnej Ukrainy w rozmowach z Rosją o przyszłości.
    Podziękowali 2Elf77 PonuraKura
  • 5 min. temu
    Artykuł 5 traktatu NATO jest słabszy niż kiedykolwiek wcześniej - ocenił we wtorek ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski


    Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/na-zywo-wojna-w-ukrainie-dwudziesty-dzien-inwazji-rosji-relacja-na-z,nzId,2020,akt,151604#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  • edytowano marzec 2022
    to jest ciekawe Izrael zaatakował Iran
    https://wiadomosci.wp.pl/atak-na-iranska-baze-lotnicza-izrael-zniszczyl-setki-dronow-6747535311960800a
    Od dłuższego czasu dokonywane są ataki na ważne irańskie cele, robi się przedpole do wojny
  • edytowano marzec 2022
    .
  • 25 marca papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi - ogłosił we wtorek Watykan. Papież dokona tego podczas nabożeństwa pokutnego w bazylice Świętego Piotra.

    Mam nadzieję że po tym będzie pozamiatane...
  • Prayboy powiedział(a):
    25 marca papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi - ogłosił we wtorek Watykan. Papież dokona tego podczas nabożeństwa pokutnego w bazylice Świętego Piotra.

    Mam nadzieję że po tym będzie pozamiatane...
    Nie wierzę - to magicznie nie działa.
  • to jest dobry dowcip, w stylu "łapaj złodzieja!"

    13 min. temu

    Reuters: Amerykański Senat uznał Putina zbrodniarzem wojennym

    Reuters: Amerykański Senat uznał Władimira Putina zbrodniarzem wojennym. Rezolucja została przyjęta jednogłośnie. 


    Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/na-zywo-wojna-w-ukrainie-21-dzien-inwazji-rosji-relacja-na-zywo,nzId,2022,akt,160513#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

     Serbia, 
    Afganistan, Irak, Libia, Syria


  • A co do tego wszystkiego mają - Serbia, Afganistan, Irak, Libia, Syria?
  • edytowano marzec 2022
    to dla kumatych :)
  • edytowano marzec 2022
    Prayboy powiedział(a):
    25 marca papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi - ogłosił we wtorek Watykan. Papież dokona tego podczas nabożeństwa pokutnego w bazylice Świętego Piotra.

    Mam nadzieję że po tym będzie pozamiatane...
    Nie będzie. Raz że nie zrobi tego w jedności z biskupami, dwa siostra Łucja powiedziała że swiat się opamięta i w końcu poświęci Rosję ale będzie już za późno :( 
  • Z tego co wiem, to cywilne cele w czasie wojny, to zbrodnia. Z pomyłek Ameryksnie byli sądzeni, nigdy jednak masowo nie atakowano cywili.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano marzec 2022
    Zuzapola powiedział(a):
    Z tego co wiem, to cywilne cele w czasie wojny, to zbrodnia. Z pomyłek Ameryksnie byli sądzeni, nigdy jednak masowo nie atakowano cywili.
    tak z pamięci, to stacja telewizyjna w Belgradzie,
    nie przypominam sobie procesu

    a wszystkie te wojny pod fałszywymi pretekstami, więc wszystkie ofiary zaliczają się do zbrodni

    a jeszcze z opowiadań naszych żołnierzy z Afganistanu - Amerykanie nie brali jeńców, tylko pojmanych zabijali, taka podobno była praktyka, też nie słyszałem o jakiejś aferze z tego powodu
    Podziękowali 1Avq
  • Agmar powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    25 marca papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi - ogłosił we wtorek Watykan. Papież dokona tego podczas nabożeństwa pokutnego w bazylice Świętego Piotra.

    Mam nadzieję że po tym będzie pozamiatane...
    Nie będzie. Raz że nie zrobi tego w jedności z biskupami, dwa siostra Łucja powiedziała że swiat się opamięta i w końcu poświęci Rosję ale będzie już za późno :( 

     s. Łucja powiedziała, że poświecenie, o które prosiła Maryja odbyło się w 1984r. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • wtedy nie zostały spełnione wszystkie warunki
  • ? Kiedy s. Łucja zmieniła zdanie? Najpierw ogłosiła, że było jak trzeba i nieba przyjęło, a potem, że jednak nie?
  • edytowano marzec 2022
    Beta powiedział(a):
    ? Kiedy s. Łucja zmieniła zdanie? Najpierw ogłosiła, że było jak trzeba i nieba przyjęło, a potem, że jednak nie?
    Drążąc temat Zavala przypomniał, iż Siostra Łucja potwierdziła, jakoby Niebo zaakceptowało konsekrację. Wtedy to właśnie niedowierzając ksiądz Amorth miał zapytać: „Łucja tak powiedziała…?”

    Zavala kontynuował:
    „Kardynał Tarcisio Bertone tak powiedział, w 2000 roku, ukrywając się za listem [escudándose en una carta] od siostry Łucji z listopada 1989 roku, w którym stwierdziła, że Niebo uznało poświęcenie pomimo jednego z najważniejszych jego warunków”.

    „Czy widział Pan ten list”, zapytaj tak jakby przeprowadzał dochodzenie policyjne w poszukiwaniu dowodów.
    „Nigdy”, odpowiedział stanowczo Zavala.

    „Nie uważam, że kiedykolwiek Pan go zobaczy, ponieważ jestem przekonany, że siostra Łucja go nie napisała”.
    „Skąd jest Ksiądz tego taki pewien?”

    „Dlaczego Bertone nie pokazał listu kiedy powinien był to zrobić, kiedy ogłaszał Trzecią Tajemnicę Fatimską? Zwykła fotokopia manuskryptu, zawarta w oficjalnej dokumentacji Watykanu, wystarczyłaby żeby rozwiać wszelkie wątpliwości. Skoro Watykan zawsze był tak skrupulatny w dostarczaniu dowodów potwierdzających autentyczność informacji od siostry Łucji w mniej ważnych kwestiach, z jakiego powodu poskąpiono jedynego udokumentowanego dowodu, który według Bertone, potwierdza fakt, który bez wątpliwości jest tak samo ważny jak konsekracja dokonana przez Jana Pawła II
  • W tej kwestii myślę, że ważniejsze jest to co mówiła s. Łucja niż ktokolwiek inny.
  • Beta powiedział(a):
    W tej kwestii myślę, że ważniejsze jest to co mówiła s. Łucja niż ktokolwiek inny.
    My nie wiemy co mówiła siostra Łucja - siostrę Łucję odcięto od świata i robiono wszystko żeby nawet papież nie miał do niej dostępu (choć udało mu się spotkać w końcu z nią)
    Owocem poświęcenia Rosji wg słów Matki Bożej miało być jej nawrócenia. Rozumiem że ta wojna to efekt nawrócenia? Papież poświęcił szczególnie te narody o które MAtka BOza prosiła ale słowa Rosja zabroniono mu użyć, nawet bezpośrednio w trakcie modlitwy KS Amorth mówił że papież pytał czy może powiedzieć Rosja i mu nie pozwolono 
  • Agmar powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    W tej kwestii myślę, że ważniejsze jest to co mówiła s. Łucja niż ktokolwiek inny.
    My nie wiemy co mówiła siostra Łucja - siostrę Łucję odcięto od świata i robiono wszystko żeby nawet papież nie miał do niej dostępu (choć udało mu się spotkać w końcu z nią)
    Owocem poświęcenia Rosji wg słów Matki Bożej miało być jej nawrócenia. Rozumiem że ta wojna to efekt nawrócenia? Papież poświęcił szczególnie te narody o które MAtka BOza prosiła ale słowa Rosja zabroniono mu użyć, nawet bezpośrednio w trakcie modlitwy KS Amorth mówił że papież pytał czy może powiedzieć Rosja i mu nie pozwolono 
    1. Maryja nie powiedziała, w jakim czasie po poświeceniu Rosja się nawróci. Minęło też wiele lat od tej prośby do jej spełnienia. Co byłoby, gdyby to było szybciej? Może dzisiejsza wojna to skutek tego opóźnienia? To wie tylko Bóg.
    2. Po wcześniejszych poświeceniach s. Łucja mówiła, że nie czynią zadość prośbie Maryji i prosiła o poświecenie Rosji, które będzie wypełnieniem tej prośby, a po 1984r. już nie. Jaki mógłby być inny powód?
    3. Bóg mógł przyjąć ofiarowanie nawet jak literalnie było nieidealne. Przecież to nie magia, a słowa kierowane do Boga to nie zaklęcia. Nie człowiekowi decydować czy Bóg je przyjął czy nie.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Beta powiedział(a):
    Agmar powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    W tej kwestii myślę, że ważniejsze jest to co mówiła s. Łucja niż ktokolwiek inny.
    My nie wiemy co mówiła siostra Łucja - siostrę Łucję odcięto od świata i robiono wszystko żeby nawet papież nie miał do niej dostępu (choć udało mu się spotkać w końcu z nią)
    Owocem poświęcenia Rosji wg słów Matki Bożej miało być jej nawrócenia. Rozumiem że ta wojna to efekt nawrócenia? Papież poświęcił szczególnie te narody o które MAtka BOza prosiła ale słowa Rosja zabroniono mu użyć, nawet bezpośrednio w trakcie modlitwy KS Amorth mówił że papież pytał czy może powiedzieć Rosja i mu nie pozwolono 
    1. Maryja nie powiedziała, w jakim czasie po poświeceniu Rosja się nawróci. Minęło też wiele lat od tej prośby do jej spełnienia. Co byłoby, gdyby to było szybciej? Może dzisiejsza wojna to skutek tego opóźnienia? To wie tylko Bóg.
    2. Po wcześniejszych poświeceniach s. Łucja mówiła, że nie czynią zadość prośbie Maryji i prosiła o poświecenie Rosji, które będzie wypełnieniem tej prośby, a po 1984r. już nie. Jaki mógłby być inny powód?
    3. Bóg mógł przyjąć ofiarowanie nawet jak literalnie było nieidealne. Przecież to nie magia, a słowa kierowane do Boga to nie zaklęcia. Nie człowiekowi decydować czy Bóg je przyjął czy nie.
    Punkt 2 i 3 przeczą sobie 
  • edytowano marzec 2022
    Dlaczego tak uważasz?

    Edit: one dotyczą różnych aspektów.
    2. Dotyczy postawy s. Łucji.
    3. Dotyczy miłosierdzia Boga i tego, że nie musi być po ludzku idealnie, by Bogu wystarczyło. Czyjaś analiza nie wiąże Boga. Po ludzku może czegoś zabrakło, nie było idealnie, ale Bóg jest ponad ludzkie wyobrażenie. Człowiek by nie przyjął, czepiałby się litery, ale Bóg przyjął. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.