Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Będzie wojna?

12526283031136

Komentarz

  • miał rację Miedwiediew, pisząc o Morawieckim "towarzysz"
    gdyż nasz premier zachowuje się jak typowy aparatczyk z PRL-u;
    widać jest to ponadustrojowe
  • Klarcia powiedział(a):

    To wszystko jest udokumentowane, rozliczenie nastąpi po wojnie.

    Nie wszystko zostało udokumentowane, albo te dokumenty nie zostały pokazane publicznie. W większości są to emocjonalne artykuły prasowe z odpowiednio dobranymi zdjęciami.

    Logika żąda dowodów, nie emocji i w tej kwestii JKM ma rację. Natomiast wiem co potrafią robić wojska na froncie, zwłaszcza jak są naszprycowane narkotykami. I wiem, że dla cywilizacji wschodnich życie ludzkie nie przedstawia żadnego znaczenia. Dlatego raczej przychylam się ku Ukrainie, nie wierząc jej jednak w 100%. Widziałem co potrafią zrobić Ukraińcy z osobami których nie lubią.
  • Kornik powiedział(a):
    Rosjanie nie kłamią jak Ukraińcy, nie mają żydowskich zwyczajów kreowania...
    Tak dla przypomnienia wśród całego dowództwa Rosji, prawdziwych Rosjan raczej nie ma za dużo. Nawet wokół Putina krążą różne opinie, że niekoniecznie jest narodowości rosyjskiej. Tak to jest jak się tworzy imperium z krańcowo różnych narodów.
  • Kornik powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    Od strony logicznej ciężko cokolwiek zarzucić. Ale przecież nie mamy innego wyjścia niż komuś wierzyć, bo świat zszedłby już zupełnie na psy.


    sądząc po nieustannych kłamstwach strony ukraińskiej i postawieniu przez Żeleńskiego na propagandę czyli żydowskim zwyczajem na kreowanie rzeczywistości,
    co najmniej lepiej poczekać na czasy powojenne

    ja wierzę Rosjanom

    To bardzo dobry pomysł, Rosjanie nie kłamią jak Ukraińcy, nie mają żydowskich zwyczajów kreowania i w ogóle chętnie pomogliby Polsce stworzyć taką oazę szczęścia, wolności i dobrobytu jak w Rosji lub Białorusi. Czemu ci głupi Polacy wolą życie takie jak w krajach Europy Zachodniej, a nie jak w Białorusi?
    co do kreowania rzeczywistości w wykonaniu rosyjskim, to przydałyby się jakieś przykłady,
    co zas do oazy szczęścia i dobrobytu, to, wydaje miśie, bardziej adekwatna jest Rosja carska sprzed I wojny światowej, niż Białoruś, wszak Putin odwołuje się raczej do carskiej tradycji
  • edytowano kwiecień 2022
    wolność wydała mi się oczywista, przynajmniej w Rosji, ale i w Białorusi jest nie gorsza niż u nas, chociaż pod innymi względami

    np. wolność wycięcia drzewa na swoim terenie,
    więc tzw własność prywatna 

    czy wolność nieoglądania reklam wielkopowierzchniowych albo parad zboczeńców
  • To, że zdjęcie jest obrabiane jak najbardziej można wykryć. 
    To, że na świecie wielokrotnie dochodziło do ludobójstwa też nie jest jakimś wymysłem. Dla mnie sytuacja, w której obce państwo wkracza zbrojenie na teren drugiego powoduje, że wszelkie zbrodnie które mają miejsce spadają na konto agresora. Rosja by nie wkroczyła, nie było by tej i innych sytuacji. Rosjanie sami wykroili taki a nie inny kształt Ukrainy, dopiero po uzyskaniu przez nią pewnej niezależności przestał im odpowiadać. 
    Teraz znaleźli pretekst, jakoby kiedyś Ukraina miałaby wstąpić do NATO (co realnie było dość mało prawdopodobne, o bombie nie wspominając). Jeśli my jesteśmy w NATO już tyle lat i jakoś nie ma mowy o atomowkach na naszym terenie (poza niektórymi wypowiedziami w reakcji na ostatnią sytuację), to jak sobie @Pioszo54 wyobrażasz przeprowadzenie "atomizacji" na Ukrainie? Niemcy i Francja z pewnością by się zgodzili...
    Ale jak się chce uderzyć psa to kij zawsze się znajdzie. 
  • edytowano kwiecień 2022
    Ula powiedział(a):
    To, że zdjęcie jest obrabiane jak najbardziej można wykryć. 
    To, że na świecie wielokrotnie dochodziło do ludobójstwa też nie jest jakimś wymysłem. Dla mnie sytuacja, w której obce państwo wkracza zbrojenie na teren drugiego powoduje, że wszelkie zbrodnie które mają miejsce spadają na konto agresora. Rosja by nie wkroczyła, nie było by tej i innych sytuacji. Rosjanie sami wykroili taki a nie inny kształt Ukrainy, dopiero po uzyskaniu przez nią pewnej niezależności przestał im odpowiadać. 
    Teraz znaleźli pretekst, jakoby kiedyś Ukraina miałaby wstąpić do NATO (co realnie było dość mało prawdopodobne, o bombie nie wspominając). Jeśli my jesteśmy w NATO już tyle lat i jakoś nie ma mowy o atomowkach na naszym terenie (poza niektórymi wypowiedziami w reakcji na ostatnią sytuację), to jak sobie @Pioszo54 wyobrażasz przeprowadzenie "atomizacji" na Ukrainie? Niemcy i Francja z pewnością by się zgodzili...
    Ale jak się chce uderzyć psa to kij zawsze się znajdzie. 
    wbij sobie w wyszukiwarkę deep fake

    ale te zdjęcia (przynajmniej te, które zobaczyłem) to zwykła aranżacja - faceci noszący czarne worki, leżące ciała z zakrytymi twarzami, które mogą być kukłami lub żywymi ludźmi, udającymi zabitych, zero ran

    a jednocześnie, wojska rosyjskie, prowadzące wojnę, w rozpraszaniu manifestacji ledwo się zbliżają do brutalności policji francuskiej, walczącej z "żółtymi kamizelkami"
  • Wiem co to jest. To, że ja na oko tego nie zauważe, nie znaczy, że w plikach da się takie rzeczy zrobić bezśladowo. 
  • edytowano kwiecień 2022
    Ula powiedział(a):
    Wiem co to jest. To, że ja na oko tego nie zauważe, nie znaczy, że w plikach da się takie rzeczy zrobić bezśladowo. 
    wystarczy zrobić zdjęcie ekranu (czy też jego cyfrowy odpowiednik)
     i nie będzie żadnego śladu w pliku
  • Kornik powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    wolność wydała mi się oczywista, przynajmniej w Rosji, ale i w Białorusi jest nie gorsza niż u nas, chociaż pod innymi względami

    np. wolność wycięcia drzewa na swoim terenie,
    więc tzw własność prywatna 

    czy wolność nieoglądania reklam wielkopowierzchniowych albo parad zboczeńców

    No więc ludzie na szczęście wolą wolność w normalnym znaczeniu tego słowa, bez konieczności uciekania się do "wolności nieoglądania reklam wielkopowierzchniowych albo parad zboczeńców", z której mogą cieszyć się mieszkańcy Białorusi
    ludzie są różni
  • mamy różne pojęcie normalności, więc raczej się nie dogadamy :)
  • Ja widziałam (niestety) również bardziej drastyczne zdjęcia. 
    A martwi ludzie wyglądają trochę jak "kukły".
    Poza tym mam wiadomości od osob, które kiedyś opiekowały się moja babcia, o ile na początku nie było paniki, to teraz jest już płacz w czasie rozmowy, będą próbowali wydostać dziewczynę w ciąży z małym dzieckiem do Polski.
  • Ula powiedział(a):
    Ja widziałam (niestety) również bardziej drastyczne zdjęcia. 
    A martwi ludzie wyglądają trochę jak "kukły".
    Poza tym mam wiadomości od osob, które kiedyś opiekowały się moja babcia, o ile na początku nie było paniki, to teraz jest już płacz w czasie rozmowy, będą próbowali wydostać dziewczynę w ciąży z małym dzieckiem do Polski.
    tak, wojna jest straszna
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Kornik powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    wolność wydała mi się oczywista, przynajmniej w Rosji, ale i w Białorusi jest nie gorsza niż u nas, chociaż pod innymi względami

    np. wolność wycięcia drzewa na swoim terenie,
    więc tzw własność prywatna 

    czy wolność nieoglądania reklam wielkopowierzchniowych albo parad zboczeńców

    No więc ludzie na szczęście wolą wolność w normalnym znaczeniu tego słowa, bez konieczności uciekania się do "wolności nieoglądania reklam wielkopowierzchniowych albo parad zboczeńców", z której mogą cieszyć się mieszkańcy Białorusi
    ludzie są różni
    Tu rozumiem w Polsce nie mieszkasz, by tych parad nie oglądać i jesteś już dawno na Białorusi lub w Rosji?
  • Turturek powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):

    To wszystko jest udokumentowane, rozliczenie nastąpi po wojnie.

    Nie wszystko zostało udokumentowane, albo te dokumenty nie zostały pokazane publicznie. W większości są to emocjonalne artykuły prasowe z odpowiednio dobranymi zdjęciami.

    Logika żąda dowodów, nie emocji i w tej kwestii JKM ma rację. Natomiast wiem co potrafią robić wojska na froncie, zwłaszcza jak są naszprycowane narkotykami. I wiem, że dla cywilizacji wschodnich życie ludzkie nie przedstawia żadnego znaczenia. Dlatego raczej przychylam się ku Ukrainie, nie wierząc jej jednak w 100%. Widziałem co potrafią zrobić Ukraińcy z osobami których nie lubią.
    Jak dotąd,  to jedynie w Mariupolu nie brali ruskich do niewoli, przestrzegali im kolana i zostawiali.
    Ja bym przestrzelała dłonie, bo przecież trzeba pozbawić wroga możliwości walki.
    Nie mieli i nie mają możliwości brać jeńców,  bo siedzą w kotle, otoczeni przez ruskich. Jeńców nie miałby kto pilnować i nie było by czym ich karmić. 

    Jestem pewna, że doniesienia o barbarzyństwie kacapów są prawdziwe, bo wiemy już co robili w Groźnym i w Gruzji.
    Przy tym, pamiętamy co się działo, gdy nas "wyzwalali".
  • Na TT była pokazana historia ruskiego żołdaka (nie umiem wklejać zdjęć, niestety). Gdy go zabili, znaleźli przy nim zrabowane  precjoza, a na telefonie rozmowę z żoną,  która prosiła go "żeby brał łupy, jakie tylko może". 
    Miał przy sobie zdjęcie z ich ślubu. Zrobili fotkę trupa (na brzuchu położyli to, co ukradł) i  skomponowali to ze  zdjęciem ślubnym. Stoi pani młoda, a obok zabity. Wrzucono to do sieci, ale jeszcze ekstra posłano  żonie. SUPER.
    "Lubię to".

    Trują też ruskich jedzeniem i spirytusem metylowym. :D
    Z jedzeniem, to na krótką metę,  ale z alkoholem pomysł przedni. Nie daje się odróżnić metanolu od etanolu, a wypicie tego pierwszego, to co najmniej utrata wzroku, ale bardzo często śmierć. Kacapski żołdak, jak widzi flachę, to się nie oprze.
    Podpowiem wiozącym pomoc na Ukrainę,  żeby brali też metanol. Mogę nawet robić śliczne koniaki.  :D
  • edytowano kwiecień 2022
    @Pioszo54
    Przeraża mnie Twój tok rozumowania w sprawie wojny
    A te martwe psy to też kukły były????
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Pioszo54
    Jesteś może tzw. Śpiochem? 
    Chociaż nie, wtedy bardziej byś się ukrywał ze swoimi poglądami  B)
  • Przeraża cię? On już siedzi na plebanii w Wyszkowie. Chroń nas Boże od takich obywateli.
    Podziękowali 1Klarcia
  • A co jest na plebani w Wyszkowie?
  • Masowe egzekucje w Buczy. „Poznałam męża po butach. Ciało było okaleczone”


    Rosjanie dokonali masowego mordu na mieszkańcach Buczy. „Cywile byli poddawani arbitralnym egzekucjom, niektórzy z rękami związanymi na plecach, ich ciała rozrzucone są na ulicach miasta”. W mediach pojawiły się wstrząsające zdjęcia.



  • Co trzeba mieć w głowie, żeby głosić takie poglądy, jak Pioszo?
  • edytowano kwiecień 2022
    Karolinka powiedział(a):
    @Pioszo54
    Przeraża mnie Twój tok rozumowania w sprawie wojny
    A te martwe psy to też kukły były????
    no właśnie, psy też rozstrzeliwali?
    po co?
    i jak?

    przecież wszyscy znamy lamenty z okazji Sylwestra i wiemy, że psy boją się huku i uciekają
  • Bucza: W sanatorium dla dzieci znaleziono kolejne związane zwłoki

    Biuro prokurator generalnej Ukrainy Iryny Wenediktowej poinformowało w poniedziałek wieczorem w komunikacie, że w sanatorium dla dzieci w Buczy znaleziono ciała kolejnych pięciu ofiar ze związanymi rękami.

    W Buczy znaleziono kolejne zwoki cywilw NEXTA Twitter
    W Buczy znaleziono kolejne zwłoki cywilów /NEXTA /Twitter


    Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-bucza-w-sanatorium-dla-dzieci-znaleziono-kolejne-zwiazane-zw,nId,5938430#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

    tytuł straszny (w sanatorium, dla dzieci)
    a co widzimy na zdjęciu?
  • edytowano kwiecień 2022
    M_Monia powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Ula powiedział(a):
    Akurat w dobie wszechobecnych satelitow dość łatwo zweryfikować, kiedy pojawiły się ciała w workach itp. Ja ruskim nie wierzę, a żadnych ofiar by nie było, gdyby raczyli nie wkraczać na Ukrainę. 
    wszystko co zobaczysz, to zdjęcia, które ktoś Ci dostarczy i które ktoś mógł obrobić
    w dzisiejszym świecie zdjęcia są bardzo słabym dowodem

    Nie zdjęcia satelitarne.
    Ciała leżały nieruchomo już długo. Kilka dni 

    czym się różni zdjęcie satelitarne od zdjęcia niesatelitarnego?

    każdy obraz na ekranie monitora, to tylko zbiór pikseli, którymi można dowolnie manipulować
  • tak to wygląda, czarne worki i wiele sugerujący opis
  • edytowano kwiecień 2022
    Rekordowy napływ kapitału do Rosji w tym roku 

    https://www.rt.com/business/553281-russia-record-capital-inflow/
  • edytowano kwiecień 2022
    Klarcia powiedział(a):
    A co jest na plebani w Wyszkowie?

    :-)))
    Na probostwie dokładnie. W szkole uczyli. 
    W 1920, czekając na wygraną sowietów, czekał tam przyszły "rząd" patriotów. Bodajże Kohn z Marchlewskim.

    https://literat.ug.edu.pl/zeromski/probost.htm

  • Klarcia powiedział(a):


    Co trzeba mieć w głowie, żeby głosić takie poglądy, jak Pioszo?

    Pamiętam jak chwalił Jaruzelskiego więc to tylko konsekwencja.
    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.