Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szczepmy się.

edytowano wrzesień 2021 w Ogólna

Koronawirus. Niepokojące wieści z Wysp. Proszą Londyn o pomoc wojska

Coraz gorsze wiadomości z Wielkiej Brytanii. Władze Szkocji i Irlandii Północnej zaapelowały do brytyjskiego ministerstwa obrony o przysłanie żołnierzy. Mieliby pomóc w walce z pandemią koronawirusa.

W Szkocji kryzys dotyczy pogotowia ratunkowego, które nie nadąża z przyjazdem do wezwań. Dochodzi do prawdziwych dramatów. W Glasgow 65-letni mężczyzna zmarł po tym, jak na przyjazd karetki czekał 40 godzin, chociaż lekarz pierwszego kontaktu informował dyspozytorów pogotowia, iż stan pacjenta jest krytyczny.

Problemy ma także Irlandia Północna. Przeciążone są szpitale. Minister zdrowia w rządzie północnoirlandzkim Robin Swann zwrócił się do ministerstwa obrony o przysłanie na cały październik 100 medyków wojskowych, którzy odciążyliby personel dwóch szpitali - Belfast City Hospital i Ulster Hospital w Dundonald.

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-odebral-mu-corke-i-zone-w-odstepie-kilku-dni-6683803866889184a«13456735

Komentarz

 • edytowano wrzesień 2021
  Matka i córka zmarły w odstępie kilku dni w tym samym szpitalu w Irlandii Północnej po zakażeniu koronawirusem. Dzieliły je tylko dwa łożka.

  32-letnia Sammie-Jo Forde zmarła w Ulster Hospital na obrzeżach Belfastu w sobotę, 11 września. Leżała w odległości dwóch łóżek od swojej matki Heather Maddern, która zmarła 31 sierpnia.

  Pani Forde, która mieszkała w Groomsport, była mężatką i matką czworga dzieci, z których najstarsze ma 13 lat.

  https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-odebral-mu-corke-i-zone-w-odstepie-kilku-dni-6683803866889184a
 • Byle nie w Trynidadzie.


  Podziękowali 1Berenika
 • Czy dzieci powinny być zaszczepione? Temat szczepień, a szczególnie szczepienia dzieci, przeciwko COVID19 budzi ogromne emocje. Jaki jest dzisiaj stan wiedzy na ten temat? Zapraszam do oglądania.  Znam osobiście Tomasza Rożka, jest osobą twardo chodzącą po ziemi.
 • @Maćku, nie rozumiem o co chodzi - objaśnij, proszę.

 • Ponad 42 tys. zakażeń koronawirusem wykryto w piątek w Wielkiej Brytanii. To najwięcej nowych przypadków COVID-19 od trzech miesięcy. Zmarło 121 pacjentów. Mimo wysokiego odsetka zaszczepionych kraj mierzy się z kolejną falą koronawirusa.


  Do tej pory przynajmniej pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 otrzymało 48,17 mln osób, a obie - 43,14 mln. Stanowi to odpowiednio 88,6 proc. oraz 79,4 proc. mieszkańców powyżej 16. roku życia.  Podziękowali 1Joannna
 • W Niemczech wprowadzono zasadę, że miernikiem oceny sytuacji ma być liczba zakażonych SARS-CoV-2 pacjentów w szpitalach i zgonów, a nie ilość osób zakażonych.
  Ja na razie, wszędzie, z powodu covida umiera jednak mniej ludzi, aniżeli w czasach przed szczepionkowych.

  Należy też mieć na uwadze, że w UK szczepiono głównie Astrą, a ta od początku dawała słabszą ochronę. Okazało się, że przeciw Delcie najlepsza jest Moderna.
  Poza tym - wymyślono sobie eksperyment:

  Covid-19. Eksperyment z restrykcjami w Wielkiej Brytanii, gdy delta atakuje


  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/2125345,1,covid-19-eksperyment-z-restrykcjami-w-wielkiej-brytanii-gdy-delta-atakuje.read

  Ech...
 • Szczepcie się...mspanc. ;)
  Podziękowali 1Isako
 • Odczepcie się od niezaszczepionych.
 • Popatrzmy najpierw na Wielką Brytanię, bo to stamtąd napływają alarmistyczne dane o rozpędzającej się czwartej fali wirusa SARS-CoV-2, związanej z bardziej zakaźnym mutantem, zwanym historycznie indyjskim, a aktualnie – odmianą Delta. Rozmawiamy 10 lipca 2021 r. i ostatnie dostępne dane wskazują na ponad 35 tys. nowych przypadków dziennie. Liczba zachorowań w tym kraju rośnie sukcesywnie od końca maja, a sam wykres liczby świeżo zakażonych wyraźnie wskazuje na czwartą falę pandemii, jeżeli za pierwszą uznamy odnotowywane blisko 5,5 tys. przypadków dziennie w kwietniu 2020 r., rekordowe 33 tys. dziennie z fali drugiej (listopad 2020) i rekordowe 68 tys. dziennie z początku stycznia 2021 (trzecia fala). Jest jednak jedna poważna różnica...

  Jaka?

  Tamte wzrosty zakażeń nakładały się również na dużą liczbę zgonów, nawet w ujęciu średnich 7-dniowych, a więc dziennie ponad 900 osób w kwietniu 2020, blisko 500 osób w listopadzie 2020, czy prawie 1250 osób w styczniu 2021 – każda kolejna fala kosztowała Wielką Brytanię wiele istnień ludzkich. Obecna czwarta fala, związana z mutacją Delta, sięga już 35 tys. nowych zakażeń dziennie, ale nie obserwuje się ciężkich przypadków wymagających hospitalizacji czy zgonów. Średnia 7-dniowa śmiertelność nie przekracza 25 zgonów dziennie.

  To oznacza, że szczepienia po prostu działają. Dobrze zabezpieczają zaszczepionych, stąd też zachorowania obserwowane są głównie wśród osób młodych, które się jeszcze nie zaszczepiły.


  Public Health of England, czyli agencja wykonawcza brytyjskiego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej, opublikowała dane o ryzyku zgonu z powodu COVID-19 osób z wariantem delta szczepionych i nieszczepionych w różnych przedziałach wiekowych. Co wynika z tych statystyk?

  Dokładnie to, o czym mówiłem powyżej. Nawet nowy minister zdrowia Wielkiej Brytanii przyznaje, że można spodziewać się 50 tys., a może nawet 100 tys. nowych zakażeń dziennie do końca wakacji, a mimo to jest dobrej myśli, bo dzięki szczepieniom liczba hospitalizacji i zgonów nie rośnie tak, jakbyśmy mogli się spodziewać, patrząc na przyrost nowych zakażeń.

  Wielka Brytania przyjmuje strategię nieprzejmowania się wzrostem liczby nowych zakażeń; podobnie czyni na razie np. Belgia, w której również notuje się ponowny wzrost liczby zakażonych, przy nadal spadającej liczbie hospitalizowanych i umierających z powodu COVID-19. Podkreślam – na razie – bo zapewne możliwa jest zmiana polityki epidemicznej w tej kwestii, gdyby tylko ponownie zaczęły rosnąć hospitalizacje.

  Proszę jednak nie mieć wątpliwości – my w Polsce nie możemy sobie pozwolić na takie swobodne podejście, bo nadal mamy problemy z narodowym programem szczepień.

  https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce/szczepionka-na-covid-19,czy-szczepionki-sa-skuteczne--dane-z-uk-i-izraela-komentuje-prof--filipiak,artykul,67371870.html

 • Berenika powiedział(a):
  Odczepcie się od niezaszczepionych.

  Pozostaje tylko nadzieja, że przechorują, część z nich wymrze i wtedy może nabędziemy odporności zbiorowej.
 • Gdzie Ty znajdujesz, @Maciek_bs takie kwiatki?
 • A czy nie jest możliwe, że obecnie umiera mniej osób, bo te najsłabsze jednostki zmarły w pierwszej fali?
  Podziękowali 1Gosia5
 • edytowano wrzesień 2021
  Gdzie Ty znajdujesz, @Maciek_bs takie kwiatki? <

  Odpowiem za Maćka - tutaj:
  https://twitter.com/search?q=@NickiMinaj&amp;src=typeahead_click

  Liczba Tweetów wysyłanych w przeciągu godziny - 5220.

  Dalej jednak nie wiem, co Maciek chciał przez to powiedzieć.
 • Berenika powiedział(a):
  A czy nie jest możliwe, że obecnie umiera mniej osób, bo te najsłabsze jednostki zmarły w pierwszej fali?
  Nie - zakażonych jest tyle samo, ale jednak zdecydowanie mniej osób wymagających hospitalizacji.
  Ja to widzę u siebie, w mojej klinice.
 • @Klarcia

  Pewien gość z Trynidadu dostał zapalenia jąder w wyniku szczepienia, co uczyniło go impotentem i zrujnowało jego plany związane z ożenkiem. Jego kumpel się o tym dowiedział i się nie szczepi. Taka sytuacja. Ale to na Trynidadzie, daleko.
  Podziękowali 1Klarcia
 • Przejrzałam ten profil i w ciemno obstawiam, że ta rewelka jest zwyczajnym fake.
  Tam są publikowane różnego rodzaju osobliwości, które nie wyglądają poważnie.
 • @Klarcia nie rozumiem, najpierw piszesz o hetakombie w służbie zdrowia w GB że nie wyrabiają tylu chorych a potem że choruje więcej ale mniej przypadków ciężkich i zgonów, to ja się pytam skoro mniej to czemu służba zdrowia nie wyrabia, przeciez tylko ciężkie przypadki do szpitala 
 • Na bardzo skromnym przykładzie mnie i mojej siostry zaobserwowaliśmy pewne anomalie związane z układem rozrodczym. Może to przypadek, ale co do szczepienia własnej córki ( na razie jeszcze jest szczęśliwie za mała), mam bardzo poważnie wątpliwości.
  Podziękowali 1Gosia5
 • Agmar powiedział(a):
  @Klarcia nie rozumiem, najpierw piszesz o hetakombie w służbie zdrowia w GB że nie wyrabiają tylu chorych a potem że choruje więcej ale mniej przypadków ciężkich i zgonów, to ja się pytam skoro mniej to czemu służba zdrowia nie wyrabia, przeciez tylko ciężkie przypadki do szpitala 

  Z tego co podają teraz naukowcy w UK, skuteczność szczepionki (AstraZeneca) chroniącej przed wariantem Delta spadła z 83 proc. do 59 proc.
  Przy tym, jednak znaczny procent ludzi młodych nie zaszczepiło się, a to oni lubią imprezować.
  W niektórych miejscowościach są problemy w szpitalach, mają kłopoty z obsadą karetek, ale porównując do czasów sprzed szczepionki, jest znacznie mniej zgonów.
  I jeszcze raz podkreślam - tam zrobiono eksperyment znosząc wszelkie ograniczenia, a tym samym ułatwiając grasowanie wirusowi.

 • Raport eksperta

  Data werdyktu: 16.08.2021 20:01

  Jak czytamy w zgłoszonym do weryfikacji tekście pochodzącym z portalu dailyexpose.co.uk, 87 proc. zgonów w Anglii i Szkocji, które nastąpiły od końca czerwca br., dotyczyło osób zaszczepionych. To nieprawda. Wprawdzie według raportu z 13.08.21 opublikowanego w formacie pdf przez rząd Szkocji, podsumowującego aktualną sytuację pandemiczną, liczba zgonów na Covid-19 rzeczywiście nieznacznie rośnie, ale śmierć dotyka głównie osób niezaszczepionych. W tygodniu od 2-8 sierpnia w Szkocji zarejestrowano 51 zgonów spowodowanych przez Covid-19 lub z nim powiązanych, o 11 proc. więcej niż w poprzednim tygodniu, choć o 92 proc. mniej niż w rekordowym tygodniu w kwietniu 2020 roku (663 zgonów). Co jednak najważniejsze, w raporcie podano też dane dotyczące zgonów na Covid-19 według statusu zaszczepienia, które to dane przeczą tezie ze zgłoszonego artykułu. Licząc bowiem od 29 grudnia br. do 29 lipca (okres obejmujący czas, do którego odwołuje się zgłoszony tekst) 87,4 proc. zgonów dotyczyło osób niezaszczepionych.

  W porównaniu z kwietniem 2020 roku spadł też udział zgonów na Covid-19 w domach opieki (z 60 proc. do 6 proc.), które szczepiono w pierwszej kolejności.

  https://fakehunter.pap.pl/raport/52dffda9-8e93-4801-bfb8-d15505f5d6fd

   


 • Ekspertów teraz bez liku.

 • @Klarcia nie rozumiem, najpierw piszesz o hetakombie w służbie zdrowia w GB że nie wyrabiają tylu chorych a potem że choruje więcej ale mniej przypadków ciężkich i zgonów, to ja się pytam skoro mniej to czemu służba zdrowia nie wyrabia, przeciez tylko ciężkie przypadki do szpitala 
  Nie zauważyłaś, że Klarci nie przeszkadza, jeżeli cytuje wzajemnie sprzeczne sobie informacje? Niestety z logiką kobieta minęła się daleko.
 • @PawelK Ale się wszyscy tej Klarci uczepili, owszem myli się kobiecie, ale nadal to tylko schorowana starsza pani z dobrymi intencjami. Ja w niektórych kwestiach się z nią zgadzam, bo nie jest jakaś nierozsądna w sumie
 • edytowano wrzesień 2021
  Czasami jakąś głiupotkę napisze, szczególnie z tym bronieniem pisu, ale w kwestii szczepionek itd zachowuje wg mnie rozsądek można powiedzieć :D :)
 • Ja się nie czepiam kobiety tylko jej braku logiki, które zresztą jest typowe dla przekazu rządowego i medialnego. A dobrymi intencjami to piekło wybrukowane.
 • @PawelK No, TVP przydałoby się wyłączyć jej i innym. W domu mam zagorzałych fanóœ tej stacji i widzę, że logice nie służy ten przekaz
 • Jeżeli widzisz manipulacje TVP, a nie widzisz TVN, to niczym się od nich nie różnisz.
 • Po co mam się szczepić na chorobę, którą bardzo lekko przechodziłam?
  Podziękowali 1Gosia5
 • edytowano wrzesień 2021
  Im bardziej robią że mnie idiotę durnymi reklamami i mnie przymuszają, tym większą czuję niechęć do tych szczepień 
  Podziękowali 2Berenika Gosia5
 • "Ostatnia prosta" – pamiętacie? To hasło, którym rząd PiS promuje od kilku miesięcy szczepienia przeciwko COVID-19. Wiosną premier Mateusz Morawiecki szacował, że z dużym prawdopodobieństwem w połowie roku osiągniemy odporność populacyjną wobec koronawirusa.

  Aby to osiągnąć, na promocję i akcję szczepień państwo wydało ponad 1 mld złotych (informacja przekazana mediom przez ministra Michała Dworczyka). A dziś główny doradca premiera do walki z pandemią, prof. Andrzej Horban, przyznał, że na odporność populacyjną nie mamy szans. W wywiadzie w TVN 24 rozbrajająco stwierdził: – Osiągniemy ją wtedy, kiedy te osoby, które nie przechorowały, przechorują.

  W to, że pokonamy tę ostatnią prostą i zaszczepi się większość społeczeństwa, władza przestała wierzyć. A czwarta fala pandemii nabiera na sile.

  Najwięcej nowych zachorowań jest w woj. podkarpackim, lubelskim i podlaskim. Czyli tam, gdzie zaszczepionych jest najmniej osób. Spełnia się więc scenariusz kreślony kilka tygodni temu przez specjalistów – czwarta fala dotyka przede wszystkim osoby niezaszczepione.

  Chętnych do szczepień jest coraz mniej. Wyszczepionych w pełni mamy 19,2 mln mieszkańców Polski. Tempo szczepień w Polsce wyraźnie wyhamowało, w mijającym tygodniu podano ponad 200 tys. dawek szczepionki, a w czerwcu i lipcu tyle podawano tylko w jeden dzień.

  Według specjalistów w szczycie zachorowań będziemy mieć kilkanaście tys. wykrywanych zakażeń na dobę. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapewnił w czwartek w Sejmie, że szpitale są przygotowane na czwartą falę. Nie wyjaśnił, jak ma się do tego strajk medyków, który od tygodnia trwa w białym miasteczku w sąsiedztwie kancelarii premiera. Porozumienia na horyzoncie nie widać, chociaż po doświadczeniach pandemii nie ma chyba nikogo, kto wątpiłby, że każdy lekarz, każda pielęgniarka i każdy ratownik medyczny (oraz przedstawiciele pozostałych zawodów medycznych) są dla polskiej ochrony zdrowia na wagę złota.

  (Przygotowała Anita Karwowska)

  No i co można jeszcze zrobić? Na promocję szczepień wydano mnóstwo kasy, użycie siły nie wchodzi w grę.
   
  Na 99,9 proc. obstawiam, że ludzie pokroju G. Brauna, którzy teraz pyszczą o zniesienie ograniczeń, gdy będziemy mieli powtórkę z rozrywki i wypełnią się szpitale, będą domagali się dymisji rządu. Oni chyba specjalnie to robią, w ramach "obalimy ten rząd" - ewentualne ofiary nie mają dla nich znaczenia.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.