Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

A o Usnarzu nic…?

1356720

Komentarz

  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Śmieszy mnie argument o młodych mężczyznach. Gdybys znalazła się w podobnej sytuacji, to kogo z rodziny wytypowałabyś jako pioniera i wysłała z przemytnikiem w drogę? Matkę z oseskiem przy piersi? 

    Tyle, że owi młodzi mężczyźni, nawet jeżeli uda im się uzyskać polityczny azyl, to nie będą mieli możliwości ściągnąć swoich rodzin. Co najwyżej mieli by możliwość sprowadzenia żony i dzieci do lat 16, ale nie wyglądają na takich, którzy chcieli by to zrobić.
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Fajnie tak obserwować ten zalew miłości bliźniego w tym wątku  :#
    Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili.

    Rozumiem, że jeszcze nie zauważyłaś, że tu katolicy kochają bliżnich, ale tylko tych nienarodzonych. I doskonale potrafią racjonalizować niechęć pomocy  innym, gdy tra pomoc faktycznie jest potrzebna, ale wymaga czegoś więcej niż puste słowa. Tu biorą świetny przykład z polityków. Nawet słowa Episkopatu w sprawie tych konkretnych ludzi nie liczą się. Nawet śmierć nie ma znaczenia. 
    Podziękowali 1Stokrotka
  • Po prostu należy działać roztropnie.
    Przyjęto uchodźców z Afganistanu i rząd jest gotowy przyjmować następnych. Podobnie w UK zadeklarowano gotowość przyjęcia 20 tys. przybyszy z Afganistanu.
    Niemcy też są skłonni nieco przyjąć, ale już nie tysiące; Austria zdecydowanie odmówiła, Szwecja także.
    Polska nie może sobie pozwolić na zalew "turystów", bo nie dano by rady objąć ich opieką. Przy tym - co również jest bardzo ważne - zachodzi ogromne ryzyko, że sytuację wykorzystują terroryści, chcący dostać się do Europy. Nie ma możliwości sprawdzenia każdego przybysza przez zieloną granicę; nawet Niemcy sobie z tym nie radzą. A jeżeli nawet wykryją skrajnego fundamentalistę, to nie mogą go aresztować (prawo UE), muszą czekać na jego działanie. Efekty tego nietrudno przewidzieć.
  • Biskupi potrafią pięknie apelować, ale jedynie nieliczni są skłonni pomóc potrzebującym.
    Zamknęli się w swoich pałacach, gdzie żyją oderwani od rzeczywistości.
    Jest wiele młodych polskich rodzin, które mieszkają w urągających godności warunkach - który biskup byłby skłonny przygarnąć takową rodzinkę?

    Papież pomaga ludziom ubogim, uchodźcom również. Jednak nie udało mu się przeforsować, aby w pustych papieskich komnatach umieścić rodzinę uchodźców z Lampedusy.
  • Czternaście łodzi przewożących łącznie około półtora tysiąca migrantów, przybyło w niedzielę na Lampedusę. Zostały przechwycone u wybrzeży śródziemnomorskiej wyspy przez włoskie władze. - Musimy wznowić dyskusje na temat imigracji - ocenił burmistrz Toto Martello. (...)  liczba przybyłych od początku roku wynosi 12 tysięcy.


    Chcecie podobnej sytuacji w Polsce?
  • edytowano wrzesień 2021
    @dziewczynarabina

    To na jaką kwotę jesteś gotowa się opodatkować? Ile osób przyjęłabyś pod opiekę?

    Sorry, ale myślę, że jesteś gówniarą, która nie ma pojęcia o realnym życiu.

    Ochojska, to inna para kapci. Ona z tego populizmu uczyniła sobie wygodne życie.
    Podziękowali 1Elf77
  • Nie działamy w próżni. To jest gra polityczna a że okupiona cierpieniem ludzi to nie znaczy że mamy jakikolwiek wpływ na tę sytuację. Możemy się pouzalac i niczego to nie zmieni. 
    Przykro mi ale na miejscu mam dość ludzi wymagających troski i pomocy. 
    Sama mam spore problemy finansowe i nie jestem w stanie jeździć z zupą na Białoruś. 
    Fajnie jest mówić zróbcie coś jak nie jest się w stanie niczego zrobić. Chyba że ktoś chce wywołać konflikt z Białorusią w tle której stoi Rosja. Granie ludźmi jest podłe.

    Podziękowali 3Klarcia Elf77 joanna_1991
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Fajnie tak obserwować ten zalew miłości bliźniego w tym wątku  :#
    Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili.


    Podstawowe pytanie, czy dajesz pieniądze żebrakom na ulicy którzy są ofiarami handlu ludźmi?
    Podziękowali 1Klarcia
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Nie, nie daje pieniędzy żebrakom. Pomagam potrzebującym, ale mądrzej. 
    No i dla tego samego powodu nie należy wpuszczać tych co próbują nielegalnie przedostać się przez granicę w miejscach niedozwolonych. Pamiętaj że strona białoruska nie chce żebyśmy pomagali tym imigrantom przebywającym po ich stronie i robi wszystko żeby zrzucić winę za ich stan na nas.

    Czy naprawdę tak trudno to zrozumieć?
    Podziękowali 3Klarcia joanna_1991 Joannna
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Smutne jest, jak bardzo jesteśmy obojętni na ludzkie cierpienie :(

    To są ludzie. Skąd przychodzą, dlaczego - to jest drugorzędne. Tu i teraz są głodni i zmarznięci, dla mnie oczywiste jest, ze tu i teraz należy ich nakarmić i ogrzać, a papierami zając się jutro. 
    To typowe dla młodych. Tu i teraz. A co będzie jutro? Za rok, za 10 lat? Przyrost naturalny w Europie jest ujemny, w Afryce jest rok do roku podwajany. To walka dla nas o przetrwanie. O przetrwanie narodu, tradycji i wartości. Biedni uchodźcy płacący kilka tysięcy dolarów za ich przemyt. Śmierć jest nieodłącznym elementem życia. Teraz młodzi żyją w przeświadczeniu że człowiek musi ciągle odczuwać przyjemność, nie do pomyślenia może być dla nich że cierpienie też ma czasem sens. Nie myślenie o przyszłości to domena naszych czasów


    Podziękowali 1Klarcia
  • wpodskokach powiedział(a):
    dziewczynarabina powiedział(a):
    Smutne jest, jak bardzo jesteśmy obojętni na ludzkie cierpienie :(

    To są ludzie. Skąd przychodzą, dlaczego - to jest drugorzędne. Tu i teraz są głodni i zmarznięci, dla mnie oczywiste jest, ze tu i teraz należy ich nakarmić i ogrzać, a papierami zając się jutro. 
    To typowe dla młodych. Tu i teraz. A co będzie jutro? Za rok, za 10 lat? Przyrost naturalny w Europie jest ujemny, w Afryce jest rok do roku podwajany. To walka dla nas o przetrwanie. O przetrwanie narodu, tradycji i wartości. Biedni uchodźcy płacący kilka tysięcy dolarów za ich przemyt. Śmierć jest nieodłącznym elementem życia. Teraz młodzi żyją w przeświadczeniu że człowiek musi ciągle odczuwać przyjemność, nie do pomyślenia może być dla nich że cierpienie też ma czasem sens. Nie myślenie o przyszłości to domena naszych czasów


    Śmierć jest nieodłącznym elementem życia. Faktycznie. Niech zatem umieraja na tej granicy, każdy kiedyś umrze. A do tego oni to przecież nie ludzie, tylko najeżdźcy, zagrażają nam, naszemu narodowi, tradycji, przeszkadzają nam w rozmnażaniu i w kultywowaniu naszych wspaniałych katolickich wartości. Dzięki nieugiętej postawie prawdziwych chrześcijan  - przetrwamy....
    Podziękowali 1Stokrotka
  • Musisz mieć bardzo zawężonyt ok myślenia skoro mój wpis utożsamiasz z religią
    Podziękowali 1Klarcia
  • wpodskokach powiedział(a):
    Musisz mieć bardzo zawężonyt ok myślenia skoro mój wpis utożsamiasz z religią
    Czyli nie jesteś katolikiem i nie uważasz się za chrześcijanina? To się, szczerze mówiąc, cieszę, bo cały powyższy Twój wpis zaprzecza wartościom, którym teoretycznie przyświeca to forum.
    Podziękowali 1Stokrotka
  • Musiałam coś ominąć możesz mnie uświadomić o jakie wartości chodzi i z czego to wynika?
  • wpodskokach powiedział(a):
    Musiałam coś ominąć możesz mnie uświadomić o jakie wartości chodzi i z czego to wynika?
    Czyli nie jesteś chrześcijaninem, skoro pytasz o te wartości. 
  • Ale na wszelki wypadek:

    „Miłujmy nie słowem ani językiem, lecz czynem i prawdą”.

    I List Jana 3:18

    „Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej, i z całej siły swojej. A drugie jest to: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego”.

    Ew. Marka 12:30–31

    „Ale miłujcie nieprzyjaciół waszych i dobrze czyńcie, i pożyczajcie, nie spodziewając się zwrotu, a będzie obfita nagroda wasza”.

    Ew. Łukasza 6:35

    „Obcy przybysz, który mieszka z wami, niech będzie jako tubylec wpośród was samych; będziesz go miłował jak siebie samego”.

    III Ks. Mojżeszowa 19:34

    Podziękowali 1Stokrotka
  • No dobrze ale gdzie jest zapis że to forum opiera się o te wartości które cytujesz?
  • wpodskokach powiedział(a):
    No dobrze ale  jest zapis że to forum opiera się o te wartości które cytujesz?
    Tak naiwnie myślałam, sorki, jeśli się myliłam. 
  • wpodskokach powiedział(a):
    No dobrze ale gdzie jest zapis że to forum opiera się o te wartości które cytujesz?
    Już wiem: zmyliły mnie wątki o intencjach modlitewnych, Różach, Sztafetach o dusze czyśćcowe, pogotowiach modlitewnych, itp.
    Podziękowali 1Stokrotka
  • beatak powiedział(a):
    wpodskokach powiedział(a):
    No dobrze ale gdzie jest zapis że to forum opiera się o te wartości które cytujesz?
    Już wiem: zmyliły mnie wątki o intencjach modlitewnych, Różach, Sztafetach o dusze czyśćcowe, pogotowiach modlitewnych, itp.
    i rozkminy na temat etyczności stosowania szczepionek, dzieci nienarodzonych i innych tego typu zjawisk.
    Podziękowali 1Stokrotka
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    LUDZIE UMIERAJĄ. 

    Kiedy widzę żebraka potrzebującego pomocy, to wzywam karetkę. Nawet jeśli nie pomagam im na co dzień, to nie pozwalam im umrzeć na moim progu. 

    LUDZIE UMIERAJĄ BO SAMI SPOWODOWALI TEN STAN WPADAJĄC NP. W BAGNO.
    Ci co się dało uratować zostali uratowani.
    Ci co są na Białorusi mają tam zostać i koniec! Jeżeli tam umierają, to my tylko możemy proponować pomoc, a nie przekraczać samowolnie granicę czy rzucać tam cokolwiek.

    Naprawdę nie rozumiesz?

    Próg domu to nie obce Państwo, nie możesz przekroczyć granicy żeby tam komuś pomóc, bo to jest agresja na to Państwo! Ile razy można powtarzać!
    Podziękowali 1Klarcia
  • No właśnie, dziewczynarabina, czego nie rozumiesz? Nie wolno pomagać i ratować ludzi przed śmiercią z głodu i wychłodzenia, bo to jest agresja na państwo.
    Podziękowali 1Stokrotka
  • Skąd wogole pewność że oni tam na tej granicy umarli? Tego nie wiemy. Tak jak było w 2015 roku gdy u wybrzeży chyba Grecji znaleziono zwłoki małego chłopca. To zdjęcie jak on leży martwy na plaży pamiętają chyba wszyscy. Niestety tylko nie liczni po kilku latach widzieli film jak to reporterzy układali specjalnie jego martwe ciałko by fotka była bardziej tragiczna. Wiele było takich informacji które później okazały się medialną farsą by przekonać ludzi do przyjmowania tych imigrantów
    .osobna kwestią są przepisy. To zwykli przestępcy którzy w nielegalny sposób chcą się przedostać na terytorium innego państwa a tak być nie może. Nadal mamy jeszcze pandemię covid i przepisy sanitarne.
    Podziękowali 1Klarcia
  • To jest właśnie ta racjonalizowanie, o którym już pisałam. I nawet Covid nagle jest uzasadnieniem, by nie pomagać. I przepisy, oczywiście. Książkowy wręcz faryzeizm  
    Podziękowali 1Stokrotka
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    dziewczynarabina powiedział(a):
    LUDZIE UMIERAJĄ. 

    Kiedy widzę żebraka potrzebującego pomocy, to wzywam karetkę. Nawet jeśli nie pomagam im na co dzień, to nie pozwalam im umrzeć na moim progu. 

    LUDZIE UMIERAJĄ BO SAMI SPOWODOWALI TEN STAN WPADAJĄC NP. W BAGNO.
    Ci co się dało uratować zostali uratowani.
    Ci co są na Białorusi mają tam zostać i koniec! Jeżeli tam umierają, to my tylko możemy proponować pomoc, a nie przekraczać samowolnie granicę czy rzucać tam cokolwiek.

    Naprawdę nie rozumiesz?

    Próg domu to nie obce Państwo, nie możesz przekroczyć granicy żeby tam komuś pomóc, bo to jest agresja na to Państwo! Ile razy można powtarzać!
    Nie musimy przekraczać granicy żeby im pomoc. 
    Wystarczy, żeby straż graniczna NIE WYWLEKAŁA LUDZI ZA RĘCE I NOGI, I NIE RZUCAŁA JAK WOREK ŚMIECI ZA PŁOT, DO SĄSIADA. Żeby problem był ich, nie nasz. 

    Tych filmików nie widziałeś? 
    Ja nie widziałam, może wstaw link to zobaczymy.
    Widziałam za to filmiki w których ci nieszczęśliwych będąc już w Niemczech opowiadają ile ich to kosztowało że to zorganizowane przeloty do Białorusi najpierw zwiedzanie a później przez granicę i po socjal na zachod
    Podziękowali 1Klarcia
  • I rozumiem, że sytuacja, gdy ktoś umiera z głodu, choroby i wychłodzenia jest właśnie taką sytuacją?
    Podziękowali 1Stokrotka
  • beatak powiedział(a):
    I rozumiem, że sytuacja, gdy ktoś umiera z głodu, choroby i wychłodzenia jest właśnie taką sytuacją?
    A gdzie tak jest? Bo nie myślisz chyba że przy naszej granicy?
  • Skąd Ty masz takie informacje że tam ludzie umierają z głodu i zimna?
    Podziękowali 1Karolinka
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    wpodskokach powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    I rozumiem, że sytuacja, gdy ktoś umiera z głodu, choroby i wychłodzenia jest właśnie taką sytuacją?
    A gdzie tak jest? Bo nie myślisz chyba że przy naszej granicy?
    Przecież o tym właśnie jest ten wątek. 
    A zastanawiałaś się skąd Ci ludzie wzięli się na tej granicy? Wpuszczając ich na teren naszego kraju przyczynimy się tylko do wspomagania handlu ludźmi. Bo tak ten proceder można nazwać. To ogromne pieniądze które zarabiają przemytnicy i jeszcze większą krzywda tych którzy się na taką drogę kuszą. Mam kolegę pogranicznika który opowiadał mi różne historie jak to wygląda z tym przemytem. To dobrze działająca grupa przestępczą zarabiająca na krzywdzie tych ludzi. oni płacą za ten przemyt a finalnie przemytnicy zostawiają ich pod naszą granicą i każą iść prosto mówiąc że tam za 500 metrów są już niemcy. Jakie musi być ich rozczarowanie tego nie umiem sobie wyobrazić. Tracą wolność, godność i często dorobek całej rodziny która składa się na taką podróż w nadziei że kiedyś ten który wyjechał ich też sciagnie. Gdy wpuścisz ich kilku dasz sygnał milionom by tu ruszyli, pomyśl co naprawdę w tej sytuacji będzie pomocą
    Podziękowali 1Elf77
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Z mediów. 
    No tak to wszystko tłumaczy.
    Właśnie taki mają cel: wywołać współczucie tkliwymi obrazkami. A ludzie na to patrzą, zapamiętują i bezrefleksyjnie przyjmują za prawdę objawioną.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.