Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

A o Usnarzu nic…?

1141516171820»

Komentarz

  • edytowano listopad 2021
    taki wpis, z rozsądnym pomysłem Szeremietiewa


    van den Budenmayer
    3,3583,368
    Senescalus

    28 min temu#217

    PawelA pisze: 59 min temu
    van den Budenmayer pisze: 9:44 PM - 1 day ago
    Rozumiem, że strzelać do ludzi na granicy nie wypada (chyba, że chodzi o Izrael), ale gazem żywych tarcz psiknąć nie można? Armatki wodne też są skuteczne, zwłaszcza w listopadzie. Przecież prędzej czy później do tego dojdzie, Łukaszenko testuje cierpliwość i odwagę.Peem tak:
    Nasi pogranicznicy, nie chcą strzelać ani lać wodą bo są prawie pewni, że po takiej akcji następnego dnia białoruskie media pokażą zdjęcia/filmiki dzieci lub kobiet zmarłych z wychłodzenia po polaniu wodą lub postrzeleniu przez "polskich faszystów". Zostaje gaz łzawiący.
    Białorusy z Kacapami wyniosły sposób użycia uchodźców na poziom nieprzewidywany przez żadne konwencje. Można powiedzieć, że  o ile świat zna metodę "pusch back" to oni wymyślili "pusch foward".
    ______________________________________________________________

    Paweł, to jest jasne, natomiast obecnie stosowane metody są po prostu nieskuteczne i rozzuchwalają drugą stronę. Po prostu nie da się skutecznie powstrzymać nachodźców będąc grzecznym.

    Z miesiąc temu Szeremietiew, normalnie milutki, w Radiu Wnet postulował by ogłosić stan wojny z Białorusią. Stan wojny, mówi, nie oznacza, że zajmujemy, strzelamy, wjeżdżamy czołgami itp. Natomiast zrywamy relacje dyplomatyczne i odważnie eskalujemy sytuację. Robimy dym tak, by unie europejskie, oenzety, cnn-y itd nie mogły zignorować tematu i udawać, że nic się nie dzieje. Poza tym, takim manewrem sami definiujemy sytuację na granicy w ten sposób, że możemy aktywnie powstrzymywać ludzi - nieistotne czy w mundurach czy cywilów czy cholera wie kogo - przed wnikaniem na terytorium RP. Aktywnie to znaczy aktywnie.

    Z tym stanem wojny to pojechał grubo, ale bez redefinicji tego co się dzieje i bez podjęcia przez nas inicjatywy za chwilę będziemy mieć tłum tysiąca, tysięcy ludzi na granicy, który po prostu przejdzie się po naszych pogranicznikach. Jeśli będziemy się oglądać na to, co pokaże w telewizji Łukaszenko, to możemy od razu przyjmować wszystkich i odwozić pod Szczecin. Podobna logika uspokajania, łagodzenia i niezaostrzania stała przecież za porażką Ukrainy. Sytuacja została wyeskalowana przez Łukaszenkę tak, że zwykłym powstrzymywaniem się tego nie załatwi.

    https://www.tapatalk.com/groups/pismejker/atak-z-bia-orusi-t9342-s200.html

  • Nie rozumiem... mają ciumkać smoczki rzucając kamieniami w strażników?
    Zbiórka w naszej osiedlowej bibliotece organizowana przez świeckie i kościelne władze miasta
  • Są tam również ciumkajacy smoczki.
    A są i rzucający kamieniami; szczególnie dzieci jest łatwo napuścić.

    Im tam powiedziano, że Niemcy na nich czekają,  tylko Polacy stoją na przeszkodzie.
  • edytowano styczeń 2022
    Gdyby nie to, że rząd zlecił uszczelnienie i pilnowanie granicy, moglibyśmy mieć to, co we Francji.



    Nie mogłam uwierzyć, spytałam, czy to nie jest fake.


  • Odrobinka powiedział(a):
    A i jeszcze jedno. To że mój kraj jest członkiem UE nie czyni mnie z automatu obywatelem innych krajów członkowskich. Nie mogę jechać do Belgii żeby wziąć udział w tamtejszych wyborach, nie obejmuje mnie wspólny system medyczny, czy edukacyjny. To tak dla rozszerzenia że UE nie jest państwem i nigdy nie powinna nim być. Nigdy nie będzie tworem takim jak USA, bo w USA wszyscy, poza Indianami którzy nie mieli wielkiego wpływu na powstanie tego kraju, byli ludnością napływową i musieli stworzyć wspólny system żeby funkcjonować w jakichś ramach prawnych.

    To akurat nie do końca prawda. Masz pewne przywileje, które wynikają z faktu, że posiadasz obywatelstwo Unii Europejskiej.
    Jak najbardziej masz prawo korzystać w innych krajach członkowskich ze służby zdrowia na takich samych zasadach, jak obywatele tych krajów - gdy jesteś ubezpieczona w Polsce i wyrobisz sobie kartę EKUZ.  (Nie obejmuje wyjazdów celowo na leczenie planowe).

    Każdy obywatel UE, który nie jest obywatelem kraju UE, w którym mieszka, ma prawo do głosowania i kandydowania w wyborach lokalnych w tym kraju na tych samych warunkach, co jego obywatele. (Czyli np. jakbyś zamieszkała w Belgii masz prawo zagłosować w belgijskich wyborach lokalnych, a np.  Czech u nas w samorządowych).

    System edukacyjny nie jest jednolity, ale też posiada pewne elementy wspólne (system boloński, program Erasmus).


    PS. Akurat Szwajcaria, ze swoim położeniem geograficznym i bankami, zupełnie nie musi troszczyć się o przynależność do jakiejkolwiek organizacji międzynarodowej. Polska jest w nieco gorszej sytuacji geopolitycznej.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.