Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

A o Usnarzu nic…?

145791020

Komentarz

  • czyli układy z Łukaszenko
     :# 
  • edytowano wrzesień 2021
    @dziewczynarabina, tylko tyle pojęłaś z tego filmu? dziewczynarabina powiedział(a):
    Ciekawy fikołek logiczny ;) 

    Ten pan jest kompletnie oderwany od rzeczywistości, nie jego oponenci. I jeszcze mówi o „chorobliwej nienawiści”  :D

    Ale widzę, ze określenia typu „idioci”, „brednie”, „perwersi”, „zboczenie” to w zupełnie akceptowane w tej dyskusji określenia. Bez żadnej nienawiści oczywiście, zupełnie neutralnie. 

    Ręce opadają. 
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Ja dalej nie wiem jak mamy rozwiązać tą sytuację? Na ulicę wyjść? Tyle że uliczne nic nie dają.
    Zacząć rozmawiać. Nie dać się dalej polaryzować. Przestać karmić się strachem i nienawiścią. 
    Naprawdę uważam, ze to jest jedyne wyjście z tego klinczu. 

    Ale ciągłe szachowanie innych miłosierdziem to też jest polaryzowanie
    Podziękowali 2Karolinka Klarcia
  • Generalnie  to goście Łukaszenko , czy się mylę?
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Nie mam pojęcia, co masz na myśli. 
    Moim zdaniem rozmawiać należy tu, na miejscu, miedzy sobą. Nie pozwalać rządowi na dalsza polaryzację społeczeństwa. 
    a to rząd polaryzuje?
    Podziękowali 2Karolinka Elf77
  • a ja uważam, że to Ty i tobie podobni, uciekając się do szantażu emocjonalnego i innych brzydkich chwytów
    Podziękowali 3Karolinka Klarcia Elf77
  • no tak to widzę
  • ja mam o co się kłócić
  • myślę, że tu, na tym forum, tak :)

    nie trzeba się bać, że ktoś się z nami w toku dyskusji nie zgadza, gdyż najtrwalszy sposób przekonania, to własne odkrycia naszych adwersarzy, czasem po latach
  • JA się zgadzam, że jesi Polska ulegnie i zacznie wpuszczać, to jeszcze więcej ludzi zginie, bo ruszą teraz w coraz większym chłodzie szukać szczęścia na granicy. Im mniej ludzi się przedrze, tym mniej nowych będzie nachodzić.
    Podziękowali 2Karolinka Klarcia
  • Polska nie ulegnie i nie zacznie wpuszczać.
    Chyba że zmienj się rząd i zaczną rządzić ponownie bezjajeczni. Jak sobie przypomnę płaczącą Hołownię....brr.
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Moim zdaniem rozmawiać należy tu, na miejscu, miedzy sobą. Nie pozwalać rządowi na dalsza polaryzację społeczeństwa. 

    A powtarzanie propagandy Łukaszenki, to nie jest polaryzacja społeczeństwa?
    Znajomi Białorusini nie mogą wyjść ze zdumienia jak można na takie coś się dać nabierać.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Chociażby:

    Do tego jest masa filmików zrobionych przez służby białoruskie, gdzie pod polskich pograniczników podszywają się służby białoruskie.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Sądzę, że powinien być ograniczony dostęp osób postronnych, ale powinny być dostępne szczegółowe relacje przez osoby akredytowane oraz funkcjonariuszy. Materiał powinien być tak szczegółowy, żeby nie było wątpliwości co do jego wiarygodności.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Na relacje służb białoruskich nie ma co liczyć, bo są zakłamane z założenia. Wystarczy posłuchać relacji białoruskich niezależnych od rządu. To nie jest tak, że w przypadku innych informacji przyjmujemy te co mamy za prawdziwe, ale powinniśmy traktować tak jakbyśmy nie mieli żadnych informacji i dokładnie sprawdzać podrzucane fałszywki.
    Podziękowali 1Klarcia
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    A nie sądzisz, ze polski rząd strzelił sobie w kolano zabraniając tam dostępu polskim mediom? 


    Polskim??
    :-)))
    Podziękowali 3wpodskokach Pioszo54 Elf77
  • Już wyjaśniałem, że obecne media bardziej by przeszkadzały, bo goniłyby za sensacją czy preparowaniem dowodów. Mogłyby też swoim zachowaniem spowodować eskalację konfliktu skoro służby białoruskie szukają tylko pretekstu. Materiał musiałby być przedstawiony obiektywnie jako dokument, a nie sensacja powodująca dużą klikalność.

    Problem jest w tym że nie ma komu takiego materiału przygotować, to co jest to raczej szczątkowy materiał operacyjny służący raczej do udokumentowania przestępstw, a nie bieżącej sytuacji.
  • Służby graniczne obawiają się dopuścić tam cywili, bo wtedy może być bonanza.
    Ze strony białoruskiej nie można wykluczyć ataku - jeżeli ustrzelili by dziennikarza, to co? Wojna?
    Chyba żeby reportera przebrać w mundur wojskowy i żeby nie kręcił jawnie.
    Ale i to na dłuższą metę nie zda egzaminu, bo strona białoruska pilnie obserwuje relacje nadawane w Polsce. Łukaszenka dlatego sobie tak dużo pozwala, bo polska opozycja bardzo mu pomaga.
    Ludzie - tam na przerzut już czeka kilkanaście tysięcy luda, lada moment przybędą nowi z Pakistanu. Jest klar, że nastąpi skomasowany atak na granice, nie tylko polską. Stan wyjątkowy ułatwia użycie broni, przy tym umożliwia zaangażowanie wojsk OT.

    Nie tylko polskie służby podejmują działania informacyjne, w krajach skąd mogą przybyć uchodźcy. Te białoruskie filmiki są przydatne, nawet, gdy winą jest obarczana Polska.
    Pokazane w Pakistanie, Iraku, itd. mogą zniechęcić do podróży następnych "turystów".

    Po stronie niemieckiej też utrudnia się życie nowym przybyszom - warunki w obozach są masakryczne. Tłok i podłe żarcie - już zakończono dbanie o podawanie żywności halal.
    Albo będą jedli wieprzowinę, albo nic. Tylko karmiące matki i dziewczynki do lat 16 są lepiej traktowane; chłopcy do lat 6.
    Filmy z obozowych warunków są posyłane w świat.
    AI drze japę, ale władze tłumaczą, że nie są w stanie nic więcej zrobić. Zresztą, teraz nie ma rządu, z którym można by ewentualnie dyskutować.

    Przy tym - Niemcy zapowiedzieli, że wszystkich przybyłych przez polską granicę odeślą z powrotem i niech ich Polska posyła na Białoruś, albo deportuje do kraju pochodzenia.


    Podziękowali 2Prayboy Elf77
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Zgadzam się. W tym momencie możemy liczyć tylko na relacje strony białoruskiej, to ma być w naszym interesie?? 
    Nam te informacje nie są do niczego potrzebne, a zdają egzamin, jako ostrzeganie następnych amatorów turystyki na Białoruś.
    Łukaszenka już się w tym zorientował, więc jest prawdopodobne, iż zmieni narrację, bo mu biznes zwiędnie.
  • edytowano wrzesień 2021
    Już jeden z reklamówką tam  biegał!!!

    A oni wcale nie chcą zostawać na dłużej w Polsce, tylko kilka procent
  • edytowano wrzesień 2021
    Długość tego tekstu i sformułowanie "na polskiej kurwa granicy" świadczy o tym że to nie jest prawdziwe lecz wymysł.

    Urzekła mnie twoja historia :-)
    Podziękowali 3Klarcia In Spe Elf77
  • Ale jazda... skąd się bierze takie teksty?
    Spadłem z fotela.
  • Plecy???
    A czemu nie nazwała ich jak Frasyniuk?

  • edytowano wrzesień 2021
    Trupy w lesie... Krytyka polityczna pisze już o masowych grobach.
    Weź się ogarnij 
    Alboś głupia albo agentura wpływu jedno zresztą nie wadzi drugiemu. Skoro powtarzasz bzdety o karuzeli koło getta a potem wklejasz taki samizdat. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    tyle razy ich wyrzucano na Białoruś, że nie mają już siły.
    I naprawdę znajoma nie potrafiła im powiedzieć że trzeba przez przejście graniczne przejść i poprosić o wizę humanitarną? Skoro mieli tyle sił aby wielokrotnie przekraczać granicę w niedozwolonym miejscu, to mogli podjechać normalnie do przejścia.

    Bardo ładna ckliwa historyjka nie uwzględniającego całego kontekstu i specyfiki zdarzeń. nie ma tu nic o instrukcjach jakie otrzymują takie grupy żeby zawsze miały w swoim składzie dzieci, nie ma nic o zaleceniach udawania choroby na wypadek złapania. Nie ma nic o wielu innych rzeczach które zmieniają całkowicie obraz sytuacji.

    I taka refleksja na koniec. W 1109 roku Głogów zostałby łatwo zdobyty z takimi obrońcami jak twórcy tych historii.
    Podziękowali 3Prayboy Klarcia Elf77
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    @Odrobinka, tu masz przykład dyskusji na „argumenty”. 

    Kłamstwo nie jest argumentem.
  • Samizdaty pisane przez redaktorów z KP to nie są argumenty. 
  • Ale prawdopodobieństwo że wkrótce po naszej stronie granicy będą podrzucane martwe niemowlęta jest wysokie. Ale cóż.  Skoro Putin jest bezwzględny dla własnych obywateli to co go obchodzi mięso z imigrantów. To taka wojna... zamiast pociskami strzela się ludźmi. W historii często stosowana. A Europa patrzy i zaprasza Putina na salony... Łukaszenka to nikt a Białoruś to nie jest samodzielne państwo. 
    Trzeba być frajerem aby tego nie rozumieć.
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    W cywilizowanym świecie, w moim świecie oskarżenie o kłamstwo to poważna sprawa. Trzeba mieć dowody, żeby sobie na nie pozwolić. Nie jestem w stanie zliczyć ile razy na tym forum oskarżono mnie o kłamstwo bez żadnych podstaw, tylko dlatego, ze adwersarzowi się tak wydawało. To świadczy tylko o poziomie osoby rzucającej takie oskarżenia, nie mam zamiaru z nimi w ogóle dyskutować. 
    Nie masz zamiaru dyskutować to po co wchodzisz na forum dyskusyjne.
  • Piąta kolumna.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.