Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

A o Usnarzu nic…?

1679111220

Komentarz

  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    dziewczynarabina powiedział(a):
    Pokaz mi jedno kłamstwo. 
    Bo widzę, ze nie macie tu problemów z rzucaniem oskarżeń, gorzej z dowodami. 
    Jedno. Czekam. 

    Napisałaś że nikt nie pomaga imigrantom, a zupełnie zapomniałaś o uratowaniu wielu z nich od śmierci. Przykładem są koledzy jednej ze śmiertelnych ofiar. Ale pewnie uratowanie życia to nie pomoc, bo powinniśmy im mieszkanie dać i dożywotnią rentę.
    Zapytam jeszcze raz, bo nie odpowiedziałeś mi poprzednio: gdzie napisałam, ze NIKT im nie pomaga?
    Zacytuj, proszę. 

    Nie mogłam tak napisać, bo wiem, ze to nieprawda. Pomagam im choćby ja i znam kilka organizacji, które nic innego nie robią od tygodni. 

    A chociażby:
    dziewczynarabina
    Isako powiedział(a):
    Tamci rowniez. 
    Pozwala im się pic wodę ze strumienia, to jest ta pomoc?

  • edytowano wrzesień 2021
    Znam też relacje księży którzy wyjeżdżali czy wyjeżdżają na misję. Do Afryki. Dawali chętnym pracę przy budowie szpitala. Płacili dobre pieniądze. Autochtoni stawiali się do roboty i po jednej dniówce odchodzili bo wystarczająco dużo pieniędzy zarobili. Żyjąc za granicą mają wszystko za nicnierobienie. Utrzymują ich państwa z podatków obywateli. Dostają mieszkania, kursy językowe, dla chętnych jest praca tylko chętnych brak. Oni nie chcą pracować. Chcą korzystać z dobrobytu. Nie dostosowują się kulturowo do krajów w których są gośćmi. Tworzą getta i zamknięte społeczności. 
    W ośrodku pomocowym w Szwajcarii gdzie przyszłam po poradę prawną zastałam że 30 młodych śniadych facetów, którzy pili tam kawę i jedli darmowe żarcie. Takie obrazki zniechęcają do pomocy i przyjmowania ich. Nie było żadnej kobiety z dziećmi. A w Szwajcarii wystarczy chcieć pracować bo tam bezrobotni są ci którzy pracować nie chcą a nawet zarejestrowani bezrobotni są kierowani do prac na zastępstwo i robót interwencyjnych. 
    No ale większość afrykańskich i bliskowschodnich imigrantów ma postawę należy mi się bo jestem z biednego kraju. I wzięliście mnie to mi dajcie. 
    Ci co pracują to wyjątki.
    Jestem za tym żeby im pomagać na miejscu. Ściąganie ich tutaj i obiecywanie raju na ziemi nic nie da pozytywnego. A już Polska powinna zadbać przede wszystkim o swoich obywateli dopiero potem może ściągać tu obcych. Najlepiej bez nacisków czy to UE jak przedtem czy Białorusi jak obecnie.
    Cały proceder ściągania  ludzi na naszą granicę jest ohydny. Jednakowoz jeśli ich wpuścimy za chwilę będzie rzesza następnych. To się nie skończy. A świat jest na tyle duży żeby ich pomieścić. 
    Sami nie chcą niczego zmieniać we własnych krajach.
    Czasy takie jakbym czytała "Obóz świętych".
  • edytowano wrzesień 2021
    Imigranci z Europy. Nie z bliskiego wschodu i Afryki. Głównie Portugalczycy, Hiszpanie, Polacy i z krajów byłej Jugosławii. Edit. Sporo też Niemców Austriaków i Włochów.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Szwajcaria przyjmuje imigrantów jedynie do pracy. Azylantów jest stosunkowo niewielu bo to mały kraj w dodatku poza Unią.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano wrzesień 2021
    mnie martwi to co poniżej, a nie uchodźcy czy pajęczyna Morawieckiego. Miarą szacunku dla Państwa jest traktowanie przezeń własnych najsłabszych  a nie obcych obywateli
    Okaleczone dziewczynki leżą na korytarzu. Psychiatria dziecięca to "katastrofa" (msn.com)

    Sama wyborcza przyznaje że obecny rząd stworzył jako pierwszy podstawy pod zmianę tej sytuacji. Wszelkie zaniedbania w tej dziedzinie spadają na poprzednie ekipy.
    Cieszy mnie że obecny rząd robi wiele aby to zmienić 


    Cytat z artykułu: 
    Reforma psychiatrii dziecięcej w założeniu jest świetna, ale dopiero raczkuje – z pięciuset ośrodków środowiskowych, które planowano, nie powstało nawet sto, a już tych kilkudziesięciu nie ma kim zasilać
    Podziękowali 1Klarcia
  • Nie ma jeszcze ośrodków środowiskowych dla naszych dzieci a lewacy chcą budować ośrodki dla zdrowych silnych zoofili?

    Podziękowali 1Klarcia
  • kociara powiedział(a):
    No prosze.
    Dziennikarze z kilku redakcji odwalili kawal porządnej roboty i przedstawili mapę powiązań i zależności towarzyskich i rodzinnych w kwestii obsadzania lukratywnych stanowisk w spółkach skarbu państwa i przedsiębiorstwach... 
    Owi dziennikarze, to opozycyjna szczujnia, z rzetelnym dziennikarstwem nie mająca nic wspólnego. Jest klar, że stanowiska w strategicznych spółkach obsadza się ludźmi, co do których można mieć zaufanie. Owszem, zdarzają się wpadki (Banaś), ale skrajną głupotą było by, zatrudnienie tam osób rządowi niechętnych.

    Identycznie jest w Niemczech - teraz czeka nas trzęsienie ziemi, wymiana kadr. Nie tylko w Spółkach z udziałem Skarbu Państwa (mamy takie), ale i mediach publicznych.
    Podziękowali 1Prayboy
  • Prayboy powiedział(a):
    Możesz sobie nie wierzyć nikt cię nie zmusza ale ten rząd broni niestety i ciebie. Tym się różni od innych. Były na telefonie jednego z nich co jest absolutnie możliwe. Nikt nie mówi że na wszystkich. Ale możliwe że na wielu.
    Takie mądre inaczej, muszą zostać "ubogacone", wtedy coś do nich dociera, ale niestety czasami bywa za późno.

    14-letnia Susanna Feldman został zgwałcona i zamordowana przez 20-letniego imigranta z Iraku, który ubiegał się o azyl w Niemczech. Ali Bashar zbiegł, a następnie został zatrzymany przez kurdyjską policję i przekazany stronie niemieckiej. Dziś rano samolot z aresztantem wylądował we Frankfurcie nad Menem. To w Niemczech trzeci w ciągu dwóch lat przypadek, kiedy młoda kobieta została zamordowana przez uchodźcę.

    https://www.rmf24.pl/raporty/raport-fala-uchodzcow/najnowsze-fakty/news-uchodzca-zgwalcil-i-udusil-14-latke-w-niemczech-z-falszywym-,nId,2592250#crp_state=1
  • Głupota nie zna granic.
    Podziękowali 1Klarcia
  • dziewczynarabina powiedział(a):

    Ma obowiązek na podstawie konwencji genewskiej. 
    Według Konwencji Genewskiej, migranci powinni złożyć wniosek o azyl na Białorusi, która konwencję ratyfikowała. Jest pierwszym wolnym krajem, na którego terenie się znaleźli. Na podobnej zasadzie, Niemcy odsyłają do Polski migrantów, którzy przeszli z Polski.
  • https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/okaleczone-dziewczynki-leżą-na-korytarzu-psychiatria-dziecięca-to-katastrofa/ar-AAOVsYc?ocid=entnewsntp&pc=U531

    W Niemczech wcale nie jest lepiej; szpitali psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży jest tyle, co kot napłakał. Przyczyną jest brak wyszkolonej kadry do opieki nad ludźmi bardzo młodymi. W razie konieczności (samookaleczenie, próba samobójcza), wyżej wspomniani przebywają więc w szpitalach dla dorosłych. Brakuje też Praxis psychiatrycznych i poradni psychologicznych. Na pierwszą wizytę oczekuje się ok. roku.

    W czasach mojej młodości, praktycznie nie było psychiatrów dla dzieci. Nikt z dorosłych nie przejmował się, gdy syn się pociął. Dziewczynki tego nie robiły, natomiast umierały z powodu bulimii i anoreksji; wtedy jeszcze zaburzeń nieznanych.
    Podziękowali 1Prayboy
  • Klarcia powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    No prosze.
    Dziennikarze z kilku redakcji odwalili kawal porządnej roboty i przedstawili mapę powiązań i zależności towarzyskich i rodzinnych w kwestii obsadzania lukratywnych stanowisk w spółkach skarbu państwa i przedsiębiorstwach... 
    Owi dziennikarze, to opozycyjna szczujnia, z rzetelnym dziennikarstwem nie mająca nic wspólnego. Jest klar, że stanowiska w strategicznych spółkach obsadza się ludźmi, co do których można mieć zaufanie. Owszem, zdarzają się wpadki (Banaś), ale skrajną głupotą było by, zatrudnienie tam osób rządowi niechętnych.

    Identycznie jest w Niemczech - teraz czeka nas trzęsienie ziemi, wymiana kadr. Nie tylko w Spółkach z udziałem Skarbu Państwa (mamy takie), ale i mediach publicznych.
    Ależ Klarcia droga sama moze to sprawdzić. 
    To nie  sa żadne wymysly tylko cos, co samemu mozna sprawdzić i zweryfikować.
    Wszystko doatwpne. Im tylko się chciało to zebrac do kupy.dopoki nie udowodnisz, ze bzdurzysz poprzez pokazanie np wlaanych ustaleń, np innych, niz tych dziennikarzy to kłamiesz 
  • Ja nie przeczę tym ustaleniom. Mam na uwadze jedynie robienie sensacji z czegoś, co jest naturalne i zrozumiałe. 
    Podziękowali 1Prayboy
  • Tak. Pod warunkiem że nie rządzi PiS .
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Nepotyzm jest naturalny i zrozumiały?
    U tej partii całkowicie naturalny. Im się to po prostu należało, cytując Szydło.
    Podziękowali 1Stokrotka
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Nepotyzm jest naturalny i zrozumiały?
    I zrozumiały też. Po pierwsze - ich wyborcom to, jak widać, absolutnie nie przeszkadza, więc czemu nie kraść, skoro można? Po drugie - zawsze można powiedzieć, że inni też kradli, więc czemu my mamy tego nie robić? 
    Zresztą, gdy inkasuje się grube tysiące, a nawet miliony, zaczyna się wierzyć w swoją bezkarność i wielkość. I kto nam wtedy moze zagrozić? Kto ma władzę i kasę, jest bezkarny, także w oczach wyborców. 
  • A o jakich kradzieżach ty piszesz @beatak ???
  • Czy portal Onet kształtuje Twój światopogląd?
    Podziękowali 1Klarcia
  • Karolinka powiedział(a):
    Czy portal Onet kształtuje Twój światopogląd?
    Nie, mój światopogląd kształtuje wiele rzeczy. Wiedzę czerpię z wielu źródeł.  Onet podał akurat wyniki śledztwa i suche fakty, którym nie da się zaprzeczyć. ŻAden z polityków nie zaprzeczył tym faktom.  Żaden ze wspomnianych w tych artykułach polityków nie powiedział, że to nieprawda. Żaden nie zagroził procesem. 
  • @beatak Najczęstszą argumentacją zwolenników PiSu na ich kradzieże jest to, że za PO też kradli. No dramat po prostu. 
    Podziękowali 1Stokrotka
  • beatak powiedział(a):
    dziewczynarabina powiedział(a):
    Nepotyzm jest naturalny i zrozumiały?
    I zrozumiały też. Po pierwsze - ich wyborcom to, jak widać, absolutnie nie przeszkadza, więc czemu nie kraść, skoro można? Po drugie - zawsze można powiedzieć, że inni też kradli, więc czemu my mamy tego nie robić? 
    Zresztą, gdy inkasuje się grube tysiące, a nawet miliony, zaczyna się wierzyć w swoją bezkarność i wielkość. I kto nam wtedy moze zagrozić? Kto ma władzę i kasę, jest bezkarny, także w oczach wyborców. 
    Pierdzielisz sugerując, ze omawiane osoby kradną. Masz na to jakiekolwiek dowody, czy tak tylko jadaczką kłapiesz?
    Jeszcze raz - w spółkach z udziałem Skarbu Państwa należy zatrudniać osoby, co do których ma się zaufanie. To, że  prezesi zasiadający w zarządzie dobrze zarabiają powinno być zrozumiałe. W Polsce i tak, na "państwowym zarabia się znacznie mnie, aniżeli w koncernach zagranicznych i to jest chore.
  • beatak powiedział(a):
    Karolinka powiedział(a):
    Czy portal Onet kształtuje Twój światopogląd?
    Nie, mój światopogląd kształtuje wiele rzeczy. Wiedzę czerpię z wielu źródeł.  Onet podał akurat wyniki śledztwa i suche fakty, którym nie da się zaprzeczyć. ŻAden z polityków nie zaprzeczył tym faktom.  Żaden ze wspomnianych w tych artykułach polityków nie powiedział, że to nieprawda. Żaden nie zagroził procesem. 

    Przywołane tutaj artykuły z onetu, to skrzyżowanie "Pudelka" z Urbanowym "Nie".
  • Klarcia powiedział(a):
    ajli ajlo ajla... ajli  aljo ajla!
    dokładnie Klarcia
    tak się składa że przepracowałem w Axlu (właściciel onetu) ładnych parę lat (niestety) i wiem jak od środka wygląda to "medium"
    Podziękowali 1Klarcia
  • beatak powiedział(a):
    Onet podał akurat wyniki śledztwa i suche fakty,
    Onet nigdy nie podaje suchych faktów. Wynika to z reformy służb wywiadu i kontrwywiadu przeprowadzonej przez Bismarcka. Zresztą nie ma obecnie chyba żadnej gazety czy portalu, które podawałyby suche fakty. Prawdopodobnie nikt by ich nie czytał, bo byłyby za nudne i nie wiadomo by było co o nich myśleć.
    Podziękowali 3Karolinka Prayboy Klarcia
  • małe przypomnienie:

    W ujawnionym w czwartek liście Mark Dekan porównał głosowanie na zeszłotygodniowym szczycie Unii Europejskiej nad wyborem Donalda Tuska do meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym FC Barcelona obrobiła stratę z pierwszego meczu z PSG, pokonując rywala 6:1. Według Dekana decyzja o reelekcji Tuska była tylko jego wygraną z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. - Wyłącznym zwycięzcą nie jest jednak Donald Tusk, tak jak Kaczyński nie jest jedynym przegranym. Razem z Tuskiem wygrali Polacy - wszyscy ci, którzy są dumni z przynależności do Unii Europejskiej. Badania pokazują, że takie poglądy ma blisko 80% polskiego społeczeństwa. Co do przegranych w tym starciu, to obok Jarosława Kaczyńskiego znalazła się dobra reputacja Polski jako rzetelnego partnera w UE - napisał Mark Dekan.

    Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/szef-ringier-axel-springer-media-mark-dekan-list-do-pracownikow-wygrana-tuska-z-kaczynskim-podpowiedzmy-czytelnikom-jak-zostac-w-ue
  • dziewczynarabina powiedział(a):


    Tak wyglądają uchodźcy, których odesłano kilka dni temu z powrotem do lasu. 
    To chyba pasuje do wątku "Polska liderem ochrony dzieci w Europie"...

  • Uchodźcy? Nie bądź śmieszna. Na fotce są obywatele Turcji
    Podziękowali 1Klarcia
  • Rozumiem, że dziecko powinno zostać u nas w domu dziecka, a wszyscy dorośli deportowani? Bo skoro każda grupa imigrantów według otrzymanych instrukcji stara się mieć w swoim składzie jakieś dzieci, to nie zatrzyma się tej nawały inaczej.


    Kiedyś jedna Egipcjanka też zachwyciła się urokiem takiego biednego dziecka i zaopiekowała się nim.  Po latach z tego powodu zginęli wszyscy pierworodni, cały jej lud stracił większość majątku i zatopiona została spora armia.

    Instynkt samozachowawczy mówi, że warto nie ulegać emocjom.
    Podziękowali 2Klarcia joanna_1991
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.