Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Seks po pijaku

Ta dyskusja została utworzona z komentarzy wydzielonych z: Ziemkiewicz aresztowany w GB.
Podziękowali 1dziewczynarabina
«13456711

Komentarz

• Naprawdę? 
    To jest ciekawy fikołek logiczny, ze można uzasadnić korzystanie z prostytutek czy uznawanie gwałtu za coś powszechnego, co zdarza się każdemu - i taki to właśnie „autorytet”. 
    Podziękowali 1Coralgol
  • Prawica nie patrzy na sprawy łóżkowe, bo to jest prywatna sprawa każdego. No chyba że ktoś swoje łózko stawia jako sztandar. Z tym gwałtem co zdarza się każdemu to poproszę źródło.

Ziemkiewicz nie jest wzorem do naśladowania, ale jego publicystyka porusza kwestie ważne i zwraca uwagę na wydarzenia, które zwykłemu Kowalskiemu mogły umknąć uwadze.
  • edytowano 4 październik
    Turturek powiedział(a):
    Z tym gwałtem co zdarza się każdemu to poproszę źródło.

Tweeter Ziemkiewicza. 

• dziewczynarabina powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    Z tym gwałtem co zdarza się każdemu to poproszę źródło.

Tweeter Ziemkiewicza. 

https://images.app.goo.gl/Frd2KpiKUuQNhtU4A

Po pierwsze bardzo stare.
    Po drugie, nie ma tu nic o normalności, tylko stwierdzenie że niech pierwsi krytykują Ci którzy nie brali udziału w libacjach podczas których stosunki damsko męskie najczęściej wymykają się spod kontroli i wielu krytykujących ma dokładnie to samo za uszami.
  •  :o 

Ja nie znam ludzi, którzy „maja za uszami” gwałt. 
    Nie wiem w jakich kręgach to jest standard. 
    Podziękowali 2paulaarose Atlantyk
     :o 

W kręgach Ziemkiewicza.
  • Czyli w waszych też,  poruszacie się właśnie w takich patologicznych kręgach i wam tu dobrze. 
    Podziękowali 1Stokrotka
  • Ja tam nie przeczytałam o gwałcie. Tylko o wykorzystaniu nietrzeźwej. To nie jest gwałt tylko obydwoje pijani idą do ciemnego kącika albo do łóżka. Takich sytuacji widziałam mnóstwo nie tylko u patologii i nie tylko u konserwatystów. Pracowałam w hotelu. Obsługiwałam różne imprezy. Twierdzenie że Ziemkiewicz usprawiedliwia gwałt jest bzdurą.
    Podziękowali 1Isako

jak po ostrej popijawie ląduje para w łóżku i nad ranem dziewczyna stwierdza, że wymknęło się jej spod kontroli i tak naprawdę nie chciała, to to nie jest gwałt? A zjawisko jest dość popularne sądząc z ilości artykułów jaki na ten temat napisano.

Poza tym gdzie napisałem magiczne słowo standard?
  • Zuzapola powiedział(a):
    Czyli w waszych też,  poruszacie się właśnie w takich patologicznych kręgach i wam tu dobrze. 
    Absolutnie nie. W życiu nie zamieniłabym nawet słowa z kimś pokroju tego pana.
  • Zuzapola powiedział(a):
    Czyli w waszych też,  poruszacie się właśnie w takich patologicznych kręgach i wam tu dobrze. 
    W jakich „waszych”?

Ja nie bywam na imprezach, gdzie „stosunki damsko męskie wymykają się spod kontroli”. Ty tak?
    Podziękowali 1Atlantyk
  • No tak. Wszyscy święci. 
  • Turturek powiedział(a):
    dziewczynarabina powiedział(a):

jak po ostrej popijawie ląduje para w łóżku i nad ranem dziewczyna stwierdza, że wymknęło się jej spod kontroli i tak naprawdę nie chciała, to to nie jest gwałt? A zjawisko jest dość popularne sądząc z ilości artykułów jaki na ten temat napisano.

Jesli nie była w stanie wyrazić świadomej zgody,
    to jest to gwałt. Co w tym dziwnego?
  • Odrobinka powiedział(a):
    No tak. Wszyscy święci. 
    Naprawdę nie trzeba być „świętym”, żeby nie korzystać z prostytutek, nie mieć wieloletnich romansów czy nie normalizować gwałtu. To są jednak podstawy przyzwoitości, do świętości jeszcze daleko. 
  • Ciekawe że jeden idiotyczny tweet przekreśla cały wartościowy dorobek.
  • Akurat z kręgów nieco bardziej na lewo co i rusz wyłazi jakas historyjka o wzajemnym wykorzystywaniu się działaczy w oparach alkoholu i innych używek, ostatnio sprawa doktoranta z UW, wcześniej oskarżenia wobec kilku znanych dziennikarzy, czy też elaborat niejakiej Margot o kontaktach z jedną z guru strajku kobiet. To sa sprawy ujawnione przez jedną ze stron, a ile po prostu jest zamiatanych pod dywan?
  • @Turturek dziewczyna znowu uderza że swoją misją,  musisz mieć zgodę na piśmie i wtedy nie gwałt, albo specjalna aplikacja randkowa, tylko co, jeśli powie, że dała zgodę nietrzeźwa i taka zgoda nieważna?
  • To jest misja, ze seks powinien odbywać się za obopólną zgodą dwóch dorosłych osób?? 
    Podziękowali 3beatak Wilfrid ominika
    To jest misja, ze seks powinien odbywać się za obopólną zgodą dwóch dorosłych osób?? 
    w Twoim wydaniu tak,
    zaraz za tym idzie zaglądanie wszystkim do łóżka
  • Naprawdę nie interesuje mnie ani trochę, co ktoś robi w łóżku :) i z kim, po warunkiem, ze chodzi o osoby dorosłe, i swiadomie podejmujace decyzje. 
  • jak masz zamiar ten warunek sprawdzać?
  • Nic nie mam zamiaru sprawdzać. Od tego jest prokuratura. 
  • na jakich zasadach?
  • Na takich samych jak każde inne podejrzenie popełnienia przestępstwa. Zgłasza się poszkodowany i jest wszczynane śledztwo. 
  • ok, tak jest, więc o  co halo?
  • Ale kto robi halo? :D 
    To Ty twierdzisz, ze mam jakaś „misje”. 

Ja tylko przytoczyłam wypowiedz Ziemkiewicza, w której sugeruje, ze gwałt to powszechna sprawa. Może w jego świecie, w moim jest to sprawa dla prokuratury. 
    Turturek powiedział(a):
    dziewczynarabina powiedział(a):

Jesli nie była w stanie wyrazić świadomej zgody,
    to jest to gwałt. Co w tym dziwnego?
    Nic dziwnego, poza Twoim zdziwieniem, że się z takim czymś nie spotkałaś. Nie mówię oczywiście o bliskich znajomych tylko ogólnie.

Do tego jeżeli facet nie był świadomy tego co się dzieje to według równościowej ideologii, też chyba został zgwałcony? Czy facetów to nie dotyczy?

Podziękowali 1Pioszo54
  • edytowano 4 październik
    Tak, oczywiście, ze dotyczy to również facetów. 

Art. 197

§ 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

§ 2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Ja tylko przytoczyłam wypowiedz Ziemkiewicza, w której sugeruje, ze gwałt to powszechna sprawa. Może w jego świecie, w moim jest to sprawa dla prokuratury. 
    Kradzież też jest sprawą dla prokuratury, a jest dość powszechna. Upijanie się na imprezach też jest powszechne, a co potem się dzieje to czasami prokuratura wie, a częściej pozostaje kac moralny.

• strata czasu
    Podziękowali 2Zuzapola Odrobinka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.