Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dość lewackiej propagandy na forum

12346

Komentarz

  • edytowano październik 2021
    Zadane do domu:
    Przeczytaj "Montaż" Wołkowa.

    Za miesiąc sprawdzę powinnaś się wyrobić chociaż to dość gruba książka.


  • Ale to później najpierw Wołkow 
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    36 forteli
    To jest niby książka historyczna?
    ręce opadaja
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):


    Podaj listę swoich lektur z ostatniego roku to pogadamy :-)

    Proszę uprzejmie:

    Ludowa historia Polski 

    to wiele tłumaczy :-)
    Ludowa historia Polski ꘡ Recenzja » Historykon.pl


     


  • edytowano październik 2021
    twoja lista lektur wiele mi wyjaśnia... nawet TW "Ben" się na nią załapał... 
    jedyna słuszna linia partyjna... rozszerz horyzonty
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Książka "36 forteli" to nie tylko zbiór forteli i podstępów. To międzykulturowy poradnik psychologii konfliktu i kompendium praktycznych porad, jak radzić sobie w sytuacjach rozbieżności interesu - od sytuacji z życia codziennego zaczynając, a na formułowaniu doktryn wojennych kończąc. Zawiera około dwieście ilustracji historycznych i anegdot, wraz ze zwięzłymi analizami opartymi na współczesnej psychologii poznawczej i traktacie Sztuka wojny Sun Tzu (Sun Zi).
    Sztukę wojny czytałam. Nie wierze w coaching, więc jakoś nie przekonuje mnie kontynuacja. 

    Ale nadal - książką historyczną bym tego nie nazwała.

    Czytałeś może coś z mojej listy?


    niee... to przeczytaj Wołkowa a ja coś z twojej i pogadamy 
  • Rany... jeszcze Aplebaum, kto ci dobiera te lektury
  • ale nie wiem co wybrać z twojej listy, najbezpieczniejsza wydaje się Tokarczuk bo  przynamniej ładnie pisze
  • chociaż nie, ten Tony Obed wydaje się fajny, może zrozumiem. dlaczego Kanada jest teraz  największą ostoją lewactwa i opresyjności i nienawiści do chrześcijan
    Biorę .
    Zwłaszcza że pianistów mają fajnych. :-)

    27 śmierci Toby'ego Obeda" Joanna Gierak-Onoszko to reportaż przedstawiający czarne karty w historii Kanady, państwa kojarzonego przez wielu jako kraj tolerancyjny i wielokulturowy. 


  • dokładnie, pisaliśmy jednocześnie.
    muszę poszukać w biblio, bo na półkach już mało miejsca zostało a to jednak kot w worku, nowość. "Montaż" ma już kilkadziesiąt lat, sprawdzony.
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    dziewczynarabina powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    dziewczynarabina powiedział(a):
    Książka "36 forteli" to nie tylko zbiór forteli i podstępów. To międzykulturowy poradnik psychologii konfliktu i kompendium praktycznych porad, jak radzić sobie w sytuacjach rozbieżności interesu - od sytuacji z życia codziennego zaczynając, a na formułowaniu doktryn wojennych kończąc. Zawiera około dwieście ilustracji historycznych i anegdot, wraz ze zwięzłymi analizami opartymi na współczesnej psychologii poznawczej i traktacie Sztuka wojny Sun Tzu (Sun Zi).
    Sztukę wojny czytałam. Nie wierze w coaching, więc jakoś nie przekonuje mnie kontynuacja. 

    Ale nadal - książką historyczną bym tego nie nazwała.

    Czytałeś może coś z mojej listy?


    niee... to przeczytaj Wołkowa a ja coś z twojej i pogadamy 
    Ok :) Co konkretnie Wołkowa? 
    ?
    MONTAŻ
    mówiłem
    :-)

  • jest w bibliotekach, na chomiku i na audiobukach za darmo w sieci (nienawidzę audio, ale co kto lubi)
  • jak czytałaś sztukę wojny to spoko wejdzie - podobne. 
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Jeśli korzystasz z kindla, to mogę Ci pozyczyć ebooka ;)

    mam, chętnie poproszę na priw
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    joachm1 powiedział(a):
    A co jest niby nie tak jak właściciel działki ma prawo wyciąć drzewo, które mu przeszkadza lub potrzebne jest naopał. Straszne takie było, że nie musiał żebrać o zgodę urzędnika i płacić za nią haraczów.
    Nie wiem, może na przykład to, że powinniśmy zadbać o to, jaki krajobraz zostawimy naszym dzieciom?
    Drzewa nie są własnością prywatną. Tak samo jak cała reszta przyrody, wszyscy mamy obowiązek ją chronić przed idiotami, którzy "potrzebują drewna na opał". 
    Jeżeli ja sadziłam drzewo na swojej działce, to chcesz powiedzieć, że to jest także Twoje drzewo :D
    Widać, że nie masz pojęcia, jak drzewa szybko rosną. 30 lat temu sadziliśmy modrzewie, teraz trzeba było je wycinać, bo sąsiad bał się, że zwalą mu się na dach odległy o 15 m. Dobrze, że trafiliśmy na nowe prawo odnośnie wycinki.

    Podziękowali 1Klarcia
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Drzewo, które zagraża budynkowi można wyciąć legalnie. Nie o takich mowa.


    Teraz tak, ale 6 lat temu potrzebna była zgoda urzędu.

  • 27 śmierci Toby'ego Obeda recenzowałam. Bardzo dobra książka, wstrząsająca, czytałam w pociągu jeszcze przed premierą, nie wiedziałam wcześniej czego się  spodziewać. I dosłownie płakałam, każdy kolejny rozdział łamał mi serce. A jestem osobą, na którą rzadko coś tak mocno "działa", która rzadko się wzrusza.

    Anne Applebaum - Zmierzch demokracji  też pozycja wybitna, pani Applebaum to bez wątpienia wielka intelektualistka, miałam przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z nią niedawno

  • dziewczynarabina powiedział(a):

    Ludowa historia Polski 

    Śmieć. To jest kompendium propagandy PRL czyli jak komuniści chcieli żebyśmy myśleli o swojej historii.

    Podziękowali 1Klarcia
  • Spory kawałek i mnie zemdliło. Jako genealog od wielu lat badający dzieje swojej włościańskiej rodziny mogę stwierdzić, że dominuje tam praktyka wybierania nielicznych przypadków i przekształcania tego w normę ogólnopolską.
    Podziękowali 1Klarcia
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    joachm1 powiedział(a):
    A co jest niby nie tak jak właściciel działki ma prawo wyciąć drzewo, które mu przeszkadza lub potrzebne jest naopał. Straszne takie było, że nie musiał żebrać o zgodę urzędnika i płacić za nią haraczów.
    Nie wiem, może na przykład to, że powinniśmy zadbać o to, jaki krajobraz zostawimy naszym dzieciom?
    Drzewa nie są własnością prywatną. Tak samo jak cała reszta przyrody, wszyscy mamy obowiązek ją chronić przed idiotami, którzy "potrzebują drewna na opał". 
      Aż mnie krew zalewa jak sobie tacy roszczą prawo do efektów pracy innych ludzi, kup sobie swoją działkę, najlepiej kilkaset ha i obsadz drzewami i nikt Ci ich ruszać nie będzie, chyba że znajdzie się taki sam nawiedzony i zechce rządzić się cudzą własnością 
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano październik 2021
    Aniela powiedział(a):
    dziewczynarabina powiedział(a):
    Drzewo, które zagraża budynkowi można wyciąć legalnie. Nie o takich mowa.


    Teraz tak, ale 6 lat temu potrzebna była zgoda urzędu.
    Teraz też potrzeba zgody. Dają ją jednak bez większych oporów i nie naliczają karnej opłaty za wycięcie. Załatwiałam w zeszłym roku. Trzeba było czekać 30 dni. Bardzo żałowałam, że tego drzewa już nie zdążyłam wyciąć przed..
    .

  • To jeszcze Nowaka. 
  • Ja także historia na maturze ale zawodowo się nią zajmuję
  • Jasienica to taka powtórka z liceum trochę 
  • Żadne ale ja się na ten temat nie wypowiadam. Natomiast widzę jak bardzo jesteś zaangażowana w tematy aktualne polityczne światopoglądowe. A tych nie da się oddzielić od historii.
  • edytowano październik 2021
    Wszystko już było... Hannibal ante portas albo raczej ante Usnarz... barbarzyńcy u bram...zgnilizna moralna jak przed 476 rokiem...
    Podziękowali 1Klarcia
  • A gender był już wieki temu...
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano październik 2021
    To wszystko się zawali ale wielu zginie pod gruzami. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.