Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Równość płci i zrównoważony rozwój na JMJ w Lisbonie 2023

245

Komentarz

  • To jest twój pogląd. Powtarzam- moje słowa to nie atak. To troska i niepokój. Ja nie uderzam we Franciszka. Modlę się za niego. 
    Podziękowali 2agnieszkamama zbyszek
  • Troska i niepokój wyrażają się dodawaniem komentarzy, w których podważasz autorytet Ojca Świętego. Traktuję to jako żart.
  • To w jaki sposób można wyrazić troskę i niepokój bez mówienia, co nas niepokoi?
    Podziękowali 1zbyszek
  • Kacha
    Jest super,jest super,więc o co Ci chodzi ????????
    Mspanc
    Podziękowali 1Kacha
  • Bardzo sprytne. Piszę dowolną bzdurę i dodaję, że mnie to niepokoi. I że to wyraz troski. Ale nie będziemy się tak bawić.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Kacha powiedział(a):
    To w jaki sposób można wyrazić troskę i niepokój bez mówienia, co nas niepokoi?

    Nie można ;)
  • Nie podejmę więcej tematu, bo chyba i tak nie uda nam się dojść do porozumienia. 
  • Faktycznie, czasem granica jest trudna do ustalenia.

    Rozmawiałem przed chwilą z prezesem o swojej pracy. Zderzyłem się z jego wyobrażeniami. Nawet nie próbowałem nic prostować.
  • @Kacha. Papież= biskup Rzymu

    Benedykt XVI nie jest papieżem, który usunąl się w cień, on przestał być papieżem.
  • Oczywiście dialog polecam. Komentarz mój powyższy, trochę nie w tym wątku co trzeba mi wyszedł 
  • Beta powiedział(a):
    @Kacha. Papież= biskup Rzymu

    Benedykt XVI nie jest papieżem, który usunąl się w cień, on przestał być papieżem.

    Ok, może taka interpretacja jest nagięta.
    To znaczy nagięta w jedną stronę. Benedykt jest Papieżem Emerytem, przestał być Biskupem Rzymu. 
    Dla mnie bardzo zastanawiające jest to, że wizję dwóch papieży w Watykanie miała Katarzyna Emmerich. Taka sytuacja ma miejsce pierwszy raz w historii. 
    I znów - nie jest to dla mnie powód do nawoływania do odejścia od Kościoła i wypowiedzenia posłuszeństwa Franciszkowi, ale trzeba po prostu modlić się i ofiarować to Bogu. Dla mnie osobiście jest to też okazją do zrewidowania sposobu, w jaki ja pokazuje moim dzieciom Kościół i Boga - czy nie infantylizuję zbytnio Boga, czy nie spłaszczam nauczania Kościoła i czy jednocześnie nie straszę. 
  • Dwóch papieży byłoby, gdyby w czasie urzędowania jednego, wybranoby innego.
    Papież to urząd w Kościele, skoro BXVI zrezygnował z niego, to tytuł "papież" jest tylko grzecznościowy. 

    Nie wiem czy jakby papież zapadł w śpiączkę,  to wtedy można go, bez jego zgody, zwolnić z urzędu? Czy to byłby czas dwóch papieży?
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Słyszałem opinię Lisickiego, że Benedykt XVI rozumie swoją rolę jako papieża duchowego, a Franciszek jest papieżem od zarządzania.
    Nie sprawdzałem tego.
    Więc jakby nie do końca zrezygnował z urzędu. Dla mnie to też trochę dwuznaczne.
    Sama rezygnacja z powodów zdrowotnych mi podpadała. Dożyć 90lat to trzeba mieć końskie zdrowie. Też bym tak chciał.
  • To tylko czyjaś opinia a nie fakt
  • Niestety Lisicki działa po stronie wrogów Kościoła.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ale to jest poważny osąd...
  • Ale to jest poważny osąd...
  • To akurat jest fakt. Angażuje swoje siły i talent w zwalczanie Głowy Kościoła.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Krytyka postępowania Głowy Kościoła niekoniecznie musi iść w parze z wrogością wobec Kościoła. 
    W historii Kościoła były różne wydarzenia, różni papieże. A Kościół trwa, bo jest w nim Chrystus. Nie dlatego, że każdy z papieży był święty i nieomylny.
    Bóg ma znacznie szersze spojrzenie na temat niż nasze.
    Dla mnie w pewnych kwestiach ten pontyfikat też jest cenny - zaczęłam zgłębiać tradycję Kościoła, przeczytałam Katechizm Gasparriego i na nowo spojrzałam na prawdy wiary. 

  • To bardzo dobrze. Katechizm kard. Gasparriego dokładnie opisuje pozycję papieża. Teraz należy zacząć się do tego stosować.
    Podziękowali 1Klarcia

  • "Kościół może wyrokować także o sprawach z dziedziny państwowej i politycznej, jeżeli te sprawy pozostają w związku ze zbawieniem dusz "
    W tym kontekście z czystym sumieniem mogę odrzucić poparcie Franciszka dla związków cywilnych homoseksualistów, poparcie dla jawnych zwolenników aborcji, a także troskę o ideę równości płci czy rozwoju zrównoważonego. Do zbawienia bowiem potrzeba:
    "Wiary w prawdy, które Bóg objawił, a Kościół nam do wierzenia podaje".
    "Prawdy l, które Bóg objawił, a Kościół nam do wierzenia podaje, znajdują się głównie w Składzie Apostolskim"





  • Czy uważasz, że jedna płeć jest lepsza, a druga gorsza?
  • edytowano sierpień 2022
    DaddyPig powiedział(a):
    Czy uważasz, że jedna płeć jest lepsza, a druga gorsza?
    to chyba oczywiste :)

    mężczyźni pełnią rolę poślednią, pomocniczą
  • Nie. Uważam, że są różne. Równość nie jest tożsamością, każda z płci ma swoje zadania powierzone przez Boga. 
    I dostrzegam żmiję ukryta pod pięknym hasłem. W imię równości płci sprzedaje się hasła o swobodnym dostępie do antykoncepcji, pigułki wczesnoporonnej czy aborcji. Total masz artykuł na temat wyzwań, które ONZ stawia Polsce.  temat https://wyborcza.pl/7,75399,16939022,onz-do-polski-musicie-zadbac-o-rownosc-plci-nawet-wbrew-kosciolowi.html
    Podziękowali 1zbyszek
  • Trochę sprytu by się niektórym przydało.
    Serio
    Środowiska laickie gadają o równości płci i mają rację (w tej kwestii), dodając przy okazji coś od siebie
    Kiedy KK próbuje zaistnieć w temacie, to jest olaboga

    Nie wystarczy Wam, że zawłaszczyli tęczę?

    Weźcie nastolatka. Jest za równością płci. W KK o tym nie słyszy, tylko na marszach, gdzie jednocześnie dowiaduje się, że seks z psem jest ok
    Pomyśleć trochę
  • I jeszcze jedno
    Zatroskanie
    "Wyrazam zatroskanie"
    Kurde, nikt z Was tak nie mówi ani nie pisze w innym kontekście.
    Bo głupio napisać, że się krytykuje Papieża.
    Więc wyrażajmy zatroskanie, do porzygu
  • edytowano sierpień 2022
    Ale tak po Franciszkańsku spójrz - może mamy jednak dobre intencje?  <3
  • Odrywanie ludzi od Kościoła to nie jest dobra intencja.
  • A kogo ja oderwałam lub odrywam? 
    Podziękowali 1zbyszek
  • Faktów się nie ukryje.
    Młodzi ludzie potrafią myśleć i widzą co się dzieje w Kościele w Watykanie i co robi Franciszek.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.