Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Równość płci i zrównoważony rozwój na JMJ w Lisbonie 2023

1235»

Komentarz

  • Wilfrid powiedział(a):
    zbyszek powiedział(a):
    Ks. prof. Guz w Oświęcimiu 15 sierpnia pięknie powiedział, Pan Bóg dał człowiekowi prawo korzystania ze wszystkich dóbr. Ci którzy nam zabraniają korzystania z dóbr odmawiają na człowieczeństwa. To tak w dużym skrócie.
    Popieram. Chcę korzystać ze świeżego i czystego powietrza.
    no nie wszystkich na to stać
  • Wilfrid powiedział(a):
    zbyszek powiedział(a):
    Ks. prof. Guz w Oświęcimiu 15 sierpnia pięknie powiedział, Pan Bóg dał człowiekowi prawo korzystania ze wszystkich dóbr. Ci którzy nam zabraniają korzystania z dóbr odmawiają na człowieczeństwa. To tak w dużym skrócie.
    Popieram. Chcę korzystać ze świeżego i czystego powietrza.
    Chcesz mieć świeże i czyste powietrze, ale zapomniałeś napomknąć, że również chcesz mieć w domu ciepło i prąd. Gdzieś to trzeba wypośrodkować w związku z możliwościami ludzkości. A zakaz jazdy samochodem spalinowym czy używania węgla jest własnie tym odmawianiem czlowieczeństwa.
    Podziękowali 1zbyszek
  • Hamal powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    zbyszek powiedział(a):
    Ks. prof. Guz w Oświęcimiu 15 sierpnia pięknie powiedział, Pan Bóg dał człowiekowi prawo korzystania ze wszystkich dóbr. Ci którzy nam zabraniają korzystania z dóbr odmawiają na człowieczeństwa. To tak w dużym skrócie.
    Popieram. Chcę korzystać ze świeżego i czystego powietrza.
    Chcesz mieć świeże i czyste powietrze, ale zapomniałeś napomknąć, że również chcesz mieć w domu ciepło i prąd. Gdzieś to trzeba wypośrodkować w związku z możliwościami ludzkości. A zakaz jazdy samochodem spalinowym czy używania węgla jest własnie tym odmawianiem czlowieczeństwa.
    Tak, i dlatego założyłem fotowoltaikę i staram się korzystać z komunikacji miejskiej. Ale rozumiem, że nie wszyscy mają taką możliwość.
  • @Wilfrid Co propaganda robi z ludzi.
    Podziękowali 1Klarcia
  • zbyszek powiedział(a):
    @Wilfrid Co propaganda robi z ludzi.
    Co zrobić.
  • zbyszek powiedział(a):
    @Wilfrid Co propaganda robi z ludzi.
    To prawda. A ci co na fotowoltaike przeszli z gazu to trują bardziej niż poprzednio gazem. 

  • Hamal powiedział(a):
    zbyszek powiedział(a):
    @Wilfrid Co propaganda robi z ludzi.
    To prawda. A ci co na fotowoltaike przeszli z gazu to trują bardziej niż poprzednio gazem. 

    Ja przeszedłem z węgla. Brunatnego z Bełchatowa.
  • Wilfrid powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    zbyszek powiedział(a):
    @Wilfrid Co propaganda robi z ludzi.
    To prawda. A ci co na fotowoltaike przeszli z gazu to trują bardziej niż poprzednio gazem. 

    Ja przeszedłem z węgla. Brunatnego z Bełchatowa.
    elektrownia ma możliwość oczyszczać spaliny, czyli jednak, prawdopodobnie, trujesz bardziej niż ogrzewanie gazowe (panele, Chiny, itd.)
    Podziękowali 1Berenika
  • edytowano październik 2022
    Co do ogrzewania węglem brunatnym spalanym w domowych piecach, to faktycznie zatruwają ostro. Jednak w tym roku Bruksela wyraziła wyjątkowo zgodę, zeby można było tym węglem palić.
    W Niemczech ten problem jest marginalny, bo tylko w niektórych regionach (małe wioski) są piece węglowe. Tutaj od lat 70 były używane piece olejowe (jeszcze w roku 1984 mieliśmy takie w mieszkaniu), które następnie przerabiano na gazowe. Olejowe są jeszcze tylko tam, gdzie nie ma podłączonego gazu, np. w Carlsbergu i okolicy.

    W Niemczech węgiel brunatny jest spalany tylko w elektrowniach, a tam mają założone odpowiednie filtry.
  • Klarcia powiedział(a):
    Co do ogrzewania węglem brunatnym spalanym w domowych piecach, to faktycznie zatruwają ostro. Jednak w tym roku Bruksela wyraziła wyjątkowo zgodę, zeby można było tym węglem palić.

    To pokazuje głupotę i zaślepienie pseudo-ekologów i całej tej Brukseli. Wyrażaja zgode - wyjątkowo - bo jest kryzys. Ale kryzysy maja to do siebie, że pojawiają się co jakiś czas. Co będzie gdy ten obecny kryzys minie, bedzie pare lat pokoju, my w tym czasie zamkniemy wszystkie kopalnie, a tu przyjdzie następny kryzys - np Rosja zaatakuje Estonię. I co my wtedy zrobimy ?
  • Spalimy brukselki.
    Podziękowali 2DaddyPig zbyszek
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Spalimy brukselki.
    obawiam się, że wtedy to będą mogli palić ekologami...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.