Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

"Historia i Teraźniejszość" - komuchy wyją, warto kupić podręcznik dla licealistów

1235»

Komentarz

  • Jeżeli ktoś tak jak p. Tokarczuk mówi "wymyśliliśmy sobie historię Polski jako kraju niezwykle tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy rzeczy straszne jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów", to nie sądzę aby w swoich książkach miała coś wartościowego do przekazania, nawet jeżeli pisze w mistrzowskim stylu. Są granice niekompetencji historycznej.
    Podziękowali 3Klarcia zbyszek Elf77
  • Dla tych co nie wiedzą Polska jako kraj nie była kolonizatorem bo w tym czasie nie było jej na mapie.
    Mam wrażenie, że Żydzi kupili niektórych "pisarzy" a potem lansowali ich poprzez nagradzanie i nagłaśnianie. Cel oczywisty.
    Podziękowali 3Pioszo54 Elf77 Klarcia
  • Powstaje e-podręcznik do HIT dla środowisk żydowskich. Można się dorzucić: https://zrzutka.pl/nt4xnu


    Podziękowali 1zbyszek
  • No wreszcie doczekałem się jakiegoś kontrataku ze strony chrześcijan. Nic tylko brać przykład. Właśnie aby obronić wiarę trzeba atakować. Metodami chrześcijańskimi opartymi na prawdzie. Takim przykładem Są książki Roszkowskiego, w tym też ten podręcznik.

    Dla mnie genialne są też książki Roszkowskiego o początkach chrześcijaństwa. Właśnie jest tam napisane Jak wyglądały relacje pierwszych chrześcijan oparte na miłości Boga i bliźniego. A nie na męczeństwie chrześcijańskich męczenników, jak to się błędnie uważa. Męczeństwo jest szatańską odpowiedzią na miłość do bliźniego i do Boga. Ten błąd w myśleniu gloryfikującym męczeństwo a pomijającym jego przyczynę jest bardzo rozpowszechniony wśród dzisiejszych chrześcijan. Chciałem go uchwycić w swoim wątku o drodze.

    Mimo że nie popieram tego co PiS zrobił z maturami matematyki, to ten podręcznik wydaje mi się dobrym rozwiązaniem. Mam nadzieję że ta cała inżynieria społeczna ogłupiająca ludzi połamie sobie na nim zęby.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Naprawdę wspaniała książka. Polecam dla każdego, bo wiele ona wyjaśnia. Bardzo podnoszące na duchu dzieło. Nawet samo to, że ktoś mógł coś takiego wydać, jest optymistyczne. Nic tylko kupić i czytać po karteczce. Jest się czym delektować. Ciekawe czy @Pioszo54 , po przeczytaniu jej miałby podobne odczucia  ;)   
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.