Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory 2023

1101113151645

Komentarz

  • Teraz znalazłam. Jest całkiem prawdopodobne, że i publiczne media dają się w kanał wpuścić, bo nawet i TVN to się zdarza.
    W Faktach, Se.pl i im podobnych, nie jeden raz znajdowałam materiał śmierdzący onucami.
    Ja mam taki dar, że bolszewicką/ruską, propagandę rozpoznaję bez pudła.
    W komunie musiałam nauczyć się oddzielania ziarna od plew. Na podobnej zasadzie działali dziennikarze RWE.
  • Klarcia powiedział(a):
    W komunie musiałam nauczyć się oddzielania ziarna od plew.

    I według Ciebie zakaz używania zwrotów mama i tata jest fałszywką?
  • Nie. Jednak nie jest to obowiązujące prawo, ale zalecenie dla nauczycieli. Konfa zrobiła z tego gównoburzę.
  • Klarcia powiedział(a):
    ale zalecenie dla nauczycieli. Konfa zrobiła z tego gównoburzę.

    Od takich zaleceń się zaczyna. Trzeba być mądrym przed szkodą.
  • Ale skrajna prawica, ja ich określam "oszołomy", podaje to jako wprowadzone obowiązujące prawo, którego złamanie jest karane.
  • Klarcia powiedział(a):
    Bzdury totalne. Na kilometr czuć robotę ruskich trolli.
    Wrzuciłam ciekawy artykuł o tym, jak to się robi i dlaczego. Niestety chyba ten wątek skasowano.
    oczywiscie. Powiedziała Klarcia specjalistka od wszystkiego 
    Fakty moja drog. Fakty 
    Nie ma tam nic,czego nie można by było potwierdzić.

  • Klarcia powiedział(a):
    Ale skrajna prawica, ja ich określam "oszołomy", podaje to jako wprowadzone obowiązujące prawo, którego złamanie jest karane.
    To tylko Tobie się tak wydaje, że tak podaje. Jak ktoś chce uderzyć zawsze kij znajdzie.

  • Podziękowali 1Klarcia
  • Jakim cudem liczba osób pracujących zwiększyła się dwukrotnie???
  • małe firmy poupadały
  • Serio? Tak się chcesz bawić? Propaganda na takim poziomie?
    Nie wiem,czyja inteligencję chcesz obrazić, chyba wyłącznie swoją 
    Tja kolejne plansze cudów
    A gdzie odniesienie do średnich krajowych?
    Za po paczka papierosów kosztowała 5 zł teraz 15
    Za po M2 mieszkania jakoś tak ok 3 tys
    Teraz? Minimum 8 o ile dobrze pamiętam.
  • edytowano sierpnia 2023
    kociara powiedział(a):
    Za po paczka papierosów kosztowała 5 zł teraz 15
    Palenie nie jest niezbędne do życia.


    kociara powiedział(a):
    Za po M2 mieszkania jakoś tak ok 3 tys

    W 2015? Żartujesz?

    W 2015 roku najtańsze były lokale o metrażu 35-40 mkw., gdzie cena 1 mkw. wyniosła 6019 zł. Prawie 7000 zł kosztował jednak 1 mkw. mieszkania o powierzchni przekraczającej 100 mkw.


    edit: Oczywiście w tym roku średnia cena mieszkań jest na pułapie 14 tys., ale proporcja minimalnej do średniej ceny metra jest zbliżona.



    Podziękowali 1Kazio
  • Bo rząd ustala ceny papierosów i mieszkań? To nie PRL, droga Kociaro.

    Wskaźniki ekonomiczne nie kłamią: 
    https://www.mckinsey.com/featured-insights/lifting-europes-ambition/videos-and-podcasts/keeping-poland-on-course-for-growth

    Kaczyński i Morawiecki potrafią lepiej w gospodarkę, niż Tusk i jego gromada nieudaczników, których jedyną kompetencją jest serwilizm wobec Berlina, Brukseli i Moskwy.
  • edytowano sierpnia 2023
    To akurat nie jest najlepszy moment na chwalenie gospodarczych osiągnięć rządu.

    Właśnie GUS podał informacje o PKB za II kwartał 2023 (szybki szacunek). Otóż przez drugi kwartał z rzędu notujemy spadek PKB, co oznacza recesję. Czyli mamy kryzys.

    https://www.parkiet.com/gospodarka-krajowa/art38956501-no-to-recesja-gus-podal-dane-o-pkb-w-drugim-kwartale-2023-r
  • edytowano sierpnia 2023
    Wilfrid powiedział(a):
    Czyli mamy kryzys.

    Nie żebym bronił, ale przeczytaj artykuł.


    ps. W cudzysłowie zawsze podajemy treści wątpliwe. To tak na przyszłość.
  • Głosowanie w sejmie w sprawie referendum.
     TVP transmitowało tylko wystąpienie Czarnka na początku i na końcu. Wystąpień klubowych i pytań posłów (70-ciu, Terlecki skrócił czas na zadanie pytania z 1 minuty do połowy) już na tej antenie nie było. (Polsat i TVN transmitował całość)
    Pomijając, że niektóre pytania nie były pytaniami, to jednak te wygłaszane przez posłów z opozycji, zawierały sporo argumetów przeciwko oraz danych (o Lotosie, o tym który bank brał udział w prywatyzacji PKP Energetyki, i wiele innych), o których lepiej żeby suweren się nie dowiedział. I taka to rzetelność 
  • I. Nadal ważne rzeczy w sejmie padają a TVP nie transmituje tego,co dla rządu.jest niewygodne
  • Czego wymagasz od rządowej telewizji? A za rządów PO transmitowali? Teraz przynajmniej wiadomo, że niewygodnych dla PO nie zobaczysz w TVN, a niewygodnych dla PiS w TVP. Poza tym po co oglądać TV? Czytamy ustawę i patrzymy na to jak kto głosował, wtedy mamy obiektywny wgląd w sytuację.
  • Kociara, absolutnie nie wymagaj. Rządowa telewizja dostala co prawda niewiele ponad 3 mld z naszych wspólnych pieniędzy, ale jakie to ma znaczenie. Nie należy oczekiwać, że ujrzysz rzetelna informację. Bez komentarza, bez pasków, po prostu zwykłą transmisję obrad.
    Zarówno TVN, jak i Polsat news transmitowaly na żywo bez przerwy i bez komentarza. Kilka godzin, bo oglądałam. Za PO jak już transmitowali obrady, to ze wszystkimi , bez wycinania bądź cenzurowania.
     Kociara, Ty przez te lata rządów tych szubrawców jeszcze się nie przyzwyczaiłas się tej tępej propagandy? Wiem, ja też się za każdym razem dziwię, ale oni jadą według zasady ,,ciemny lud to kupi ". I jak widać, kupuje.
    Podziękowali 1kociara
  • Winiary to już Nestle.


    A Kielecki to stale nasza firma, jak się zdaje.
  • Coś w tym jest. Mi kiedyś Winiary tak w gardle utknął, że mało co z życiem się nie pożegnałem. Poza tym jest tłusty, przez to można łatwo złapać kilka kilogramów. A skoro to obcy kapitał jest to bardzo zuboża Polaków. Zwolennicy Winiarego pewnie coś w łapę dostali skoro go tak lubią  :p

    p.s. słyszałem z pewnego źródła że ta sławna ukrainka strąciła drona właśnie kieleckim. Tylko że nestle zakłamało całą sytuację  >:)


    Podziękowali 1Berenika
  • Od kilku dni zastanawiam się nad zaangażowaniem politycznym kilku moich bliźnich z @DaddyPig włącznie. Szczególnie ich zaangażowanie na tt i w realu robi wrażenie. Ogrom pracy w to wkładają. Sprawa jest poważna, a wygląda to trochę jak jakiś kabaret.

    Trochę to wygląda jak:

  • edytowano sierpnia 2023
    W związku z tym mam pytanie: Czy nie można by w jakiś kompleksowy (ale nie chaotyczny) sposób zrobić bazę danych i opisać tych polityków, których mamy wybierać? Np zrobić taki profil tt?

    edit: albo odpowiednie wątki na orgu. Np wątek pis i w nim po jednym wpisie dla jednego polityka. I analogiczne ko, konfederacja itd. Podejrzewam, że mogłoby to podbić popularność naszej platformy  ;)  
  • Ja biorę tylko kartki na wybory, za kartę do głosowania w referendum dziękuję.
  • Jaki jest w ogóle sens tego referendum? Czy same wybory nie wystarczą by wiedzieć które podejście popierają Polacy?
  • Beta powiedział(a):
    Jaki jest w ogóle sens tego referendum? Czy same wybory nie wystarczą by wiedzieć które podejście popierają Polacy?
    Referendum jest potrzebne partii rządzącej, bo tu nie musza się rozliczać z każdej złotówki. Duży hajs pójdzie na referendum, które oni wykorzystają na swoją kampanie wyborcza. W ten sposób są oczko wyżej niż konkurencja. 
  • Zgodnie z art. 125 Konstytucji "Jeżeli w referendum ogólnokrajowym wzięło udział więcej niż połowa uprawnionych do głosowania, wynik referendum jest wiążący".

    Innymi słowy, jeżeli Polacy wypowiedzą się przeciwko tezom z pytań, a wygra Tusk, to nie będzie mógł ani podwyższyć wieku emerytalnego, ani wpuścić nielegalnych imigrantów, ani zdemontować zapory na granicy, ani wyprzedawać polskich firm będących pod kontrolą Skarbu Państwa. To bezpiecznik na wypadek, gdyby do władzy doszli ludzie, którzy nie kierują się interesem Polski.
    Podziękowali 2Cart Berenika
  • Ja założyłem wątek na temat kandydatów Koalicji Obywatelskiej. Można założyć podobne dla innych ugrupowań.
  • Coralgol powiedział(a):
    Ja biorę tylko kartki na wybory, za kartę do głosowania w referendum dziękuję.
    Tylko dopilnuj, żeby to odnotowano w formularzu..
    Żeby nie zostało wolne miejsce
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.