Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory 2023

1202123252645

Komentarz

  • A czemu wpis z 2021?
  • Nie obchodzi mnie to co mówią osoby z PO. Póki co, nie rządzą. Ja chcę zobaczyć DOBRA ZMIANĘ. Nie chce naskakiwać na polityków, sama nie jestem idealna. Ja chcę po prostu w końcu widzieć dobro. 
    Podziękowali 1zbyszek
  • @Berenika Zasadniczo to nawet Jezus aż tak w te politykę nie wchodził. Oddaj Cezarowi co jego i tyle. Partii katolickiej nie chce źle oceniać, może zrobiliby coś dobrego, NIE WIEM. Ale polityka to polityka. Ona z zasady nie jest moralna.
  • W sumie: gość wypowiedział się w sprawach edukacji. Spójrzmy na to pozytywnie.
    Podziękowali 2Pioszo54 jan_u
  • Sytuacja, gdy cała klasa ma pasek jest bez sensu, jaką on ma wartość? Zmieniono skalę ocen z 2-5 na 1-6 a próg 4.75 na pasek pozostał. Kiedyś w podstawówce trzeba było się napracować na pasek, w liceum to w ogóle były jednostki paskowe na szkołę. Teraz to jednostki nie mają paska. 
    Podziękowali 1Ka.tka.
  • edytowano września 2023
    Nie zgadzam się z twierdzeniem, że polityka z "zasady" jest niemoralna.
    Polityka z racji bycia na świeczniku wymaga określenia się TAK albo NIE.
    Większość polityków lawiruje, aby utrzymać się przy władzy.
    Zawsze polityk ma dylemat czy robić to co ludzie chcą czy próbować społeczeństwo "wychowywać" i tworzyć prawa mądre i dla ludzi w dłuższej perspektywie korzystne.

    Tomasz Morus to św polityk

    Można? Można !
    Podziękowali 2Joannna Nika76
  • edytowano września 2023
    DaddyPig powiedział(a):

    Komu zrobić aborcję?
    Domagam się prawa do aborcji pourodzeniowej dla wszystkich. Dlaczego prawo do aborcji mają tylko matki. Żądam tego prawa dla samotnych, bezdzietnych, ojców, wujków, cioć itd

    Potrzebne do eliminacji głupców, bandytów, złodziei, rozwodników i całej reszty łamiących przepisy (które można zmienić :D )

  • edytowano września 2023
  • Efekt powstania nowej partii, o ile zarejestruje kandydatów itp będzie taki, że odbierze część głosów partii rządzącej. Czyli zmniejszy różnicę między liderem sondaży, a główną partią opozycyjną. Kto na tym skorzysta?
  • zbyszek powiedział(a):
    Nie zgadzam się z twierdzeniem, że polityka z "zasady" jest niemoralna.
    Polityka z racji bycia na świeczniku wymaga określenia się TAK albo NIE.
    Większość polityków lawiruje, aby utrzymać się przy władzy.
    Zawsze polityk ma dylemat czy robić to co ludzie chcą czy próbować społeczeństwo "wychowywać" i tworzyć prawa mądre i dla ludzi w dłuższej perspektywie korzystne.

    Tomasz Morus to św polityk

    Można? Można !
    W wymiarze czysto ludzkim Tomasz Morus przegrał. 
  • Ale socjalizm 
  • Ona ma wiele sensu, ta sytuacja. Wszyscy są wyjątkowi, niech nikt nie czuje się wykluczony. Edukacja inkluzywna.
  • Berenika powiedział(a):
    Efekt powstania nowej partii, o ile zarejestruje kandydatów itp będzie taki, że odbierze część głosów partii rządzącej. Czyli zmniejszy różnicę między liderem sondaży, a główną partią opozycyjną. Kto na tym skorzysta?
    Ja mam trochę inną bańkę informacyjną. Dla mnie partia rządząca i opozycyjna równo nie służy dobru Polaków. Czy skorzysta jedna, czy druga jest tak samo złe.

    I tak prawdopodobnie wygra pis. Bo ludzie żyją w ciągłym strachu. Inżynieria społeczna zrobiła swoje.

    Jeżeli, dajmy na to, zamierzałbym zagłosować na opozycję, to też bym zmniejszył różnicę pomiędzy partiami. Czy wtedy gorzej bym zagłosował niż na pjj? Czy to byłoby to samo?
  • edytowano września 2023
    Biznes Info powiedział(a):


    Jeżeli, dajmy na to, zamierzałbym zagłosować na opozycję, to też bym zmniejszył różnicę pomiędzy partiami. Czy wtedy gorzej bym zagłosował niż na pjj? Czy to byłoby to samo?
    Głosując świadomie na główną partię opozycyjną, wybrałbyś świadomie główną partię opozycyjną, masz do tego prawo, jak każdy obywatel.
    Natomiast na PJJ głosować być może będą ludzie, którzy - gdyby ta partia nie powstała - głosowaliby na PiS. Bo na kogoż innego mogliby oddać głos? W ten sposób zagłosują w pewnym sensie na korzyść Koalicji. 
  • Biegłam ostatnio do pracy i zaczepił mnie człowiek pod kościołem, proszą o podpis. Pod listą poparcia tej PJJ. Podpisałam, bo nic nie tracę, ani do niczego mnie to nie zobowiązuje, a nie chciałam panu zaangażowanemu, z którym razem klękam do Komunii, robić przykrości. 
  • Dla mnie jeszcze szokiem jest, że stawianych jest tyle szóstek na koniec roku.  Nie jednej, dwóch, ale tyle, że średnia to 5,7 - 5,8. I nie u jednej osoby,  a  u bardzo wielu. 
    Nie jestem w stanie uwierzyć, że mamy nagle tyle wybitnych jednostek. Bo przecież 6 na koniec roku, to było coś. 
    Mowa głównie o podstawówkach.
  • Ogólnie uważam, że tworzenie partii z niczego tuż przed wyborami jest jakimś nieporozumieniem. Zaplecze polityczne trzeba budować.
    Podziękowali 2zbyszek Nika76
  • Nie do końca. 6 to po prostu ocena z końca skali. Dla tych, którzy opanowali w całości program. Nie muszą być wybitni. 
  • Ale czy to jest socjalizm? Raczej regionalizm. Mi się podoba.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Za tak zwanych moich czasów była to ocena dla tych, którzy umieją więcej niż jest w programie. 
    Podziękowali 1ganna4
  • Błędna interpretacja przepisów. Niegdyś rozpowszechniona. Skala ocen jest od 1 - 6. Czyli 6 jest dla tych, którzy doskonale ogarnęli to, co jest wymagane. Każdy ma prawo do tej oceny, o ile się nauczył. Nie musi mieć szczególnych osiągnięć. 
  • Wtedy faktycznie tak było. Mało kto miał u nas szóstki. Może jeden kolega geniusz z matematyki. I w innej klasie pamiętam, że ktoś, bodaj z polskiego, za olimpiadę dostał. Tamto traktowanie szóstek bardziej mi się podobało ;)
    Ale teraz to i tak nie ma znaczenia.
  • Berenika powiedział(a):
    Błędna interpretacja przepisów. Niegdyś rozpowszechniona. Skala ocen jest od 1 - 6. Czyli 6 jest dla tych, którzy doskonale ogarnęli to, co jest wymagane. Każdy ma prawo do tej oceny, o ile się nauczył. Nie musi mieć szczególnych osiągnięć. 
    Problem polega na tym że się często nie nauczył. O czym świadczy płacz na pierwszych lekcjach w liceum , np. Na matmie.
  • Berenika powiedział(a):
    Nie do końca. 6 to po prostu ocena z końca skali. Dla tych, którzy opanowali w całości program. Nie muszą być wybitni. 
    Dokładnie tak jest. 100% punktów z klasówki to z automatu ma być  ocena 6. Ciągle się o to trzeba kłócić z nauczycielami.
  • Wilfrid powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    Nie do końca. 6 to po prostu ocena z końca skali. Dla tych, którzy opanowali w całości program. Nie muszą być wybitni. 
    Dokładnie tak jest. 100% punktów z klasówki to z automatu ma być  ocena 6. Ciągle się o to trzeba kłócić z nauczycielami.
    A to nie ma u Was wewnątrzszkolnych zasad oceniania na podstawie których nauczyciele wystawiają oceny, że trzeba się kłócić z nauczycielami o oceny?
  • Beta powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    Nie do końca. 6 to po prostu ocena z końca skali. Dla tych, którzy opanowali w całości program. Nie muszą być wybitni. 
    Dokładnie tak jest. 100% punktów z klasówki to z automatu ma być  ocena 6. Ciągle się o to trzeba kłócić z nauczycielami.
    A to nie ma u Was wewnątrzszkolnych zasad oceniania na podstawie których nauczyciele wystawiają oceny, że trzeba się kłócić z nauczycielami o oceny?
    Oczywiście są. Ale kto powiedział, że wszyscy nauczyciele się do nich stosują? 
  • Serio są szkoły, gdzie nauczyciele ignorują regulaminy szkolne a dyrekcja to toleruje? 
  • Kiedyś dyrektor powiedział: tak, mogę wyrzucić tego nauczyciela. Ale innego nie znajdę i dzieci nie będą miały fizyki do końca roku. Czy tego Państwo chcą?
    Podziękowali 1Berenika
  • O to ja popieram regionalizm ..marzę o tym.
    A nie, że jadę w okolice Afryki i jem w hotelowej restauracji żarcie z Lidla ..bezsensu.
    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.