Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory 2023

1262729313245

Komentarz

  • Tak, słuchaj Kozieja i Różańskiego, współautorów tej strategii obronnej.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Coralgol powiedział(a):
    Jest wielka afera z wizami
    Nie było afery - jest gównoburza rozpętana przez opozycję. Nawet sprzyjające im media zachowują rozsądek.

    Afera wizowa. Rozbrajamy opowieść o „masowym napływie migrantów”. Oto fakty i liczby

    W dyskusji o aferze wizowej opozycja i media mieszają wiele niezwiązanych ze sobą faktów i danych, pompując mocny przekaz: PiS sprowadził „dziesiątki tysięcy migrantów z krajów muzułmańskich i Afryki”. Analizujemy, ilu naprawdę do Polski wjechało

    https://oko.press/afera-wizowa-informacje-i-manipulacje-o-masowym-naplywie-migrantow-sprawdzamy-fakty-i-liczby


  • beatak powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    Jest wielka afera z wizami
    Nie, no co Ty, nie ma żadnej. 

    No niezły Meksyk 

    jestem przekonany że odkąd zadałem pytanie jaki ta aferka miała wpływ na problem migracji w Europie, lewaczki szukały, szukały ale nic nie znalazły, ale zajrzały na TVN, a tam tylko o tym trąbią to znaczy że problem jakiś musi być. Najważniejsze że gadają i gadają chociaż nic z tego nie wynika.
    Ależ ja osobiście nie szukałam, bo nie to ma znaczenie w tej aferze. Tylko raczej to, że podlegli rządowi ministrowie i urzędnicy robią finansowe machloje, sprzedając wizy temu, kto lepiej zapłaci i nie ma nad tym żadnej kontroli. Wjeżdżają ludzie z Azji, z Afryki, nie wiadomo w jakim celu i w jakiej liczbie.  To jest totalna kompromitacja. Ale skoro Tobie to nie przeszkadza, to luz. 
    W ten proceder nie byli zamieszani urzędnicy wyższego szczebla. Bakszysz brano na poziomie lokalnym; nie za wystawienie lewej wizy, ale za przyspieszenie kolejki. W jakiejś publikacji było podane, że ktoś za pominięcie kolejki zapłacił łapówkę, później zapłacił za wizę i mu jej nie wydano.
    Przypominam, że dokładnie to samo mieliśmy w Polsce, zanim USA zniosły wizy.
    Też płacono "staczowi", następnie opłacano wniosek i dowiadywano się, że jest odmowa. Ba, bywało, iż ktoś już doleciał do Ameryki i został zawrócony do kraju z lotniska.
  • DaddyPig powiedział(a):
    Tak, PiS go zdymisjonował, jak w każdym innym przypadku, kiedy urzędnik z tej formacji jest o coś oskarżony. Jeżeli zarzuty okażą się bezpodstawne, to może wrócić na stanowisko. Tak postępują cywilizowani ludzie.

    I co robi w tej sytuacji robi opozycja? Za nasze pieniądze organizuje kampanię hejtu, która prowadzi ofiarę do targnięcia się na swoje życie.
    Tym się różnią rządy PiS-u od Platformianych, że PiS interweniuje przy najmniejszym podejrzeniu, a PO broni przestępców niczym niepodległości.
  • Niesamowite. Tusk planował w przypadku rosyjskiej agresji oddanie najeźdźcom bez walki terenów na wschód od Wisły. W tym celu likwidował jednostki wojskowe.


  • tak, a teren na zachód od Wisły znalazłby się pod "przyjacielskim" protektoratem niemieckim, trzeba być ślepym by tego nie widzieć. Przecież Rosjanie dalej niż to Wisły by nie szli, to i tak postęp dla nich w porównaniu do 17 września.
  • A o co chodzi z tą aferą wizową. Zupełnie nie jestem w temacie.
  • O nieprawidłowości przy wydawaniu wiz. Po tym, jak Radek Sikorski polikwidował polskie konsulaty na całym świecie, zbieranie wniosków zostało powierzone różnym firmom. Co jakiś czas okazuje się, że działają nierzetelnie. Ostatecznie PiS zrezygnował z ich angażowania, ale opozycja stara się zrzucić na niego winę za sytuację, którą sama stworzyła.
    Podziękowali 1zbyszek
  • Odpowiedź godna TVP.
  • zbyszek powiedział(a):
    A o co chodzi z tą aferą wizową. Zupełnie nie jestem w temacie.
    W skrócie: kilka osób z otoczenia MSZ cwaniacko dorabiało się na wydawaniu wiz. Sprawa w sumie nieduża.
    Szczegółów sie nie dowiesz z żadnych mediów bo choć sprawa o małym znaczeniu , to jednak dla PiS jest plamą na honorze więc media rządowe rozmywają sprawę, natomiast media antyrządowe oraz PO z braku haków na PiS rozdmuchują tą sprawę do granic możliwości, a pomaga im w tym z zagranicy antypisowska UE.
  • edytowano września 2023
    Przy okazji jest to kolejna sprawa przy której można się nieco nauczyć jakie techniki manipulacyjne stosuje PO, np. Tusek podał że w ciągu 30 miesięcy wydano 250 000 wiz ale nie wspomniał że taką wizę typowo wydaje sie na 1 rok czyli mogło być tak te 250 000 wiz to razem z przedłużeniami i dotyczą 83 333 osób czyli 1/3.

    Tusek mówił że PiS straszy imigrantami a przyjmuje ich w tysiącach - kolejna manipulacja bo wiza uprawniała do podjęcia pracy w Polsce, nie można jej wykorzystac do pobierania socjalu w Niemczech, dlatego cwaniaczki z Afryki i Azji nie przylatują do Niemiec normalnie samolotem  tylko nadal forsują nasza granicę przez Białoruś i Morze Śródziemne pontonami. Ale Tusek już tego nie powie.

    No i znana manipulacja, Tusek mówił że UE nie przymusza Polski do przyjmowania nielegalnych imigrantów, podczas gdy już nawet dziecko wie że UE przymusza do tego.
  • Z PO tak już jest manipulacja manipulacją POgania ...
  • Tu macie wyjaśnia nie, dlaczego policja działała nielegalnie wobec posłanki
    https://wiadomosci.wp.pl/policyjna-wtopa-z-poslanka-w-tle-opinia-6943484609940224a
  • Wp.pl to gadzinówka gorsza od tvn
  • edytowano września 2023
    Prayboy powiedział(a):
    Wp.pl to gadzinówka gorsza od tvn
    kociarka dobrze o tym wie ale jest w służbie platfusków dlatego śpiewa jak jej zagrają, ech te platfuski kręcą aferki z byle czego, ja tam czekam na wybuch jakiejś dużej i prawdziwej afery, takiej bomby przez duże B. Różnica sondażowa pomiędzy platfusami a PIS jest zbyt mała żeby Amerykanie ryzykowali oddanie proniemieckim sługusom władzy w kraju przyfrontowym. Zbyt dużo już zainwestowali w wojnę.
    Podziękowali 1Prayboy
  • Prayboy powiedział(a):
    Wp.pl to gadzinówka gorsza od tvn
    Ale ona tylko przytacza określone wyroki sądowe i paragrafy
    No co ja ci poradzę,że niezależna ani gazeta Polska tego tematu tak nie potrafią opracować?

  • Nie, to ich opinia.
  • Jeśli przeczytałeś to nie zrozumiałeś

  • teraz na tvp1 leci dyskusja 2 posłów PIS kontra 1 z psl + 1 z PO, na żywo w Brodnicy, platfusy są rozsmarowane na ziemi
  • Wiadomo, że chłop musi chociaż raz na 2 tygodnie.
    Pytam wiec katolików jak oni to robią, że mają tylko jedno dziecko albo wcale, 
    a żyją w zgodzie z nauczaniem Kościoła w tej sprawie  ?
    Może nie muszą, albo białe małżeństwo.
    żony odpowiadają
    - On sobie jakoś radzi
    mężowie że 
    - to nie twoja sprawa

    Ludzie odrzucają przepis o uczciwości małżeńskiej pozostawiając całą resztę.
    Ciekawe co na to Pan Bóg ?
  • W pierwszej chwili myślałam że to strzelajaca orenżatka w proszku  :D
  • Swoją drogą to obleśne..nazwisko tej Pani ch.. warte 

  • Dopiero teraz zauważyłem że jej okulary są kwadratowe i okrągłe.
    Fajne
  • zbyszek powiedział(a):
    Wiadomo, że chłop musi chociaż raz na 2 tygodnie.
    Pytam wiec katolików jak oni to robią, że mają tylko jedno dziecko albo wcale, 
    a żyją w zgodzie z nauczaniem Kościoła w tej sprawie  ?
    Może nie muszą, albo białe małżeństwo.
    żony odpowiadają
    - On sobie jakoś radzi
    mężowie że 
    - to nie twoja sprawa

    Ludzie odrzucają przepis o uczciwości małżeńskiej pozostawiając całą resztę.
    Ciekawe co na to Pan Bóg ?
    Nad tym jak księża sobie radzą z tym "wiadomo, że chłop musi chociaż raz na 2 tygodnie" też się zastanawiasz i tak łatwo wykluczasz ich wierność? 

    Zastanów się może jak ten chłop co musi minimum co 2 tygodnie radzi sobie jak jego żona zachoruje lub z innego powodu nie może z nią współżyć dłuższy czas. Trwa w uczciwości małżeńskiej czy nie, bo przecież wiadomo, że chłop musi?
  • Nie, nie wiem. Mam bliskich znajomych, z którymi rozmawiamy na te tematy i jakoś nikt nie ma problemów o których pisze @zbyszek. Więc serio nie wiem o co chodzi. Mierzenie innych swoją miarą jest bardzo złudne. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.