Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory 2023

1282931333445

Komentarz

  • Nie rozumiem ..możesz o tym opowiedzieć coś więcej 
  • @M_Monia chcesz przekonać kogoś do wielodzietności? To skończ z pisaniem o bytach nieistniejących. Na co to komu?
  • Tylko, że takie "ogólnie" nic nie znaczy. Wrzucasz wszystkich w jeden worek, upraszczasz. Gdzieś coś przeczytasz i powtarzasz jako prawdę. Tylko realne życie, które możesz ocenić dzieje się obok, a nie w badaniach, artykułach.
    Co po tym, że napiszesz, że statystyczny katolik stosuje antykoncepcję, nie chce dzieci? Kim jest ten statystyczny katolik? Nikim. Bytem teoretycznym. Po co się tym zajmować? Idź do kościoła na Mszę, to spotkasz katolików i zobaczysz, czy przyszli z dziećmi czy bez. 
  • Jak przychodzę sama, jestem mniej czy bardziej katolikiem? 
    Bo opcji całą rodziną jakoś nie mam.
  • A po co w ogole roztrząsać każdy przypadek albo ogół bo na przypadek czasu nie ma? 
    Jakie trzeba mieć nudne życie, żeby zajmować się życiem innym. Jakie trzeba mieć nudne życie seksualne żeby zajmować się seksualnością innych. 

    Podziękowali 1Coralgol
  • @M_Monia to jest forum dyskusyjne, zatem służy rozmowie a nie wygłaszaniu w kólko jakichś sloganów. Przytaczasz słowa papieża, statystyki, ale niczym realnym ich nie popierasz. Zapytana o konkrety z życia odpisujesz- "papież tak powiedział i ja się zgadzam", badania tak wykazały...
    To jest forum dyskusyjne. Jak coś piszesz, to  rozmawiaj o tym, a nie ciągle "papież, statystyki". Jakby to, że papież coś powiedział, wyszlo w badaniach było powodem by bezkrytycznie to powtarzać. Papież mówi do wiernych na całym świecie, naturalne że mówi ogólnie. Statystyka to w ogóle tylko narzędzie. Każdy człowiek żyje w swoim realnym świecie- rodzina, sąsiedzi, znajomi, współpracownicy itd. I o tym realnym życiu warto rozmawiać, do niego odnosić słowa papieża, statystyki a nie zamykać oczy na rzeczywistość i wierzyć bezkrytycznie w świat przedstawiany w mediach.
  • M_Monia powiedział(a):
    Mam oczywiście te konkrety z życia ale nie będę ich wyciągać tu, bo to tylko zaszkodzi

    Masz jeden przykład konkretow z życia, Edyta Broda, drugi Katarzyna Miller, trzeci Aleksandra Kwasniewska.  To mogą być konkrety bo one same o tym mówią (to jest inna sytuacja gdy ktoś sam mówi w mediach). Tylko co to zmienia?
    Tak samo jak dam inne konkrety podobne, też katolików o podobnym patrzeniu na świat jak ww. panie, to niczego to nie zmienia. 
    Nie o to chodzi, by podawać kogoś imiennie lub w inny jednoznaczny sposób wskazywać o kim mówisz. Ale żeby pisać o tym, z czym spotykasz się w swoim życiu, co rzeczywiście obserwujesz wokół siebie, a nie wyczytałaś w necie. 

    Naprawdę wokół siebie masz tylko ludzi, którzy są bezdzietnymi z wyboru katolikami? Ludzi, którzy z egoizmu mają psy zamiast dzieci? I nawet nie biorą ślubu tylko żyją w konkubknacie? 
  • @M_Monia Co ty wyprawiasz, nie nakręcaj się już. Ja też się nakręciłam w necie i finalnie nie dość że zrobiłam ludziom przykrość to sama sobie nerwów napsułam. Wchodzisz w jakieś stare wątki, rozpisujesz się wkoło o tym samym. To jest powód do zmartwień. 
    Podziękowali 1Coralgol
  • M_Monia powiedział(a):
    Tak. Mam wokół siebie takich i są to ludzie wierzący. Tylko inaczej pojmuja wiarę 

    No i widzisz. Napisałaś o konkrecie, a nie podałaś żadnych szczegółów. Takim wpisem nie uogólniasz, że wszyscy tacy są. Piszesz o swojej obserwacji, ja mam inną i możemy pogadać o tym co realne. Gdy przenosisz własne obserwacje lub statystyki na ogół, to zakłamujesz rzeczywistość. 
  • Może wpadłaś w jakieś specyficzne środowisko?
  • Coralgol powiedział(a):
    Może wpadłaś w jakieś specyficzne środowisko?
    Tutaj czesto wpada  :D
  • Że wpadasz do specyficznego środowiska. Tutaj
  • edytowano września 2023
    Borys Budka został pobity, gdy kupował skarpetki w Katowicach. Sądząc po wypowiedziach, doszło do uszkodzeń mózgu.

    https://twitter.com/tylko_prawda_/status/1705210736832643252?s=46&t=Ga3Zw2-1n602krrQx6wibQ
  • Agnieszka Pomaska z Platformy zaprezentowała nowe hasło wyborcze tej partii:




  • edytowano września 2023
    DaddyPig powiedział(a):
    Agnieszka Pomaska z Platformy zaprezentowała nowe hasło wyborcze tej partii:




    Pan Sellin niestety ale kłamie. To nie jest auto Pomaski
    Na Twitterze jest wyjaśnienie, nie umiem wkleić 
  • edytowano września 2023
    Pomaska robi wszystko pod publikę sławę i podobne.
    Wiem to nie od dziś i nie od ludzi z PiS
  • W tej sytuacji raczej istotne jest,że pan Sellin nakłamał i nie ma  odwagi sprostować 
  • Wilfrid powiedział(a):
    Ciekawe czy nas zawieszą w Schengen. W środę w siedzibie Fronteksu dużo się działo.
    No i bach - Niemcy mają dziś ogłosić wprowadzenie kontroli na granicy z Polską. Szybko poszło. 
  • edytowano września 2023
    Wilfrid powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    Ciekawe czy nas zawieszą w Schengen. W środę w siedzibie Fronteksu dużo się działo.
    No i bach - Niemcy mają dziś ogłosić wprowadzenie kontroli na granicy z Polską. Szybko poszło. 
    Medialnie pod publiczkę. Dzięki tym kontrolom imigranci nie będą musieli szukać urzędu imigracyjnego w Niemczech żeby dostac socjal. Wysiadają z samochodu i poproszą policjanta o azyl. I tyle. Niemcy po prostu błaznują bo to oni sa celem imigracji.
  • Didymos powiedział(a):
    A dalej niech się martwią Niemcy i EU. 


    No i dlatego mamy potem pomysły o relokacji. Podstawą jest nie wpuszczać, bo potem już się ich nie pozbędziesz.
  • Jak są mianowani sędziowie w państwach UE? Raport obnaża hipokryzję Brukseli

    Kolegium Macieja Korwina (MCC), a ściślej ośrodek studiów europejskich tej nawiększej prywatnej uczelni na Węgrzech, opublikowało właśnie 20-stronnicowy raport na temat sposobu mianowania sędziów w różnych krajach Unii Europejskiej.

    Jego autor to francusko-węgierski prawnik, Yann Caspar, a opracowanie nosi tytuł: “Comparative study on the appointment of national judges” (Studium porównawcze nt. mianowania sędziów krajowych).

    Raport MCC o sposobach mianowania sędziów można pobrać w wersji anglojęzycznej na portalu Sovereignty.pl.


    https://dorzeczy.pl/opinie/486012/jak-sa-mianowani-sedziowie-w-panstwach-ue-raport-obnaza-hipokryzje-brukseli.html

  • Didymos powiedział(a):
    Nie zapominaj o demografii.
    Jeżeli demografię będziemy łatać obcokrajowcami, to przejmą oni niedługo władzę u nas. Trzeba trochę szerzej patrzeć na problem, chyba że interesuje nas jedynie gospodarka i olewamy tożsamość narodową. Jesteśmy zasymilować niezbyt duże grupy imigrantów i w ten sposób możemy zwiększać naszą tkankę narodową, ale większy przypływ pracowników powoduje ryzyko powstania gett oraz grup lobbystycznych wpływających na warunki naszego życia.


  • 500+ było skuteczne gdy było na 2gie i kolejne dziecko.
    Podziękowali 1asiao
  • edytowano września 2023
    Dlaczego PiSowcy tak bardzo zajmują się Tuskiem ?
    Zwolenników KO się nie przekona bo są zafiksowani jaki zły jest Kaczyński.
    Bez względu jaki jest Tusk będą i tak na niego głosować przeciwko Kaczyńskiemu.

    Tylko niektórzy ludzie rozumiejąc że PiS odszedł daleko od swojego programu, a Tusk i jego KO to niemiecka partia w Polsce, będą głosować na coś innego
    Konfederację, która najsensowniej mówi ale co będzie po wyborach to się zobaczy
    Trzecia droga - no właśnie dlatego że nie ufają ani Tuskowi ani Kaczyńskiemu, a wolą znane nazwiska.
    Lewica - to ludzie nienawidzący kościoła i w ogóle jacyś popaprańcy na nich głosują.
  • Słyszeliście Tuska jak mówi, że przekop mierzei to jego pomysł i sukces? Ten człowiek jest notorycznym oszustem, który powie wszystko każdemu. Naprawdę mnie zdumiewa, że tak można postępować.
    Podziękowali 1Joannna
  • Niestety polityką zajmują się coraz młodsze osoby. Nawet dzieci. I za metody, które stosują, przyjdzie im kiedyś się mocno wstydzić. Jak tylko zrozumieją ile złego narobili
  • Przypominał, że gdy był premierem, "to przyjęliśmy ten program w 2014 roku i przekop i port w Elblągu (...) miał być gotowy wedle tego planu w 2020 roku".

    https://tvn24.pl/wybory-parlamentarne-2023/wybory-parlamentarne-2023-donald-tusk-w-elblagu-podal-wyniki-wewnetrznego-sondazu-7366231
  • DaddyPig powiedział(a):
    Słyszeliście Tuska jak mówi, że przekop mierzei to jego pomysł i sukces? Ten człowiek jest notorycznym oszustem, który powie wszystko każdemu. Naprawdę mnie zdumiewa, że tak można postępować.
    Nie sądziłeś chyba, że partia rządząca ma monopol na kłamstwo?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.