Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory 2023

1272830323345

Komentarz

  • Tak? A gdzie jest podane, że katolik nie może chcieć mieć 1 dziecka?
  • > wśród katolików większość używa gumek tak samo

    Naprawdę? Nie znam zwyczajów większości katolików, jest ich ponad miliard, więc trudno by było pytać.
  • Raczej rozśmieszają. Lewica tyle gada o prawach kobiet, a swoją kandydatkę umieszcza na męskim członku. To jest maczyzm do potęgi.
  • @M_Monia Z tego co kojarzę to zabezpieczenie zmniejsza ryzyko chorób czy przenoszenia infekcji. Nie widzę więc nic złego w stosowaniu ze względu na bezpieczeństwo.
    A jeśli chodzi o ciążę, to wieczne unikanie dziecka według mnie może być szkodliwe dla psychiki. Jeśli kryje się za tym ogólna niechęć do dzieci.

  • Beta powiedział(a):
    zbyszek powiedział(a):
    Wiadomo, że chłop musi chociaż raz na 2 tygodnie.
    Pytam wiec katolików jak oni to robią, że mają tylko jedno dziecko albo wcale, 
    a żyją w zgodzie z nauczaniem Kościoła w tej sprawie  ?
    Może nie muszą, albo białe małżeństwo.
    żony odpowiadają
    - On sobie jakoś radzi
    mężowie że 
    - to nie twoja sprawa

    Ludzie odrzucają przepis o uczciwości małżeńskiej pozostawiając całą resztę.
    Ciekawe co na to Pan Bóg ?
    Nad tym jak księża sobie radzą z tym "wiadomo, że chłop musi chociaż raz na 2 tygodnie" też się zastanawiasz i tak łatwo wykluczasz ich wierność? 

    Zastanów się może jak ten chłop co musi minimum co 2 tygodnie radzi sobie jak jego żona zachoruje lub z innego powodu nie może z nią współżyć dłuższy czas. Trwa w uczciwości małżeńskiej czy nie, bo przecież wiadomo, że chłop musi?
    Musi, nie musi… Nie można kogoś przymuszać do przyjemności, jeśli tej ktoś nie może sobie na to pozwolić. 
  • paulaarose powiedział(a):
    @M_Monia Z tego co kojarzę to zabezpieczenie zmniejsza ryzyko chorób czy przenoszenia infekcji. Nie widzę więc nic złego w stosowaniu ze względu na bezpieczeństwo.
    Jakie choroby, infekcje masz na myśli? Dziwne wydaje mi się zabezpieczanie przy współżyciu z własnym mężem. 
  • edytowano września 2023
    @Beta HIV, kandydoza etc. Mąż też może być nosicielem, ale też- niech każda para żyje jak chce w tej kwestii, póki nie robi nikomu krzywdy. Zwłaszcza, ze to dana para buduje zaufanie i swoje zdrowie. Najlepiej w tych kwestiach ufać lekarzowi i spowiednikowi, tak mysle
  • @M_Monia Cudze życie erotyczne jest sprawą prywatną. Tak samo jak dzietność czy rozwody. Różnie w życiu wychodzi. 
  • @M_Monia Przykazania stosuje do siebie. Nie mam możliwości powiedzieć komuś, że stosowanie antykoncepcji jest grzechem, bo to nie moja sprawa. 
  • Ja nie jestem ekspertem, nie znam sie. Jestem przeciwna aborcji i nachalnej propagandzie przeciw rodzinie, ale nie znam realiów danych rodzin w środku. Co nie znaczy, że inni się nie znają. Ktoś wie lepiej, to powie. @M_Monia
  • @M_Monia Ogólnie mogę, ale nie wyjdę na żaden autorytet i prędzej mnie wyśmieją. 
  • M_Monia powiedział(a):
    Tak czy inaczej katolik który ma 1 dziecko z wyboru nie jest kimś innym, na zasadzie lepszy dla takiej pani z lewicy czy katuje się nprem czy wstrzemięźliwościa bo chodzi mu o to samo. Z jej punktu widzenia niczym się nie wyróżnia żeby sobie nim zawracać głowę i wg niej robi to samo. Z tą różnicą że po cichu. 
    Kim jest "taka pani z lewicy" żeby przejmować się jej opinią? 
    Po drugie, nie jesteś lepsza od kogoś tylko dlatego że masz więcej dzieci niż on. Co to w ogóle za absurdalne podejście, żeby tak patrzeć na ludzi?
    Podziękowali 1Coralgol
  • Najgorzej jak ktoś się zafiksuje w temacie 
    Traci kontakt z rzeczywistością  :#
  • A Kartagina powinna być zburzona.
  • No nie wiem ..może jakieś stosy do palenia zacznij budować.. 
  • asiao powiedział(a):
    No nie wiem ..może jakieś stosy do palenia zacznij budować.. 
    już jeden cyrk z ociepleniem klimatu mamy. Nie podgrzewaj atmosfery ;) 
  • edytowano września 2023
    @M_Monia Jak to czytam to widzę jakiś duży problem. Nie nakręcaj sje
  • edytowano września 2023
    @M_Monia Zajmujesx się rzeczami, na które nie masz wpływu. A drugie- ciężko chore dziecko, to sytuacja trudna i najłatwiej jest kogoś ocenić zamiast spróbować zrozumieć i znaleźć pomoc. I nie mówię o Tobie, a ogólnie.
  • @M_Monia czy Ty jesteś katoliczką? Bo jak Cię czytam to nie wiem, czy pisząc katolicy są tacy, owacy, piszesz o sobie i swojej rodzinie, czy jakimś wymyślonym bycie.
  • @M_Monia ;Dyskutujesz z własnymi urojeniami. 
    Podziękowali 1Coralgol
  • Może pora to zmienić? Tyle straconych lat
  • @M_Monia Gaslighting jest słaby, jak i wkręcanie wariactwa, ale tutaj to już robi się niebezpieczne. Nie doprowadzaj siebie do złego stanu. 
  • @M_Monia sorry, ale nie podajesz żadnych faktów w swoich wypowiedziach, czyli dyskutujesz z tym, co sama wymyślasz.
  • To zwykle bicie piany lepiej wyjść na spacer albo poczytac
  • Coralgol powiedział(a):
    To zwykle bicie piany lepiej wyjść na spacer albo poczytac
    Lub swymi dziećmi się po prostu zająć, niż pisać o innych.
    Podziękowali 2Coralgol Pioszo54
  • Przynajmniej po milionach stron doszłaś że pis nie jest katolicki  :D
  • @M_Monia Nie obchodzi mnie życie seksualne katolików, bo ja też nikogo nie obchodzę, poza tym, są ciekawsze rzeczy. Aborcje można zgłaszać, jak wiesz, że ktoś w niej pomogl
  • Ja uważam, że przyzwoicie jest nie wchodzić wogole w nikogo życie seksualne..ale są środowiska prawdopodobnie zaburzone i muszą obnażać swoją seksualnosc publicznie. 
  • edytowano września 2023
    M_Monia powiedział(a):
    Mnie uczono na naukach przedmałżeńskich ze katolik w małżeństwie powinien chcieć mieć dzieci. Nie jedno dziecko z wyboru a dzieci.

    No ale może to już nie aktualne
    ------------


    W Islamie w żadne "chcieć  się nie bawią.
    Może trzeba wprowadzić rozwiązanie islamskie u katolików? 
  • Ale gdzie popłynął?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.