Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Uwaga na manipulacje na wyborach!

Członek komisji NIE MA PRAWA pytać czy chcecie też kartę referendalną. Ma obowiązek wydać wam WSZYSTKIE i ewentualnie przyjąć z powrotem tę, której nie chcecie. Jeżeli zada takie pytanie - poinformujcie go, że łamie prawo i zażądajcie wpisania tej sytuacji do protokołu.
Podziękowali 1Prayboy
«1345

Komentarz

  • W naszej też nie pytano. 
  • Są jakieś informacje z „bazarku”. 
  • Mnie nikt nie pytał 
  • U nas o misja nawet nie miała szansy , bo wyborcy od razu zaznaczali,że bez referendalnej.
    Kilka razy członek komisji mówił
    Dobrze,ale najpierw muszę poznać adres i zobaczyć dowód  B)
  • U mnie duzo sie dzieje prywatnie, wiec malo ostatnio czytalam info o wyborach I zapomnialam, ze jeszcze jest referendum. Przypomnialo mi sie jak stalam w kolejce w lokalu wyborczym, wiec zapytalam osobe "porzadkowa" czy te karty do referendum sa wydawane razem z tymi do parlamentu. Powiedziala "nie wiem, chyba tak". Podeszlam do komisji, podalam dowod, dostalam dwie karty I zapytano mnie czy chce tez karte do referendum.
  • Nie zastanawialam sie na ta sytuacja, ale po powrocie do domu, maz mi zasugerowal, ze to moze bylo celowe dzialanie komisji (u nas 100 % z corocznej grupy owsiakowej) . Ze nie branie tej karty to podobno taki wyraz sprzeciwu. Dla mnie manipulacja. Ale teraz "po ptokach".
  • Modnightwalker powiedział(a):
    Są jakieś informacje z „bazarku”. 
    Sprawdź sobie na Twitterze
  • kociara powiedział(a):
    U nas o misja nawet nie miała szansy , bo wyborcy od razu zaznaczali,że bez referendalnej.
    Kilka razy członek komisji mówił
    Dobrze,ale najpierw muszę poznać adres i zobaczyć dowód  B)
    To wybory nie są tajne?
    Stałaś i podsłuchiwałas wszystkich?
  • Prayboy powiedział(a):
    Modnightwalker powiedział(a):
    Są jakieś informacje z „bazarku”. 
    Sprawdź sobie na Twitterze
    Nie mam konta i nie chce mi się zakładać. 
  • Modnightwalker powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Modnightwalker powiedział(a):
    Są jakieś informacje z „bazarku”. 
    Sprawdź sobie na Twitterze
    Nie mam konta i nie chce mi się zakładać. 
    To czekaj spokojnie.


  • Taka dyktatura i brak demokracji a tyle ludzi przy urnach. Cuda.
  • edytowano październik 2023
    Prayboy powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    U nas o misja nawet nie miała szansy , bo wyborcy od razu zaznaczali,że bez referendalnej.
    Kilka razy członek komisji mówił
    Dobrze,ale najpierw muszę poznać adres i zobaczyć dowód  B)
    To wybory nie są tajne?
    Stałaś i podsłuchiwałas wszystkich?
    Serio?
    Kolejka w lokalu. To nie czasy pandemii.
    Z jakiego dystanau usłyszysz rozmowę, kiedy rozmówcy nie szepczą??
    Podziękowali 1beatak
  • I aplikacja mObywatel nie wszędzie działa.
  • Ciekawe, czy pupilek i pieszczoszek władzy, Oskarek Aż jakoś powie za złamanie ciszy wyborczej 
  • Nie sądzę.
  • Prayboy powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    U nas o misja nawet nie miała szansy , bo wyborcy od razu zaznaczali,że bez referendalnej.
    Kilka razy członek komisji mówił
    Dobrze,ale najpierw muszę poznać adres i zobaczyć dowód  B)
    To wybory nie są tajne?
    Stałaś i podsłuchiwałas wszystkich?
    Pretensje do organizatorów. Nie zamierzam szeptać, jeśli będę informować o odmowie głosowania w referendum.
  • @ominika ja tam szczerze… Myślę, że spokój będzie po śmierci.
  • Mnie wyraźnie członek komisji zapytała czy ma wydawać karte do referendum. Żenada. Ta akcja totalsow działa. Zszokowała mnie liczba adnotacji bez referendum na liście.
  • U nas nie usłyszałam tego pytania. Jakim sposobem widziałaś adnotacje przy innych nazwiskach? U nas była nakładka i widać było tylko dopisek przy moim nazwisku i miejsce na podpis.
    Podziękowali 1beatak
  • edytowano październik 2023
    Wyjątkowo głosowałam dziś w Toruniu. Pani zapytała, czy życzymy sobie karty do referendum.
    Ok 10 lokal pusty, nikogo oprócz nas. I panie sobie na głos potem podliczały: ja mam 10 wyborców, bez referedum 5, a druga to to, że ma 9, i w tym 4 bez referendum.
  • Więc wychodzi na to, że mniej niż połowa bierze. Choć uważam, że te 19 osób w ciągu 3h to jakaś żenada.
  • edytowano październik 2023
    A to jest bardzo ciekawe, te interpretacje pytań komisji.
    Bo równie dobrze można uznać,że to jest przypominanie, żeby zagloaowac w referendum.
    W każdym razie nie bardzo wiadomo, jak to ma być agitacją czy brakiem agitacji
    Obie strony uważają,że to wina tej drugiej 
    Problem chyba nie zostanie rozstrzygnięty 

    Natomiast braki pieczęci są stanowczo podejrzane
  • Ludzie jednak nie tak głupi
    Podziękowali 1MagdaD
  • PKW wyraźnie powiedziała, że nie wolno zadawać takich pytań. Dlaczego więc są masowo zadawane? Kto tym steruje? To przykre, ale trudno w tym momencie traktować komisje wyborcze z zaufaniem.
  • Są też doniesienia o tym, że starszym ludziom podsuwa się karty wyborcze z zaznaczonymi kandydatami, albo nie daje się kart do referendum i potem wmawia, że już wzięli.
  • DaddyPig powiedział(a):
    Są też doniesienia o tym, że starszym ludziom podsuwa się karty wyborcze z zaznaczonymi kandydatami, albo nie daje się kart do referendum i potem wmawia, że już wzięli.
    A gdzie te doniesienia? W TVP?
  • Ja już dałabym sobie spokój z tym. Wiadomo, że to referendum to polityczne zagranie PiSu. Jednak, kto chce- ten niech głosuje w nim, kto nie, niech odmówi. Nie uważam, żeby pytanie było naganne, ale lepiej niech już będzie to robione wszystko zgodnie z przepisami. Wszystkiego dowiemy się i tak niedługo.
  • DaddyPig powiedział(a):
    PKW wyraźnie powiedziała, że nie wolno zadawać takich pytań. Dlaczego więc są masowo zadawane? Kto tym steruje? To przykre, ale trudno w tym momencie traktować komisje wyborcze z zaufaniem.
    Dopiero wtedy, kiedy pojawiły się informacje o nich.
    Wcześniej nie było chyba o tym mowy.
    Podziękowali 1hipolit
  • U nas zabrakło kart B)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.