Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Uwaga na manipulacje na wyborach!

124

Komentarz

  • DaddyPig powiedział(a):
    "Dostaliśmy info, ze jakby ludzie sie zebrali a byłaby już 21, to musimy każdego dopuścić do głosowania."

    Czyli kolejne złamanie prawa, bo jeżeli głosowanie trwa do 21, to o 21 się zamyka lokal i nikogo nie wpuszcza.

    Wychodzi na jaw przewał za przewałem.
    Który zapis dokładnie traktuje to jako złamanie prawa?
  • DaddyPig powiedział(a):
    Jaki jest sens takiej akcji? Ano taki, aby członkowie komisji byli zmęczeni i chcieli jak najszybciej skończyć. Myślę, że wielu tych statystów szło potem na koniec kolejki i głosowało kolejny raz.
    Ale jak mogli głosować raz jeszcze? 
    Nie da się
  • Lokal wyborczy zamykamy jest o godz 21. Jeśli ktoś przybędzie do lokalu o 20:59 to nie mzona go nie wpuścić. Ma prawo wejść i oddać głos, nawet jak karty wrzuci do urny o 21:10. 
    Jak nie ma nikogo, to się lokal zamyka. 
    Jak ludzie stoją w kolejce a ta się uformowała przed 21 to należy ich wpuścić. 

    ——————

    Osoby, które stawią się do godz. 21 w komisji wyborczej, także te oczekujące w kolejce, mają prawo oddać głos - powiedział w niedzielę wieczorem przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. 

    Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej był pytany, w związku z wysoką frekwencją, czy osoby, które o godz. 21 - gdy lokalne powinny zostać zamknięte - będą dalej stały w kolejkach, otrzymają możliwość zagłosowania. - Takie sytuacje zachodziły już w przeszłości. Wówczas PKW uznawała, że osoby, które stawią się do godz. 21.00 mają prawo oddać głos. Wówczas jeden z członków komisji pójdzie na koniec kolejki, żeby osoby, które czekają, oddały swój głos - powiedział przewodniczący PKW.


  • hipolit powiedział(a):
    DaddyPig powiedział(a):
    Jaki jest sens takiej akcji? Ano taki, aby członkowie komisji byli zmęczeni i chcieli jak najszybciej skończyć. Myślę, że wielu tych statystów szło potem na koniec kolejki i głosowało kolejny raz.
    Ale jak mogli głosować raz jeszcze? 
    Nie da się
    To jest normalne droczenie się.
    Nie wierzę,że można tak sądzić 
  • Ci ludzie stali na dworze, a nie w lokalu komisji wyborczej. Nie powinni zostać wpuszczeni po 21.

    Co do zaświadczeń, to mogli mieć ich więcej. Albo nie oddać przy pobieraniu kart do głosowania. To jest temat do sprawdzenia przez policję.
  • DaddyPig powiedział(a):
    Kto normalny przychodzi głosować o 21, skoro ma na to cały dzień? Rozumiem, że trafi się jakiś spóźnialski, ale nie tłum młodych ludzi ze sprzętem biwakowym. To śmierdzi na kilometr.
    Imprezowicze, ludzie po pracy. Powody mogły być różne. 
  • Taak. I dziwnym trafem wybierają się do Wrocławia do dzielnicy domów jednorodzinnych, gdzie stoją w długiej kolejce do środka nocy. Mieszkańcy potwierdzili, że pierwszy raz ich widzieli na oczy.

    https://x.com/aleksan27603514/status/1713650697885938058?s=46&t=Ga3Zw2-1n602krrQx6wibQ
  • @DaddyPig Najwyżej jakoś to wyjaśnią.
  • Bardzo jestem ciekaw.
  • DaddyPig powiedział(a):
    Ci ludzie stali na dworze, a nie w lokalu komisji wyborczej. Nie powinni zostać wpuszczeni po 21.
    A twierdzisz tak bo?
    Jaka podstawa prawna o tym mówi?

    Dobra. Masz mnie. Znowu dałam się wkręcić w Twoje żarciki i podjęłam grę 
  • DaddyPig powiedział(a):
    Kto normalny przychodzi głosować o 21, skoro ma na to cały dzień? Rozumiem, że trafi się jakiś spóźnialski, ale nie tłum młodych ludzi ze sprzętem biwakowym. To śmierdzi na kilometr.
    Może np. pielęgniarka, która kończy dyżur o 19.30 wejdzie na chwilę do domu i w lokalu jest o 20.30?  Albo właśnie biwakowicze, którzy pojadą na cały dzień na wycieczkę za miasto, a po powrocie przychodzą oddać głos?

    Skoro głosowanie jest do 21, to mają prawo przyjść "za 10".
  • Coralgol powiedział(a):
    DaddyPig powiedział(a):
    Kto normalny przychodzi głosować o 21, skoro ma na to cały dzień? Rozumiem, że trafi się jakiś spóźnialski, ale nie tłum młodych ludzi ze sprzętem biwakowym. To śmierdzi na kilometr.
    Może np. pielęgniarka, która kończy dyżur o 19.30 wejdzie na chwilę do domu i w lokalu jest o 20.30?  Albo właśnie biwakowicze, którzy pojadą na cały dzień na wycieczkę za miasto, a po powrocie przychodzą oddać głos?

    Skoro głosowanie jest do 21, to mają prawo przyjść "za 10".
    Nie, jeśli nie głosują na PiS.
    Podziękowali 1kociara
  • Zapraszam do obejrzenia filmu z Wrocławia wykonanego o 22:18. Widać tam kolejkę liczącą kilkaset osób. Wybaczcie, ale to nie są żadni spóźnieni imprezowicze.
  • DaddyPig powiedział(a):
    Ci ludzie stali na dworze, a nie w lokalu komisji wyborczej. Nie powinni zostać wpuszczeni po 21.

    Co do zaświadczeń, to mogli mieć ich więcej. Albo nie oddać przy pobieraniu kart do głosowania. To jest temat do sprawdzenia przez policję.
    DaddyPig powiedział(a):
    Ci ludzie stali na dworze, a nie w lokalu komisji wyborczej. Nie powinni zostać wpuszczeni po 21.

    Co do zaświadczeń, to mogli mieć ich więcej. Albo nie oddać przy pobieraniu kart do głosowania. To jest temat do sprawdzenia przez policję.
    Przecież masz wyżej wyjaśnienie przewodniczącego PKW. Co więcej- przyznaje, ze takie sytuacje miały miejsce już wcześniej. 
    Wcześniej Cię to nie zainteresowało? 

    W tych wyborach była rekordowa frekwencja. 

    Zaświadczenie jest jedno. 
    Nie  da się wyrobić ich więcej. 
    Zaświadczenie jest pobierane przed wydaniem kart do głosowania. 
    Ale oczywiście zawsze możesz jakieś skargi pisać. 
    Jeśli jesteś świadkiem przestępstwa, to wręcz powinieneś to zgłosić. 
  • DaddyPig powiedział(a):
    Zapraszam do obejrzenia filmu z Wrocławia wykonanego o 22:18. Widać tam kolejkę liczącą kilkaset osób. Wybaczcie, ale to nie są żadni spóźnieni imprezowicze.
    Jak się nie mylę, to głosowanie zakończono w tym lokalu ok godz 2 w nocy. 
    I to chyba najdłużej otwarty lokal w dniu wyborów. 
    Można było odrazu, w czasie kiedy ci ludzie stali, zgłosić na policję swoje uwagi, wszak każdy, kto był świadkiem jakichś nieprawidłowości miał wręcz obowiązek ich zgłaszania. 
    Mogłeś zadzwonić na policję 
  • > Mogłeś zadzwonić na policję 

    Że ludzie stoją na mrozie?
  • O której komisji piszesz @DaddyPig? Można sprawdzić ma stronie PKW ile osób tam głosowało na podstawie zaświadczenia.
  • No to ciekawe, bo na stronie PKW jest 70 osób na zaświadczenie, a tutaj mówi się, że było "kilkaset dodatkowych osób".
  • Jagodno to 2 komisje- 147 i 148. W internecie jest informacja, że do tej 3 głosowano w 148 komisji, a tam wg PKW 15 osób głosowało na podstawie zaświadczenia. A ogólna frekwencja wyniosła 66%
  • @hipolit mogłabyś spojrzeć na stronę https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/obkw/1149050 i powiedzieć mi jak czytać dane z tej komisji?
    1. Statystyka przedwyborcza-  wyborców 4108
    2. Liczba wyborców w wyborach do Sejmu/senatu- 4125
    Różnica to 17 osób, a głosowało wg danych 15 osób na podstawie zaświadczenia. Na jakiej podstawie pojawili się ci dwaj dodatkowi wyborcy? Jest to gdzieś w zestawieniu i nie umiem znaleźć czy po prostu zostali uwzględnieni z innego powodu nieujętego w tych danych?
  • DaddyPig powiedział(a):
    > Mogłeś zadzwonić na policję 

    Że ludzie stoją na mrozie?
    Ze głosują  w czasie kiedy -wg Ciebie- lokal powinien być zamknięty. Uznałeś to za złamanie prawa. A złamanie prawa to przestępstwo. A jak ktoś jest świadkiem przestępstw, to powinien to zgłosić

    DaddyPig powiedział(a):
    "Dostaliśmy info, ze jakby ludzie sie zebrali a byłaby już 21, to musimy każdego dopuścić do głosowania."

    Czyli kolejne złamanie prawa, bo jeżeli głosowanie trwa do 21, to o 21 się zamyka lokal i nikogo nie wpuszcza.

    Wychodzi na jaw przewał za przewałem.

  • Aaa
    Czyli to w sumie tylko stanie na mrozie jednak.
    Czyli jak to często bywa-,rzucenie poważnych oskarżeń, sugerowanie przestępstwa a potem... 
  • Beta powiedział(a):
    @hipolit mogłabyś spojrzeć na stronę https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/obkw/1149050 i powiedzieć mi jak czytać dane z tej komisji?
    1. Statystyka przedwyborcza-  wyborców 4108
    2. Liczba wyborców w wyborach do Sejmu/senatu- 4125
    Różnica to 17 osób, a głosowało wg danych 15 osób na podstawie zaświadczenia. Na jakiej podstawie pojawili się ci dwaj dodatkowi wyborcy? Jest to gdzieś w zestawieniu i nie umiem znaleźć czy po prostu zostali uwzględnieni z innego powodu nieujętego w tych danych?
    Przepraszam ale mam urwanie głowy (remont, praca) i nie mam czasu przysiąść za dnia. 
    Zapytałam syna, bo ja jako zwykły członek nie robiłam raportów .
    Mówi, ze trzeba  by wiedzieć czy były osoby nieujęte w spisie a powinny być ujęte - wtedy się dzwoni do urzędu, ze sprawdzić kto spieprzyl robotę ;) - a tak serio, to tez się dzoni, bo urząd potwierdza dana osobę i jej prawo do głosowania na podstawie  peselu. Jak ma prawo głosowania, to dopisuje się ja do spisu dodatkowego ale nie ujmuje się jej w statystykach liczby wyborców głosujących  na podstawie zaświadczenia. 
    Syn mial 17 takich osób (okręg wyborczy w szpitalu) 

    Ciesze się, ze nie ja musiałam raportować. 
    Swoją droga raporty musza wejść w system, póki nie wejdą to się liczy ponownie. Jak wejdą jedne - np sejm, to się bierze za senat itd. Jak wszytko wejdzie, to się jedzie z zaplombowanymi worami, pakietami z opisami, raportami w kopertach. 
    Nam cofnęli bo brakowało parafki. 

    Podziękowali 1Beta

  • Zwróćcie uwagę na datę - piątek wieczorem. Jakim cudem Giertych wtedy wiedział, jaki będzie wynik w Kielcach?

    Mialem wątpliwość, czy ten wpis jest autentyczny, ale jest:

    https://x.com/giertychroman/status/1712951283009593638?s=46&t=Ga3Zw2-1n602krrQx6wibQ
  • Normalnie można przewidzieć na podstawie sondaży.
  • Gdzie były publikowane sondaże na temat wyników w Kielcach?
  • Sondaże ogólnopolskie plus wyniki historyczne z zeszłych wyborów.
  • Wkręcasz się za bardzo @DaddyPig. Wyluzuj.
    W moim okręgu też było wiadomo które miejsce jest biorące mandat, a które będzie pierwszym za Sejmem. Na podstawie poparcia dla partii mozna przewidywać ile mandatów partia dostanie. 
  • DaddyPig powiedział(a):

    Zwróćcie uwagę na datę - piątek wieczorem. Jakim cudem Giertych wtedy wiedział, jaki będzie wynik w Kielcach?

    Mialem wątpliwość, czy ten wpis jest autentyczny, ale jest:

    https://x.com/giertychroman/status/1712951283009593638?s=46&t=Ga3Zw2-1n602krrQx6wibQ
    Sondaż
  • Ale Giertych pisze o tym, że będzie miał dodatkowy mandat. Czyli ma wiedzę, która przekracza to, o czym napisałaś.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.