Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kto zaskoczony?

1235

Komentarz

  • Berenika powiedział(a):
    Mają dobre samopoczucie.
    odpowiednie do sytuacji
    Podziękowali 3Berenika malagala asiao
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    Stałe nie wiadomo, kto utworzy rząd.   

    PSL chce premiera 
    Może dostanie marszałka. Od Tuska.
  • Wilfrid powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    Stałe nie wiadomo, kto utworzy rząd.   

    PSL chce premiera 
    Może dostanie marszałka. Od Tuska.
    a jak nie wezmą?
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    Stałe nie wiadomo, kto utworzy rząd.   

    PSL chce premiera 
    Może dostanie marszałka. Od Tuska.
    a jak nie wezmą?
    PiS im da premiera. 
  • Prayboy powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    Stałe nie wiadomo, kto utworzy rząd.   

    PSL chce premiera 
    Może dostanie marszałka. Od Tuska.
    a jak nie wezmą?
    PiS im da premiera. 
    dlatego Tusk jest w sytuacji bez wyjścia
  • Tyle, że PSL jasno deklarował juz wczoraj że nie chce rządzić z PiSem tylko z opozycją.
  • Beta powiedział(a):
    Tyle, że PSL jasno deklarował juz wczoraj że nie chce rządzić z PiSem tylko z opozycją.
    chyba za Pawlaka, krążył taki witz

    Kto wygrał wybory?
    Nasz koalicjant
    Podziękowali 1Aszna
  • Beta powiedział(a):
    Tyle, że PSL jasno deklarował juz wczoraj że nie chce rządzić z PiSem tylko z opozycją.
    Noi co z tego. Tak wzmacnia swoją pozycję negocjacyjną. Ślubu z Hołownia nie brali
  • Elektorat PSL im to wybaczy.
  • Oni sa pazerni.
    Podziękowali 1Elf77
  • PiS może dać bardzo dużo byle utrzymać się przy władzy. 11 partii na opozycji... To się nie uda 
  • Beta powiedział(a):
    Tyle, że PSL jasno deklarował juz wczoraj że nie chce rządzić z PiSem tylko z opozycją.
    Deklaracje to jedno, Real politik to drugie.
  • wpodskokach powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Ci co szturmują granicę chcą na Zachód po socjal, w Polsce chcą być ci, którzy chcą pracować. Skoro opozycja zapowiada zmniejszenie rozdawnictwa, to tym bardziej Polska nie będzie krajem przyjaznym dla tych pierwszych.
    Jak unia wprowadzi obowiązkowa przymusowa relokację to nikt nikogo nie będzie o zdanie pytać.
    hipolit powiedział(a):
    wpodskokach powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    Z tymi uchodźcami o śniadym licu, to nigdy ich tak dużo w moim mieście nie spotykałam jak w ost roku. 
    Gdzie nie spojrzę to jakiś Pakistan, Bangladesz. 
    Chyba więcej to już nie da ich się upchać w jednej małej mieścinie. 
    A przyszli za czasie PiS nie za PO. 
    Także z tym straszeniem, ze będzie czarno na ulicach, to jest śmieszne, bo zaczernilo się właśnie w ost czasie 
    Tylko że teraz to są ludzie co przyjechali tu legalnie i do pracy. Oni budują naszą gospodarkę, ciężko pracują często po kilkanaście godzin na dobę by móc utrzymać całą swoją liczną rodzinę która pozostała w kraju ich pochodzenia. Różnice z tymi ludźmi co szturmują granicę uni nielegalnie szybko zauważysz ale wtedy będzie już za pozno
    A Ty sprawdzasz ich dokumenty, ze wiesz, ze da całkiem legalnie? Bo ja nie. 
    Ja tylko widzę ich naprawdę duży napływ w ost roku a w zakładach pracy jakoś tego nie widać. Nowych lokali gastro tez nie mamy. Mieszkam w małym mieście. Tu wszytko co inne, obce, szybko rzuca się w oczy. 
    I jak oddać do tego aferę z wizami, to wiesz, to straszenie to jest naprawdę zastanawiające. 
    A póki co, jak się wczytać w kroniki przestępstw, jakichś wyczynów nieprawych, to coraz więcej naszych sąsiadów UA jest w nie zamieszana. 
    Warto się tez tutaj przyjrzeć, bo oni z nami zostaną 
    Tak się składa że mój brat ma biznes do którego sprowadza pracowników z Indii itp. Więc wiem jakie warunki wjazdu muszą oni spełnić. Śpię spokojnie. To pracownicy, robole. Na wizie pracowniczej nie mogą nawet podróżować po innych krajach unii. 
    Ach. Twój brat sprowadza pracowników z Indii, wiec wszyscy są na legalu. Jak rozumiem na legalu są u brata ;) 
    ale czy u każdego, to już brat ani Ty nie wiecie. 
  • Beta powiedział(a):
    Tyle, że PSL jasno deklarował juz wczoraj że nie chce rządzić z PiSem tylko z opozycją.
    PiS jest tak żądny władzy i utrzymania stołków, ze nie zdziwiłoby mnie, jakby lewice wzięli pod skrzydła. Ci tez się trzęsą na widok stołków. 
    I tak wartości partii, które wyborcy PiS podkreślają na każdym kroku pójdą się paść :D 
  • hipolit powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Tyle, że PSL jasno deklarował juz wczoraj że nie chce rządzić z PiSem tylko z opozycją.
    PiS jest tak żądny władzy i utrzymania stołków, ze nie zdziwiłoby mnie, jakby lewice wzięli pod skrzydła. Ci tez się trzęsą na widok stołków. 
    I tak wartości partii, które wyborcy PiS podkreślają na każdym kroku pójdą się paść :D 
    trochę odleciałaś,
    po co to PiS-owi?
    Podziękowali 1Berenika
  • Pioszo54 powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Tyle, że PSL jasno deklarował juz wczoraj że nie chce rządzić z PiSem tylko z opozycją.
    PiS jest tak żądny władzy i utrzymania stołków, ze nie zdziwiłoby mnie, jakby lewice wzięli pod skrzydła. Ci tez się trzęsą na widok stołków. 
    I tak wartości partii, które wyborcy PiS podkreślają na każdym kroku pójdą się paść :D 
    trochę odleciałaś,
    po co to PiS-owi?
    Brda dążyć do większości, wiec mogą brać jak leci 
  • edytowano październik 2023
    Pioszo54 powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Tyle, że PSL jasno deklarował juz wczoraj że nie chce rządzić z PiSem tylko z opozycją.
    PiS jest tak żądny władzy i utrzymania stołków, ze nie zdziwiłoby mnie, jakby lewice wzięli pod skrzydła. Ci tez się trzęsą na widok stołków. 
    I tak wartości partii, które wyborcy PiS podkreślają na każdym kroku pójdą się paść :D 
    trochę odleciałaś,
    po co to PiS-owi?
    I po co Lewicy? Straciłaby twarz u swoich wyborców na zawsze. Stałaby się przystawką.
  • Rozumiem @hipolit, że dla żadnej partii nie masz nijakiego szacunku. Koalicje jednak tworzone są w oparciu o jakąś nić porozumienia.
  • Berenika powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Tyle, że PSL jasno deklarował juz wczoraj że nie chce rządzić z PiSem tylko z opozycją.
    PiS jest tak żądny władzy i utrzymania stołków, ze nie zdziwiłoby mnie, jakby lewice wzięli pod skrzydła. Ci tez się trzęsą na widok stołków. 
    I tak wartości partii, które wyborcy PiS podkreślają na każdym kroku pójdą się paść :D 
    trochę odleciałaś,
    po co to PiS-owi?
    I po co Lewicy? Straciłaby twarz u swoich wyborców na zawsze. Stałaby się przystawką.
    Nie można stracić czegoś, co już się wcześniej straciło 
  • Berenika powiedział(a):
    Rozumiem @hipolit, że dla żadnej partii nie masz nijakiego szacunku. Koalicje jednak tworzone są w oparciu o jakąś nić porozumienia.
    Nie widzę u nikogo tego dobra wobec obywatela o którym krzyczą podczas kampanii. 
    Po wygraniu szybko zapominają o obietnicach. 
    Jakoś tak nie lubię kłamców 
  • hipolit powiedział(a):

    Jakoś tak nie lubię kłamców 

    Popierasz Tuska więc lubisz kłamców.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Hamal powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):

    Jakoś tak nie lubię kłamców 

    Popierasz Tuska więc lubisz kłamców.
    A po czym wnosisz, ze popieram Tuska, bo jestem przeciw PiS? Poszerz swoje horyzonty. Świat polityczny to nie tylko PiS i Tusk 
  • Dziś 45 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża.
    Znów nas uratował.
  • Wilfrid powiedział(a):
    Dziś 45 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża.
    Znów nas uratował.
    Parafrazując Dezertera ,,jak głosował by Papież gdyby żył w naszych czasach, czy wybrał by krasnala czy rudego Judasza”  B)
  • Tak sobie połączyłem te wszystkie kropki, dotyczące wojska, szkoły i pracy. Doszedłem do wniosku że Pis mógł powstrzymać tą całą (wojsko, szkoła, praca) degradację. Nie zrobił tego bo to, czy tamto. Teraz będzie jeszcze większe usprawiedliwienie, bo inni to, a on nie ma władzy. Dla mnie cały ten po-pis się skompromitował. 

    Obecnie jedynie Pjj jest spoza tego, przebrzydłego dla mnie, układu. Nawet jeżeli spotka ich to co partię Leppera, to i tak ta próba podniosła mnie na duchu. Dobrze ona świadczy o Polakach. Przez wybory znowu musiałem się przyglądać temu szambu i wdychać jego opary. Ale nadzieję nadal mam i odwracam wzrok od polityki, jak od pokusy.

    I pamiętajcie: ***** ***. Znaczy: LUBMY SIĘ.
    Pomimo tego, że są zwyrodnialcy, którzy nas dzielą  ;)
  • edytowano październik 2023
    Coralgol powiedział(a):
    To jest dokładnie opisane w prawie. W pierwszej kolejności prezydent powierza misję stworzenia rządu partii, która uzyskała najlepszy wynik, jeżeli jej się to nie uda to kolejnej czyli jak najbardziej opozycja może.
    Hmm, czytam, że jednak nie jest tak.
    Podobno najpierw prezydent powołuje premiera. Ale może powołać kogokolwiek. Potem premier powołuje rząd, i próbują uzyskać wotum zaufania od Sejmu. Jak nie pójdzie, to Sejm przejmuje inicjatywę.
  • Ooo, trzeba by te 8 gwiazdek na coś innego przerobić. Dzięki @Biznes Info
    Na ten moment przeklinam po cichu zawsze jak zobaczę :(
    Podziękowali 1Biznes Info
  • edytowano październik 2023
    paulaarose powiedział(a):
    Póki co, jestem bardzo zaskoczona frekwencja Polaków i tym co się zadziało. Myślę, że będzie niezła „zabawa” w sejmie i będziemy mieć niełatwo.

    Zaskoczeni mogą być tylko ci, którzy nie doceniali poziomu zdenerwowania rządami PiS.
    Wielu wyborców było baaaardzo nakręconych byle nie PiS. Stąd tak duża frekwencja - tak myślę. Mój sąsiad wywiesił nawet flagę po ogłoszeniu wyborów. Głosował na KO może nawet na lewicę.
    Ogromnie dużo ludzi jest wkurzonych na Kościół- za aborcję, przekręty, chcą uzasadnić swoje rozwiązłe życie, PiS jest utożsamiany jako partia pro kościelna więc się jej oberwało.

    Na PiS głosowali ludzie szukający bezpieczeństwa finansowego.


  • zbyszek powiedział(a):
    paulaarose powiedział(a):
    Póki co, jestem bardzo zaskoczona frekwencja Polaków i tym co się zadziało. Myślę, że będzie niezła „zabawa” w sejmie i będziemy mieć niełatwo.

    Zaskoczeni mogą być tylko ci, którzy nie doceniali poziomu zdenerwowania rządami PiS.
    Wielu wyborców było baaaardzo nakręconych byle nie PiS. Stąd tak duża frekwencja - tak myślę. Mój sąsiad wywiesił nawet flagę po ogłoszeniu wyborów. Głosował na KO może nawet na lewicę.
    Ogromnie dużo ludzi jest wkurzonych na Kościół- za aborcję, przekręty, chcą uzasadnić swoje rozwiązłe życie, PiS jest utożsamiany jako partia pro kościelna więc się jej oberwało.

    Na PiS głosowali ludzie szukający bezpieczeństwa finansowego.


    nie na Pis głosowali ludzie,
    którzy dali się wkręcić
  • Możliwie ze ziobrysci i część środowisk narodowych połączy się z pjj
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.