Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co sądzicie o dredach u ośmiolatka?

13

Komentarz

  • Nie wiem o co kaman.
  • pazdrawlaju Tiebia
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]Nie wiem o co kaman.
    Pewnie Majka z Werką kibicują Legii.
  • No patrz, ja naprawdę pomyślałam o Wisełce :shocked:
  • taaaa.....ładna fryzurka nie świadczy o pięknym wnętrzu :cool: a ocenianie wnętrza człowieka na podstawie fryzury świadczy o oceniającym
  • I odwrotnie.
  • Może i tak...
    co nie zmienia faktu, że:
    dredy to znak przynależności do innej cywilizacji niż łacińska.
  • A ja mojej córce zafunduję warkoczyki, ma włosy bardzo długie i wyjątkowo dużo, będzie jej chłodniej (wyjeżdza na dwie kolonie i nie wiem kto ją będzie czesał), ale 1 września rozpuszczamy...
  • [cite] sylwia1974:[/cite]taaaa.....ładna fryzurka nie świadczy o pięknym wnętrzu :cool: a ocenianie wnętrza człowieka na podstawie fryzury świadczy o oceniającym
    Racja znam kilku przyzwoitych ludzi którzy wyglądają jak typowy eseldowiec.
  • [cite] Maja:[/cite]Agnieszko, a do jakiej cywilizacji należą ludzie noszący dready?
    Do anty-cywilizacji
  • [cite] marzena01:[/cite]A ja mojej córce zafunduję warkoczyki, ma włosy bardzo długie i wyjątkowo dużo, będzie jej chłodniej (wyjeżdza na dwie kolonie i nie wiem kto ją będzie czesał), ale 1 września rozpuszczamy...

    Stara znajoma miała warkoczyki na całej głowie. Po rozpuszczeniu włosy wypadały jeden po drugim...
  • może dlatego że już była stara :bigsmile::swingin:
  • [cite] Maja:[/cite]Agnieszko, a do jakiej cywilizacji należą ludzie noszący dready?
    Do jakiejś egzotycznej, ale na pewno niższej niż cywilizacja łacińska.
  • Bywali już tacy, którzy uważali cywilizację "łacińską" za najwyższą. Uważali również, że blondyni i blondynki są jej najlepszą cząstką. Agnieszko63, widzę że masz włosy brąz.
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]Bywali już tacy, którzy uważali cywilizację "łacińską" za najwyższą. Uważali również, że blondyni i blondynki są jej najlepszą cząstką.
    Coś Ci się pokiełbasiło.
  • widzę że masz włosy brąz.
    wina monitora
  • @Gregorius: Specjalista?

    @Taw: Jak zwykle masz rację.
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]@Gregorius: Specjalista?
    Niemcy nazistowskie nie używały terminologii "cywilizacja łacińska", odwoływali się raczej do wzorców nordyckich i germańskich.
  • Acha, no i był również taki jeden Żyd. Długie włosy jak u perfidnego metalowca. No i ta żydowska niższa cywilizacja...
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Paweł i Ola:[/cite]@Gregorius: Specjalista?
    Niemcy nazistowskie nie używały terminologii "cywilizacja łacińska", odwoływali się raczej do wzorców nordyckich i germańskich.
    ---
    Jako "spadkobiercy" cesarstwa rzymskiego.
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]Bywali już tacy, którzy uważali cywilizację "łacińską" za najwyższą. Uważali również, że blondyni i blondynki są jej najlepszą cząstką. Agnieszko63, widzę że masz włosy brąz.

    Feliks Koneczny - najwybitniejszy polski historiozof tak uważał

    Ja mam włosy czarne:smile:
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]Acha, no i był również taki jeden Żyd. Długie włosy jak u perfidnego metalowca. No i ta żydowska niższa cywilizacja...
    No niestety, a cóz Koneczny może na to poradzić?
  • No jeśli Koneczny to aż taki wielki autorytet to ok. Wniosek - Jezus jest gorszy.
  • :shocked:
  • To,że Pan Jezus urodził się w cywilizacji żydowskiej nie ma nic wspólnego z tym, że On te cywilizację uważał za najwyższą. Zresztą przedstawiciele tej cywilizacji Go ukrzyżowali.
  • I Maryja byla Zydowka- straszne!
  • Dredów może nie, ale załóż Mu skórę i glany, i metalowiec jak malowany.

    Po prostu nie rozumiem, jak fryzura (sposób ułożenia włosa na włosie) może determinować to czy ktoś jest wyższy czy niższy w stopniu ucywilizowania.

    @Agnieszka63

    Z Wikipedii, pod hasłem "cywilizacja łacińska":

    Państwo w cywilizacji łacińskiej nie ingeruje w tworzenie prawa prywatnego. Nadmierna ingerencja państwa jest sprzeczna z zasadami cywilizacji łacińskiej. Prawo państwowe w cywilizacji łacińskiej jedynie reguluje stosunki międzyludzkie, zapewniające bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne państwa.

    W cywilizacji łacińskiej wolność jednego człowieka jest ograniczona tylko i wyłącznie przez wolność drugiego człowieka.

    W cywilizacji łacińskiej jako jedynej zauważa się zdolność do pracy organicznej, samoorganizacji, samo naprawiania się oraz działań oddolnych. Ważną rolę w cywilizacji łacińskiej odgrywają wspólnoty lokalne, samorządy, spółdzielnie, kasy pożyczkowe itp. Dzięki temu w cywilizacji łacińskiej jest możliwe ograniczenie roli państwa do niezbędnego minimum.


    Spośród dóbr materialnych najwyższą wartość w cywilizacji łacińskiej posiadają nieruchomości, a w szczególności ziemia. W cywilizacji łacińskiej naturalnym dążeniem jest zapewnienie jak największej liczbie ludzi samodzielności ekonomicznej czyli posiadania własnego warsztatu pracy, dzięki któremu będą w stanie utrzymać siebie i rodzinę.


    To jest czysty libertarianizm czyli esencja liberalizmu.

    Twoje słowa: Liberalizm=komunizm

    Cywilizacja łacińska opiera się więc na komunizmie?
  • nie kumam za bardzo, co ma wspólnego ośmiolatek z dredami z Jezusem i Maryją... Natomiast strój i fryzura człowieka świadczą po prostu o jego kulturze osobistej. Człowiek kulturalny potrafi dba o schludny wygląd z szacunku do innych. Z tego samego powodu potrafi dostosować swój stój i fryzurę do miejsca i okoliczności. Dredy są ok na wakacjach na Jamajce, w polskiej szkole - nie. Oczywiście nie dobrze jest sądzić po pozorach, ale przecież od siebie powinniśmy wymagać więcej niż od innch. Czyli jak zobaczę na ulicy człowieka z wielką dziurą w spodniach, to co najwyżej pomyślę "widocznie nie ma innych". Natomiast jeśli sama do pracy w takich spodniach bym poszła opowiadając na prawo i lewo, że nie szata zdobi człowieka, to już nie jest ok. Ja swoim dzieciom na dredy nie pozwoliłabym - bo ani to ładne ani higieniczne. Matka tego chłopca na dodatek robi ten błąd, że psiocząc na dyrekcję podkopuje autorytet dyrektora i nauczycieli danej szkoły. Skoro jest to szkoła niepubliczna i rodzice z własnej woli zapisali do niej dziecko to zdecydowanie powinni przestrzegać zasad w niej panujących. Jak im nie pasuje, to niech idą gdzie indziej.
  • Z doświadczenia wiem, że dredy, irokezy, tatuaże i inne takie są pewną manifestacją.
    Nie mają nic wspólnego z kulturą, cywilizacją łacińską czy jakąkolwiek inną.
    W pewnym wieku po prostu młody człowiek musi się jakoś wyróżnić z tłumu, jeśli ma taką potrzebę, jeśli musi zamanifestować sprzeciw wobec czegoś, czego nie potrafi zmienić.
    Wygląda na to, że rodzice tego dziecka mają swoje jakieś "zaszłości", z którymi infantylnie chcą walczyć za pomocą fryzury dziecka. Sobie nie zrobią dredów ani irokeza, bo przecież w ich wieku nie wypada.
    Infantylne, biorąc pod uwagę cały szum, jaki rozpętali wokół całego wydarzenia.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.