Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rezygnacja ze szczepienia

18910111214»

Komentarz

  • @Pipijo - polio radzę przeciągnąć jeszcze 3 tygodnie. Od 1 kwietnie nie wolno w Polsce używać szczepionki doustnej p/polio. Teraz możesz twierdzić, że dziecko chore, albo miało kontakt z chorobą zakaźną i prosić o odwleczenie szczepienia.
  • @Katarzyna , dziekuje, nigdzie o tym nic niemowia. Czy wogole nie beda juz w tym wieku kontynuowac polio?
  • A stare widze ze koniecznie musza sie pozbyc. Jestem juz spokojniejsza bo bardzo to przezywalam.
  • Szkoła wpuściła do siebie nie wiem jeszcze kogo, przed wywiadówką (cwaniaki) ma byc pogadanka dla rodziców na temat szczepienia przeciwko HPV.

    Nie mam za bardzo materiałów na te rozmowę. Coś na prędce znalazłem w Internecie. Znając moją żonę będzie wojna.

    Wiecie jak przekonać rodziców aby nie szczepili.
  • jest to szczepienie na kttore nie damy zaszczepic corek naeet jak bedzie obowiazkowe.. mamy to ustalone
  • nas nikt się jakoś nie czepia
    moja 3-latka zaszczepiona tylko  na WZW
    5-latek miał szpitalne szczepienia i DTP nie do końca

    decyzję o nieszczepieniu podjęłam czytając jakieś oficjalne strony, gdzie były info o wycofaniu w trybie natychmiastowym konkretnych partii szczepionek Euvax i Pentaxim




  • Bea powiedział(a):
    A o nas znów sobie lekarka przypomniała. Dzwonili, że sanepid nakazał Urszuli szczepienia. 
    Odpukac za prawie dwa lata miała tylko dwa. Syfiasty hbs i drugą dawkę w zeszłe lato. Odchorowała bardzo (3 miechy)
    Lekarka zgłosiła nop i dala spokój. Teraz sanepid stwierdził, że należy się stawić.
    Czekamy na pismo
    Sanepid nie może Ci nakazać szczepienia, 
    Polecam wyjaśnienia na grupie na FB nie szczepimy aspekty prawne
  • Nie umiem przeklejac telefonem
    Wg art. 17 ustawy o chorobach zakaznych obowiązkiem rodzica jest poddanie dziecka badaniu kwalifikacyjnemu, a za przeprowadzenie szczepienia jest odpowiedzialny lekarz 
    Tam zalecają stawienie się na badanie kwalifikacyjne i pokazanie potem sanepidowi że lekarz nie wykluczył przeciwskazania więc nie da się zaszczepić
  • @mader lekarz musi wystawić zaświadczenie o bad kwalifikacyjnym. Musi wykluczyć przeciwskazania. Wymienione w charakterystyce produktu leczniczego. A tego jest całkiem masa,więc wykluczanie trwa. I to nie jest wykluczanie na zasadzie dziecko żdrowe na to mają być barania. Tak samo że nie ma choroby x oraz alergii na y, które są przeciwskazaniem.

    Jak lekarz odmawia poproś o odmowę na piśmie. A rozmowę najlepiej nagrac. Potem zgłosić do sanepidu lrkarza. Na tej grupie jest super wszystko opisane na FB.
  • mader powiedział(a):
    Bardzo Ci dziękuję.
    Ja niestety trafiam na beton. Nie ma mowy o stwierdzeniu nopu. 
    Gram na czas. 
    A jaki byl nop? Moglabys napisac?
  • @makodorzyk u nas tak samo, z tego powodu od 2 lat nie mogę zapisać dzieci do przychodni
  • Z ta polozna to tak jest
  • Chłopcom też przysługuje położna do bodaj 8 tygodnia życia
    Zasadniczo dziewczynkom zaskoczony się przydaje ale oni za zapisanie dostają 1zł miesięcznie od każdej zapisanej osoby,
    Możesz być jednak zapisana do innej położnej niż ta w przychodni i wtedy ja wspierasz finansowo a nie przychodnow
  • Położna nie tylko ciążę prowadzi ale też przy chorobach ginekologicznych jest 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.