Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dlaczego imię Józef ?

2456

Komentarz

  • @Polina, miesiąc później niż Ty. :)
  • u nas Józef, bo:
    po pierwsze obiecany św. Józefowi, który nam bardzo pomogl
    po drugie to ładne imie, takie męskie i ładnie się zdrabnia
    po trzecie odpowiedni patron

    :)
  • @skatarzyna - gratuluje synka!
  • edytowano marzec 2016
    Mam syna, chciałabym jeszcze jednego ale już chyba nie zdążę.
  • W sanockim skansenie pracuje starszy pan, jest zegarmistrzem. Grzecznym dzieciom daje słodycze. Mojego syna pytał czy przypadkiem nie ma na imię Józef. Zaciekawiło mnie to i spytałam dlaczego. Odpowiedział, że kiedy spotka swojego małego imiennika, to podaruje mu zegarek. Martwił się, że teraz nikt nie nazywa tak chłopców.
    Podziękowali 2wielorybek Katia
  • @formatka:-)
    Ładna historia.
    Ja chciałbym Józefa, chociaż w kolejce jeszcze Kazimierz czeka.
  • @jan_u - no, to bliźniaki: Kaziuk i Józiuk. Każdy będzie myślał, że Wy z Wilna ;-)
  • A ja bym chciała Józefa i Jerzego☺.
  • A ja mam Kazimierza Józefa :)
  • edytowano marzec 2016
    moja parafia jet pod wezwaniem sw juzefa
    to takie imie swietego wziełem do bierzmowania

    Święty Józef troszczy się nie tylko o sprawy materialne, ale i duchowe. Sam powiedział św. Siostrze Faustynie, że bardzo jest za tym dziełem, które jej polecił Pan, czyli za dziełem głoszenia światu orędzia Miłosierdzia i obiecał swą opiekę. Ale zażądał, aby miała do niego nieustanne nabożeństwo i odmawiała codziennie trzy pacierze i raz Pomnij (por. Dz. 1203).

    Pomnij
    Pomnij, o najczystszy Oblubieńcze Maryi Dziewicy, mój najmilszy Opiekunie, że nigdy nie słyszano, aby ktokolwiek, kto ucieka się pod Twoją opiekę i błaga o Twą pomoc, pozostał bez pociechy. Tą ufnością ożywiony, przychodzę do Ciebie, święty Józefie i z całym żarem ducha Tobie się polecam. Nie odrzucaj mojej modlitwy, przybrany Ojcze Odkupiciela, ale przyjmij ją łaskawie i wysłuchaj. Amen.
  • ja też mam Józefa :D
  • edytowano marzec 2016
    U nas pierwszy syn ma na drugie Jozef. Modlilam sie do sw. Jozefa o dobrego meza. I jako ze zostalam wysluchana :)...
    Poza tym wspanialy swiety na patrona.
  • Mąż wybierał imię pierworodnemu, gdyż modlił się o dobra żonę i został wysłuchany :))
    Kto nie zna, zacytuję:
    -Święty Józefie, dziękuje Ci, że jeszcze nie ożeniłem się.
    - Święty Józefie,Ty wiesz w Bogu, kto ma być moją żoną, pomóż mi ją spotkać.
    - Święty Józefie, spraw, żeby to była dobra żona, która będzie mnie kochała i szanowała, jak Ty kochałeś i szanowałeś Maryję.
    - Święty Józefie, doprowadź do zerwania każdej znajomości, która nie podoba się Panu Bogu.
    - Święty Józefie, obiecuje Ci dochować czystości przed ślubem.
    - Święty Józefie, obiecuje dać pierwszemu mojemu dziecku przynajmniej jako drugie imię "Józef".
    - Święty Józefie, obiecuję innym mówić,że tak dobrą żonę mam dzięki Tobie. Amen!
    Podziękowali 1mamababcia
  • Jeszcze dopiszę, że ksiądz, który chrzcił naszego Józka wzruszył się i oświadczył, że od 30 lat jest księdzem i do tej pory nie chrzcił jeszcze swojego imiennika.
  • Znam bliźnisków- Kazia i Józia. Po 7 lat mają i są przecudowni!
  • W ostatniej ciąży będąc do 17tc byłam mocno przekonana że noszę małego Józefa (intuicja, hehe), ale okazało się że to dziewczynka. Od początku ciąży, a w zasadzie i wcześniej, zawierzalam to dziecko św. Józefowi, czułam jego opiekę, więc trudno mi było szukać innego patrona. Na Jozefinę małżonek kręcił nosem, trudno w ogóle było dojść do konsensusu odnośnie imienia. Na szczęście córka urodziła się 12 września, więc imię samo się wybrało i ma NMP za patronkę, ale św. Józefowi ją też cały czas polecam, bo jeśli opiekował się on tak dobrze Maryją, to i naszą Marysią- ufam - się zajmie :)
    A św. Józef dlatego, że to potężny patron. Pierwszy zaraz po Matce Bożej :)
    Poza tym mieszkamy w parafii Św. Józefa, przy ulicy św. Józefa. Jakoś mocno odczuwam Jego obecność i pieczę nad naszym domem.
  • edytowano marzec 2016
    @Ojejuju nie wiem dokładnie ale mój syn miał wtedy 7 lat. Pan był już dość leniwy więc trzeba się szybko decydować.
  • dobrze, że tylko leniwy a nie przypadkiem leciwy ;)
    Podziękowali 2Katia Milagro
  • Nasz pierworodny i jak na razie jedyny syn to Filip Józef. Też modliłam się o dobrego męża....Teraz jeszcze nie znamy płci. Jeśli będzie trzecia dziewczynka to może Józefina na drugie..?
  • Ten telefon mnie wykończy...dzięki @Haki dopiero zauważyłam ale już nie będę poprawiać. Miałam ciężki dzień z niemowlęciem moim☺
  • Miało być Haku oczywiście ☺
  • Nasz pierworodny ma na drugie (tez obiecywalam w zamian za dobrego meza)
    Ale tez znam przynajmniej trzech malych Jozkow z pierwszego imienia
  • mam chrześniaka Józka-krejzi jest ;))
  • nasz Felek miał być Józkiem, tzn z tych dwóch imion wybieraliśmy po urodzeniu
    ale ani trochę nie wyglądał na Józka ;)
    może jeszcze kiedyś 8->
  • Mój najmłodszy syn to Karol Józef. Po naszych dziadkach.
  • Ja mam Jozefine i jedyny minus jest taki, ze syn-Jozef juz jakos nie pasuje.
  • My tez mamy Jozefine, bo chcielismy miec Jozefa w puli patronow, a w okolicy Jozkow duzo.
  • @formatka,wlasnie mialam napisac o tym zegarmistrzu w skansenie sanockim. Potwietdzam prawdziwosc hostorii.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.