Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Śledzik

124

Komentarz

• podbijam.

te konnfiture cebulowa to do jakich śledzi? pyt.j.w.
    :D

bo mam ochotę na konfiturkę, zrobię chyba jutro...
  • mmmmmmmmmm, śledzika mi się zachciało,jak to czytam....
    =P~
  • @Lila,wołam Cię !!!
    Na pierwszej stronie zamieściłaś przepis na śledzie w musztardzie,ale muszę mieć kawa na ławę-te śledzie to w oleju czy solone płąty takie zwykłe, czy octowe???
  • Agnieszkamama - robilsm i platy solone i marynowane, w oleju, tzw. po wiejsku. Jedbe i drugie ok. te drugie ostrzejsze w sumie
  • Fajnie,dzięki, bo właśnie listę zakupów robimy :D
  • Czy słyszeliście może o śledziach pod pierzynka piernikową? Kiedyś, gdzieś jadłam, było pycha, ale nie wiem jak zrobić. ..ktoś coś może słyszał o takim pomyśle?
  • @jukaa zrobilam te w sosie czosnkowym, faktycznie przepyszne!
  • Też robiłam to są teraz moje ulubione śledzie
  • ja zaryzykuje i zrobię kawowo miodowo musztardowe:-)
  • up
    Podziękowali 1Haku
  • Kupuję te tzw matjasy 
    Odpowiadając na pytanie @Isako ;
    Podziękowali 2Bridget AgaMaria
  • Mój ulubiony wątek!
    Podbijam!
    Podziękowali 3Skatarzyna Milamama Haku
  • wymoczyć 4 solone  śledzie kilka godzin, pokroić na kawałki
    cebule3 pokroić w drobną kostkę , sparzyć
    upieczone wcześniej buraki, 2- 3 obrać ze skóry zetrzeć na dużych oczkach, lekko osolić, opieprzyć, ciut cukru wymieszać 
    na suchej patelni uprażyć garść słonecznika
    zrobić sos 3 - 4 łyżki majonezu, 2 łyżki śmietany wymieszać lekko posolić, dodać pieprz
    układać warstwami- śledź popieprzyć, cebulę, na to pół sosu , dalej buraczki, resztę sosu i słonecznik  - pychotkaa
    Podziękowali 2Haku AgaMaria
  • Śledź po kaszubsku
    ryba po japońsku

o ile wcześniej mogę je przygotować???

Boję się kumulacji roboty, bo z małym przy cycu to może zakończyć się niezłą burzą  :(
  • Karolinka powiedział(a):
    Śledź po kaszubsku
    ryba po japońsku

o ile wcześniej mogę je przygotować???

Boję się kumulacji roboty, bo z małym przy cycu to może zakończyć się niezłą burzą  :(
    ten po kaszubsku to 2dni nawet przed,jeszcze lepszy.
    Podziękowali 1Karolinka
  • ja dziś zrobilam śledzie z żurawiną z przepisu Małgorzaty, śledzie cytrynowe i marynują się śledzie w kawie
  • Po japońsku ryba też 2-3 dni @Karolinka
    Podziękowali 1Karolinka
  • A ja sobie kupilam przed chwila sledzia :). Mniam. Dopadla mnie śledziofaza. A juz myslalam, ze tym razem niedoczekAm.
  • Ja zrobiłam w oleju z cebulką, żeby użyć do sałatki jakiejś i te moje ze śliwką i orzechami..... tylko muszę śliwek dokupić.. Akurat na targu wzięłam bo byłam i naładowałam trochę do torebeczki, różne były- mniejsze, większe. Jakieś wzięłam.
    Tylko chorobcia mam nos zatkany od 5 dni szczelnie i zapachów żadnych nie czuję.

Okazało się że wzięłam wędzone..... dziś poczułam jak otworzyłam torebkę, na szczęście nie zdążyłam dodać do śledzi. Jutro muszę zwykłe suszone kupić.. :s
  • drugi śledź
    Podziękowali 1Lila
  • edytowano listopad 2017
    :)
  • jej szukam pomysłu 
  • to jest u nas hit od 3 lat - dzieci też się o to dopominają

http://www.chillibite.pl/2013/03/sledzie-w-kawie.html

• Aneczka08 powiedział(a):
    to jest u nas hit od 3 lat - dzieci też się o to dopominają

http://www.chillibite.pl/2013/03/sledzie-w-kawie.html

Brzmi dziwnie, nie odważę się.'
    Podziękowali 1Dorotak
  • @Berenika jak przeczytałam przepis pierwszy raz to pomyślałam to samo i zrobiłam tylko maleńki słoik, który zniknął z 30 sekund z pytaniem o jeszcze.

Warto się odważyć moim zdaniem:-) w tym roku już zrobię tego duuużo., moje dzieci, które fanami śledzi nie są, już się pytają czy śledzie w kawie będą.
    Podziękowali 1Berenika
  • A ja pokroilam jabłko i cebulę i zajęłam tym ostatnia wolna miskę... Zmieszana na razie z majo ale trza coś wymyślić żeby jednak Matiasy się zmieściły.. Mam większą ale ta skolei nie zmieści się w lodówce... U nas grzyb ne potrawy i karpia to głównie rodzice dowoza a ja się skupiam na tym co lubi mój mąż najbardziej tj. Ryba po grecku... No i ona głównie w naszej lodówce :-) 
  • Może się przyda przed świętami
    Podziękowali 1Elunia
  • kiedyś robiliśmy z orzechami i suszonymi śliwkami, muszę znaleźć przepis

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.