Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Śledzik

124

Komentarz

  • Karolinka powiedział(a):
    Śledź po kaszubsku
    ryba po japońsku

    o ile wcześniej mogę je przygotować???

    Boję się kumulacji roboty, bo z małym przy cycu to może zakończyć się niezłą burzą  :(
    ten po kaszubsku to 2dni nawet przed,jeszcze lepszy.
    Podziękowali 1Karolinka
  • ja dziś zrobilam śledzie z żurawiną z przepisu Małgorzaty, śledzie cytrynowe i marynują się śledzie w kawie
  • Po japońsku ryba też 2-3 dni @Karolinka
    Podziękowali 1Karolinka
  • A ja sobie kupilam przed chwila sledzia :). Mniam. Dopadla mnie śledziofaza. A juz myslalam, ze tym razem niedoczekAm.
  • Ja zrobiłam w oleju z cebulką, żeby użyć do sałatki jakiejś i te moje ze śliwką i orzechami..... tylko muszę śliwek dokupić.. Akurat na targu wzięłam bo byłam i naładowałam trochę do torebeczki, różne były- mniejsze, większe. Jakieś wzięłam.
    Tylko chorobcia mam nos zatkany od 5 dni szczelnie i zapachów żadnych nie czuję.

    Okazało się że wzięłam wędzone..... dziś poczułam jak otworzyłam torebkę, na szczęście nie zdążyłam dodać do śledzi. Jutro muszę zwykłe suszone kupić.. :s
  • drugi śledź
  • jej szukam pomysłu 
  • to jest u nas hit od 3 lat - dzieci też się o to dopominają

    http://www.chillibite.pl/2013/03/sledzie-w-kawie.html

  • Aneczka08 powiedział(a):
    to jest u nas hit od 3 lat - dzieci też się o to dopominają

    http://www.chillibite.pl/2013/03/sledzie-w-kawie.html

    Brzmi dziwnie, nie odważę się.'
    Podziękowali 1Dorotak
  • @Berenika jak przeczytałam przepis pierwszy raz to pomyślałam to samo i zrobiłam tylko maleńki słoik, który zniknął z 30 sekund z pytaniem o jeszcze.

    Warto się odważyć moim zdaniem:-) w tym roku już zrobię tego duuużo., moje dzieci, które fanami śledzi nie są, już się pytają czy śledzie w kawie będą.
    Podziękowali 1Berenika
  • A ja pokroilam jabłko i cebulę i zajęłam tym ostatnia wolna miskę... Zmieszana na razie z majo ale trza coś wymyślić żeby jednak Matiasy się zmieściły.. Mam większą ale ta skolei nie zmieści się w lodówce... U nas grzyb ne potrawy i karpia to głównie rodzice dowoza a ja się skupiam na tym co lubi mój mąż najbardziej tj. Ryba po grecku... No i ona głównie w naszej lodówce :-) 
  • kiedyś robiliśmy z orzechami i suszonymi śliwkami, muszę znaleźć przepis

  • Nie jest dobrze. Przepisy na śledzie rozproszone po forum.
  • Dobra, gdzie te korzenne śledzie?

  • a te w kawie?
  • Skopiowałam coś z 2010 roku:

    Ja robię taką sałatkę śledziową pod nazwą SZUBA 



    Składniki
    6 ziemniaków
    8 filetów matiasów marynowanych(najlepiej gdyby były już w occie czyli takie gotowe do zjedzenia )
    słoik majonezu
    4 buraczki 
    szczypiorek do dekoracji
    6 ogórków konserwowych 
    4 jajka na twardo 

    Gotujemy w osolonej wodzie osobno ziemniaki osobno buraczki 
    Na dno miski wykładamy trochę majonezu i potem przepuszczone przez sito ziemniaczki warstwa majonezu 
    warstwa sledzika 
    warstwa majonezu ,warstwa startych buraczków ,warstwa majonezu ,warstwa ogórków ....majonez ,,,i tak do skończenia wszystkich składników przy czym doprawiamy każdą warstwę według uznania (sól i pieprz ) 
    Na górę dajemy przepuszczone jajka i majonez możemy udekorować szczypiorkiem
  • To nie mój przepis, ale ja dałabym kwadraciki albo coś, bo jestem przeciwniczką papek.
    Podziękowali 1babka4
  • to ja idę moczyć majtasy tzn. matiasy w mleku, a Wy szalejcie z propozycjami. Chętnie coś nowego wyszykuję. :blush: 
    Podziękowali 1babka4
  • edytowano grudzień 2018
    Nie mogę @Skatatzyna, chyba już nigdy inaczej o majtasach, znaczy się matiasach nie pomyślę... :D :D :D Na Wigilię podam majtasy w śmietanie.
    Podziękowali 2Skatarzyna MartusKa203
  • Odświeżam wątek, przyda się na pewno. Szukam przepisu na dobrą sałatkę.
    Podziękowali 1Karolinka
  • Jestem w trakcie robienia tych kawowych, pierwszy raz. Nie miałam ziela angielskiego, wiec dałam dwa kardamonu i kilka goździków. Bardzo ciekawa jestem co z tego wyjdzie! Chce w piątek zawieźć do przyjaciela, fana kawy i śledzi.
  • kiedy mam zrobić śledzie w śmietanie, to można zrobić np jutro na Wigilię?

    a po drugie ile moga w lodówce leżeć matiasy z beczki?
  • Aneczka08 powiedział(a):
    kiedy mam zrobić śledzie w śmietanie, to można zrobić np jutro na Wigilię?

    a po drugie ile moga w lodówce leżeć matiasy z beczki?
    Jak dzis zrobisz to na wigilie dobre, przechowuj w lodowce, mysle ze z 10 dni, czyli na nowy rok dojesc resztke

    Takie z beczki to do miski w zalewie swojej , tydzien poleżakują
  • Ale ja nie mam zalewy, w wodę z solą wsadzić?
    Podziękowali 1babka4
  • Te w smietanie to zamknij w słoikach, i tylko potrzebną porcje na miseczke , salaterke wyłóż,  zakrecone słoiki maja mniejszy kontakt z powietrzem
  • Ok dzięki
    Podziękowali 1babka4
  • Można z woda i szczypta soli
    Jak wczoraj kupilas matjasy w czwartek to do poniedz. i bez wody w misce zakrytej folią pakowa tą przezroczysta poleżą
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.