Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Śledzik

1235»

Komentarz

• Nie jest dobrze. Przepisy na śledzie rozproszone po forum.
  • Dobra, gdzie te korzenne śledzie?

• a te w kawie?
  • W kawie  są na 4 stronie
  • Skopiowałam coś z 2010 roku:

Ja robię taką sałatkę śledziową pod nazwą SZUBA 

Składniki
    6 ziemniaków
    8 filetów matiasów marynowanych(najlepiej gdyby były już w occie czyli takie gotowe do zjedzenia )
    słoik majonezu
    4 buraczki 
    szczypiorek do dekoracji
    6 ogórków konserwowych 
    4 jajka na twardo 

Gotujemy w osolonej wodzie osobno ziemniaki osobno buraczki 
    Na dno miski wykładamy trochę majonezu i potem przepuszczone przez sito ziemniaczki warstwa majonezu 
    warstwa sledzika 
    warstwa majonezu ,warstwa startych buraczków ,warstwa majonezu ,warstwa ogórków ....majonez ,,,i tak do skończenia wszystkich składników przy czym doprawiamy każdą warstwę według uznania (sól i pieprz ) 
    Na górę dajemy przepuszczone jajka i majonez możemy udekorować szczypiorkiem
  • Ale jakie sito? W sensie w formie papki czy takie sitko co tnie na kwadraciki?
  • To nie mój przepis, ale ja dałabym kwadraciki albo coś, bo jestem przeciwniczką papek.
    Podziękowali 1babka4
  • to ja idę moczyć majtasy tzn. matiasy w mleku, a Wy szalejcie z propozycjami. Chętnie coś nowego wyszykuję. :blush: 
    Podziękowali 1babka4
  • edytowano grudzień 2018
    Nie mogę @Skatatzyna, chyba już nigdy inaczej o majtasach, znaczy się matiasach nie pomyślę... :D :D :D Na Wigilię podam majtasy w śmietanie.
    Podziękowali 1Skatarzyna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.